|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montažna ali...
13.3.2008 7:54:35   
ženska
zidana hiša? Kakšne imate kaj izkušnje in kaj priporočate. Najbolj me zanima cenovno. Bi pa imela klasično hiško, brez oh in sploh, tam nekje do 150 m2.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 7:57:07   
Anonimen
Čist odvisno koliko se znajdeš. Če bosta dala delat hišo firmi, potem je cenovno približno isto.

Če pa bosta dobila kakšne fušarje ali pa cenejše izvajalce, se pa bolj splača zidano. Pa ne dat delat kar "na čez" kot pravijo, ampak iščita izvajalce sproti, za vsako stvar posebej. Naju je tako prišlo dosti ceneje.

(odgovor članu ženska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 7:58:16   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/forum/tt.asp?forumid=228

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 8:19:40   
puncica
Zidana  je po moje cenejša ampak traja dlje sploh če delaš v večini sam, iščeš svoje izvajalce in hiše ne daš delat firmi, montažna je pa dražja postavljena hitro. Mi bomo verjetno zidal s siporeksom (Ytong), ker se nama z možem zdi takšna varinata hitrejša od zidane, pa boljša od montažne.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 9:51:54   
pupika
Mi smo zidali sami, razen garaže, so nam delavci pozidali brez davka, pritličje in mansardo pa sami in smo zidali iz ytonga, je kot zlaganje kock in gre full hitro, mi smo zidali samo med vikendi in prazniki, pa smo v roku dveh mesecev vse pozidali in postavili rušt, ter podeskali. Potem sta mož in tast položila vse ploščice, laminat, in zmontirala pohištvo. mislim, pa da nas je priblišlo vse skupaj malo čez 20 mio, brez opreme. Se kar nabere kot sam cigu sploh ni bil drag, to je prišlo okoli 2,5 mio z lepilom in vsem vred(preklade, vsi elementi) potem za garažo okoli 800Ksit, cena brez davka, poitem se pa naberejo še 3-plošče in ena plošča je prišla okoli 800ksit, ostalo pa streha, les, okna estrihi, kitanje,elektrika, voda,... se kar nabere

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 11:14:03   
didikaa
kaj je cenej in kaj ne....če daš nekomu zidat hišo in montažno in klasično je cena kr vrtoglava...pri montažnih hišah npr. na kjuč so materiali ki so vgrajeni povprečni torej ne najslabši in ne najboljši, če si ti zmisliš da bom mel ne vem pametno wc desko ali wc na steni ali karkoli posebnega je doplačilo...klasična gradnja je pa tako da vgrajuješ kar ti pač paše, iščeš poceni firmi ki takšna dela izvajajo vendar ti lahk iz lastnih izkušenj povem da so vsi približno isti kar se cene tiče, kvaliteta je drugo ( zato nikoli najcenejšega in nikoli najdražjega izvajalca ). zmotljivost veliko ljudi pa je ko graijo hiše s prijatelji ker je kao cenovno bolj ugodno. npr. se odločiš da bo tvoj poklical prijatelje in boste hiško zgradili, res je da sama granja je nekaj cenejša ker pač tem prijateljem ne plačaš, se pa potem tretira da mu se usluga vrne ( npr. ko bo on gradil ) pa še za jest jim morš nekaj dat, kar pa ne rabiš dat če neki firmi daš delat ker delavci njihovi tak majo plačano malco... tak da moje osebno mnenje je... montažna hiša je zakon iz razlogov ker je hitrejša bolj varna ( namreč nareta je pod vedno enakimi pogoji, medtem ko ti zidaš v mešalcu ne zmešaš vedno enakega betona kar se doziranja tiče) in ima daljšo življenjsko dobo

no pa sem se izpisala
aja btw jaz mam zidano hišo na žalost...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Montažna ali...
13.3.2008 12:07:53   
Anonimen
midva bova delala montažno na ključ. Elemente in materiale si lahko zbiraš od poceni do vrtoglavih...dobro se mi zdo to, da danes vem, koliko bo hiša stala, pri zidani pa semi zdi, da se lahko vmes veliko veliko stvari spremeni, od želja do cen, tako da nikoli pravzaprav ne veš natančno, koliko denarja še potrebuješ. Poleg tega pa sva očarana nad hitrostjo gradnje in varčnostjo, da o ekologiji ne govorim. Hiša bo naju zdržala, za otroke pa sem prepričana, da bodo hoteli svoje, zato nama bo 120 kvadratov dovolj, pa še rušiti jo bo enostavno, če bo kdo čez 100 let potreboval prostor. Montažna torej. Sicer pa vsak ima svojo filozofijo. 

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Montažna ali...
15.3.2008 10:03:54   
karin412
Če gledaš na prihodnost in bi rada imela tudi kaj naravnih materialov v hiši, potem je varianta montažna ali tudi zidana (v Gorenjskem glasu je bil lani objavljen en prispevek,ki ga je pisal en moški,ki je gradil ekološko hišo, ampak zidano: je navajal, da je cenovno tam tam, le da imaš zidano bolj pod nadzorom, če si seveda poleg; pa če znaš sam kaj narediti.). Če ne znaš nič sam, potem se splača montažna, ker je hitreje narejena. Seveda je pol odvisno koliko denarja imaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Montažna ali...
16.3.2008 18:33:08   
atanja
Midva sva šla do arhitektinje in nama je rekla da če ona prevzame cel projekt da naju pride ceneje kot montažna...
Zdaj misva sva hotla montažno ker nimava ne vem kaj časa-oba mava taek službe-da bi delavce nadzorovala, potem pa ko sva se z s to gospo pogovarjala sva pa rekla da rajš njej plačava več pa da ona poštima vse skup kot pa da midva zgubljava čas z iskanjem delavce...
Je pa tako da ko smo gledali porojekte hiš je veliko stavri ona preuredila in že s tem naredila cenejšo varianto.

fino se je pozanimat konkretno pri nekomu ki se s tem ukvarja...

