|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 7:56:27   
Isabellabina
Pozdravljeni ljubitelji domačih ljubljenčkov


Prosila bi za kakšen odgovor oz.nasvet .Namreč vzela bom zlatega prinašalca-psičko,skotena je bila 14.11.08,in bodo za prevzem v januarju,sedaj pa sem malo skeptična glede prezimovanja zunaj.Bojim se da ne bi blo karkoli narobe če tako majhnega mladička pustimo zunaj v pesjaku.Kaj naj naredim,ali naj bo zunaj ali bo obveljala moževa misel ,da če ga hočem živega bo morala biti psička noter.
Sem gledala po netu pa ma ne najdem nič kar bi bilo napisano o jesenskih leglih mladičev in prezimovanje le teh ,ko gredo od psice.Prosim še za vaša mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 8:15:46   
NevenkaP
O joj, zase vem, da ne bi mladička pustila samega v pesjaku za nobeno ceno. Pa ne samo zaradi mraza.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 8:50:38   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: NevenkaP

O joj, zase vem, da ne bi mladička pustila samega v pesjaku za nobeno ceno. Pa ne samo zaradi mraza.


Jest tut ne!!

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:14:28   
Tanik
mislim da je boljše da preživi zimo noter ker je le še mladič in ni odporen.
kje pa so sedaj mladiči, a jih imajo noter ali zunaj?
lahko ga navajate na zunaj čez dan ampak pri nizkih temperaturah naj bo nekje noter.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:28:37   
Isabellabina
Ja sej nekako sem tudi jaz razmišljala ,da bo čez dan zunaj ,če bo pa ponoči mrzlo pa bo v kurilnici.Sedaj pa so mladiči v napol pokritem prostoru.Imajo jih pod stopniščem ,pokritem z deko,menda ravno zato ,ker so jesenci ,da se navadijo na mraz--tako jim je svetoval zdravnik.Je pa res da se sedaj skupaj grejejo.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:34:29   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
ali naj bo zunaj ali bo obveljala moževa misel ,da če ga hočem živega bo morala biti psička noter.


Jooooj, kako imaš ti dobrega moža, vsaj v tem pogledu. Daj mu enega lubčka v mojemu imenu.
Ma jaz za nič na svetu ne bi dala majhnega kužka v pesjak, jaz še odraslega pod nobenih pogojem  ne bi dala tja. Grem raje sama v pesjak spat.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:36:00   
Tanik
najboljše boš naredila, če bo ob zelo mrzlih dneh, naj bo to ponoči ali podnevi nekje noter.ampak naj ne bo prevelike temperaturne razlike. da bi bil recimo na ful vročem potem pa ga daš ven na minus, to ne gre. saj če ga dobite januarja potem se gre to za nekaj mesecev, kasneje pa bo lahko že zunaj.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:46:37   
Anonimen
Zunaj ga pa res ne moraš pustit. Pes prav tako čuti in najbolj srečen bo med vami,ne pa v nekem pesjaku. Sploh pa mladiček. Če ga že nočeš v dnevni sobi, ga imejte vsaj na hodniku ali garaži.

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 9:54:34   
Anonimen
Jaz sem dobila mladička junija, pa je šla lepo kar od začetka v pesjak. Tak čas pa jo sigurno nebi dala ven.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 10:13:42   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Zunaj ga pa res ne moraš pustit. Pes prav tako čuti in najbolj srečen bo med vami,ne pa v nekem pesjaku. Sploh pa mladiček. Če ga že nočeš v dnevni sobi, ga imejte vsaj na hodniku ali garaži.



Uh ,jaz bi ga z veseljem imela v prostorih ,kjer bivamo Mi,samo se bojim ,kaj bo ratalo iz psa ,če ga bo 5 otrok stalno mrcvarilo.Ne vem ,poleg vsega ga je treba pa naučiti ,da ne bo opravljala svoje potrebe kar vsepovprek,in to se mi zdi zdaj še večji problem.Ima katera kakšen link o tej zadevi ,saj sem čista začetnica kar se tiče imeti psička kot mladiča,ko sem prišla k hiši so imeli že starega psa ,ki pa je kmalu potem poginil.Pa hvala Vsem za odgovore!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 10:19:33   
Tanik
preberi si na pesjanar.si, vzgoja, navajanje lulanja,...

