|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 8:54:16   
Brbs
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2011041805638919



ima kdo še kakšne druge info?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 10:03:52   
K_a_t_i
http://www.belaknjiga2011.si/pdf/resitve%20pss%20za%20vrtce.pdf

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 11:02:32   
2.2.
ja itak....končno ko nekaj ugotovijo pametnega potem morajo takoj ukinit......mislim potem je pa premalo otrok???
no ja itak so danes službe iz dneva v dan, samo čakaš da ti rečejo jutri več nerabiš prit....bomo pa doma otroke varovali, pa otrok bo potem prišel v šolo brez znanja vsi ga bojo gledali ko tele v nova vrata.....kot je bilo včasih ko so nas stare mame ali pa mame  čuvaleuser posted image ....kaj nam je prinesla evropauser posted image  

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 12:05:20   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.
bomo pa doma otroke varovali, pa otrok bo potem prišel v šolo brez znanja vsi ga bojo gledali ko tele v nova vrata.....kot je bilo včasih ko so nas stare mame ali pa mame  čuvaleuser posted image ....kaj nam je prinesla evropauser posted image  


Poznam otroke ki so bili do šole doma... z njimi so se ukvarjali, učili, vzgajali...so jih starši in ti otroci so sedaj v šoli  NADPOVPREČNO inteligentni, tako da...no tudi jaz sem bila doma do šole in nihče ni nikogar čudno gledal, bila sem odlična učenka v OŠ, prav tako v srednji šoli. Na fakulteti pa tudi brez težav, tako da...
Je pa sigurno od strašev oz. od tistega ki se ukvarja z otrokom, odvisno kako se razvija otrok, s kakšnim znanjem, navadami...vstopi otrok v šolo.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 12:06:30   
Jantar
In zakaj bi bil otrok,ki je doma brez znanja???user posted image
Naša najmlajša je doma pa ji nč ne fali,...je čist komunikativno,družabno bitje,ki se kr hitr vživi v novo okolje,.....moj nečak je v vrtcu in je pravo nasportje,....

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 12:07:41   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.
bomo pa doma otroke varovali, pa otrok bo potem prišel v šolo brez znanja vsi ga bojo gledali ko tele v nova vrata.....kot je bilo včasih ko so nas stare mame ali pa mame  čuvaleuser posted image ....kaj nam je prinesla evropauser posted image  


Poznam otroke ki so bili do šole doma... z njimi so se ukvarjali, učili, vzgajali...so jih starši in ti otroci so sedaj v šoli  NADPOVPREČNO inteligentni, tako da...no tudi jaz sem bila doma do šole in nihče ni nikogar čudno gledal, bila sem odlična učenka v OŠ, prav tako v srednji šoli. Na fakulteti pa tudi brez težav, tako da...
Je pa sigurno od strašev oz. od tistega ki se ukvarja z otrokom, odvisno kako se razvija otrok, s kakšnim znanjem, navadami...vstopi otrok v šolo.


Z vsem napisanim se strinjam,....user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 12:45:42   
zvoncki
Dajte no, pa ne bo spet to postala ena tema, kje je bolje imeti otroka, doma ali v vrtcu. Sej je že drugih na ta račun dovolj.

Glede na naslov teme : dokler bo brezplačen za drugega in vsakega naslednjega bomo uživali ta "privilegij", ko bodo to spremenili, bomo pa pač plačali, ker ni druge. Namje pa ta sedanji način fajn prišel, ker je bil drugi otrok tako ali tako zelo malo v vrtcu v jaslih, ker je bil veliko bolan. Torej nam vsaj "občasnega" obiska vrtca ni bilo potrebno plačati. Priznam, nisem brala vsega - kdaj pa naj bi tole začelo veljati?

