|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Modrice
31.7.2008 19:49:06   
Angellina
Če je katera iz zdravstva ali pa slučajno vekaj na to temo.
Sem vsa v modricah. Dovolj je že, da se rahlo butnem ali pa da se vame zaleti mali z kako igračo. Po nogah sem taka kot da bi me kdo prebutal. Včasih sploh nisem bila občutljiva, zdaj pa sploh ne vem kje jih staknem.
Pred 5 minutami, mi je zdrsnilo iz stola. Odrgnila sem si roko, ki je vidno postajala modrikasta.
A je to z čim povezano? Ker meni je čudno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Modrice
31.7.2008 19:50:07   
metkica1
Malo si daj pregledat kri. To je lahko povezano s trombocitopenijo.

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Modrice
31.7.2008 19:52:37   
Angellina
Fak, bi znalo bit. Ker mam določene težave z krvjo-hemofilija.

< Sporočilo je popravil Angellina -- 31.7.2008 20:06:06 >

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Modrice
31.7.2008 20:50:58   
Freycha
a ni hemofilija bolezen samo moških, ženske pa so prenašalke?

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Modrice
31.7.2008 21:18:00   
Angellina
Ne, izjemoma zbolijo tudi ženske:

Kako zbolimo za hemofilijo
Hemofilija je dedna bolezen. Prenašalke bolezni so ženske, medtem ko obolijo za njo predvsem moški, ženske
pa samo izjemoma.
Razlog za to je v kromosomih. Navodila za izločanje aktivnega faktorja VIII. namreč
vsebujejo samo kromosomi X, kromosomi Y pa celici ne dajejo informacije, kako ga proizvesti. Če ima torej
mati »pokvarjen« kromosom X, ki ne vsebuje navodil za proizvodnjo aktivnega faktorja VIII., in ga otrok, ki je
v tem primeru deček, podeduje, bo zbolel za hemofilijo tipa A, saj mu kromosom Y, ki mu ga bo dal oče, ne
more pomagati pri proizvodnji aktivnega faktorja VIII. Če bo otrok punčka, bo ta podedovala kromosom X z
nepravilnostmi od matere, hkrati pa bo podedovala tudi zdrav kromosom X od očeta. Punčka bo torej zdrava
in bo le prenašalka dedne motnje hemofilije. Se pa lahko zgodi, da bo deček kljub maminemu kromosomu X z
nepravilnostmi podedoval njen drugi kromosom X, ki je popoln. V tem primeru obstaja možnost, da bo deček
zdrav. Enako se lahko zgodi pri ženski potomki. Če bo ta od matere med dvema kromosomoma X, od katerih
eden vsebuje nepravilnosti, drugi pa ne, podedovala zdrav kromosom X, bo deklica seveda zdrava, rešila pa se
bo tudi bremena prenašalke hemofilije.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?