|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mirena-pomoč
25.1.2010 11:46:57   
aneja1
Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.....pred 14-dnevi sem si dala vstaviti mireno, in od takrat imam krče (podobno menstrualnim), niso sicer v taki hudi obliki, ampak vzamem kaj proti bolečinam.....pa tudi rahla krvavitev je....
Zanima me če je imela katera podobne izkušnje in če je to sploh normalno ali bom morala nazaj? Sem nekje prebrala, da je dokaj normalno....Kako dolgo je trajalo, če je katera imela podobne izkušnje?


hvala vam.....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mirena-pomoč
25.1.2010 11:55:29   
jernejav
Mislim da je to normalno, jaz jo imam že sedaj 5 mesecev in prvi mesec sem imela lažje krvavitve, ampak krčov pa ne. Imam pa drug problem, v prvih dveh mesecih sem se zredila za7 kg, sedaj pa skupno že 12 kg in se močno nagibam k temu da si jo bom dala odstranit. Sem klicala svojega G pa mi je svetoval naj še malo počakam mogoče se bo umirilo, drugače pa naj pridem. Že prej sem vedno imela težave z povečano telesno težo, sedaj pa je to katastrofa! Sem že čisto obupana. 

_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mirena-pomoč
25.1.2010 12:15:52   
blazka

IZVIRNO SPOROČILO: jernejav

Imam pa drug problem, v prvih dveh mesecih sem se zredila za7 kg, sedaj pa skupno že 12 kg in se močno nagibam k temu da si jo bom dala odstranit.


A si čisto ziher, da je to zarad mirene. Se mi zdi ful velik! Jaz jo imam štiri mesece in nobenih problemov z njo. Teža je pa takšna kot je bolj zaradi hrane, kot pa mirene - pri meni mislim user posted image

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mirena-pomoč
25.1.2010 14:35:28   
kalbo
Tvoja teža in postava sta čist OK, tko da...user posted image

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mirena-pomoč
25.1.2010 14:58:20   
end1
jaz sem tud mela neke čudne filinge, ko krči, sam ne tako hudi da bi rabla protibolečinske tablete, so pa minili, ko je minila krvavitev, po cca.10 dneh, pol pa user posted image trajala skor 13 dni, zdej gre h koncu, upam, da se bo uštimalo. Sem se pa tud jaz mal zasikirala, glede teh bolečin.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 18:37:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mirena-pomoč
26.1.2010 6:22:44   
CatJa
Jaz sem imela krče samo prvi dan, ne vem pa, če je normalno, da trajajo 14 dni. A nisi naročena, da ti čez mesec ali dva ultrazvočno pogleda, ali je ostala na svojem mestu?


IZVIRNO SPOROČILO: jernejav

Imam pa drug problem, v prvih dveh mesecih sem se zredila za7 kg, sedaj pa skupno že 12 kg in se močno nagibam k temu da si jo bom dala odstranit.



Tole pa res ni normalno. V dveh mesecih +7 user posted image  Meni je v zadnjem letu, kar jo imam, šlo dol 5 kg, čeprav mislim, da nima mirena s tem nič.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mirena-pomoč
26.1.2010 6:32:36   
CUKRČEK
aneja1, to šri tebi se bo najbrž uredilo...počakaj še malo.

jernejav....tole "frko" s težo sem pa tud jaz imela. Sem imela mireno 2 leti in sem bila super zadvoljna. Le zredila sem se ogromno. In če pomislim za nazaj, sem se dejansko začela redit takoj, ko so mi vstavili mireno. In zato sem jo zdaj dala odstranit. Prej sem se ful trudila, da bi shujšala pa ni šlo. Zdaj pa počasi gre. Očitno ima mirena res pri nekaterih tak čuden vpliv


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mirena-pomoč
26.1.2010 10:58:21   
aneja1
Meni je rekla, da se vidiva čez eno leto, sem pa slišala da ene greste nazaj po enem mesecu na pregled.

Vsako jutro me dajejo taki krči, da moram nekaj vzeti, ker enostavno ne zdržim.
Zaradi teh bolečin me začne še križ zraven boleti.....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mirena-pomoč
26.1.2010 11:03:49   
zmajaz
Jaz imam Mireno zdaj cca. 7 mesecev, od začetka sem kar dolgo rahlo krvavela, bolečine sem imela pa samo občasno, a nikoli takšne, da bi morala vzeti kako tableto. Zredila se nisem - odkar jo imam sem še cca. 2 kg shujšala, kar pa nima veze z Mireno - pač teža od nosečnosti mi še gre počasi dol.