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 14:05:28   
2.2.
ne rečem da otrok ki ni v vrtcu "neumen" moja je bila do pol leta doma 3,5l zdaj pa pol leta v vrtcu, prej jo nikakor nisem mogla dat zaradi financ...
ampak hočem povedat da razlika je očitna kje je otrok, doma v varstvu ali v vrtcu. npr. kjer živim nima nobene družbe, pa kaj bo cel dan z mano oz. očetom. v vasi sami starejši. zna kar dosti za njeno starost, rada ima otroke....samo hočem povedat da otrok rabi družbo sebi primerno starosti in rabi disciplino pred šolo. doma pa če ve katera: jo nisem hotela budit ker je pač ura 9 zjutraj-naj spi otrok, zvečer je vedno zaspala pred pol deveto, otroku pa se nemoreš posvetit 7h(koliko je pač v vrtcu)poleg kmetije+ostale obveznosti, ki so nujne...mah kaj bi nakladala, saj verjetno razumete.
sicer sem bila jaz tudi v otroštvu doma v varstvu staremame, v šoli nobenih težav; sicer se pa otrok danes rodi že pametenuser posted image .

povedati hočem kaj je država dobrega naredila za ljudstvo, bo hitro kaj spremenila da ne bo v prid nam....zakaj pa nebi pustili tako  kot je????

(odgovor članu zvoncki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 14:24:29   
sazi
povedati hočem kaj je država dobrega naredila za ljudstvo, bo hitro kaj spremenila da ne bo v prid nam....zakaj pa nebi pustili tako  kot je????


Kako hitro se ljudje razvadimo. Prej je bilo potrebno plačevati za oba, zdaj bo potrebno plačevati za 2. le polovico (torej imaš popust celo pri večji položnici - če je mali še v jaslih). Za nek kratek čas nam je bilo dano, da so drugi, tretji in tako naprej otroci zastonj v vrtcu. In to se je na veliko izkoriščalo. Starši (nekateri) so vpisovali otroke v vrtec, četudi jih niso imeli namena vključiti v vrtec in so vrtec vzeli kot občasno varstvo, ker je itak zastonj. Mnogi starši, ki so vrtec nujno potrebovali, pa mesta v vrtcu niso dobili.


(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 14:56:21   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

povedati hočem kaj je država dobrega naredila za ljudstvo, bo hitro kaj spremenila da ne bo v prid nam....zakaj pa nebi pustili tako  kot je????


Kako hitro se ljudje razvadimo. Prej je bilo potrebno plačevati za oba, zdaj bo potrebno plačevati za 2. le polovico (torej imaš popust celo pri večji položnici - če je mali še v jaslih). Za nek kratek čas nam je bilo dano, da so drugi, tretji in tako naprej otroci zastonj v vrtcu. In to se je na veliko izkoriščalo. Starši (nekateri) so vpisovali otroke v vrtec, četudi jih niso imeli namena vključiti v vrtec in so vrtec vzeli kot občasno varstvo, ker je itak zastonj. Mnogi starši, ki so vrtec nujno potrebovali, pa mesta v vrtcu niso dobili.



user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 15:09:22   
ronja
Uf, moram priznat, da mi to ne bi bilo nič preveč všeč... Upam, da ne bojo uresničili, čeprav verjamem, da ljudje to izkoriščajo. Mogoče bi se to lahko omejilo z obvezno prisotnostjo - saj se vidi, ali otrok hodi redno (razen, ko je bolan) ali ne... Nam je zelo prav prišlo, ker nimava ravno visokih dohodkov in se seveda pozna, sploh ker je mala še v jaslih... 

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 15:49:58   
miapia
Tale vrtec je težka in zakomplicirana tema, in vsem ne bodo mogli ustreči. Jaz bi v osnovi znižala cene vrtca, tako bi se ljudje sploh začeli odločati za otroka. Druga stvar pa je, da ni mest v vrtcih in bi spremenila sploh pogoje, da bi se dobilo mesto. Meni osebno ni logično, da so mame ali očetje doma, brez službe, otroke pa imajo v vrtcih. Ostali polno zaposleni starši pa iščejo vse možne načine, kam otroka dati za čas službe, ki so danes ne od 7-15h, ampak so večinoma delovni pogoji za imeti otroke res nemogoči. Jaz verjamem, da se za več otrok odločajo ljudje zaradi samih otrok, ampak žal je potrebno za to sprejeti večjo odgovornosti, ena izmed teh so tudi finance, ki so verjetno večje kot pri enem samem.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 16:14:41   
liliana
Spet samo neko mešanje megle.....

Vsak otrok bi moral imeti enake možnosti od vrtca do fakultete.....ne glede na finančno stanje družine......pri osnovnih, srednjih šolah in fakultetah je že tako.....in edino prav bi bilo, da bi tudi pri vrtcih (ki mimogrede sploh niso socialne ustanove, da bi tisti, ki imajo več morali plačevati več) država nase prevzela stroške dela kot pri osnovnih in srednjih šolah, občine in starši pa bi "nosili" stroške prehrane, materiala....

