|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja prijateljica
10.2.2006 22:55:14   
pi
Moja dobra prijateljica je danes 8 dni po PDP- ju izgubila svojega otroka, še včeraj je veselo brcal v njenem trebuhu, danes pa je njeni mož sporočil da je otrok mrtev. Tako sem bila šokirana da niti nisem vprašala kaj se je zgodilo.
Želim si da bi ji lahko pomagala, da bi ji napisala kako vzpodbudno besedo, ji odvzela del bolečine.
Če ima kdorkoli kakšen pameten nasvet, bi ga bila zelo vesela.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 22:56:58   
sa
Moje sozaljeuser posted image

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 23:08:39   
CatJa
Ko bo čas za to, pojdi in jo objemi. Joči z njo. Kaj drugega žal ne pomaga.

Nikoli ne bom razumela, zakaj je življenje tako kruto. Ravno takrat, ko bi moralo biti najlepše.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 23:17:43   
KODA
user posted image user posted image moje sožalje.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 23:26:46   
Anonimen
Moje sožalje.user posted image user posted image

Stoj ji ob strani, potrebovala bo prijateljico za pogovor. Pogovarjaj se z njo o otročku, ne se tega izogibati. Njej bo to zelo pomagalo.

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 23:32:09   
ona
Kako kruto!user posted image
moje sožaljeuser posted image

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja prijateljica
10.2.2006 23:46:36   
petra*
Žalostno,
veš, nasvetov ni. Preprosto rečeno ni jih. Lahko ti napišem le to ,da se ne trudi iskati besed tolažbe, ker jih preprosto ni. Saj si še mlada, saj boš lahko spet zanosila ... to BOLI.
Vzpodbudne besede trenutno ne potrebuje, ne obremenjuj se kaj ji govoriti. Stisk roke, objem ... to je največ kar ji lahko trenutno daš. Mogoče bo sedaj v šoku in ne bo dojela kaj se ji je v resnici zgodilo. Ne pozabi nanjo čez nekaj mesecev ... pred njo je pot žalovanja, ki mora biti. in jo prehoditi. Čas bo svoje tudi naredil. Nikoli ne bo pozabila in niti prebolela. Navadila sebo živeti z bolečino v srcu in sprejela jo bo.
Mogoče ji pošlji žalni telegram. Čisto mogoče ,da ga trenutno ne bo hotela niti odpreti, ampak tako dobro je potem imeti spomine na otročka, kajti spomine si mora ustvariti, ker jih je tako malo a so tako pomembni.
Mogoče bi ji podarila knjigo Prazna zibka, strto srce. Žalujoči starši pravijo, da pomaga.
POvej ji za društvo Solzice tudi tu lahko poišče pomoč.

PI, če želiš še več informacij o pravicah žalojoče družine, umrlega otroka, kaj se da narediti ...kontaktiraj na mail društva Solzice, kjer ti lahko pomagamo še z več informacijami.

POgumno,
petra*


(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 8:07:40   
pi
Petra najlepša hvala. sem že kontaktirala društvo solzice in ji naročila knjigo.

Pri 35 bi povila svojega prvega otroka. Groza, zakaj se to dogaja ?!

(odgovor članu petra*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 9:41:33   
Dejča
Ob tem se spomnim svoje dobre prijateljice, ki se ji je zgodilo isto. Več kot dve leti sta se z njenim trudila za otroka, potem pa se je rodil mrtev. Še danes me zmrazi, ko se spomnim njenih besed: "Otrok mi je umrl!" Ko ne veš, kaj bi rekel, če bi sploh kaj rekel, pa še po telefonu je bilo, da nisem mogla nič ...
Potem sta se spet trudila skoraj dve leti in sta bila že dogovorjena, da se začneta zdraviti (pri nobenem od njiju niso našli nič takega, kar bi blahko bil vzrok), je zanosila. Cela nosečnost je bila - saj si lahko predstavljate - en starh in spraševanje, pa čeprav tega ni hotela.
No, pred 9 dnevi je rodila fantka user posted image  - ko me je njen, zdaj že mož poklical, sem bila ravno z našo user posted image  na sprehodu, sem začela naglas vpiti od sreče in kar solze so mi prišle na oči.

Včasih ne vemo, zakaj se je nekaj zgodilo - ne moremo razumeti, kaj je lahko dobrega v tem, da otrok umre. Toda tudi za njo bo še prišel trenutek sreče, ki ne bo primerljiv z ničemer drugim.

Vse dobro ji želim, njej in njenim najbližjim. Stoj ji ob strani - pa čeprav ne boš našla besede. Včasih so te povsem odveč in je dobra le nesebična podpora. Predvsem pa brez modrovanja.

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 12:05:31   
lelaval
Moje sožalje. user posted image user posted image
Stoj ji ob strani, saj te zdaj potrebuje.

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 16:11:58   
Anonimen
Dragi P. in K. iskreno sožalje! Ostali smo brez besed!user posted image   Zakaj?


