|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:45:05   
lilka
Sem v 13 T nosečnosti. Zanosila sem nenačrtovano kljub špirali(maternični vložek), ker moj G. skozi ni bil jasen kako in kaj, sem ga zamenjala in ta novi mi je dal napotnico za podrobni UZ v bolnici. Tam so mi včeraj ugotovili ,da je špiralo še notri in me danes naročili na ponovni pregled. Zjutraj so imeli posvet, potem pa sta me pregledali 2 G. Stanje je pa takšno, da se morem sama odločit ali bom donosila, ali bom splavila.
Če se odločim za nadaljevanje nosečnosti, je nosečnost lahko rizična, ker ne vejo točno kako je s špiralom, ker notranji pregledi niso več mogoči, povzroči lahko SS ali pa močna vnetja, ali pa tudi ne, vse je pod vprašajemuser posted image .
Druga možnost je glede na to, da nosečnot ni bila načrtovana in da imam že enga otroka in da je nosečnot rizična, da splavim. Sama se morem odločit in odločitev je težka.
Po eni strani, sem se zdej komaj privadila in sprejela to, da bom imela še enega otroka, ker je bila nosečnost zame šok,  in zdej je že tako velik, po drugi strani, si pa ne želim tvegane nosečnosti, ker me bo to ubijalo, ko bom samo gledala, kdaj bo kaj narobe., G. pa tudi ne morejo rečt kako bo potekalo, samo ugibajo lahko glede na UZ. Včeraj je rekla, da slabo kaže, danes je tadruga rekla, da ne kaže tako slabo, jaz pa naj znorim....

Sej vem, da se morem sama odločit, ampak zelo mi paše o tem govorit, ker mi je prav slabo že danes.....mislim, to so pa tako težke stvari zame.....

< Sporočilo je popravil lilka -- 14.1.2009 12:48:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:50:11   
Anonimen
upam, da se boš odločila prav!

veliko sreče ti želim, kakorkoli se boš odločila.

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:55:00   
Anonimen
lilka - evo, še sm sem ti prinesla user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:56:05   
AnciM
Verjamem, da ti je zelo težko. Sama ne vem kaj bi naredila na tvojem mestu in ti tako tudi težko svetujem. Sem pa pred leti dobila bratca kljub spirali. Bratec, ki je sedaj star že 27 let, je bil popolnoma zdrav in tudi mami mi ni nikoli govorila, da bi imela kake težave. Bi jo pa morala vprašat kako je bilo s spiralo. So ji jo ven vzeli ali ne. Ne vem. Vem, da je po tistem ni več imela in da si je dala prevezat jajcevode.

Verjetno bi jaz lažje psihično preživela (če bi si otroka res želela) kasnejšo izgubo, kot pa da bi naredila splav in se potem spraševala, kaj pa če. Saj pravim ne vem, kaj bi naredila. Kakor koli se boš odločila bo prav zate. Držim pesti, da se vse dobro izteče.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:57:31   
analucija
težko je verjamem. mislim si kako se počutiš. odloči se tako da bo prav za tebe in otroka. glej tudi na sebe. četudi boš naredila splav vedi da ne bo krivičen.
bodi močna . upam da sem ti kaj pomagala

lp

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:58:29   
Mišni
Uf, to je pa res zelo težka situacija. Pojma nimam, kaj bi naredila. Smotano, res.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 12:58:37   
katy82
Ti kr piši in daj vse iz sebe ven na koncu si ti tista ki se mora odločt kaj bo naredila in nosila breme tega.Me bomo pa tu da ti stojimo ob strani ne glede na to kako se boš odločila.Če sem iskrena zase ne vem kako bi se odločla.
Kaj pa partner?In koliko je star otrok?



_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:00:48   
Anitka
Ojej, te situacije ti pa čisto nič ne zavidamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Držim pestke, da bo odločiteva prava, kakršnakoli že bo pa nikakor ne bo lahka. Naj vas user posted image user posted image user posted image user posted image čuvajo.

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:07:12   
Virtualna
Ce bi bila jaz v taki situaciji...ze vem kaj bi naredila...in mi ne bi bilo zal...ker sem misljenja "bolje spreciti nego leciti"...

