|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Našla sem nekaj napotkov-povišana temperatura
14.10.2005 13:00:04   
Anonimen
Otrok mora k zdravniku,kadar vročina traja dlje kot 24 ur.Kadar ima dojenček vročino preko 38,5,morate nemudoma obiskati zdravnika-samo on lahko postavi diagnozo,ker je vročina pri dojenčkih samo en simptom za celo vrsto bolezni,od prehlada do smrtno nevarnega menengitisa.

Normalna temperatura se giblje med 36,1 in 37,8.
Telesna temperatura niha odvisno od dnevnega časa:najvišja je okoli 18h in najnižja okoli 4 ure zjutraj.
Cela vrsta dejavnikov lahko telesno temperaturo poviša celo do 38,naprimer,če se otrok intenzivno igra,če se močno poti ali če je bil pretoplo oblečen med spanjem. Telesna temperatura se lahko poviša tudi po obroku,ker je za prebavo potrebna energija.
Če ste otroku namerili vročino,je najbolje,da mu jo zmerite še enkrat čez pol ure-morda je imel samo kratkotrajno povišanje telesne temperature.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
14.10.2005 14:10:17   
srki
O hvala Neva, tole je pa uporabno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
14.10.2005 21:38:23   
Anonimen
Super, hvala, sem si že skopirala in shranila. To vedno prav pride.user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
14.10.2005 22:37:48   
Pupica
tnx neva6user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
16.10.2005 10:41:40   
Primoza
Glede na to, da imamo pri nas virozo z vročino med 39 in 40 pri naši skoraj petletnici sem tudi jaz "osvežil" svoje znanje:

http://www.vestnik.szd.si/st5-9/st5-9-515-518.htm 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
16.10.2005 15:57:45   
Primoza
No pa da povem še o rezultatih deseturnega boja z vročino okrog 40:

Uporabil sem
mrzlo nepretlačeno skuto na podplate, pokriješ z robčkom in zaviješ v kuhinjkse cunje ali kaj podobnega (je vsakokrat zbila vročino v 20 min. za cca 0,5 st., učinek je trajal dobro uro)
mlačni (ne mrzli!) obkladki (so zbili vročino v pol ure za 1 st. C, učinek je trajal kako uro)
Vmes 2 deci toplega Nelita z medom (boleče grlo + rehidracija),
Dvakrat po deci pesinega soka dnevno
Pa ustnice mazati za vazelino, da ne razpokajo.

Poleg tega sem uporabil še dvakrat po 10 mL Calpol sirupa s paracetamolom.

Učinek: trenutno znaša vročina 37,8 st. C in je pod nadzorom.

Za zvečer kuham še močno kokošjo juho, tako da pričakujem do jutri ozdravitev. Potem pa 24 ur brez vročine pa smo spet v pogonu.

< Sporočilo je popravil primoza -- 16.10.2005 15:58:24 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
17.10.2005 9:34:23   
Urša
Bravo Primoza! user posted image  Kdaj bo kakšen piknik, da dobiš nazaj posodico? Jo fajn pogrešate? user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Našla sem nekaj napotkov-povišana tempera...
17.10.2005 16:36:55   
Primoza
O živjo! Dvomim da bo kakšen piknik (brrrrrrrrrr), bomo videli, posodice (o saj res posodica) ne pogrešam, se vidimo na prvem pikniku (RibicaRR????)

Da se ne odmaknemo od teme pa lahko napišem še razplet Ajdine 40 st. C vročine: danes zgodaj zjutraj še 37,8 od jutra naprej čez dan pa nič več in jutri gre že v vrtec.

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?