|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 10:33:11   
_sanja_*
Torej... Iščem čimbolj naravno zaščito pred klopi za malčka.

O raznih Off-ih, Autan-ih, Zanzi ipd. sprejih ne bi, o tem je že veliko napisanega; zanima pa me, če obstaja kaj dejansko naravnega in nenevarnega za tako male otroke (15m)?

Elektronski odganjalec je sicer ok rešitev, samo če bi mu ga obesila za pas, bi ga hitro razmontiral, če ga pa nekam postavim, pa ne bi kaj dosti pomagal, ker se mali niti slučajno ne giblje samo v radiju 3-5m.

Našla sem eno zadevo in sicer Defender od Nahrin-a... In ker je Nahrin propagiran kot naravna kozmetika, bi naj bila tudi ta formula popolnoma naravna.

Vem pa ne, če pomaga? Je katera že sprobala?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 10:40:56   
veselka
mogoče tole http://www.lekarnar.com/izdelki/helpic-proti-klopom-sprej

sem zdejle našla, tko da ne znam nič povedat.

morda pozna katera...

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 10:45:11   
SaaS
Helpic sprej sem jaz uporabljala lani in predlani, oz. še kako leto prej. Ga moram letos tudi najti. Če se prav spomin ga imajo tudi v dm, nisem pa sigurna. Meni se je zdi vredu. Samo jaz imam v spominu bolj zeleno pakungo, ne tako rdečo. Verjetno le nova embalaža...user posted image .

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 10:51:56   
veselka
http://www.lekarnar.com/izdelki/helpic-proti-komarjem-sprej

torej je učinkovito?

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 12:32:13   
juniorka
lemongrass je naravni repelent, samo ne vem kako je z dobavo v slo!

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 13:04:21   
barni
Tudi mene zanima tole, ker ne smem dati cepiti nase deklice.

NA netu sem nasla tole:

http://www.difar.si/articles.php?id=9
http://www.vitacare.si/nega-telesa/cattier/305-naravnirepelenti.html
http://www.lekarnar.com/iskalnik?q=repelenti+naravni+izdelek+otroci

Glede tega lemon grass; ali je to tole: http://www.beautyproductsfromv.com/product/LGMR

Nekaj moram najti, da me ne bo vsakic groza vecernega kopanja, da ne bi nasla kaj prisesanega.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 13:21:05   
juniorka
IZVIRNO SPOROČILO: barni


Glede tega lemon grass; ali je to tole: http://www.beautyproductsfromv.com/product/LGMR

Nekaj moram najti, da me ne bo vsakic groza vecernega kopanja, da ne bi nasla kaj prisesanega.

To je ena varianta, lahko pa si doma nardis!
http://www.bbc.co.uk/programmes/b00pst7w
ne vem, ce bo delalo....

< Sporočilo je popravil juniorka -- 8.4.2010 13:26:34 >


_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 13:27:32   
Ryssa

Mi imamo Helpic, ga pa še nismo sprobali.
Lansko leto pa smo imeli en čist blag sprej, primeren za dojenčke, sem mu kar cotke našpricala vedno. Pa je bil učinkovit, lahko rečem, smo bili ogromno po gozdu, po naravi lansko leto, pa ni imel niti enega klopa.
Ne vem pa trenutno kako se mu reče user posted image Ga bomo pa uporabljali tudi letos, če je še uporaben, kombinirali pa bomo s tem Helpicom.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 19:56:30   
_sanja_*
Helpic zgleda ok, zmotilo me je pa to, da tako na veliko piše, da ne sme priti v oči in usta. Očitno ni tako zelo naravno, kot bi naj bilo.

Mi je teta od mojega, ki je zastopnica od Nahrina, priporočila še sivkino kremo, tak da moj mali bo letos s tema mazan. Sivka je že dolgo znana po tem, da odganja klope in mrčes nasploh.

Upam, da bo res poamgalo, ker Nahrin je drag šport.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 20:47:09   
veselka
no, pa sej ni vse iz narave užitno...

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 21:47:33   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: veselka

no, pa sej ni vse iz narave užitno...


Drži.