Kar se tebe tice, pa ...to je tvoje telo, tvoj otrok in tvoje zivljenje...naj te ne zanimajo misljenja drugih, ker nihce ne bo poleg tebe, ko bos naredila eno ali drugo stvar... stori kar ti srce dopoveduje...

Veliko srece ti zelim user posted image  user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:12:42   
lilka
Hvala za spodbude.

Špirale ne gre izvlečt, ker se to da samo tam do 7T, pa ker ni v materničnem vratu amapk je prav va maternici, zapičena v steno, včeraj je bla pri plodekovi glavi, danes je pri nogah, ker se premika in ne vejo točno ali se bo držala stene skos, ali se ne bo v glavnem rizično je, ne pa tako zelo, da bi mi splav kar v prvo svetovali, kar bi bilo zame lažje, ne pa da se morem jaz odločit.

Moja Tinka je stara 20M.

Mož si je še enega otroka želel, jaz si ga nisem, je pa včeraj rekel, da naj se odločim, če bo to zame in za otroka boljše...težko nama je obema, ....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:14:03   
nejcko

Zoprna situacija in precej nenavadna, priznam, da ti toliko ginekologov ne zna dati enega pametnega nasveta. Odločitev pa je, žal, samo na tebi; z možem se usedita, pretehtajta vse pluse in minuse, vse možne izide in se odločita, nato pa za svojo odločitvijo neomajno in pogumno stojta.

Morda pa kljub vsemu  vprašaj še dr. Pušenjaka, kaj on meni o tvojem primeru

http://med.over.net/forum5/list.php?19

Vso srečo ti želim.


(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:19:04   
sonček85
to je pa res nerodna zadeva ,ki ni prijetna.
Ja me pa zanima ali so ti šele sedaj odkrili da imaš spiralo še notri ali že prej,ker če bi prej bi po moje še bila možnost da jo dajo ven.

Upam ,da se boš pravilno odločila in da bo vse čim manj boleče


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:36:59   
Andromeda
Ajoj! Tole detece ti je usojeno in ga nikar ne zavrzi! Če bo karkoli narobe, bo narava sama poskrbela za to...Moje mnenje.

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
14.1.2009 13:45:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:45:29   
tanja040
Jaz se podpišem na post Andromedo

_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 13:47:43   
jajula
tudi moja mama je zanosila s spiralo in ji je niso mogli ven vzet, no donosila je srecno in tko sm dons jaz tu user posted image
si pred tezko odlocitvijo, kakorkoli bos naredila bo pravuser posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 14:17:46   
girly
Težko je karkoli svetovati v tvojem primeru...žal mi je,da se je to zgodilo tako kot se je. Mogoče ti bo pomagalo, če premisliš o plusih in minus tako za obdržanje kot za splav in se potem skupaj s partnerjem odločita tako, kot je za vaju najbolj prav ter da bi bila z odločitvijo pomirjena, ne glede na to, kakšna ta že bo

Želim ti veliko sreče!

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 14:19:25   
Čupka
Zoprna situacija. Res. Kolikor sebe poznam , bi se odločila da otroka obdržim. Vedela bi, da je ta oroček borec, ki se je kljub spirali odločil ostati pri meni in da mi je   tem več kot namenjen. Pe še glede na starost otročka. Jaz sem v 12 tednu otročka že močno čutila, ko se je premikal.... 

Jaz sem morala v 7. tednu splavit zaradi tega, ker sem se polomila, in bila slikana s prastarim rentgenom, še predno sem vedela, da sem nosečauser posted image . V genetski posvetovalnici so mi svetovali splav. Pa je bila odločitev vseeno izredno težka in še danes ne vem, če sem naredila prav.
Pri tebi pa je drugače, ker je ovira mehanska in ni nevarnosti da bi kakorkoli vplivala na genetski zapis otročka. Mogoče pa je nevarnost za prezgodnji porod. Samo po mojem, višja kot je nosečnost, manjša je nevarnost, ker je otrok vse večji in vse več je plodovnice. Špirala pa menda tudi nima nekih blazno ostrih robov, da bi mehansko poškodovala dobro zavarovanega otročka...

