|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:29:11   
Morgaine
Najprej hvala vsem za čestitke!
Bom izkoristila zdaj te trenutke ko Eva spi in vam poskusila kratko in jedrnato napisati svojo porodno zgodbo.
Po PDP-ju sem bila novembrka, ampak sem rodila 10 dni čez rok, v petek 9. decembra. V četrtek zjutraj sem še imela CTG, ki pa ni zaznaval nobenih popadkov, čeprav sem jih čutila. Novo mi je bilo to da nisem čutila le boleče otrdevanje trebuha, ampak tudi bolečino v križu. Pri pregledu mi je ginekologinja rekla, da sem že odprta za en prst. Šla sem domov in ves čas čutila popadke. Popoldan sem šla spat in zbujala me je bolečina vsakih nekaj minut. Zvečer sem bila prepričana da nekaj se dogaja, ampak sem bila še vedno v dvomih če je to, to. Moj me je odpeljal, takoj so me sprejeli v porodno sobo,  njega pa poslali domov. Noč je bila zelo dolga, priklopljena na CTG na postelji sem celo noč predihavala popadke, ki niso bili redni, ampak na 15, 20, 30 minut. Spat nisem nikakor mogla, čeprav mi je babica rekla, naj poskusim. Zjutraj ko se je smena zamenjala, je prišla druga babica, ki mi je dovolila hoditi po sobi, uporabljati stol in vse pripomočke, bila sem namreč v alternativni porodni sobi. To mi je bilo veliko lažje. Takrat sem tudi šele dojela da gre zares. Poklicala sem mamo, ki pa je bila takoj pri meni. Poslušali sva radio, se pogovarjali in bilo mi je lažje. Mama me je masirala in mi bila res v pomoč. Odpirala pa sem se zelo počasi. Celo noč sem imela popadke, pa zjutraj še nisem bila nič kaj več odprta. Potem so me vprašali, če se strinjam da mi porod pospešijo in so mi predrli mehur, potem pa so se začeli pravi popadki. Lepo sem jih predihavala, mama pa je bila ves čas z mano, niti za minuto je nisem spustila od sebe in me božala, masirala, me vzpodbujala, res ko zdaj pomislim, brez nje ne bi zmogla. Bilo je hudo, ampak vzdržno. Potem sem se odprla do šest centrimentrov, imela popadke, ampak po nekem času, sem bila še kar isto odprta. So se že nekaj dogovarjali za carski rez, ker se ni nikamor nadaljevalo. Potem sem dobila umetne popadke, ki so bili zares hudi in sem se nepričakovano odprla do devet centimetrov, kmalu pa sem že začela čutiti potisne popadke. Ti so bili najhujši od vseh, potem pa je kar naenkrat bila moja Eva z enim samim popadkom zunaj. Zbrala sem vso moč in potisnila, še zdaj nevem kako mi je uspelo. Mogoče zaradi vzpodbud moje mame, pa njenih besed. Ko pomislim na ta trenutek, dobim solzne oči. Za ta trenutek je vsa bolečina več ko vredna. Še zdaj občudojoče gledam to mojo punčko in ne morem verjet da je tako zelo moja, tako zelo, zelo. Sploh pa je bilo presenečenje še toliko večje, ker nismo vedeli za spol. In celo nosečnost so mi vsi govorili, da bo sigurno fantek, da sem že sama na koncu začela verjeti v to. Šivana sem bila, ampak šivi so mi kar vzdržni. Prvo noč sem vzela lekadol, potem pa ga več nisem potrebovala.
Ko je bilo vsega konec, se je moja mama vsa utrujena poslovila in prišel je moj in skupaj smo preživeli tiste prve tri ure, ki pa so minile, kot trenutek. Nisva se mogla nagledati najine punčke. Tako zelo zaželjena je bila in pričakovana.
In zdaj smo doma, zaradi polnega noska in posledično zaradi tega težav z dihanjem sva bili dlje časa v porodnišnici, o tem bi lahko tudi kaj napisala, a bom kdaj drugič. Sem se že zdaj kar razpisala!
Grem k moji Evi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:30:00   
Morgaine
Takoj ko bom utegnila, pa še dodam nekaj slikic.

