|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na Pag čez most?
26.5.2009 10:14:26   
xerox
Smo iz Lj in gremo na Pag, v bližini mesta Pag, rada bi šla čez most,ker mi trajekt ne diši, ker gremo z enoletnikom in ne bi rada reskirala kok časa bomo čakali trajekt, v glavnem, most mi je bolj ziher.

Zanima pa me kok približno se pelješ do paga, če greš po mostu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 10:56:17   
Ribica **
Racunaj, da je od Novalje (kamor pride trajekt) pa do mostu (skratka, cez pol Paga) priblizno slabo uro voznje, tako da bistveno se ti pot ne podaljsa, sploh ce boste sli po AC do Zadra.

Sicer pa mi rabimo iz LJ do trajekta cca 4 ure - cez Brod na Kolpi in Delnice in potem po magistrali. Ce ni neke strasne guzve.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 11:33:45   
Luni
Greš na avtocesto (Zagreb - Zadar).Od Lj do Zadra računaj cca 3 h pa potem še urco do mesta Pag. Kot je Ribica rekla cca 4h. Mi porabimo od Cerknice do Prizne 3h in 30 min, potem je pa odvisno od trajekta, pa do sedaj še nismo imeli težav, letos zgleda bo pa sploh super, ker vozi ta velik trajekt Cres Rijeka, in gre gor malo morje avtovčkov, porabi pa samo 10 min do Žigljena. V glavnem, zaradi trajekta se nimaš kaj bati, sploh če greš med tednom. Vikendi so morda bolj vprašljivi user posted image

_____________________________



(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 12:30:16   
Tanchy
Mi imamo na Pagi mali vikend in smo kar precej dol.

Iz izkušenj ti povem, da je bolje, da greste na trajekt - že zaradi ceste, saj tudi nekateri avtobusi in avtomobili grede raje čez Pag kot po magistralki do Zadra in naprej.
Predlani je bil user posted image  star 3 in 4 mesece in ni bilo nobenih težav, lani pri 1 letu tudi ne, letos je pa ravno včeraj prišel z babi pa dedijem in mu ni bilo nič. Bili so od petka do pon.
Priporočam pa, da greste pozno popoldan ali zgodaj zjutraj, ker ni tako vroče in ni toliko gužve. Gužvi se izogneš tudi take dni, ko niso navadno za izmenjave.
Trajekti pa ob sezoni vozijo non stop, tako, da ni veliko čakanja. Mislim, da če je full gužva vozijo tudi čez noč.
Tu lahko pogledaš kako vozijo trajekti, upam, da bodo kmalu aktivirane tudi kamere (lani so bile ob sezoni):

http://www.novalja.com/component/option,com_wrapper/Itemid,32/

uf, sem se razpisala - se vidi, da sem nora na Pag...

Lep dopust!!!

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 12:36:34   
Tanchy
Aja še nekaj: cesta iz Novalje do mesta Pag je zelo lepo urejena in široka, od mesta Pag naprej (že gremo proti Zadru) pa ni tako fino.

V primeru močne burje je most zaprt - seveda tudi trajekti ne vozijo user posted image . Ni pa nujno, da je burja istočasno na obeh krajih.

Če boste šli čez most, si takoj za mostom levo oglejte manjšo trdnjavo tik ob morju.

Odločitev je vsekakor vaša.



_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 12:41:27   
Luni
Tanchy, kje imate mali vikend? user posted image

_____________________________



(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 13:51:48   
Alfabeta
No, moje mnenje je pa malo drugačno od Tanchy-nega.

Mi imamo tudi svojo barko dol in gremo skoraj vedno na most. Nam je AC dosti bolj prijetna za vožno. Poleg tega, da ni ovinkov, težav s slabostjo, kot recimo po tastari magistralki, ponavadi naletiš na magistralki na prikoličarje in avtodome ali pa trumo motoristov, da ne moreš prehitet in se cijaziš za njimi. Če greš na AC pa ne čakaš na trajekt, ki je ponavadi vsaj nam vedno pred nosom odpeljal,.....

