|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naš mali princ - porodna izkusnja
8.9.2004 9:40:33   
Babsy

Pozdravljene!
:sloncek:

28.8. smo v porodnišnici Postojna dobili fantka Aleksa. Seveda ni bilo tako enostavno, rezultat pa čudovit.
Rok poroda sem imela 26.8., v petek zgodaj zjutraj pa se mi pojavil krvav čep. Počasi so se pričeli popadki in se vlekli čez cel dan zelo neredno. Ves čas se mi je še pojavljala tudi krvava sluz. Ko sem klicala ginekologa, so mi rekli, da se lahko pridem pokazat na ctg ali počakam, da popadki postanejo pogostejši. In so res. Popoldan so postajali vse bolj redni, ko pa sem poklicala v porodnišnico v Postojno, mi je babica rekla, da naj kar prideva. Pot je minila kot bi mignil (me je bilo kar strah, če bova uspela pravi čas priti od Domžal do Postojne) in že takoj so me začeli pripravljati na porodno sobo.
Vse pohvale babici in zdravnici, ki sta bili tisto noč dežurni! Zelo sem srečna tudi da sem se določila za epiduralno! Igla in vstavitev katetra sploh ne boli oz. je zanemarljivo glede na ostale bolečine, definitivno pa pomaga čez celoten porod.
Vse skupaj je trajalo pet ur. Aleks je bil kar 54 cm velik in 3830 g težak dojenček. Torej pravi korenjak. Na koncu so nama pomagali tudi z vakumom.
Očka je bil ves čas poroda ob meni, ponosno je prerezal tudi popkovnico.
Prerezu se nismo mogli izogniti, zato sem bila šivana in zdaj po 10 dneh lahko rečem, da je že bolje, prve dni je bila prava agonija.


Zdaj se ubadamo z dojenjem, ki tudi ni tako zelo enostavno, a ta moja vprašanja sodijo drugam.
Torej še enkrat - priporočam porodnišnico Postojna (sestre na oddelku bi sicer lahko bile bolj prijazne, vendar moraš sam veliko spraševati in jim težiti, sicer ni nič) in definitivno grem naslednjič znova na epiduralno!

Srečno vsem
Babsy
:bravo:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Naš mali princ - porodna izkusnja
8.9.2004 9:45:27   
Tina26
Cestitke novi mladi druzinici. :bravo:
Me veseli da si imela dobro izkusnjo v postojni, jaz bom tudi sla tja na EA. :ups:
Zdaj pa se cimvec crkljajte in imejte radi 9nebesa :rozica:

Tina in :duda: 19(1/7)

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Naš mali princ - porodna izkusnja
8.9.2004 10:09:09   
ZARA
:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica: za mlado druzunico!!!!
...vse naj naj.....

papa

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Naš mali princ - porodna izkusnja
8.9.2004 10:37:57   
binica
Čestitke :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Babsy, ti zagotovo nekaj veš - kolikšno je tveganje za poškodbe pri epiduralni?
Moja teta je bila prej babica in je zelo proti tej metodi, saj pravi, da je rizična, poleg tega pa mamica pri porodu baje ne sodeluje kaj preveč.

Res bi te prosila, da mi kaj več napišeš o tej metodi ;)

Thanks,

Binica in :duda:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 7:52:30   
Lunca1
Čestitke :torta:!

Lp Lunca :sloncek:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 7:57:58   
mala
:bravo::bravo::bravo:čestitke in veliko crklanja:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::duda:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 7:57:59   
mala
:bravo::bravo::bravo:čestitke in veliko crklanja:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::duda:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 9:33:35   
Babsy
Živjo

Epiduralna je kot vsaka druga analgezija in je tako kot pri drugih operacijah nevarnost zapletov. Tudi če te operirajo, moraš podpisati podobno izjavo kot v tem primeru. V bistvu gre za to, da podpišeš, da se strinjaš, da ti jo dajo in da si seznanjena z negativnimi učinki.
Preden ti jo dajo, moraš v Postojno na govorilne ure. Imajo jih dvakrat tedensko in tam razložijo kako poteka, kakšen je risk in odgovorijo ti na vsa možna vprašanja. Ti priporočam, da greš in tam izveš strokovne odgovore glede vsega. Ob koncu lahko formular podpišeš ali pa ti ga dajo za domov, da premisliš in ga lahko pošlješ kasneje. Pomembno je, da je list pri njih, ko greš rodit. Med bolečinami bi namreč marsikatera zahtevala epiduralna, vendar takrat nisi ravno priseben, da bi o tem odločal.

Sicer pa sem jaz vedno slišala same dobre stvari o vsem. Sam pik inekcije ne boli več kot če ti vzamejo kri, vstavitev katetra pa malo bolj speče, vendar glede na vse bolečine, je to zanemarljivo.
Meni se je zgodilo, da sem imela mravljinčaste noge, zlasti nad levo nisem imela kontrole. V času poroda seveda. Po porodu so me pustili v porodni sobi do jutra (nekje 3 ure) in takrat so vse protibolečinske popustile, pa je bilo hudo. Prvi dan sem bila potem čisto povožena, vendar je to normalno za vse.
Pri iztisu malčka sem prav tako sodelovala, tako da se mi ne zdi, da bi bila za kaj prikrajšana.
Ves čas poroda ti tudi merijo in kontrolirajo krvni tlak, tako da če imaš večje težave ali si bolnica, verjetno ni priporočljiva epiduralna.

Moja izkušnja je torej zelo pozitivna, moje razmišljanje pa v smeri zakaj bi morale biti bolečine še večje, če se da pri tem pomagat. Mislim, da se ženskam ni treba delati korajžne s trpljenjem, da dokažejo da so prave mame, mislim, da je to samo po sebi jasno v vsakem primeru.

Upam, da sem ti pomagala.
Srečno
Babsy:sloncek:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 9:54:06   
Nogavička
:bravo::bravo::bravo:

Iskrene čestitke od naju.

Tea in Hana

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Naš mali princ - porodna izkusnja
9.9.2004 12:35:58   
binica
Babsy,
hvala lepa za tvoj izčrpen odgovor. Mislim, da si me kar prepričala :bravo::bravo::bravo:

Binica in :duda:

(odgovor članu Babsy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?