|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Murska Sobota
6.11.2008 11:59:39   
MILU1
Ojla nosečke, ki ste v kratkem rodile v M.S.!

Ali je res, da mora očka za prisotnost pri porodu plačati in koliko?

Hvala za odgovore in lep dan

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 10.11.2008 9:04:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Murska Sobota
11.11.2008 9:18:30   
Lalica1
Nisem rodila v kratkem ampak pred 3 leti. Takrat je očka moral plačati za prisotnost pri porodu. Točnega zneska se ne spomnim, vendar se mi zdi, da je moj plačal 3.000 SIT, ker je hodil v MŠ. Če pa ne bi hodil, bi pa plačal nekje 5.000 SIT. Po moje treba tudi zdaj plačati, je pa to plačilo menda namenjeno materialu, ki ga porabijo zate (ali nekaj takega)

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Murska Sobota
11.11.2008 12:59:19   
MILU1
Same pohvale porodnišnici Murska Sobota, predvsem babici Hedviki Kolar user posted image !
Imamo sončicouser posted image  Nežouser posted image !

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Murska Sobota
11.11.2008 13:14:21   
Lalica1
Joj kako lepo. A ste bili že tako daleč? Čestitam od srca mamici in dobrodošla na svetu Neža!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
In kakšno naključje. Tudi pri mojem prvem porodu je bila babica Hedvika Koler in lahko rečem kapo dol. Bi jo kar najela za drugič, če bi bilo mogoče. Morda bom pa imela srečo user posted image

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Murska Sobota
19.11.2008 11:04:11   
MILU1
Lalica, jaz sem rodila tretjič in sem imela trikrat srečo z babico Hedvikouser posted image .


Angeli so!user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Murska Sobota
8.1.2009 11:24:03   
MILU1
Ali mogoče katera ve, katere znamke pleničke se uporabljajo v P Murska ?Sobota

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Murska Sobota
11.4.2009 18:22:50   
Bumo
Pozdravljene punce. Mene pa zanima kako je kaj urejeno bivanje v novi porodnišnici
in kakšne so kaj kapacitete porodnih sob....še skoz rodi po več porodnic v eni sobi ali je zdaj kaj boljše?
Jaz mam poleti rok, pa bi se rada malo pripravila...tudi psihično na vse, predvsem pa na stisto slabo ,pa bi lepo prosial, če bi mi katera od vas srečk ,k iste že rodile hotela povedat, kako je kaj z nastvanitvijo..
lepe praznike vsem skupaj. 

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Murska Sobota
12.4.2009 14:44:50   
wii
Rodila februarja, porodne sobe so enoposteljne, lahko izbiraš tudi vodni porod ali pa na nizko ležeči postelji, če želiš, da očka leži poleg tebe, te masira itd.... Babica pri tebi ( vsaj večino časa ), ti vse lepo pove, razloži, vpraša če se strinjaš s tem kaj bo pač delala  (no, vsaj mene je ).Ko smo bili tako daleč, da smo rodili je poklicala zraven tudi zdravnika. Po porodu (normalen porod, brez komplikacij, EA) se stuširaš - po 2 urah, preoblečeš in te odpeljejo na oddelek - po 3 urah. Tam so sobe dvo posteljne, dobiš vse kar potrebuješ: brisače, pižamo, vložke, kopalnice so na hodniku, hrana dobra. Če rodiš drugič je malo lažje, ker nekaj že veš o dojenčkih, ker sestre pridejo naokrog bolj poredko.Meni osebno je to pasalo, da ti ne teži vsakih pet minut z nečim, ampak, če kaj rabiš jih pokličeš.
Edino, kar me je motilo, da je morala celo noč v sobi goreti luč, sicer ne tista centralna, ampak ena druga - malo manj svetla, ampak za mene je še vedno bilo presvetlo v sobi. Sem enkrat ugasnila pa je takoj komentirala, kako bom videla otroka ( prižgala sem čisto tisto malo, da je bila samo rahla svetloba). Moraš pri svojem vztrajati, ne se jim pustiti, pa je čisto ok.Saj sam najbolje veš kaj je dobro za tvojega otroka.
Če te še kaj zanima vprašaj, da ne bom pisala celih romanov.
lp

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Murska Sobota
15.4.2009 10:06:44   
Bumo
Wii, hvala ti!!
Moja nočna mora je bila, da bom morala roditi v sobi polni porodnic, pa da bomo medesboj
ločene samo z zaveso...kot prej, če ni bilo placa user posted image ...enoposteljne porodne sobe so me
zdaj full pomirile.....pa tudi sicer, če je mamica nastanjena v dvoposteljni sobi, bo se
dalo zdražat....
še enkrat hvala!!!