Cenovno je pa tukaj nekje. Cestnina pride nas od Bosiljevega do Posedarja 76 kun, upoštevati je treba še 100 km več goriva, sicer pa trajekt košta tam cca.100 kun.

Mi potrebujemo po samem Pagu do Šimunov slabo uro, s tem da je mesto Pag precej prej kot Šimuni. Če greš pa na trajekt imaš pa potem še toliko do mesta.

Mi res hodimo v glavnem preko mostu.

Glede tega, da je pa most zaprt ob hudi burji pa....takrat tudi trajekti ne vozijo, če toliko piha.


Aja, še to....mi potrebujemo iz NM do Šimunov 2 uri in 45 minut če je vse ok, preko mostu





< Sporočilo je popravil Alfabeta -- 26.5.2009 13:53:11 >

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 13:55:20   
Luni
aLFABETA, ODVISNO S KATEREGA KONCA sLOVENIJE SI... ČE SI S šTAJERSKEGA, ups...user posted image  se ti bolj splača tako, kot si opisala. Nam še vedno bolj prav pride in ugaja magistralka, tako hitro morje vidim user posted image  

_____________________________



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 13:55:28   
Alfabeta
tanchy, trajekti ne vozijo celo noč. To je samo zelo izjemoma v high sezoni. Prijatelj je recimo ta vikend šel na trajekt, no hotel je it in mu je ob 22 uri pred nosom odpeljal tazadnji. Tako da je šel potem po tastari cesti na most. To se ti pa že malo zmeša. Mislim, da je rekel, da je dodatnih 160 km. Ne me za besedo držat, tle nekje

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 14:04:07   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

aLFABETA, ODVISNO S KATEREGA KONCA sLOVENIJE SI... ČE SI S šTAJERSKEGA, ups...user posted image  se ti bolj splača tako, kot si opisala. Nam še vedno bolj prav pride in ugaja magistralka, tako hitro morje vidim user posted image  


Ne, dolenjska. Ampak tole pa drži. Ker štajerci gredo tudi po AC. Je pa res tole z morjem, ga prej vidiš user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 14:30:30   
Luni
Po magistralki na most: ni šans!
Po AC na most: valjda, ne boš vozila nazaj na trajekt, sploh če si nastanjen na južnem delu otoka Pag.
Za vozni red je ena prej povezavo nalimala.
Je bila pa ta vikend taka gužva in tolk hude krvi, jooooooj, kako so eni nepotrpežljivi. Mi smo šli na trajekt za ob 18.45. Tam smo bili cca 18.10 (min. pol ure prej moraš biti tam , sploh v sezoni ne smeš loviti zadnje minute, sploh če greš na ta zadnji trajekt. Pač se je treba nekaterih pravil držat in če greš na most je res ene 160 dodatnih km, kaj šele časa-od Zadra do Prizne veš koliko ovinkov narediš user posted image user posted image ), vozil je res ta velik trajekt v pet vrst, dol je ostalo še cca 30-40 avtov. Ej, kako so se grebli, sploh ZG so user posted image  Ampak je takoj za nami zalaufal še ta mali trajekt, tako da so se izkrcali ene 10 minut za nami.



_____________________________



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 14:53:23   
Tanchy
Moram pokumentirat user posted image

Seveda trajekti (še) ne vozijo celo noč -sem tudi napisala da v sezoni - maj pa zame še ni ta huda sezona, kajne?

Mi smo iz Lj in gremo po dveh poteh:
- Na Kočevje, Brod na Kupi, Gorski Kotar (3 leta nazaj je bil ta čas tam še hud sneg), Delnice, itd...- tukaj večinoma hodita moja starša in skoraj res nikoli ni gužve
- naša družinica se je pa navadila it na Ilirsko, pa dol na Reko in po Jadranski magistrali....smo se tako navadili in že skoraj poznamo vsak ovinek user posted image .