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Montažna ali...
16.3.2008 19:16:05   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Mi smo zidali sami, razen garaže, so nam delavci pozidali brez davka, pritličje in mansardo pa sami in smo zidali iz ytonga, je kot zlaganje kock in gre full hitro, mi smo zidali samo med vikendi in prazniki, pa smo v roku dveh mesecev vse pozidali in postavili rušt, ter podeskali. Potem sta mož in tast položila vse ploščice, laminat, in zmontirala pohištvo. mislim, pa da nas je priblišlo vse skupaj malo čez 20 mio, brez opreme. Se kar nabere kot sam cigu sploh ni bil drag, to je prišlo okoli 2,5 mio z lepilom in vsem vred(preklade, vsi elementi) potem za garažo okoli 800Ksit, cena brez davka, poitem se pa naberejo še 3-plošče in ena plošča je prišla okoli 800ksit, ostalo pa streha, les, okna estrihi, kitanje,elektrika, voda,... se kar nabere


zdaj sem se pa oddahnila, hvala pupika! Tam na eni drugi temi so bile take cifre, da me je že skoraj vse minilo.

Ženska - midva čakava ponudbo za Biva hiše, se pa bolj nagibava k Ytongu. Je pa tako, da si on želi, res prav želi, sam graditi, drugače bi vzela takoj montažno. user posted image


< Sporočilo je popravil Olivija -- 16.3.2008 19:18:21 >

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Montažna ali...
18.3.2008 7:23:46   
didikaa
ytong je dražji kot navadni zidaki....pa naj vas ne zavede misel da ni treba ometavat pri ytongu in že pri tem prišparate...to ni res...če želiš da ne ometavaš pa dražje plačaš izvajalce ki ti delajo ker more bit res položeno tak kot treba to pa malo kdo zna narest pa še ytong se bolj dolgo suši...čeprav je lepljen in avtomatsko gradnja traja dlje...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Montažna ali...
18.3.2008 11:17:18   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: didikaa

ytong je dražji kot navadni zidaki....pa naj vas ne zavede misel da ni treba ometavat pri ytongu in že pri tem prišparate...to ni res...če želiš da ne ometavaš pa dražje plačaš izvajalce ki ti delajo ker more bit res položeno tak kot treba to pa malo kdo zna narest pa še ytong se bolj dolgo suši...čeprav je lepljen in avtomatsko gradnja traja dlje...


Mislim, da bo kar sam zlagal zidake in ker vem, da je perfekcionist dvomim, da bi bili šlampasto zloženi. Edino tole glede sušenja mi ni jasno, a ni tako, da se zidana hiša dlje suši.user posted image   Sicer ima te zadeve on čez in ker se že dve leti ukvarja z načrtovanjem najine gradnje in s stroški, verjamem, da je zmožen izbrati najbolj ugodno varianto.


(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Montažna ali...
20.3.2008 11:56:22   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: didikaa

ytong je dražji kot navadni zidaki....pa naj vas ne zavede misel da ni treba ometavat pri ytongu in že pri tem prišparate...to ni res...če želiš da ne ometavaš pa dražje plačaš izvajalce ki ti delajo ker more bit res položeno tak kot treba to pa malo kdo zna narest pa še ytong se bolj dolgo suši...čeprav je lepljen in avtomatsko gradnja traja dlje...


Mislim, da bo kar sam zlagal zidake in ker vem, da je perfekcionist dvomim, da bi bili šlampasto zloženi. Edino tole glede sušenja mi ni jasno, a ni tako, da se zidana hiša dlje suši.user posted image   Sicer ima te zadeve on čez in ker se že dve leti ukvarja z načrtovanjem najine gradnje in s stroški, verjamem, da je zmožen izbrati najbolj ugodno varianto.




Popolnoma enako je pri nama moj prefekcionist bo delal sam in tud načrtuje že ohoho cajta.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Montažna ali...
20.3.2008 13:23:39   
pupika27
tudi midva bova delala iz siporeksa bo pa delal sam oz z kolegi tak da boma vsaj pri plačilu delavcev nekaj prišparala hahaha.........zanima me a ste sami risali načrt za hišo al ste komu dali da vam izriše načrt vi pa ste mu le posredovali svoje želje glede hiše???????????

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Montažna ali...
20.3.2008 16:28:06   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: pupika27

tudi midva bova delala iz siporeksa bo pa delal sam oz z kolegi tak da boma vsaj pri plačilu delavcev nekaj prišparala hahaha.........zanima me a ste sami risali načrt za hišo al ste komu dali da vam izriše načrt vi pa ste mu le posredovali svoje želje glede hiše???????????


Nama je arhitekt zrisal hišo. Bo pa on tudi zidal iz Ytonga, kar se mi je zdelo ok, pa tudi preveč drago ni bilo.

(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?