Bojana&Robi&Živa

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 16:22:01   
CIPRESA
Sožalje še iz moje strani!
In tako kot ostale se tudi jaz strinjam da jih ni besed ki bi sedajle olajšale njeno bolečino...samo bodi ji v oporo in joči z njo!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 16:28:48   
k1
žalostno.... user posted image

mislim da ni besed, s katerimi bi lahko potolažili oba starša...

moje sožalje! user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 18:22:19   
al1*
Tudi meni kar tečejo solze! Zakaj? Berem in berem sms in ne morem dojeti. Mislimo na vaju!

Alenka, Pero, Jakob in Maruša


_____________________________

lp


(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 18:33:57   
Anonimen
Bolj žalostnih sms-ov še nisem brala. user posted image  Solze kar tečejo!!!!!!!!


(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 18:42:03   
kepa*
Sožalje tudi od nas.
Včasih človek res ne more razumeti, zakaj je lahko življenje tko kruto.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 18:51:52   
NRMM
Sožalje tudi iz naše strani user posted image user posted image user posted image , kako je lahko svet tako krut in nepravičen nikoli ne bom razumela.

Irena&Robi&Maruša

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 18:55:31   
Mana
Grooza. user posted image user posted image user posted image Moje sožalje.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moja prijateljica
11.2.2006 19:33:40   
cmokec
Moje sožalje user posted image user posted image user posted image

Za svojo prijateljico boš največ storila, če boš ob njej tudi čez teden, mesec. Takrat, ko se bo življenje vrnilo na stare tire za vse, razen zanjo. Takrat je ne pozabi in ji bodi v oporo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Mana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moja prijateljica
12.2.2006 7:11:09   
anajmad
Iskreno sožalje ob boleči izgubi.
D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu pi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moja prijateljica
12.2.2006 9:59:03   
inja2
iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moja prijateljica
12.2.2006 23:12:45   
katja pv
Iskreno sožalje. Moje srce krvavi z dušo mamice. Stoj ji ob strani.

Katja&Andrej&Matija

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moja prijateljica
13.2.2006 10:54:15   
bambi
Draga moja Pi, še kako dobro razuem tvojo prijateljico in tudi tebe, kajti sama veš, da sem tudi jaz pred 2,5 leti izgubila svojo tako težko pričakovano punčko. In kaj mi je takrat pomagalo???? Skoraj nič. Najmanj so mi bili v pomoč sorodniki s svojimi butastimi izjavami, kot so: Saj si mlada.... bolje je tako kot pa da bi imela prizadetega otroka...itd. Jaz sem bila kot v transu in cele dneve samo jokala. Če želiš pomagati svoji prijateljici, bo najbolj pomagal objem, zjokaj se z njo, tudi če bo vse brez besed. Pojdi k njej sama in čimmanj govori o svojih otrocih, ker sedaj jo bo bolelo vse kar bo povezano z njimi. Pogled na nosečnico, pogled na otroka..... in kar ji povej je to, da naj si vzame čas za žalovanje, naj se izjoče. Potreben bo čas in tudi če ti bo kaj takega kdaj rekla, ji ne zameri, ker bo sedaj zelo ranljiva in bo včasih jezna na ves svet, na ljudi ki imajo otroke, na sebe..... Meni je pomagala knjiga Prazna zibka strto srce in kdaj koli sem jo prebrala sem jokala in še danes...... še danes jočem za svojo punčko, čeprav me gleda moja drugorojenka Gaja in je najlepši otrok na svet, mi je kljub temu še vedno hudo. Veliko mi je tudi pomagal forum na Med.over.net Ko starši žalujejo, tam sem spoznala veliko žensk s podobnimi usodami.

Tvoji prijateljici želim veliko moči in če boš ti ali ona karkoli potrebovala, se lahko obrneš name, jaz še kako dobro vem, kako se počuti in kaj  bo še dala skozi..... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

Lp Bambi

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu katja pv)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moja prijateljica
13.2.2006 19:23:37   
Sulfinija
Ja zelo,zelo mi je hudo za tvojo prijateljico.Sem ostala kar brez besed in vsa v user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Še kako dobro jo razumem stoj ji ob strani jo toaži pa čeprav le z objemov.
Lansko leto decembra sem imela le abrazijo in svojo user posted image  nisem niti spoznala in mi je še dandanes neizmerno hudo in najbrž niti ne bom nikoli pozabila saj sma si jo tkole želela.

Mojca&Štefan

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Moja prijateljica
13.2.2006 20:06:20   
Anonimen
Ojej, kako žalostno. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sožaljeuser posted image

(odgovor članu Sulfinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Starost vaše/ga prvorojenca/ke
Ela123

Koliko je sedaj star/a vaš/a prvorojenec/ka?

0-5 (61%)

5-10 (17%)

10-15 (10%)

15-20 (5%)

več, kot 20 (8%)


Število vseh glasov: 385

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!