|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup hiše na dražbi
20.4.2011 13:34:12   
Bojana 29
Zanima me, na kaj moram biti pozorna pri nakupu nepremičnine na javni dražbi? Kako sploh poteka? Vem, da se je treba držati določenih rokov, navedenih v odredbi sodišča o prodaji, vendar me zanima, ali lahko naletim na kakšna neprijetna presenečenja? Kaj se zgodi, če se dosedanji lastnik noče izseliti in ali se lahko pritoži glede prodaje nepremičnine? Hvala že v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup hiše na dražbi
20.4.2011 19:27:05   
gita10
Jaz sem kupila vikend na ta način. Ženska se je pritoževala ena leto potem je pa stvar postala pravnomočna in je morala prepustiti zadevo. Poznam pa primeru ko po petih letih še niso dobili ključev tako, da malo glej ko kupuješ, da ne padeš v zanko. Se ti lahko zgodi, da boš plačevala vse - ne boš pa morala živeti v njej.
Je pa naprimer moj šef kupil hišo na dražbi in so mu ključe dostavili še isti dan- ljudje so se točno zavedali da so izgubili in se niso čisto nič pritoževali. Malo se pozanimaj koliko jih živi v hiši in če se nameravajo odseliti.
Pritožujejo se pa lahko na vse mogoče, sicer vse pritožbe padajo ampak glede na hitrost naših pritožb to traja zelo dolgo.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup hiše na dražbi
22.4.2011 19:43:59   
pin
Če je hiša že prazna, potem je malo nevarnosti (npr.: slaba gradnja, ogromno investicij). Če v hiši še živijo pa lahko imaš hude težave, ker se nočejo izseliti, naredijo dodatno škodo in ne plačujejo položnic oziroma so dolgovi že narejeni..hmmm...

Če imaš "višek" denarja - potem to gre. Če boš vzela hippoteko, potem pa se že malo "igraš z ognjem". Slab nakup lahko pusti grenak priukus celo življenje. Stopi do odvetnika, ki se ukvarja z izvršbami. Naj ti ne bo žal denarja, on/ona bosta znala najbolje svetovati, ker sta najbolj izkušena.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup hiše na dražbi
26.4.2011 10:44:59   
Poka
Ne bi mogla tega nikoli naredit - ker ne veš, zakaj se je nekomu zgodila taka situacija, da bo zdaj moral ostat brez vsega, za hišo so se pa verjetno trudili celo življenje. Ne bi mogla živet v taki hiši, se mi zdi, da to pusti eno tako negativno energijo.

Sploh pa - imam starša, mamo in očima, ki sta delala na eni izmed večjih gradbenih firm, ki je šla v stečaj in jim tudi vsa leta niso plačevali prispevkov, tako da bosta sedaj imela minimalno pokojnino in lahko se v najslabšem primeru zgodi, da bosta mogla hišo prodat. Poleg tega, da je moj očim paraplegik in tako veste, da si druge službe ne more dobit, niti ne more delat nečesa fizičnega, tudi če "na črno" kot se nekateri znajdejo. Za hišo sta garala celo življenje -za to, da pride potem ena razvajena rit polna denarja, ki to za mali denar kupi in niti ne zna cenit.

Ne mislim, da spadaš v to kategorijo - ke rpredvidevam, da verjetno nisi med tistimi, ki bi si lahko privoščili hišo kar tako - drugače bi jo kupila po normalni poti. Ne priporočam ti, da to narediš - ker vem, kako te dražbe potekajo. Praktično skoraj nimaš šans, da prideš zraven, ker so določene mafijske združbe, ki imajo to pod kontrolo... Na isti način je želela eno parcelo sestrična od fanta, ki je odvetnica in so ji prišli povedat, da nima šans - ampak da če želi parcelo, jim mora plačat 200 eurov in potem ne bodo zviševali zneska. Na tak način služijo user posted image  

Pa še to - sama sem gradila hišo, stara sem 30, nisem iz bogate družine (kot lahko vidiš), tudi moj partner ne - za to, kar je nastalo je šlo tri leta življenja, plus še kakih deset za odplačevanje kreditov, mogoče še kake težave s hrbtenico user posted image  In ti povem, če si samo kdo upa stopit na parcelo... user posted image  Ga čaka najhujša nočna mora.

(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup hiše na dražbi
27.4.2011 17:50:40   
Bojana 29
Poka pri hiši, ki jo mislimo kupiti na dražbi je situacija takšna: starša (oče je umrl pred 5 leti, mama pred 2 letoma),  sta otroku (star je okrog 40 let) pustila 200.000 Eurov dolga (hipoteke, drugih dolgov - se vidi iz zemljiške knjige). Fant se seved ni odločil za dedovanje, zato gre hiša na dražbo. Ima pa fant dobro službo in z družino živi na drugem koncu SLO. Hiša tako že nekaj časa sameva in propada. Nobenemu ne bi vzeli doma.
Žal je dražba edina možnost za našo družino, da pridemo do hiše. Seveda si z možem želiva graditi sama, vendar ne gre - že sama parcela na lokaciji, kjer se zanimava za to hišo, je tako draga, da ne bi bili vsi najini prihranki verjetno dovolj (si pa želimo biti doma tam).
To bo naš prvi poizkus nakupa nepremičnine na dražbi, zato me samo zanima na kakšna neprijetna presenečnja lahko naletim. Resnično pa upam, da v naši situacije ne bo kakšnih nečednih poslov, ker si resnično želimo to hišo.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup hiše na dražbi
29.4.2011 7:31:54   
pin
To pa je dobra dražba. Zagrabi. Prej se vseeno posvetuj z odvetnikom.

Pa dobro dražbo.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup hiše na dražbi
29.4.2011 18:52:52   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana 29

Poka pri hiši, ki jo mislimo kupiti na dražbi je situacija takšna: starša (oče je umrl pred 5 leti, mama pred 2 letoma),  sta otroku (star je okrog 40 let) pustila 200.000 Eurov dolga (hipoteke, drugih dolgov - se vidi iz zemljiške knjige). Fant se seved ni odločil za dedovanje, zato gre hiša na dražbo. Ima pa fant dobro službo in z družino živi na drugem koncu SLO. Hiša tako že nekaj časa sameva in propada. Nobenemu ne bi vzeli doma.
Žal je dražba edina možnost za našo družino, da pridemo do hiše. Seveda si z možem želiva graditi sama, vendar ne gre - že sama parcela na lokaciji, kjer se zanimava za to hišo, je tako draga, da ne bi bili vsi najini prihranki verjetno dovolj (si pa želimo biti doma tam).
To bo naš prvi poizkus nakupa nepremičnine na dražbi, zato me samo zanima na kakšna neprijetna presenečnja lahko naletim. Resnično pa upam, da v naši situacije ne bo kakšnih nečednih poslov, ker si resnično želimo to hišo.



Nekako se mi je zdelo, da nisi v zavidljivi situaciji... Kto ti je spodaj napisala pin, pazi... Nisem sigurna - ampak če je npr. hiša pod hipoteko, se zna zgodit, da jo boš morala poravnat. Po moejm sigurno ne bodo naredili tako, da bi imeli izgubo.

Vsekakor upam in privoščim tebi in podobnim, ki niso ravno bogati ( tudi jaz sem bila med njimi, nekako je uspelo - dobesedno iz nule z veliko sreče in iznajdljivosti), da uresničijo svoje želje. Upam, da se bo kdaj v tej gnili državi situacija kdaj izboljšala, ker eni še za živet nimajo...

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?