< Sporočilo je popravil Čupka -- 14.1.2009 14:20:01 >

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 14:42:23   
Samrela
Ajoj! Tole detece ti je usojeno in ga nikar ne zavrzi! Če bo karkoli narobe, bo narava sama poskrbela za to...Moje mnenje.


Se podpišem! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 14:51:41   
lenika
Jaz verjetno ne bi splavila in bi se prepustila usodi.

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 15:07:01   
dodi
IZVIRNO SPOROČILO: Samrela

Ajoj! Tole detece ti je usojeno in ga nikar ne zavrzi! Če bo karkoli narobe, bo narava sama poskrbela za to...Moje mnenje.


Se podpišem! user posted image user posted image user posted image



Tudi jaz se podpišem pod tole.
Srečno!


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 15:08:28   
Anonimen
kakor se boš odločila bo prav.
Če že sprašuješ za mnenja.sama splav ne bi šla delati.
nekatere smo tudi imele rizično nosečnost,in jaz sem se tudi vedno spraševala kaj če bo šlo narobe,bom splavila,rodila prezgodaj otroka in mu ne bo pomoči,pa takšne.Ti lahko rečem,da sem vse grde misli opustila in donosila do 37 tedna.Sem se pa bala,vsaka bolečina ko je prišla,ko sem čutila izdecek na spodnjicah,sem prosila boga preden sem šla na wc da je vse ok,da ni rdeče ...

pa tudi naša nosečnost ni bila načrtovana.
zdaj imam 2 korenjaka in tako bo tudi ostalo.otrok zaradi zdravja več ne smem imeti.Bil je to šok,a hvala bogu da smo dobili še enag sinčka.Sama sem stara 25 let,želja po otrokih je,a mora žal ostati na njej

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 15:38:56   
Luni
Glej lilka, če bi bila jaz v dvomu ali donositi ali splaviti zaradi rizičnosti, bi naredila tako: šla k strokovnjaku (dr. Strah, dr. Pušenjak) priznanemu, naj naredi oreng ultrazvok in mi pove možnosti. Skupaj z možem. Da izvesta oba, kako in kaj. Potem bi se odločila. In kot bi se odločila, za tem bi stala. Brez pardona.

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 15:58:19   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Ajoj! Tole detece ti je usojeno in ga nikar ne zavrzi! Če bo karkoli narobe, bo narava sama poskrbela za to...Moje mnenje.


joj, tole me je pa kar streslo... Ne morem se bolj strinjati.

Že samo ko praviš, da ti je težko, in da je to tvoja zelo težka odločitev... to mi daje občutek, da si otroka po eni strani tudi želiš. Če sem uganila in obstaja vsaj ena mala tiha želja, da bi otročka imela, potem nikar ne splavi. Čeprav bo nosečnost težka in vedno pod vprašajem, boš to zmogla! Sem prepričana! Skupaj s partnerjem bosta prebrodila to obdobje.

Če pa nimaš niti male majcene želje po tem otročku, potem splavi.

Joj, kako težko ti mora biti...  user posted image user posted image   In najbrž imaš polno glavo vsega kajne... Kar natrosi svoje misli tu, mogoče jih na ta način uspeš sestaviti...


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naj donosim ali splavim?
14.1.2009 17:00:11   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Ajoj! Tole detece ti je usojeno in ga nikar ne zavrzi! Če bo karkoli narobe, bo narava sama poskrbela za to...Moje mnenje.



joj, tole me je pa kar streslo... Ne morem se bolj strinjati.


Meni  je tudi ta stavek najbolj naredil vtis. Verjamem, da si res pred težko odločitvijo, ampak me malo spominja na mojo 3.user posted image , ko user posted image ni bila načrtovana in sem prvo rekla, da ne bom rodila, ampak v sebi sem premlevala, pa potem sem našla RR, kjer je ena napisala, da bo otroka lažje nosila po rokah, kot na vesti, pa sem vedela, da je ta user posted image lahko le svetla zvezdica v mojem življenju - isto sem povedala tudi mojemu in danes je res pravi sonček. Je pa res, da jaz nisem imela špirale, pač pa tabletke.
Kakorkoli se boš odločila, si dopovej, da si se pravilno odločila ter te odločitve kasneje ne obžaluj pa kakršna koli že bo.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?