|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 10:23:35   
Lorena
LP!

Verjetno se me nekateri spomnete, ko sem pred časom pisala o najini nesrečni usodi, ko so naju njegovi starši dobesedno izterali iz hiše, kamor sva vlagala, pa potem še iz ene druge hiše, pa potem sem pisala o prilizovanju svoje drage tašče, sedaj ko se bliža moj PDP....

No, sporočam vam veselo novicouser posted image user posted image user posted image
Z možem sva našla starejšo hišo, in se bova v roku enega meseca preselila, kjer bova podnajemnika. user posted image user posted image user posted image

Hiša je O.K., 5 min peš od centra mesta, ima vrt, poleg teče voda, ima parkirišče, garažo, noter pa 2 sobi, kuhinjo+jedilnico, wc+kopalnico,hodnik in pa veliko teraso, recimo okrog 20m2, ki je pa na stolpih nad samo vodo. Pogled je enkraten. Relacija hiše prav tako. V hiši je tudi pohištvo, sicer starejše, ampak je nama lastnik rekel, da nama vmakne vse kar hočeva (kuhinjo bova pustila, ker je nimava, prinesla si bova le pohištvo za v spalnico). Lastniki prihajajo v hišo parkrat mesečno na vikend, tako da bova večino časa sama!
  Glede na to, da prihaja najinuser posted image , potrebujeva večje stanovanje, predvsem pa vidim v hiši ogromno prednosti pred blokom.
Imava garažo, vrt-lahko si pridelava kakšno zelenjavico, narava, imaš prostor za voziček, ni ga potrebno prenašat v neka višja nadstropja - pri nas ni liftov :-(, nihče ti ne skače nad glavo in pod tabo, skratka imaš mir - to je pa nama najpomembnejše.

Mene pa zanima naslednje: kako se vam zdijo naši prihodki glede na stroške.
Najem te hiše je 40.000 /mesečno + stroški. (kurjava na olje, plin in elektrika)

Najini prihodki, če seštejem njegovo plačo, mojo porodniško in pa otroški dodatek, pridejo približno 300.000 SIT.
Od tega imava položnic 2 mobitela, 2 dodatna zavarovanja (od 15.000-20.000)
To je 280.000 SIT.
Imava za vzdrževat 2 avtomobila - njegova služba je odaljena 3km, jaz bom doma na porodniški.
Od tega pridejo seveda stroški glede otroka; hrana in pa plenice (oblekic - novih, sva dobila za oblečt 3 in ne enega otroka in to vse do enega leta!user posted image ) in pa kje kaj. Tudi vso opremo že imava (voziček, lupinico, posteljco, hojco,...)
Pa seveda treba bo kupovat hrano in pa pijačo ( v bistvu vse razen doma pridelane zelenjave od A do Ž (za to skrbi moja zlata mamiuser posted image ).
recimo na grobo:to so vsi najini stroški za recimo prvo leto.
Kako se vam zdi življenje s temi prihodki glede na najine stroške? Naj še povem, da najina obleka in pa razna potovanja, toplice in pa to ne pridejo na vrsto, ker sva šele sedaj nekak splavala in končno prišla na zeleno vejo!
( Da bi pa kupila stanovanje, pa ni šans, ker nimava nobenega začetnega kapitala, tudi ne stalne službe - mož jo bo skoraj zagotovo dobil po letu dni če ne prej, da bi dvignila kakšen kredit.)

Kakšno je vaše mnenje? Se bi dalo tudi kaj prišparat,ne? Se vam zdi visoka najemnina za to vse? Po moje ne.

Hotela sem vam sporočit veselo novico - vsem tistim, ki ste brali mojo zgodbo in nama želeli to, kar se nama je sedaj uresničilo!user posted image
 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 10:30:16   
baguSka
Sicer ne vem v kakšnem stanju je hiša in v katerem kraju je, ampak meni se to zdi definitivno poceni. Sej maš drugač še prekleto več stroškov s hišo, če si lastnik!? Tko da... Glede prihodkov ti pa težko kaj povem, ker sama še nimam otrok in pojma nimam kakšni so izdatki... ampak glede na tvojo zgodbico, ki jo spremljam že ves čas, se mi zdi, da boste čisto lepo živeli... edino prišparali boste pomoje bolj malo.