Danes pa je celotno breme plačila vrtcev preloženo na starše in občino.......državo pa bremeni le cena drugega, tretjega in več otrok.....in zgolj to "državno breme" želijo spet znižati in preložiti nazaj na starše.....

Ok, zmanjšati želijo baje tudi število razredov iz 8 na 3.....ampak to je samo metanje peska v oči.....ker bo potem tako kot pri dohodnini, za tiste starše, ki zdaj plačujejo največ se itak ne bo nič spremenilo in bodo še naprej plačevali isto......

Najboljša in najpravičnejša rešitev bi bila sistemska ureditev plačila vrtcev kot pri osnovnem in srednjem šolstvu......vendar to izgleda nobeni vladi ni interes......

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 16:42:27   
krtačka
Spet bodo ukinili nekaj v prid DELOVNIM državljanom Slovenije. Glavno, da imajo Romi in ne vem kolk nepoštenih slovencev (kao "mamic samohranilk" brez službe) ZASTONJ vrtce. Pa če imajo enega ali pa 5 otrok vpisanih. In ti so seveda večinoma v vrtcih do konca. Vem iz izkušenj. Tisti, ki pošteno delamo in pošteno plačujemo pa nastradamo, kot zmeraj. Pa nisem negativno nastrojena proti tem ljudem, še manj proti otrokom, otrok ni nič kriv, ni pa pošteno. Definitivno bi morali v državi te inšpekcije več preverjati stanja družin. Moje mnenje 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 17:14:10   
Eva19
najprej naj pokomeniram kar se tiče otrok, ki ne obiskujejo vrtca...ne rečem, da če otrok nima družbe in nekoga primernega ki ga varuje, da bi bilo potem takem bolje da je v vrtcu. seveda. sama pa nisem nikoli obiskovala vrtca, pa sem bila bolj komunikativna od ostalih, ko sem prišla v malo šolo sem znala brat in pisat velike tiskane črke, tko da meni ni nič manjkalo. vse je odvisno samo od tega kje se otrok merka, koliko se ukvarjajo z njim.
glede ukinitve brezplačnega vrtca za drugega otroka, sem pa jaz pač takega mnenja, da naj v prvi vrsti poskrbijo da bodo vsi otroci imeli vrtec. sama bom letos že drugo leto morala plačevati privat varstvo, ker vrtca ne bomo dobili, ker je otrok kar 400 preveč. in se mi zdi smešno da imajo eni zastonj, med tem ko na drugi strani eni o vrtcu samo sanjamo, pa sem študentka in bi ga prav tako prekleto rabila, ker je privat še pa još drago. pa ne pravim da ne privoščim ostalim da imajo za drugega otroka zastonj, samo pač je treba najprej poskrbeti da bodo vsi imeli vrtce. sedaj pa vpisujejo otroke v vrtec tudi taki, ki ga sploh ne potrebujejo, ga potem otroci zelo malo obiskujejo in to res ni pravično do nas, ki pač ostajamo brez.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 17:21:17   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

Definitivno bi morali v državi te inšpekcije več preverjati stanja družin. Moje mnenje 


Mene je sicer tudi zjezilo, ko je znanka, ki je brezposelna (kao samohranilka) lepo brez problema dobila vrtec, plačuje pa okol 20 €. Res je, da si vsi otroci zaslužijo vrtec, mnenje nekaterih je, da tisti iz depriviligiranega okolje še toliko bolj (kaj je za koga takšno okolje, bi se tudi dalo pregovarjat user posted image ), ampak js sm pa v službi, kam naj ga pa jaz dam, doma ga torej sploh ne morem imet. Plače pa tudi nimam za dol past, pa bom kar pošteno plačala. Mah to je kr neki, priznam, včasih potem skrivaj jezo uperjam proti takšnim primerom, kar sploh ni prav. Vrtci so od nekdaj trn v peti občine, ker so zanjo sam strošek, ampak to, da pa mladi, ki tudi polnimo občinsko blagajno potrebujemo vrtce, to pa nikogar ne briga.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 18:42:23   
Anonimen
z vsemi in vsem, kar ste napisale, se načeloma strinjam. Sama sem zaposlena v vrtcu, in vem kaj vse se počne in kako-do teh kvazi "samohranilk", socialno ogroženih družin (ki se po golem naključju vozijo v najnovejšem avtu, o katerem lahko jaz samo sanjam....), bla, bla, bla. Pač, kolkr sm jaz uspela slišati so se začele nekatere občine temu upirat, ker je za njih pač prevelik strošek, zato ga hočejo spet preložit na starše, s tem pa bi več denarja prišlo v občinsko blagajno - kot je ena že napisala. No, ne smem bit pristranska, jaz samo opravljam svoj poklic, in ga opravljam z veseljem. Vem pa, da to ni malo denarja za družino.