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 10:31:36   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
ali naj bo zunaj ali bo obveljala moževa misel ,da če ga hočem živega bo morala biti psička noter.


Jooooj, kako imaš ti dobrega moža, vsaj v tem pogledu. Daj mu enega lubčka v mojemu imenu.
Ma jaz za nič na svetu ne bi dala majhnega kužka v pesjak, jaz še odraslega pod nobenih pogojem  ne bi dala tja. Grem raje sama v pesjak spat.


Isto razmišljam.

O vzgoji psov si pa preberi kkšno knjigo ali pa na internetu, je veliko tega.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 11:11:17   
Arwenko
Tako je...če mislite psa imet zunaj, potem naj bo zunaj od prvega dneva, najslabše za psiho psa je, da je na začetku noter, pol pa se ga kvazi ven preseli ko je večji, ker potem pes misli da ste ga kaznovali. Je pa tako, ne vem zakaj si ljudje (tudi ti pač v tem primeru) kupujete psa, če ne boste z njim živeli in bo zunaj. Če si kupujete psa potem boste pač otroke morali naučit da se ga ne mrcvari in ko jih boste naučili da se ga ne mrcvari, potem ni ovire da nebi bil noter. PA to ne pomeni, da mora spat pri vas v postelji,ampak nameni mu vsaj kakšen hodnik ali kaj v hiši za spanje ali pa kurilnico recimo kot si rekla, kadar pa ste doma pa naj bo z vami. Poleg tega zlati prinašalec kot pasma je izredno navezan na človeka in s karakternega vidika ni primeren za zunaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 11:20:59   
Felicita
mi smo našo zlatko imeli tudi notr (v garaži), smo jo pa čez dan na sončne dni dali v pesjak, čez noč pa nazaj notri. pa nima zdej nobenih problemov. In je zdej tut pač skoz zuni, v pesjaku, res pa je, da je v bistvu zaprta samo čez noč, ker čez dan je skor vedno kdo zuni in je z njim naokrog (sadovnjak, dvorišče...).
aja, pa še to zlatkoti, družabni ali ne, če so notr puščajo kupe dlake (sej jih zuni tut), tko da men je naša ureditev blazno všeč.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 13:45:16   
New York
Jaz sem tudi mnenja, da pes ravno toliko kot potrebuje gibanje, potrebuje tudi človekovo bližino. Psi so pač krdelne živali. Zato tudi nisem imela nikoli kužka zunaj. Imeli smo hišo in je bil kjerkoli mu je pasalo. zunaj ali notri. Pa je bil vedno raje v naši družbi.

Mislim, da bi bilo bolje, da ga imate notri in da si na začetku raje nekoliko bolj pozorna na njegovo druženje z otroci, oziroma otroško mrcvarjenje.

Kar se pa vzgoje tiče, je pa precej knjihg o tem. Imaš jih v vsaki knjigarni. Ti pa tudi toplo priporočam pasjo šolo. V tem primeru kar malo šolo. Jaz sem tja vozila svojo drugo psičko (pri prvi sem bila še premajhna) in nama je obema zelo koristilo. Te šole so koristne predvsem za lastnike - začetnike, da se naučijo delati s psi in jih vzgajati.

Kar preglej na netu, kje je v tvoji bližini kako kinološko društvo in pojdi.

Ne vem kako veliki so že tvoji otroci, a če je kdo že zadosti velik, da bo v pasjo šolo hodil z vama, bo to ful fajn.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 19:02:16   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
ali naj bo zunaj ali bo obveljala moževa misel ,da če ga hočem živega bo morala biti psička noter.