Vso srečo vam tokrat želim. Mislim, da si jo že pošteno zaslužite.user posted image

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 10:44:34   
Lorena
Hvala za tvoje lepe želje!
Hiša je v dobrem stanju, ni potrebno nobene prenove, da bi nas kaj stalo.
Je pa to malo večji kraj, kjer pa imaš vse za neko osnovno normalno življenje (brez nekega razkošja seveda, midva sva pa na to itak že pozablauser posted image )

Upam, da bo šlo.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 11:38:33   
juma
Če je hiša v dobrem stanju in ne bo treba vanjo nič vložit sta tole res dobila ugodnouser posted image .Glede na to,da sta navajena boj skromnega življenja bi finančno moglo iti čez.Otrok sicer je dodaten strošek toda ne tolikšen,da bi zaradi njega stradali.Se da kupiti oblačila,ki niso predraga pa so vseeno lepa.Praviš,da je hiša blizu mesta(če sem prav razumela),ker potem ne rabite dva avta.Avto je kar velik strošek(registracija,vzdrževanje).
Kar pogumno sigurno vam bo uspelo,pa mir boste imeli,kar je pa neprecenljivouser posted image
l.p.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 11:53:28   
Marogica
Najprej čestitke za najdbo "vajine" hišice. Meni se zdi najemnina absolutno nizka(sicer ne vem kje in v kakšen stanju je hiša-pa kljub temu). Pazljiva bodita le pri stroških kurilnega olja in elektrike, ki se lahko kar nabere, kar pa je zopet odvisno do kvadrature hiše. Da boš lažje primerjala, mi plačujemo elektrike ca 9-10 jurjev, kurilnega olja pa smo potrošili v prejšnji hiši ca 3,5 tisoč litrov. Kvadratura hiše pa je 250 kvadratov.
Želim vama lepo in mirno življenje v vajini hiški.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:01:23   
artista7
najemnina ni velika, glede na to, da živita v mestu, čeprav moji starši od najemnikov dobivajo še manj (okolica Trebnjega) - nekje 35 jurjev. Stroškov jima najemniki ne plačujejo..
Seveda bo šlo, mora iti! Spremljam tvojo zgodbo in sem res vesela, da se vama je obrnilo na bolje in da imata mir! Imejta se lepo, še posebej ko bo prišla vajina bebika!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:25:49   
lelaval
Najemnina se tudi meni zdi nizka. Pa še opremo vama pusti.
Stroški za otroka tudi niso tako veliki - vsaj prvo leto.
Čestitke za vajin dom in želim, da bi v njem res bili srečni. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:39:16   
beba76
Pa se vama je le obrnilo na lepše in bolje!user posted image
Najemnina tudi po moje ni visoka - jaz živim na nasi in nedaleč stran so v eno hiši podnajemniki, ki plačujejo 30.000. Torej 10 tisočakov, pa še na robu mesta si, res ni veliko. Pridejo še ostali stroški, a vama bo s takšnimi prihodki, kot jih navajaš, ziher šlo skozi.
Pa mogoče bo še TAŠČA user posted image  priskočila na pomoč user posted image user posted image  (saj se hecam!)

Vso srečo in vse lepo vaši družinici!user posted image

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:48:08   
Lorena
Tale s taščo je pa dobrauser posted image !
 
user posted image user posted image user posted image
 

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:50:11   
lory05
Vse skupaj je prav super. Najemnina je prav čudno nizka, če je hiša ok, imata ful srečo.
Z vajinimi dohodki mislim, da bi se dalo kar nekaj prišparat, vsaj prvo leto. Dojenček res rabi plenice in hrano, drugače pa prvo leto ni dosti zahteven, kar se tiče igrač in oblek, tako da bo verjetno šlo.
Želim vam vso srečo.

Še nekaj me zanima, glede na to, da praviš, da je hiša tik ob vodi, a misliš morja. Je to na obali?