Pa še to, o tem, otroci doma ali v vrcu, brezposelni, samohranilke.... Poznam en primer iz našega vrtca, ko ima gospa dva otroka, ki REDNO obiskujeta vrtec. Plačuje pač minimalno, tavečja je tko pred šolo, tamala ma "zastojn". In ta gospa, v času, ko so njeni otroci v vrtcu, doma varuje 3 druge otroke, ker je brezposelna. user posted image  Ok, sej, hvala bogu se vsak po svoje znajde, ampak oprostite mojemu osebnemu mnenju - to je BOLANO!!! In s temi otroci se potem še sprehaja po mestu. Govorim, to je moje osebno mnenje, nimam njenih otrok v vrtcu, tko da jih ne poznam, ampak tole mi je pa totalen absurd. In tile njeni dve punčki sta non stop v vrctu-bolni, taki ali drugačni. Pač morta pridet, da lahko mama čuva druge otroke.

toliko. ne me kregat, pliiiiiis. user posted image

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 19:24:02   
majana79
liliana, podpis!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 21:04:43   
Anonimen
Smo socialna država.
Vedno se bodo našli ljudje, ki bodo sistem izkoriščali.
Pravičnega sistema za vse ne bo nikoli.

Spremembe so del družbe. Bolj kot k iskanju optimalnih (in najcenejših rešitev za starše), bi morali biti usmerjeni k iskanju prilagodljivih rešitev na dolgi rok - in njihovemu aktivnemu reševanju. Zakaj je otrok brezposlene mame v vrtcu 9 ur, ko ta definitivno ne išče službe toliko časa? Zakaj je v vrtcu toliko časa otrok mame na porodniški? Kakšna rešitev je optimalna za njiju? In daje prostor še vsem ostalim? Kako zagotoviti mobilnost vrtcev? In kako zagotoviti vrtec za vse otroke? To so vprašanja, ki so pomembna na dolgi rok, ne 50% popusta ali ne, to je samo kratkoročna vaba.

(odgovor članu majana79)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 21:30:30   
Anonimen
Jaz bi v osnovi znižala cene vrtca, tako bi se ljudje sploh začeli odločati za otroka. 


Ceno vrtca znižaš tako, da znižaš nivo usluge. Slabše plačane vzgojiteljice, manj vzgojiteljic na večjo skupino otrok, manj programov, manj vzdrževanja. Cena vrtca je na dolgi rok lahko zgolj konstanta, manj ne more biti. Le kaj bi rekle skrbne mame, da se zniža nivo usluge za njihove hroščeke, zmajčeke, levčeke in ostalo živalsko kraljestvo? (btw, niti ne vidim pametne potrebe po znižanju).

Lahko se samo prerazporedi plačilo te cene med akterje - starše, državo, občine.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 22:00:09   
Anonimen
ampak hočem povedat da razlika je očitna kje je otrok, doma v varstvu ali v vrtcu. npr. kjer živim nima nobene družbe, pa kaj bo cel dan z mano oz. očetom. v vasi sami starejši.


Vprašanje dneva je, kdaj bomo prišli do točke, ko bomo otroka želeli obvarovati pred vso socializacijo, pred vsemi veščinami, ki jih v vrtcu pridobi, vsemi kurikulumi, ki naj bi jih osvojil. Vrtci so dobri in dobrodošli, ampak v toliko točkah so postali sami sebi namen, da je tehtnica, kaj je bolje, ali vrtec, ali sproščena babica na deželi, nesramno uravnovošena.

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 22:19:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

ampak hočem povedat da razlika je očitna kje je otrok, doma v varstvu ali v vrtcu. npr. kjer živim nima nobene družbe, pa kaj bo cel dan z mano oz. očetom. v vasi sami starejši.