Jooooj, kako imaš ti dobrega moža, vsaj v tem pogledu. Daj mu enega lubčka v mojemu imenu.
Ma jaz za nič na svetu ne bi dala majhnega kužka v pesjak, jaz še odraslega pod nobenih pogojem  ne bi dala tja. Grem raje sama v pesjak spat.


enako.

Svetujem vam, da si NE KUPITE PSA. Pes je velika odgovornost in kot razberem iz tvojega pisanja mož ni ravno ljubitelj (sicer bi mu bilo logično, da maladiček ne more biti zunaj - jaz še odraslega psa ne bi imela pozimi zunaj!!!)

Oprosti, ampak zdite se mi skrajno neodgovorni in nepoučeni user posted image . Kupi letos knjigo o psih, preberi kaj vse pes potrebuje in se pogovori doma ali ste pripravljeni vse to storiti in se tudi žrtvovati... Šele potem si nabavite psa.

Žal  zaradi takšnih nepoučenih lastnikov veliko psov konča na cesti user posted image , ker se ljudje ne zavedajo, da je pes bitje, ki rabi skrb in živi 10-15 let.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 23:38:43   
Laubica
Uf težko vprašanje zame-ker jaz nebi nikoli imela psa ZUNAJuser posted image -ti pa delaj po tvoji vesti oz. se posvetuj z vzreditelji

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mladiček zlati prinašalec
24.12.2008 23:48:19   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka





enako.

Svetujem vam, da si NE KUPITE PSA. Pes je velika odgovornost in kot razberem iz tvojega pisanja mož ni ravno ljubitelj (sicer bi mu bilo logično, da maladiček ne more biti zunaj - jaz še odraslega psa ne bi imela pozimi zunaj!!!)

Oprosti,ampak daj si malo bolje preberi moj post.!!!
Oprosti, ampak zdite se mi skrajno neodgovorni in nepoučeni user posted image . Kupi letos knjigo o psih, preberi kaj vse pes potrebuje in se pogovori doma ali ste pripravljeni vse to storiti in se tudi žrtvovati... Šele potem si nabavite psa.

Hja,spet preberi dobro moj post,pa boš videla ,da imamo s psi že veliko izkušenj,samo z mladičem še ne.Želela pa sem samo še drugo mnenje--če te je pa moje vprašanje zbodlo,bi blo bolje ,da bi ga spregledala.Moje vprašanje se nanaša na jesensko leglo ,saj je takšno zelo redko.Večinoma se kotijo decembra ali januarja in potem sploh ni problem .Veliko sem iskala ravno o takšnem leglu ,kako jih prezimit,pa ne najdem ničesar,zato sem vprašala še tukaj.So pa odgovori na forumu o psih tudi deljeni.Saj se Zlatko lahko preveč naveže na lastnika in potem sploh noče več biti zunaj.Tako da tukaj se lahko precej krešejo mnenja.
Žal  zaradi takšnih nepoučenih lastnikov veliko psov konča na cesti user posted image , ker se ljudje ne zavedajo, da je pes bitje, ki rabi skrb in živi 10-15 let.

Tega se jaz zelo dobro zavedam in vem da me čaka ogromno dela z tako majhnim psičkom,se pa tega skrajno veselim.


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mladiček zlati prinašalec
25.12.2008 9:04:47   
Lu
Sama imam doma Zlatega prinašalca. Imam ga v stanovanju. To je zelo družaben pes. Otroka ga obožujeta. Naj povem samo to, da tak pes MORA v šolo. To so zelo dominantni psi. Glede bivanja zunaj/notri. Kot je že ena napisala. Kakor se boš odločila, ampak tako mora potem biti od začetka. Te še prehitro začnejo vrteti okoli prsta user posted image Ampak v tem času je res kriza svetovat kje naj bo. Mogoče res v kurilnici in čez dan zunaj. Naj samo še to povem, da tak pes potrebuje veliko gibanja in tudi časa za igranje.

