|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mucek
6.1.2011 14:05:58   
osamljena
Zanima me vse kar mi lahko poveste ali nalinkate o dolgodlakih mucih.

Zanima me nega, prehrana...

Ker je samček me zanima tudi vse okoli "kastracije", ali kako se temu strokovno reče. Kdaj je primeren čas in kaka je nega po tem posegu?

Najlepša hvala.

_____________________________

moj nick name ni v povezavi z mojim počutjem... je le navdih nekega točno določenega momenta.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mucek
6.1.2011 16:56:37   
hmm...
Nega: http://catchat.slovenianforum.com/t29-nega-dolgodlake-make

Prehrana: http://www.macji-svet.org/zdravje/pravilnaprehrana.html

Kastracija: http://blog.veterinar-ka.net/2008/01/02/kastracija-macka/


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu osamljena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mucek
6.1.2011 19:10:37   
osamljena
Hvala!
Iskrena hvala... Sem Iskala pa netu, pa je toliko balasta in sploh ne vem kaj točno prebrati. Hvala.

_____________________________

moj nick name ni v povezavi z mojim počutjem... je le navdih nekega točno določenega momenta.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mucek
6.1.2011 19:51:27   
hmm...
Malenkost.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu osamljena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mucek
7.1.2011 8:45:15   
tajtaja
Sicer je malo iz kontektsta, ampak mogoče vseeno kdo ve odgovor.
Imamo mačkona, starega kakih 9 meseecev. Pred cca dvema mesecema je začel nositi pred prag pobite miši. In to ne pred moj (HB) ampak pred mamin. V začetku je jprinesel na par dni kakšno, zdaj pa dnevno tudi po nekaj.
Mama je seveda že čisto na koncu z živci. Lepo si opere teraso, pa ji prinese spet celo zmrcvarjeno, krvavouser posted image in je spet vse usrano.

Zdaj mi je že žal, da sem si omislila mačko, ampak so imeli otroci res veliko željo. In oni še zmeraj predano skrbijo zanj, vsem ostalim se je tudi zelo priljubil in ko je za par dni izginil, smo bili vsi preč.
Ampak, to kar zdaj dela, je res preveč. Zgleda, da po celi ulici nabira plen in ga vlači domov.
A se to da kako odvaditi???


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mucek
7.1.2011 19:46:24   
hmm...
Jaz imam tri mačke in vse to počnejo.
Poleti imamo odprta vrata na teraso in nas zjutraj pričakajo mrtve miši v spalnici na preprogi. Sedaj pozimi pa pred vhodnimi vrati.

Po moje tega ne moreš odvadit, ker je to nagon mačke.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mucek
7.1.2011 19:54:24   
carbene
Pa to je odličen mačkon! user posted image user posted image Ponavadi se namreč ljudje pritožujejo, če je njihov maček prelen, da bi lovil miši... user posted image

Hehe, lahko tega mačkona fajn futrate. Mogoče bo postal bolj izbirčen in preveč okrogel za preganjanje za mišmi. user posted image Ker drugače pa pač ne preostane drugega, kot da ga imate zaprtega v hiši. Čakaj - ali pa ga podariš familiji od mojega moža. user posted image Bi zopet rabili enega fajn lovca, ko je njihov maček šel od hiše.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mucek
7.1.2011 20:53:25   
tajtaja
Poleti imamo odprta vrata na teraso in nas zjutraj pričakajo mrtve miši v spalnici na preprogi. Sedaj pozimi pa pred vhodnimi vrati.


To je meni user posted image grozno, za kake bolezni prenest ali kaj. Jaz se že itak miši bojim do konca in tudi mrtve mi je nagravžno gledat.
Res ne vem, kaj bomo, ker je moja mama že čisto razpi..ana, ker kot sem rekla, vse znosi na njen prag. HB, da ne pred moja vhodna, ker potem cel dan ne bi upala iz hišeuser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mucek
10.1.2011 8:00:16   
neodkrita
Res ne vem zakaj bi se tolk bali miši??? So pa ja zelo ljubke. Če se pri nas pojavi kakšna miš jo ulovim v mišolovko in odnesem na polje. Bog ne daj, da bi jo naš mačkon potamanil. Nič bat, miška vam ne bo nič hudega naredila.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mucek
10.1.2011 20:54:29   
carbene
Meni je tudi hecno, kakšen strah nekaterim vzbujajo miši. user posted image

Na ja, ampak ko imaš kakšno miš enkrat v neposredni bližini, ni pametno, da se živali dotikaš. Če zaradi tega fašeš na primer mišjo mrzlico, ni ravno zabavno (prim. http://www.zzv-nm.si/default.cfm?Jezik=&Kat=050101&Bes=58).

(odgovor članu neodkrita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mucek
10.1.2011 23:52:36   
Anonimen
S tem ko vam prinaša miške na prag, vam kaže svojo naklonjenost. Maček ne razume, da vi na miške gledate drugače kot on, zato vaše jeze ne razume. V njegovih očeh je to "darilo" za vas. Sedaj sicer na slepo ugibam, vendar pa bi morda nasprotna reakcija sedanji bolj pripomogla k temu, da se ne bi znova in znova trudil, da vas razveseli??

user posted image

Tako pač je, mačke so lovci in če ima možnost za lov (če muca ni stanovanjska), jo bo seveda izkoristil.