Vprašanje dneva je, kdaj bomo prišli do točke, ko bomo otroka želeli obvarovati pred vso socializacijo, pred vsemi veščinami, ki jih v vrtcu pridobi, vsemi kurikulumi, ki naj bi jih osvojil. Vrtci so dobri in dobrodošli, ampak v toliko točkah so postali sami sebi namen, da je tehtnica, kaj je bolje, ali vrtec, ali sproščena babica na deželi, nesramno uravnovošena.


se strinjam. a žal je sproščenih in vitalnih babic na deželi vedno manj. kot prvo, dežel je vedno manj in kot drugo so te babice zgarane razvaline, ki imajo še pet do deset let do penzije. potem gre pa itak samo še navzdol. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 22:31:02   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Zakaj je v vrtcu toliko časa otrok mame na porodniški?

Tole samo pokomentiram.
Jaz recimo bi šla z veseljem po tavelikega okrog 14h, ampak zaradi urnika, ki ga ima v vrtcu, je to neracionalno - otrok gre namreč po kosilu spat - in imam torej na izbiro med tem, da grem po njega ob 12h ali pa po 15ti, s tem da bi ga v prvem primeru peljala domov spat (se mi zdi nesmiselno, da bi divjala okrog z dojenčkom zaradi tega in potem še najlepši del dneva preživela z obema noter). Še ob 15h kdaj sedim v garderobi in čakam, da se otrok zbudi in poje malico. Da ne govorim o tem, da me večkrat pošlje nazaj, ker želi iti s sovrtičkarji še na igrišče.
No, kadar dežuje ali če tamal ravno zaspi, si pa celo drznem tavelikega pustiti v vrtcu do 16h - da ga pobere očka.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 22:41:55   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Zakaj je v vrtcu toliko časa otrok mame na porodniški?

Tole samo pokomentiram.
Jaz recimo bi šla z veseljem po tavelikega okrog 14h, ampak zaradi urnika, ki ga ima v vrtcu, je to neracionalno - otrok gre namreč po kosilu spat - in imam torej na izbiro med tem, da grem po njega ob 12h ali pa po 15ti, s tem da bi ga v prvem primeru peljala domov spat (se mi zdi nesmiselno, da bi divjala okrog z dojenčkom zaradi tega in potem še najlepši del dneva preživela z obema noter). Še ob 15h kdaj sedim v garderobi in čakam, da se otrok zbudi in poje malico. Da ne govorim o tem, da me večkrat pošlje nazaj, ker želi iti s sovrtičkarji še na igrišče.
No, kadar dežuje ali če tamal ravno zaspi, si pa celo drznem tavelikega pustiti v vrtcu do 16h - da ga pobere očka.