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:53:12   
Gina
Ja seveda prideš skozis s toliko denarja. Čist zihr. Še več ljudi preživiš s tem, če nisi ravno zelo potrošen.

Vse lepo!

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:54:43   
Lorena
ne, žal ne morjauser posted image ,  ene lepe rekice.

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 12:56:39   
sazi
Ja, se spomnim tele zgodbice in še kakšnih drugih problemčkov user posted image ...
Me veslei, da se stvari lepo počasi rešujejo ena za drugo. Mislim, da sta si našla cenovno ugodno bivališče, le stroški so lahko vprašlivi. Ker pa zima ne bo več dolgo trajala, se stroški s kurjavo ne bodo dolgo vlekli.
Me je pa presenetil podatek o dohodkih. SEVEDA BO ŠLO! Mora it. Midva živiva v LJ, kjer je dohodkov imava mogoče za vzorec več (niti 40.000 ne), pa vsak mesec kar precej prišparava (zelo počasi delava kupček za nakup stanovanja).
Vse bo šlo. Le tako naprej in še čimveč takih lepih novic.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 13:02:03   
KODA
Lepo,da so se ti stvari poštimale.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mislite, da bi šlo?
23.1.2006 13:23:17   
tanikaa
Najemnina je res nizka. V MS imamo stanovanje, ki ga dajemo v najem, je opremljeno (tudi bela tehnika) in dobimo brez problema 180 EUR na mesec, s tem da najemnik sam plačuje stroške.

Res sta dobila super hiško (vrt, terasa...) za lepo ceno.

Zdaj pa samo uživajte. In upam, da boste imeli s taščo čim manj problemov.


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mislite, da bi šlo?
24.1.2006 13:01:47   
mehurčica
Lorena, ste na istem, kot mi 3(40k najemnina,50k stroški). Midva imava sicer malo manj fiksnih prihodkov(200.000), ampak imava samo en avto. Drugače pa jaz zraven še masiram, učim smučanje in delam pri agenciji Mori(zavarovanja). Vsak dodaten zaslužek nam pride prav.

< Sporočilo je popravil mehurčica -- 24.1.2006 13:02:45 >

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mislite, da bi šlo?
25.1.2006 23:33:38   
stuhica
celotne zgodbice od začetka ne poznam pa vendar bom dala svoj komentar!

Če vama je hiška všeč semi strppški najemnine ne zdijo veliki, pa tudi glede na vajine prihodke ki jih bosta imela bo to čisto dovolj! Vsaj za zaetek bo ! Tko da go for it!!!

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Še lepša novica!!!
30.1.2006 8:44:43   
Lorena
LP! user posted image

Če koga morda zanima....

V hišo se vselimo s 1.3...., podpisali bomo pogodbo za 3 leta!

Najemnina pa ;
30.000 za zimske čase (zaradi kurjave), drugače pa 25.000. Stroški nama bodo pa samo; elektrika in RTV priključek!
V uporabo imamo pa poleg že naštetega še spodnje prostore (velika soba iz katere je izhod na lepo veliko teraso), klet z vsem orodjem in shramba).
Na zemlji okrog hiše pa lahko počnemo kar nas je volja; sadimo rožice, zelenjavo,drevesnice, karkoli. (zaželjeno je, da bi bila kje kakšna user posted image , da bi hiša malo zaživela, to je pa najmanjši problem, ker imam jaz rožice zelo rada.)

Kaj ni to lepo?
Še kar ne morem verjeti, da se je tudi nama nasmehnila sreča!!!user posted image
Uh sem vesela!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu stuhica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Še lepša novica!!!
30.1.2006 8:57:58   
Reja
Take prijetne novice me pa še v ponedeljek zjutraj spravijo v dobro voljo.

žLepo se pripravite na selitev, potem pa zaživite v miru. Srečno!user posted image

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Še lepša novica!!!
30.1.2006 8:59:11   
CatJa
Čudovita novica, Lorena! Zdaj bosta lahko v miru pričakala svojega otročička user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Še lepša novica!!!
30.1.2006 10:53:45   
mehurčica
O, to pa je res lepa novica!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?