|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
8.9.2004 18:53:18   
Anonimen
Danes smo obiskali dermatologa,ker je naš Timi imel kot timesečni dojenček neke izpuščaje,rdečkaste in okoli njih se je lupila kožica.Na vrsto za dermo.smo prišli seveda šele sedaj.Po pregledu je bilo ugotovljeno da smo v toku mesecev ko smo čakali na vrsto sami rešili problem.Nasvet dermatologinje pa je sledil.Izpuščajčki so bili zaradi izšušene kože,ker smo otoka prevečkrat kopali in s tem poškodovali P.H.kože.Zmanjšat dneve kopanja,tudi ko se kopa ne prepogosto uporabljat mil šamponov,pa čeprav piše na njih da so dermatološko priporočljivi.Če je zelo izsušena koža in otoček potreben kopeli uporabi dve žlice olivnega olja ki jih v steklenički dobro zmešaš z vrelo vodo.Z vatko nežno potapkaš otročka po telesu in nežno popivnaš z mehko plenico,nato pa namažeš z Niveja soft mlekom za občutljivo kožo.Pomembno je da se čim majn uporablja vodo.Naš gospodič ima že dolgo časa lepo čisto kožo:sloncek::sloncek:Prav tako se mi je pred leti zgodilo z mlajšo hčerko,ko mi je derma. enostavno prepovedal pretiravanje s kopanjem,več škode kot koristi je rekel:sloncek::sloncek:Sedaj zakjučujem moj roman,mi smo problem rešili.Pozdrave Neva:sloncek::sloncek::sloncek:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
8.9.2004 19:20:31   
dory
Hey neva6...me veseli, da ste postimali z malim nagajivckom...enake tezave je imela tudi moja prijateljica in ravno tako ni smela kopat..se pa baje ti efekti pokazejo ze zelo zgodaj in zelo zgodaj mamice vidimo, kaj otrocku dejansko pase in kaj ne...jaz nisem komplicirala in tamalega navadila na vse...zaekrat brez tezav...bi pa bla precej drugacna zgodba, ce bi se pokazalo, da kej ne stima :)


lupcka malemu timiju :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
8.9.2004 19:43:17   
Anonimen
:bravo:Hojla Teja,ja ja vse v redu že dolgo časa.To sem napisala zato ker se mi zdi hecno:)-da ti doktor odsvetuje kopanje,prepogosto mislim.saj sem napisala da se tudi našaNika ne sme prepogosto tuširat pa po kopanju v morju na hitro stuširt in namazat z mlekomse pravi da včasih pretirana čistoča škoduje:)-:)-:zmeden::ups:pozdrave tudi od mene sem pa hitro skočila k Timiju in mu predala tvoj lupček,enako ti tvojga srčka tesno stisni k sebi nmesto mene papa Neva:sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
8.9.2004 20:49:33   
Seven*
Neva, ze nekaj casa je znano, da pretirana cistoca zelo skoduje. Ne samo, da se poskoduje koza, pojavijo se alergije, otrok ne more razviti imunskega sistema in se in se..

Sama otroka kopam 3x na teden. Dodam par kapljic olja za kopanje. Namilim ga recimo 1x tedensko. Zelo se izogibam vseh preparatov.

Glede krem, losijonov in podobnega.. En dermatolog je napisal, da pretirano negovanje koze povzroci to, da je potrebno taksno kozo potem vedno mazat, ker se "navadi" in ne izloca dovolj svojih olj ipd..

Tudi meni je fino, ko dojencek lepo disi, pa se vseeno vdarim po prstih, ko ga hocem prevec negovat..