to se mi niti ne zdi tolk pomembno, ker otrok je itak že vpisan, torej ne "odžira" mesta nikomur. Glede puščanja otroka v vrtcu polni čas čeprav je mama na porodniški pa mislim, da če se ima otrok v vrtcu lepo naj tam ostane. Pri skupini 20 otrok in več, se po moje ne poznalo ali postavijo 20 ali pa 21 ležalnikov. Če pa želi biti otrok več časa z mamo, ki je doma z dojenčkom, bi verjetno vsaka prišla kakšno uro prej ponj. Za tiste, ki se jim to ne da, pa ne vem kaj naj napišem, itak ne bi nič pomagalo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
18.4.2011 22:56:31   
mate0ja
1. generacije rojene tam okrog leta 1985 so zelo majhne, kar je predstavljalo problem takratni predšolski vzgoji. Skupine so štele po 30 otrok, programi so bili bolj svobodni in prepuščeni presoji vzgojiteljic, vrtci so imeli 1001 igralnico telovadnico ... Ko so prišle na vrsto te okrnjene generacije je blo  kar naenkrat nehumano imet 30 otrok v eni igralnici pa program je bil premalo strog. Vse pa je bila bojazen pred odpuščanjem vzgojiteljev, varuhinj, vzdrževanju prostorov. Zato so znižali normative in uvedli kurikulume. Vrtec naj ne bil le varstvo otrok medtem ko so starši v službi ampak "nekaj več", izobraževanje, socializacija ..... Na leta, ko je bilo v eni skupinici 30 otrok smo vsi že pozabili, čeprav nas je ogromno, ki smo se čisto solidno počutili med množico sovrstnikov in smo kljub ne tako zelo natančno definiranim minutkam za izobraževaje danes diplomiranci, celo magistri, doktorji. In če bi dandanes spet uvedli povečane normative jih 1. ne bi mogli, ker po trenutnem izobraževalnem načrtu ni mogoče obvladati toliko otrok naenkrat. 2. še bolj nemogoče, ker bi starši bodočih "diplomiranih vrtičkarjev" pripravili državni udar.
2.  nekdo mora financirati ves državni aparat, ki je res nenormalno velik. Se strinjam, da si vsak delavec zasluži pošteno plačilo a zakaj za boga moramo imeti toliko uradnikov. Nikoli, res nikoli v življenju ne bom pozabila zgodbe kolegice, ki je začela delati v okviru javne uprave. Prvi mesec je obdelala cca 8 spisov na teden. In na podlagi tega dobila normo za naslednji mesec, ki je za 5 spisov presegla normo ostalih. cca tridesetih sodelavcev. In je punca takoj pogruntala kje je keč. Manj delaš, manj dela ti naložijo a
seveda za isto plačilo iste možnosti napredovanja isto stimulacijo in ostale bonuse. In z naslednjim mesecem se je tega začela držat. Pač je delala več kot pol manj kot je bila zmožna in ne boste verjeli palilo je. Od tega je nekje 6 let, kar pomeni, da vsaj trideset ljudi dela z nekako tretjinsko izkoriščenimi kapacitetami, plačani pa za osemurno garanje. Pa verjetno ni to osamljen primer, si predstavljam da je povsod tko. In sovražim pogovore o tem, da manjka policajev, zdravstvenega osebja in zaradi tega ne morejo zmanjšati števila zaposlenih v javnem sektorju. Ja res teh profilov manjka ampak svetovalcev, tajnic, administratorjev, ki so sami sebi v namen je pa ko dreka, po domače povedano. In nekdo mora to plačevat, davkoplačevalci.
3. kaj ko bi naši vrli politiki enkrat samkrat pomislili kakšen učinek bi povzročilo znižanje davčnih obremenitev prebivalstva. Teoretično, če bolj pa praktično se bi lahko zgodilo, da bi bile plače boljše, več zaposlenih, manj dela na črno, ker se ne bo splačalo in posledično tudi več denarja od davkov. WAW zakon o delu na črno, malem delu in ne vem kakšnem nedelu mogoče ne bi bil več potreben. A kdo misli, da je direktorjem (vsaj večini sem prepričana) luštno ko gonijo svoj podhranjeni kader do konca njihovih moči, zato da bi podjetje vsaj preživelo, da vlagajo in zalagajo vse svoje prihranke in imetje zato, da bi mogoče enkrat v prihodnosti nekaj ustvarili in vsaj otrokom omogočili bolj svobodno življenje. In to zato, da se najde tajkun, ki ga imajo vsi, ki bi mu morali preprečiti bojni pohod, za idola in ga ščitijo do zadnje kaplje krvi. Nastradajo pa seveda tisti, ki celo življenje garajo a na žalost nič ne prigarajo.
4. kot marsikatera od vas ugotavlja imajo prednost pred otroci tistih, ki pošteno delamo, dobimo "povprečno" plačo zaradi katere moramo pri plačilu vrtca kar globoko seči v žep, vsi tisti, ki ne delajo nič in smo molzejo državo, po možnosti iz generacije v generacijo ali jo celo okrog prinašajo in zato niti ne plačajo, in za svoje početje niti niso sankcionirani, seveda tudi zaradi dejanj javnih uslužbencev iz prejšnje točke.
5. in kdo smo tisti, ki delamo in z davki futramo to našo državo. Številka, ki se jo na vsakem koraku točkuje in določa meje, ki jih ne moremo doseči, ker smo "prebogati".Kamorkoli se obrneš ti povejo, da taki so pač zakoni, pravilniki, sklepi in da mimo zakona ne gre naj se pač znajdemo po svoje, ker alternative ni. Hkrati pa nas ovirajo še družbene norme.
6. In na koncu lahko še samo sebi očitamo: to smo hoteli, hoteli smo Evropo, globalizacijo, kapitalizem. Smo ga dobili in z njim tudi individualizem, rivalstvo, zvišanje standardov in znižanje potenciala. Zdej smo pa izčrpani posamezniki, vdani v usodo, brez volje, da bi kaj spremenili, vdani v usodo, nezadovoljni s svojim kratkim in edinim življenjem. 



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?