Je pa razlika med užitno in strupeno.

Če samo "ni užitno", potem verjetno ne škodi, če gre v usta.
Če je pa strupeno, je pa to nekaj drugega in v izdelkih za otroke sploh ne bi smelo bit.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
8.4.2010 23:24:08   
veselka
kolk je strupeno, ne vem, so pa takšna opozorila s strani proizv. predvsem z namenom lastne zaščite pred morebitnimi tožbami.

verjetno je razlog, zakaj je primerno za otroke. sam vprašanje, koliko velike otroke.



< Sporočilo je popravil veselka -- 8.4.2010 23:28:21 >


_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 8:42:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*.

Mi je teta od mojega, ki je zastopnica od Nahrina, priporočila še sivkino kremo, tak da moj mali bo letos s tema mazan. Sivka je že dolgo znana po tem, da odganja klope in mrčes nasploh.

Upam, da bo res poamgalo, ker Nahrin je drag šport.


Tudi orehovi listi. Ko gremo v gozd, si mi vedno orehove liste zatlačimo v šuheuser posted image . Smešno ampak res delujeuser posted image

Drugače pa za psa in sebe uporabimo tudi zeleni sprej forth http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/osebna-nega/klopi-in-komarji-usi-garje/1468

Naneseš ga na štunfe, čevlje, hlače in nič na kože, tak se nimaš kaj bat. Da deluje opazim pri psu. Prej je vedno pobral tudi do 15 klopov (majhne rasti in bel), po uporabi tega spreja pa praktično nobenga. Če kateri pride gor, ap se ne zažre, temveč tava po dlaki in ga odstranimo. Pa psu tudi zataknemo orehov list za ovratnicouser posted image . Superca je tale sprej. Kupiš ga pa tudi v šparu, merkatorju....

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 9:37:33   
kesi
Tole sem našla, se mi zdi kar v redu. Mogoče bom nabavla, pa da sprobamo.
http://soncek.si/si/zeta-free-prsilec-za-telo-proti-komarjem-in-klopom-100ml-i19722.shtml

_____________________________

KESI

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 10:22:23   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: veselka

kolk je strupeno, ne vem, so pa takšna opozorila s strani proizv. predvsem z namenom lastne zaščite pred morebitnimi tožbami.


Ja, se strinjam.


verjetno je razlog, zakaj je primerno za otroke. sam vprašanje, koliko velike otroke.


Mene grozno moti, ker vse daje v usta. Z večjimi otroci, ki jim lahko dopoveš, da se ne smejo šlatat tam, kjer jih pošpricas, je ok. Samo našemu dopovedat, da se kaj ne sme v usta datuser posted image

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 10:23:21   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Tudi orehovi listi. Ko gremo v gozd, si mi vedno orehove liste zatlačimo v šuheuser posted image . Smešno ampak res delujeuser posted image



Verjetno bi jih pojedel, če bi mu jih kam obeslauser posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 10:25:54   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: kesi

Tole sem našla, se mi zdi kar v redu. Mogoče bom nabavla, pa da sprobamo.
http://soncek.si/si/zeta-free-prsilec-za-telo-proti-komarjem-in-klopom-100ml-i19722.shtml


Lepo zgleda.


Koliko je pa kaj dejansko naravnega, pa tako ne bomo nikoli vedele. Nobenemu proizvajalcu ne verjamem, niti Nahrinu, samo rada bi našla nekaj, kar je čimbolj naravno, ali pa da vsaj strupeno ni, če že da v usta.


(odgovor članu kesi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
9.4.2010 14:46:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kesi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
9.4.2010 17:12:16   
veselka
tale zeta free res ful lepo diši. je pa to mešanica eteričnih olj in alkohol. mislm, da drugega nima, vsaj ne spomnem se. sem v nosečnosti uporabljala. sam proti komarjem za v elektriko pa ne deluje.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
11.4.2010 23:01:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu veselka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
12.4.2010 7:39:10   
barni
Tale Forth se mi zdi fajn zadeva, ker se ga ne sprica po kozi. Verejtno grem se danes v lekarno in kupim tega, samo preverim se sestavine, ker jih nikjer na spletu ne morem najti. Mi je bolje, da se ne nanasa direktno na kozo.