:) papaaaa..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
8.9.2004 22:02:19   
ajf
se strinjam s Seven glede kože in kopanja
če se sama prevečkrat tuširam, me koža srbi
mojo malo kopam le 1 x na teden, drugače jo malo obrišem z vlažno brisačo;
zakaj kopate dojenčke tako pogosto ? za večje otroke bi se že strinjala, ker se od norenja spotijo in prav smrdijo, a dojenčki niso umazani, da bi jih morali stalno guliti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 0:08:49   
Urša
Se strinjam. :bravo: Midve se kopava 2x na teden, od tega se namiliva 1x. Se mi zdi čisto dovolj. Dojenčki res niso umazani. Je pa res, da v vodi zelo uživajo in nekateri potem celo boljše spijo. ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 9:39:57   
Anonimen
Gotovo je bolje kopati premalo kot preveč. Od premalo kopanja ni bilo še z nobenim dojenčkom nič narobe, od preveč pa, kakor praviš...
Jaz sem svojega kopala odvisno od njegovega in tudi mojega razpoloženja. Če je bil eden od naju utrujen ali kako drugače nerazpoložen, potem je bilo brez veze matrat dojenčka. Če se en dan ni sešlo, se je pa naslednji, ali pa še naslednji.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 9:44:44   
Lenny
Naš pikec je imel kakšne tri mesece obupno suho kožo, tako da smo ga po nasvetu patronažne kopali samo 1xtedensko. Imela sem kar malo slabo vest, ampak se je izplačalo. Koža se je "poštimala" in potem ni bilo nobenih problemov več, uporabljam milo, olje in šampon od Nivea baby.
Ja, zdaj ga peremo vsak dan, da vidimo, če je res naš :)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 12:06:29   
Anonimen
Mi ga pa vedno, ko zjutraj vstanemo ali pa, ko pridemo iz službe, raje povohamo, da vidimo, če je res naš... Ha, ha...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 22:22:52   
SILVA
Midva se kopava vsak da,ker zelo uživa:).Vedno dam tudi amlo kopeli notri.Zaenkrat ni bilo še nobenih problemov;).
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
9.9.2004 23:58:13   
Urša
:zmeden:Spet se je našel "nekdo", ki si ne upa napisati kdo je...:zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 14:02:38   
ajf
gospod ali gospa nekdo !
ne, otroka, če je umazan se ne sme umit!!!
ja, mi vemo vse !!! ja, imamo majhne otroke!!!
neva6, oprosti, a vendar moram temu nekdo odgovorit:
zgleda, da se neva iz izkušnje starejše hčere ni naučila, da preveč umivanja škodi, če je to ponovila pri vnuku.
ali pa je ta nekdo samo provokator?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 14:41:25   
ajf
in še to:
nekateri umivajo ČISTE otroke, nekateri pa še umazanih ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 14:52:00   
Anonimen
Puhec,nobenega advokata nisem klicala in ga ne potrebujem ne vem zakaj sedaj ta napad name.Prispevek sem napisala kot vsaka druga ne da bi vas kaj učila.Napake nisem ponovila pri vnuku,ker sem ga že od začetka po izkušnjah od prej manj kopala kot ve.Ja sigurno imam več izkušenj kot ve mislim pa da vam jih nisem nikoli vsiljevala,mene zadovoljule le to da se moja hči zanese name,drugim znankam pa tako rečem enostavno ne vem in nej vprašajo kakšnega drugega.Ta portal je zato odprt da si ženske izmenujejo izkušnje in mnenja zakaj bi potem jaz morala samo brat (ali še to ne?)in nič odgovarjat,ali pa podat svojea mnenja kaj sem kaj manj kot ve?Razočarana sem,sem mislila da so nekatere že zrele ženske.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 19:39:48   
ajf
NEKDO..
Kaj ima veze Neva - saj si sam napisal; gospa zgoraj,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 20:25:00   
Urša
Očitno je nekdo zašel k nam iz sosednjega foruma... in mu postaja tukaj čedalje bolj zanimivo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
10.9.2004 21:09:08   
ajf
Neva, opravičujem se, nisem nič napadala tebe, le na post nekdo sem odgovorila.
Jaz nisem nič napisala, da ti ne bi smela pisati in da bi morala samo brati.
Ker pa nisem dovolj zrela in umirjena za ta portal, ker očitno ne spadam v to druščino ga tudi zapuščam.
Tako, da se bodo lahko včlanili tisti, ki so dovolj zreli in umirjeni.
Vso srečo vsem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
11.9.2004 0:24:52   
m0jc4
Že kar nekaj časa (bolj pasivno sicer) sodelujem na tem portalu, ki je ZAKON! Ni ga problemcka, ki ga ne bi imele tudi druge in bi o njih pisale.
Zadnje dni pa opazam kar nekaj podobnih kregarij v debatah.
:(
Škoda, da nekateri pozabijo, čemu je ta portal namenjen in da se lahko nekatere zadeve razčistijo po privat sporočilih ali pa enostavno tisti, ki jim NAŠ portal ni všeč, raje obiskuje druge.

Pozdravček vsem!
:miska:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   NASVETI DERMATOLOGA-kopanje
11.9.2004 17:26:08   
KATY&TIMMY
tudi kreganje spada zraven,saj niso vsi ljudje istega mnenja!:)-:)-:sloncek::sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?