|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
14.6.2006 22:33:24   
Anonimen
Našli smo stanovanje, ki nam ustreza. Prodajalčev pogoj je, da je v kupoprodajni pogodbi nižja cena, kot jo dejansko zahteva, ostalo pa na roko. To je seveda zaradi davka od prodaja, ki ga bo moral plačati. Ali je takšen nakup smiseln? Kaj to pomeni za nas v primeru morebitne prodaje stanovanja?

Pozdrav!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
14.6.2006 22:41:32   
Anonimen
Če odštejemo to, da je kaj takega nezakonito (zate in za prodajalca), načeloma ni problema. user posted image
Kajti ko bi vi kdaj kasneje morda prodajali stanovanje, mu tako ali tako sami postavite ceno ali pa ga oceni cenilec - in v vsakem primeru bi bila cena višja od uradne prodajne sedaj.
Na srečo (?) so prodajne cene nepremičnin še vedno proste.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
14.6.2006 22:44:53   
KIRA
jaz tega ne bi naredila. tak človek ima definitivno nekaj za bregom. mogoče pa niti ni toliko vredno, pa vas proba dobit na finto....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
14.6.2006 22:52:37   
tulip
Jaz bi plačala ceno ki je v pogodbi zapisana...ker take stvari - na roko - niso kar tako, predvsem pri nakupu stanovanj.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
14.6.2006 22:57:18   
ZaspAna
Ja, ampak za enkrat je tako, da če ga prodaš prej kot v treh letih plačaš 30% davka od dobička, pripravlja pa se zakon, ko bo to veljalo 10 let, če ne več. Iz tega sledi naslednje: če mislite stanovanje prodajati naprej in bo v pogodbi, da ste ga kupili npr. za 13mio, v resnici ste pa dali 17mio, bo vaš prodajalec privarčeval 30% od 5mio, ker ne bo plačal davka na dobiček. Todaaaaaaaaaaa!!! Če vi to stanovanje prodajate naprej, bo veljala cena 13mio, takrat bo pa stanovanje vredno recimo že 20mio, kar pomeni, da boste vi plačali 30% od 7mio, ker je to vaš uradni dobiček. Vse je odvisno, ali mislite stanovanje prodajati ali ne. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
15.6.2006 9:09:08   
k1
jaz sem ga tudi prodala in ne vem, če bi ti ravno svetovala, da sprejmi nižjo ceno na pogodbi. pri nas se je vsa zadeva zakomplicirala in zavlekla, pa smo delali vse pravilno - nikoli ne veš, kaj lahko gre narobe.

(odgovor članu ZaspAna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
15.6.2006 9:13:49   
piščanc
če mislite vzeti hipotekarni kredit za stanovanje, je le ta vezan na vrednost, zato ga boste dobili manj.

čeprav je za tistih par tisočakov razlike za njega to zelo riskantno user posted image , kaj če ne plačate, saj niste dolžni?

jaz bi mu raje predlagala, da sama plačam razliko od davka, če je to res njegov vzrok, pa se bo hitro videlo

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
15.6.2006 10:47:29   
fricka
Tudi mi smo kupili stanovanje na isti način, pa ni bilo nobenih problemov. Pač včasih reskiraš in presodiš kaj je v tvoj prid. Vseeno pa je fajn vprašati tudi kakšnega odvedtnika, saj zneski niso ravno majhni.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nakup stanovanja-nižje prikazana cena
15.6.2006 11:18:44   
ma19teja
Midva sva pred kratkim prodala manjše stanovanje in kupila večje. Sama sem tudi razmišljala, da bi napisali manjšo kupnino (samo da bi prišparala pri davku), ko pa se najin kupec (prijatelji) pozanimal kaj lahko to zanj pomeni, smo so raje odločil, da napišemo tako ceno kot je plačal.

Tako kot so ti že druge napisale - lahko se ti preveč zakomplicira. Raje napišite dejansko ceno!

Želim vam čimmanj požrtih živcev, pri nas je bilo kar napeto, da smo speljali oba posla, najvažnješe pa da boste čimbolj uživali v novem domeku!

Lp, Mateja

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?