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mucek
11.1.2011 21:02:36   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*

S tem ko vam prinaša miške na prag, vam kaže svojo naklonjenost. Maček ne razume, da vi na miške gledate drugače kot on, zato vaše jeze ne razume. V njegovih očeh je to "darilo" za vas. Sedaj sicer na slepo ugibam, vendar pa bi morda nasprotna reakcija sedanji bolj pripomogla k temu, da se ne bi znova in znova trudil, da vas razveseli??

user posted image

Tako pač je, mačke so lovci in če ima možnost za lov (če muca ni stanovanjska), jo bo seveda izkoristil.



Jaz svojih mačk nikoli ne skregam ker so prinesli miš. Zavedam se kaj to pomeni (to kar si že ti napisala-izkazujejo naklonjenost).user posted image Tisto miš samo odstranim in to je to.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mucek
11.1.2011 21:07:23   
lananai
Zakaj se pa miši bojite? user posted image Naša 2 tudi miške nosita na prag. Sva jo enkrat že tudi v splanici na preprogi dobila, ko je bilo okno odprto in tudi že na postelji. OK, to zadnje je bilo gravž. user posted image
Če vas tako moti, dajte mačku ovratnico z zvončkom. Potem ga bodo miške slišale in bodo zbežale. Problem rešen. user posted image

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mucek
12.1.2011 0:25:33   
Anonimen
Tole z zvončkom ne priporočam, ker če je muc zunaj se lahko s tisto ovratnico zatakne v nešteto stvari, obvisi kje in se lahko zduši. Pa tudi, da ti nekaj neprestano cinglja okoli glave ni najbolj prijetno za živce. user posted image

(odgovor članu lananai)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mucek
31.1.2011 20:39:28   
Mucka08
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Zdaj mi je že žal, da sem si omislila mačko, ampak so imeli otroci res veliko željo. In oni še zmeraj predano skrbijo zanj, vsem ostalim se je tudi zelo priljubil in ko je za par dni izginil, smo bili vsi preč.


Ja, kaj pa moreš, če si mačka umisliš le zaradi otrok. Pa mi ljudje, predani mačkam že dolgo časa tupimo, govorimo, ozaveščamo o tem, ampak eni ne razumete.
Mačka se NIKOLI ne vzame zaradi otrok. Veliko mačk na koncu ostane na cesti, v vrečki, ... in komaj preživijo.
Ne razumem, kako lahko rečeš da ti je žal... In če te to moti in če se bojiš za njegov odhod, njegovo smrt, ... naj bo maček notri. Bo še bolje. Kot zate kot tudi za njega.

Koliko so stari tvoji otroci?

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mucek
1.2.2011 13:35:24   
honey
Nekaterim mucam ne pomaga niti to, da so zelo dobro hranjene. Če imajo v krvi, da so lovci, jim tega ne vzameš. Pa ne vem, zakaj se bojite mišk? O.k., to, da bi jaz dobila celo razmrcvarjeno pred pragom, mi tudi ne bi bilo všeč, ampak če pa je muc dobro hranjen, ponavadi miško ujame in jo "lepo" ubije. To pač pospraviš in je mir. Bolje miš na pragu, kot pa podgana.

Drugače pa ja - muca imejte v hiši in je problem rešen. Naša gospa muca je hišna - gre poleti sicer na vrt, ampak to je vse. Pa se je povsem dobro razumela tako s hrčkom (ki je skoraj kot miš), dokler ni poginil, morskega prašička se pa zdaj že kar malo boji, ker je prevelik. Pa moram povedat, da je muca velika kot nek majhen kužek in ima več kot 8 kg. Tako da je res ogromna muca. Ampak je pač hišna in nima niti nagona očitno ali pa ji ni bilo dano, da bi ga razvila. Tako da - naj bo v hiši in boste vsi zadovoljni (razen muca mogoče).

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Mucka08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mucek
2.2.2011 8:37:08   
tajtaja
Koliko so stari tvoji otroci?

18, 14, 9 in 2x skoraj 5user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mucek
28.2.2011 10:57:35   
Jada82
Uh, naš mačkon tudi lovi vse živo, je pravi lovec. Mi mamo staro bajto in polno golobov gor, tako da tudi te lovi. Te nese v klet, kjer jih razmesari. Ni prijetno, ampak to moj puca .... prvega sva pokopala, zdaj je pa preveč, tako da, hop v kanto z njimi. Pa mal perja je za spucat. Ja, miši pa prinese na prag. To ni take panike, vrečka, pa hop v kanto. Kaj čmo, so pač še vedno zveri. Men sicer ni fajn, k zagledam miš (pa ne da se jih bojim, sploh ne), ampak mačka vedno pohvalim, ker vem, da se njemu pa zdi. Taki so .....

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?