Glede odpadanja dlake je pa druga zgdba. Pri nas je popolna štala kljub česanju user posted image

Smem vprašati koliko stare otroke imate?


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mladiček zlati prinašalec
25.12.2008 9:23:21   
Isabellabina
moji otroci štejejo-----1-15 let  , 2-12let, 3-7 let  ,  4-3 leta   ,   5-8 mesecev

Imamo pa tudi mi veliko hišo in ogromno zemlje okrog,tako da bo lahko se prosto potikala okrog,samo noči bo pa v pesjaku,ko bo topleje,sedaj pa sva se z možem odločila,da bo kar v kurilnici.

< Sporočilo je popravil big mamma -- 25.12.2008 9:25:43 >

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mladiček zlati prinašalec
25.12.2008 14:10:06   
hmm...
 
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Tako je...če mislite psa imet zunaj, potem naj bo zunaj od prvega dneva, najslabše za psiho psa je, da je na začetku noter, pol pa se ga kvazi ven preseli ko je večji, ker potem pes misli da ste ga kaznovali. Je pa tako, ne vem zakaj si ljudje (tudi ti pač v tem primeru) kupujete psa, če ne boste z njim živeli in bo zunaj. Če si kupujete psa potem boste pač otroke morali naučit da se ga ne mrcvari in ko jih boste naučili da se ga ne mrcvari, potem ni ovire da nebi bil noter. PA to ne pomeni, da mora spat pri vas v postelji,ampak nameni mu vsaj kakšen hodnik ali kaj v hiši za spanje ali pa kurilnico recimo kot si rekla, kadar pa ste doma pa naj bo z vami. Poleg tega zlati prinašalec kot pasma je izredno navezan na človeka in s karakternega vidika ni primeren za zunaj.



Se absolutno strinjam.

Če imaš psa, raje otroke najprej nauči kako se dela z psom, ker očitno ne vedo in ga bodo mrcvarili. Sploh pa, nevem če veš veliko o zlatih prinašalcih glede na tvoj post. Ta žival rabi ljubezen in bo najbolj srečna noter in če boš otroke naučila kako se z psom dela, verjemi da ne bo problemov.

Glede dlake pa, če imaš psa se zavedaj da je to odgovornost. Tudi jaz ga imam. In pač če pušča dlako jo boš morala pač počistiti. Saj je ne boš samo ti, jo bo tut tvoj mož in otroci, če ste se skupaj odločili za psa, pa naj tudi oni zanj kaj naredijo a ne.user posted image


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mladiček zlati prinašalec
25.12.2008 17:11:52   
Arwenko
big mamma, pa ravno to sem ti napisala ne naredit, da ga imaš zdaj kot malega čez noč noter, potem kasneje pa zunaj. Če ga želiš imet kasneje zunaj, potem ga daj ven od vsega začetka, to je nujno, ker drugače bo res vzel to da mora kasneje ven kot kazen.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mladiček zlati prinašalec
23.3.2010 22:05:03   
Tamgor
Ojla!

Jest imam tudi zlato prinašalko ki biva zunaj v pesjaku vendar se je treba zavedat če je pes zunaj v pesjaku je še večja odgovornost kot da je notri !!.

Zlati prinašalci potrebujejo veliko gibanje so zelo polni energije, prijazni, čustveni in radi pomagajo na vsakem koraku ter obožujejo otroke, na sprehodu pa radi pozdravijo vsakega mimoidočega! Moja hodi v šolo je zelo učna in hitro dojema stvari!

Za takšnega psa je potrebno veliko energije in dober premislek glede nakupa psa ker če je sam lahko postane popadljiv in nezaupen v svojega lastnika!!!!

Moja psička je povsem zadovoljno bivanja v pesjaku vendar rabi veliko, veliko gibanje in ukvarjanja z njo ter vsak trud ki ga vložim v njo se mi povrne 200 x že sedaj je zelo prijazna in ubogljiva ter upam da bo čez čas postala reševalni pes v ERP enoti - z trudom bo tudi to dosegla

Lep pozdrav

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?