V obeh primerih je pa skoraj enako - 4 ure do trajekta, trajekt pelje običajno 30 minut. Mi se ne oz. zelo redko na poti ustavljamo. Če gremo ponoči, smo tudi prej.

Ja pa fino mal prekalkulirat, da lepo padeš na trajekt user posted image ...



_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Na Pag čez most?
26.5.2009 14:59:45   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy

Moram pokumentirat user posted image

Seveda trajekti (še) ne vozijo celo noč -sem tudi napisala da v sezoni - maj pa zame še ni ta huda sezona, kajne?

Mi smo iz Lj in gremo po dveh poteh:
- Na Kočevje, Brod na Kupi, Gorski Kotar (3 leta nazaj je bil ta čas tam še hud sneg), Delnice, itd...- tukaj večinoma hodita moja starša in skoraj res nikoli ni gužve
- naša družinica se je pa navadila it na Ilirsko, pa dol na Reko in po Jadranski magistrali....smo se tako navadili in že skoraj poznamo vsak ovinek user posted image . NAŠA GRE TUDI PO TEJ

V obeh primerih je pa skoraj enako - 4 ure do trajekta, trajekt pelje običajno 30 minut 10-15 MINUT. Mi se ne oz. zelo redko na poti ustavljamo. Če gremo ponoči, smo tudi prej.

Ja pa fino mal prekalkulirat, da lepo padeš na trajekt user posted image ... SE STRINJAM!




_____________________________



(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Na Pag čez most?
27.5.2009 7:40:15   
karamela
Jaz ti svetujem tudi most. Mi gremo tudi vedno iz Ljubljene proti Žužemberku,Črnomelj na mejni prehod tu nismo še nikoli naleteli na gužvo in da bi nam komplicirali,  v Vinici. Čez 5 minut vožnje na hrvaškem pa si že na AC in potem smo v 2 urah in 15 minut na Pagu. Letos bo tudi odprt predor Sveti Rok v obe strani. Mi tudi v glavni sezoni ravno ne gremo ob sobotah  vzamemo že kakšen dan dopust da se izognemo gneči.

Torej mi rabimo iz Ljubljane pa  skoraj do mesta Pag  4 ure. Res pa da na AC ne vozimo 130 km na uro gremo mal hitrejk 150 km/ uro ker je vedno dokaj prazna cesta

Cesta proti Vinici je resda ovinkasta, vendar na trajekt, pa potem čez Reko, Il. Bistrico malo manj vendar je mojim user posted image  prav tako rado  slabo.   Cestnina te pride od Bosiljeva do izvoza Posedarje se mi zdi 76 kun.  Po dolgem času smo se maja odločili, da gremo nazaj domov  na trajekt in mislim, da še dolgo ne bomo šli več. Čakali smo skoraj eno uro in rabili 6 ur do Ljubljane. V sezoni moraš imeti res  srečo da prekalkuliraš in lepo padeš na trajekt brez čakanja.




(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Na Pag čez most?
27.5.2009 7:43:32   
Alfabeta
Še tole sem pozabila povedati. Trajekt na Pag vozi točno 12 minut user posted image user posted image user posted image


karamela, se strinjam z vsem kar si napisala

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Na Pag čez most?
27.5.2009 7:59:54   
karamela
Alfabeta -  se vidi da sva večkrat letno na Pagu in probali že vse variante kako najhitreje priti dol in uživat.user posted image
                 Jaz že komaj čakm junij da gremo spet na Pag.user posted image
 

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Na Pag čez most?
27.5.2009 9:48:45   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

Še tole sem pozabila povedati. Trajekt na Pag vozi točno 12 minut user posted image user posted image user posted image



user posted image  odvisno kateri pelje user posted image  Če pelje Rijeka Cres je to točno 10 min, Sv. Juraj 12 minut, če pa pelje ta mal je pa hitro skoraj 20 minut!

_____________________________



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?