So pa meni tudi naročili pri vstavitvi, naj pridem nazaj na pregled čez 2-3 mesece in sem tudi šla.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2010 11:04:48 >

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mirena-pomoč
26.1.2010 21:14:43   
rainbow
Jaz sem ravno prvo rundo menjala z novo. Torej pričakujem bolečine nekaj časa. Sem že pozabila, kako je bilo pred petimi leti user posted image  ampak na splošno pa kot pesmica, nič menstruacije, nič težav. Upam, da bo tudi v drugo tako.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mirena-pomoč
27.1.2010 9:41:34   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: aneja1

Meni je rekla, da se vidiva čez eno leto, sem pa slišala da ene greste nazaj po enem mesecu na pregled.




v priloženih navodilih je napisano, da je pregled po vstavitvi po prvi menstruaciji oz. med 4 in 6 tednom.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mirena-pomoč
8.2.2010 17:12:53   
aurora28
Jaz sem se z mireno tudi redila, apetit je bil nenormalen, nenehtno sem bila napihnjena, čeprav to sem še zdaj (kandida), glavni krivec pa je bila izguba menstruacije. Jaz se nisem počutila normalno, ker odkar sem rodila nisem imela menstruacije in tega je vsega skupaj trajalo 18. mesecev. Zdaj nimam več mirene in se bolje počutim, menstruacija je točna na 25. dni in traja do 5. dni.

IZVIRNO SPOROČILO: aneja1

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.....pred 14-dnevi sem si dala vstaviti mireno, in od takrat imam krče (podobno menstrualnim), niso sicer v taki hudi obliki, ampak vzamem kaj proti bolečinam.....pa tudi rahla krvavitev je....
Zanima me če je imela katera podobne izkušnje in če je to sploh normalno ali bom morala nazaj? Sem nekje prebrala, da je dokaj normalno....Kako dolgo je trajalo, če je katera imela podobne izkušnje?


hvala vam.....


Te krvavitve so normalne, ker je mene nanje opozoril ginekolog. Pri nekaterih znajo trajati nekaj tednov, vse dokler se ne vzpostavi hormonsko ravnovesje. Če bolečine niso prehude, potem še nekaj časa počakaj, da vidiš kako in kdaj se bo stanje uredilo, če pa te bo nenehtno bolelo, pa pojdi nazaj, da ginekolog pogleda, da je mirena pravilno vstavljena, ker poznam kar nekaj primerov nepravilno vstavljene mirene. user posted image

Upam, da bo kmalu bolje.




_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mirena-pomoč
8.2.2010 17:16:17   
Anonimen
imam jo od novembra....prva 2 meseca sem sde redila, zdaj hujsam....


in kapljam in curljam ze 1 mesec in poluser posted image

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mirena-pomoč
8.2.2010 20:07:47   
aurora28
Žalostno je to, da ti ginekologi iskreno ne povedo kakšni so stranski učinki mirene. Forsirajo jo full, ker je cenovno v primerjavi s kontracepcijskimi tabletami cenejša, saj le te moraš jemati vsak mesec in ti jih seveda za vsak mesec morajo predpisati, medtem, ko ti mireno enkrat in še to jo imaš potem lahko 5 let.

Midva z mojim sva na kondomih, ko se bova pa odločila za drugega otroka pa bova brez. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:08:54   
staši
Jaz sem imela težave od prvega dne ko sem jo dala ....od krčev ,krvavitve ,zredila sem se full in stalno sem imela občutek da bom počla ,napihnjena sem bila kot balon ,trebuh me je bolel in ko naj bi dobila M je ni bilo ker sem itak stalno malo krvavela (vsak dan ) ......in še in še ....po enem letu mi je bilo tega vrh glave in sem jo ven dal ...ima nazaj moje tablete in zdej je vse O.K.....po mojem je odvisno kako jo telo sprejme ....meni je rekel G da mi verjetno nagaja kak hormon in je bilo preveč vse nasičeno !SREČNO!

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:12:42   
zmajaz
Ja ene jo super prenašajo, druge pa sploh ne in ne moreš vedeti, kako bo, dokler ne poizkusiš. Jaz jo imam zdaj cca. 8 mesecev in jo (zaenkrat) super prenašam - upam, da tako tudi ostane, ker je res super, ko nimaš nobenih skrbi glede zaščite, pa ko se ti M zmanjša toliko, da zadostujejo dnevni vložki. user posted image

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:33:32   
Anonimen
jaz jo tudi super prenasam....edino to vsakodnevno kapljanjeuser posted image

tako kot je napisala staši.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:41:28   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
edino to vsakodnevno kapljanjeuser posted image

Tudi to bo minilo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:43:19   
Anonimen
upam!

ker drugac bom dala vec za vlozke, kot bi za kondomeuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mirena-pomoč
12.2.2010 8:44:14   
zmajaz
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?