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:36:58   
fionaP
Iskrene čestitke!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:48:14   
Dejča
Zelo, zelo lepo - čestitke vsem trem + tvoji mami user posted image , ki je bila ob tebi - lepo se cartajte!!!

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:54:45   
mojcadamijan
Čestitam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 13:56:56   
marty5
Iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 14:44:25   
lex
Čestitam!!!!!!!!! Lepo se cartajte. Ti pa moram priznat, da sem dobila kar solzne oči, ko sem brala tvojo zgodbo, ker je do sedaj edina (kar semjih brala), ki vključuje mamo in vem, da so samo mame tiste, ki znajo najbolj tolažit in vzpodbujat (saj konec koncev so rodile nas, mar ne?), pa čeprav sem jaz imela svojega zraven.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 14:47:35   
nejca1
Res iskrene čestitke vsem trem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Tudi sam januarja pričakujem prvega otročička in ko sem brala tvoje vrstice, sem imele solzice v očeh.

Lepo se cartajte!!!!!

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 14:51:06   
Naja30
Tudi jaz sem dobila solzne oči. user posted image  Bravo, čestitam  in lepo se cartajte.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 15:07:01   
Teni_



Čestitke!!!!  Sem se ze spraševala, kje hodiš tako dolgo.



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 16:06:13   
SašaR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 16:26:43   
Anonimen
Zelo ganljiva zgodba, tudi jaz bolj megleno vidim.user posted image
A je tvoja mami oseba z nickom babica, ki nam je sporočila, da si rodila?

Uživajte vsak trenutek posebej, čas prehitro mine.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SašaR)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 17:12:06   
ona
Saj bi lahko knjigo pisala,tako lepo si vse napisala!!user posted image user posted image
Čestitke in veliko crtanja z Evouser posted image user posted image

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 21:12:37   
babica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj porod in moja Eva!
16.12.2005 22:37:39   
Nannn
res lepo napisano user posted image  cestitke in veliko cartanja user posted image user posted image user posted image

Nannn user posted image

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moj porod in moja Eva!
17.12.2005 6:41:00   
Vesna
čestitkeuser posted image

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moj porod in moja Eva!
17.12.2005 10:39:29   
Yasminka
Čestitke družinici! user posted image user posted image user posted image Bravo za takšno babico!

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moj porod in moja Eva!
17.12.2005 18:51:29   
alenkica
Kako lepo si napisala tvojo porodno izkušnjo! Mislim, da je tovj trud milijonkrat poplačan!

Čestitke tebi in tvoji mami, seveda pa tudi očetu!!

Uživajte v teh lepih trenutkih!

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moj porod in moja Eva!
17.12.2005 19:46:38   
cebelicamaja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moj porod in moja Eva!
19.12.2005 13:41:24   
pika-poka
čestitkeuser posted image user posted image user posted image ...user posted image user posted image

(odgovor članu cebelicamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moj porod in moja Eva!
19.12.2005 14:12:35   
petraz
Čestitke...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Morgaine)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moj porod in moja Eva!
21.12.2005 18:46:56   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moj porod in moja Eva!
22.12.2005 9:01:55   
Barbs
Čestitke, Morgaine, občudujem Te , iz tvojih besed seva ena sama ljubezen; prepričana sem, da je tudi tvojo mamo in tebe ta izkušnja na nek poseben način ponovno močno povezala, da si bila spet njena mala punčka in da prvi  trenutek, ko ste bile tvoja mama, ti in tvoja hčerka skupaj, takoj po rojstu Eve, ne bo nikoli pozabljen. Lepo, da izvemo tudi alternativne zgodbe , da pri porodu niso samo naši možje, partnerji...Hvala, da si delila to z namiuser posted image  

Vse lepo user posted image


(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moj porod in moja Eva!
22.12.2005 9:19:10   
MarijaPo
bravo!! res zelo zelo lepo napisano.. tudi meni so se orosile oci

in cestitke tudi tvoji mami, da je bila v najtezjih trenutkih ob tebi user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?