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Murska Sobota
26.4.2009 10:53:50   
buba.miska
pozdravljene

Zanima me ali imajo v novi porodnišnica inkubatorje?
Hvala na odgovoru

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Murska Sobota
26.4.2009 19:31:16   
pokica_
Nisem sigurna če jih imajo ali ne, nebom za ziher trdila...ampak ko je meni v 28. tednu grozil predčasni porod, so mi rekli, da bi me v primeru, da bi imela še hujše popadke kot sem jih imela, premestili v MB P, prav zaradi inkubatorjev,...ker so tam inkubatorji za nedonošenčke in usposobljeno osebje za take primere.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu buba.miska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Murska Sobota
1.5.2009 19:08:33   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Nisem sigurna če jih imajo ali ne, nebom za ziher trdila...ampak ko je meni v 28. tednu grozil predčasni porod, so mi rekli, da bi me v primeru, da bi imela še hujše popadke kot sem jih imela, premestili v MB P, prav zaradi inkubatorjev,...ker so tam inkubatorji za nedonošenčke in usposobljeno osebje za take primere.


oddelek za nedonošenčke in bolne novorojenčke je na otroškem oddelku. posebej ločeno. mogoče majo kaki inkubator tudi v novi porodnišnici. ampak oddelek je pa na otroškem.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Murska Sobota
1.5.2009 23:10:16   
vika1
IZVIRNO SPOROČILO: Bumo

Wii, hvala ti!!
Moja nočna mora je bila, da bom morala roditi v sobi polni porodnic, pa da bomo medesboj
ločene samo z zaveso...


In ka zaj,ge san pa trikrat tak rodila in  meni je bilo čist vseeno ge,s kem in kako rodim,samo da bo mimo user posted image .

Pa še družbo si imel tiste tri ure,zaj pa samevaš...To pa je malo heca,vačik  je fajn poštimano...


Za vodni porod pa moraš prlej zgučat z svojo G da ti da napotnico. Seveda če maš normalno nosečnost in super izvide,no to san pa tak čula...


Pa še naša zlata Hedvika,trikrat je bila z mano pri akciji,to je zlata vreden človek. Ej,vsaka ji čast!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Murska Sobota
1.5.2009 23:17:04   
J.L.
Vika pri vas pa je veselo. user posted image

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Murska Sobota
2.5.2009 10:00:34   
vika1

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

Vika pri vas pa je veselo. user posted image


Ja,in to zeloooooo......user posted image

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Murska Sobota
2.5.2009 10:47:35   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Nončika

IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Nisem sigurna če jih imajo ali ne, nebom za ziher trdila...ampak ko je meni v 28. tednu grozil predčasni porod, so mi rekli, da bi me v primeru, da bi imela še hujše popadke kot sem jih imela, premestili v MB P, prav zaradi inkubatorjev,...ker so tam inkubatorji za nedonošenčke in usposobljeno osebje za take primere.


oddelek za nedonošenčke in bolne novorojenčke je na otroškem oddelku. posebej ločeno. mogoče majo kaki inkubator tudi v novi porodnišnici. ampak oddelek je pa na otroškem.


No, pol pa imajo vseeno, hvala bogu.
Ampak mene bi takrat kljub vsemu premestili v MB P, pol sigurno ne zaradi inkubatorjev, ampak zaradi strokovnega vodstva. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Murska Sobota
2.5.2009 14:49:32   
Nončika
pokica, tebi so sigurno rekli prevsem zaradi otrokovih pljučk. v primeru, če mora biti otrok na respiratorju pol ga premestijo takoj v MB.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Murska Sobota
3.5.2009 9:23:19   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Nončika

pokica, tebi so sigurno rekli prevsem zaradi otrokovih pljučk. v primeru, če mora biti otrok na respiratorju pol ga premestijo takoj v MB.

Verjetno Nončika...sam men so rekli, da če bi kazal CTG še mal hujše popadke, bi mene premestili kar rodit v MB....ne šele dojenčka po porodu. So glih tist dan imeli en tak primer, pa so nosečko kar odpeljali v MB rodit.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Murska Sobota
12.5.2009 17:51:15   
mama2009
Ojla.

Tudi jaz moram pohvaliti porodnišnico MS, predvsem babici Hedviko in Jožico, ki sta naši Lunici user posted image pomagali na svet. Odlična je bila cela ekipa, tako da vam ni treba skrbet.

Priporočam pa tudi, da so partnerji pri porodu saj je meni moj zelo pomagal.user posted image


(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Murska Sobota
12.5.2009 19:49:35   
pokica_
Babico Jožico poznam,...kako pa izgleda babica Hedvika? Da bom vedla, ktera je tako srčno dobra babica?



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu mama2009)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Murska Sobota
12.5.2009 19:54:23   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Babico Jožico poznam,...kako pa izgleda babica Hedvika? Da bom vedla, ktera je tako srčno dobra babica?




kolikor je meni ostala v spominu lassje nekje malo čez uhlje, ne spomnim pa se če je rdečka ali rjavolaska. user posted image

punce ali ima katera knjigo oz. brošuro porodnišnice nekoč in danes? v njej so predstavljene tako babice, kot porodničarji in ginbekologinje.

< Sporočilo je popravil J.L. -- 12.5.2009 19:55:16 >

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Murska Sobota
13.5.2009 22:15:03   
pokica_
J.L., pa starejša je?

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Murska Sobota
13.5.2009 22:30:08   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

J.L., pa starejša je?


tam okrog 35, mogoče 40.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Murska Sobota
14.5.2009 15:56:25   
pokica_
tnx J.L. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Murska Sobota
19.5.2009 18:31:44   
mama2009
oj.
Upam, da še nisi rodila.

Ja hedvika jih ima okrog 40 in lase malo čez ušesa.  Je pa zelo zgovorna babica.

Vse ti lepo razloži preden kaj naredi prav taka pa je bila tudi jožica.


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?