Meni ni vazno, da lepo disi, vazno mi je da deluje. Ker smo poleti res precej v gozdu in lazimo vse povsod. Ta mala je mela klopa ze 3x, prvic ko je bila stara 9 mesecev in sva samo sedeli na klopci v parkuuser posted image Tako da zgleda da jo imajo zal zelo radiuser posted image

Hvala tisti, ki je povedala za Forth!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
19.4.2010 21:16:24   
_sanja_*
Barni, si kupila Forth?

Se strinjam, da je super, da se ne nanaša direktno na kožo; ni mi pa jasno, kako to izvedeš poleti, ko so malčki v kraktih hlačkah in brez nogavičk?user posted image  Kako ga torej našpricat, brez da ga po koži, pa vendar ga po nogicah moraš nekako?

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
20.4.2010 6:48:27   
barni
Sem kupila forth. Bomo videli kako deluje.

Za poleti po mojem ni panike, da pospricas po kratkih hlacah, po cevljih, sandalih, po majcki. Saj po mojem to ne deluje ozko lokalno ampak tudi malo dlje, se pravi, ce pospricas kratke hlace ,menda pri otrocih to seze do stopal. Po mojem gre za vonj, ki jih odganja.

Mah mene najbolj skrbi, da ga dobi v lasisce, ker potem ga ne bom videla dovolj hitro, ker ima dolge lase. Po laseh je pa ne bom spricala, pa tudi ce bi lahko.

PS A ve nimate otrok cepljenih za KME?

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
20.4.2010 6:58:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Barni, si kupila Forth?

Se strinjam, da je super, da se ne nanaša direktno na kožo; ni mi pa jasno, kako to izvedeš poleti, ko so malčki v kraktih hlačkah in brez nogavičk?user posted image  Kako ga torej našpricat, brez da ga po koži, pa vendar ga po nogicah moraš nekako?


Če veš, da gre na travnik ali gozd, kjer so klopi, mu pač pustiš čeveljčke oz sandale gor in pošricaš sandale. Če si prepričan, da so tam klopi, pa mu raje še natakni zokenčke (nizke) gor in še te pošpricaš. Pošrpicaš še kratke hlače in držat bi moglo. Ampak ko konča z igro takoj pregledat kožo in obleko, saj kak klop lahko vseeno zaide, vendar se ne zažre, jim baje vonj to preprečuje.

Za lase pa ne vem, ampak klopi imajo radi mehke predele, mehko kožo in v lasišču to glih niuser posted image , upam


Aja, sebe pa sem že pošpricala tudi po koži, se mi ne da sezuvat in špricnem kar vsepovprek. Ni nič narobe.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.4.2010 7:01:46 >

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NARAVNA zaščita pred klopi
20.4.2010 9:52:55   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Če veš, da gre na travnik ali gozd, kjer so klopi, mu pač pustiš čeveljčke oz sandale gor in pošricaš sandale. Če si prepričan, da so tam klopi, pa mu raje še natakni zokenčke (nizke) gor in še te pošpricaš.


Problem je, ker so klopi vsepovsod. Mi smo doma na vasi, imamo zelenico okrog hiše in tam klopa takoj stakneš. Prav na travnik in v gozd ne hodi, če bomo bom že poskrbela za zaščito.
Samo da bi pa zdaj za okrog vogalov celo poletje moral nositi zokenčkeuser posted image
Problem je pa tudi to, ker non stop boža naše dve mačke, ki seveda prenašajo klope. Ampule jim čisto nič ne pomagajo, če jih pošpricaš zbežijouser posted image , tamali jih pa žuli vsakič, ko jih vidi.



Za lase pa ne vem, ampak klopi imajo radi mehke predele, mehko kožo in v lasišču to glih niuser posted image , upam


Za nas ni straha, ker skoraj nima lasuser posted image Tistih nekaj ko jih ima, ima pa čisto bele, tak da se že na daleč vidi, če ima kaj na glavi.

< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 20.4.2010 9:54:02 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?