|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 4:58:31   
Anonimen
Vsak nasvet, kako naj se tega naučim, pride prav. Kar se mene tiče, se lohk tut zajeb*****, sam nej bo neki resnice v tej zajeb****ji. user posted image
Nardila sm namreč obračun za maj in mi niti na kraj pameti ne pade, da ga tle napišem, k me boste zgrizle. user posted image user posted image user posted image  Zarad stroškov, namreč, ne zarad dohodkov. user posted image
Aja... zbiranje računov, kalkulator v štacuni, denar na stran v štumf... ne pride v poštev... v banko tut ne... že veste, zakaj... Kamikazo bi pa jaz zgrizla, če bi mi kej vzel... user posted image user posted image user posted image  Pa me zarad svoje varnosti rajš pr miru pusti. user posted image  Skratka - občiajni varčevalni ukrepi pr men ne palijo.
A še kej obstaja? user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 9:12:16   
tamala83
tudi meni je težko šparat. probam pa na tak način, da ko grem v trgovino, kjer največ zapravim, si vzemem zraven samo toliko denarje, koliko ga bom rabla. pa bankomat kartico ne uporabljam kot plačilno sredstvo, da mam boljšo kontrolo koliko zapravim, drugih plačilnoih kartic pa nimam.
no ja, nebom rekla, da čez mesec kaj prišparam, gre pa nam lepo skozi.

nekaj česa sma delala tak, da sma vsak dan nekaj dala v "šparavček" in to papirnatne 100, 200 sit, tolko, kolko misliš, da neboš pogrešala, pa konc meseca vzameš ven, in vidiš, koliko si prišparala (pol pa hitro zapravit)user posted image , to sem jaz tudi naredlauser posted image

_____________________________

31.08.2005 je iz neba padla zvezdica nama v naročje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 10:36:38   
soncece24
Največ se da prišparat pri hrani. Pri položnicah itak nimaš kaj dosti, razen mobitel, samo to vem da je skoraj nemogoče,razen,če maš  telefon na kartico in ko ni več denarja, pač ne moreš več klicat.

Par nasvetov:

1. V trgovino idi vedno z listkom,ne kupi ničesar kar ni na listku. Listek si piši sproti,ko vidiš,česa ni veš pri bajti.
2.  Namesto raznih kokakol kupi sok za zmešat.
3. Čim bolj se izogibaj pripravljene hrane/dostave na dom,ker je svinjsko draga. Kuhaj čim več krompirja in testenin,ki so poceni. Hitre in enostavne recepte najdeš na kulinarika.net.
4. Hodi v trgovino 1x na teden v spar cez cesto user posted image , sproti pa samo po kruh.Majnše trgovine so dosti dražje od večjih.
5. Pazi na akcije,razne xxl variante user posted image

Drugače pa saj veš:kadit bo treba nehat user posted image user posted image user posted image jaz si to žepar let govorim,pa kr ne gre in ne gre. Midva če oba nehava kadit, silahko za tisto kar vsak mesec za čike dava nov avto na kredit vzameva. zaenkrat je pa še ta stari očitno dober,ker še kr oba veselo kadiva user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu tamala83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 11:51:22   
Magi*
stvar je preprosta: vedno in povsod imej v glavi točno vsoto, s katero razpolagaš. na začetku mesca odštej vse fiksne stroške in predvidene stroške za hrano in kar ti ostane je tisto, s čimer lahko razpolagaš. če boš vsak hip vedela, koliko imaš še na računu (ali pač v denarnici), te na koncu meseca ne more presenetiti.

o varčevanju sploh nisem govorila.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 12:00:31   
Anonimen
Hm, če običajne varke pri teb ne zaležejo, pa vem, da v šparu nabavljaš in to več ali manj najcenejšo hrano, potem ti lahko dam samo en namig za vsaj malenkost prišparanega denarja. Jaz bom namreč zdaj odprla račun na banki Kaerntner Sparkasse, kjer plačaš mesečni pavšal cca. 500 SIT (ne vem točnega zneska) in imaš not vključeno vse - vodenje računa, plačevanje položnic (tukaj se ful pozna), uporaba internetnega poslovanja (da ga dobiš, plačaš se mi zdi 2 jurja, potem je pa vse zastonj), vsaka denarna transkacija itd. Ker jaz sicer samo banki in pošti mesečno tolko keša zmečem, da bi lahko opravila en manjši nakup v štacuni.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 12:08:21   
tjaga
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24


Drugače pa saj veš:kadit bo treba nehat user posted image user posted image user posted image jaz si to žepar let govorim,pa kr ne gre in ne gre. Midva če oba nehava kadit, silahko za tisto kar vsak mesec za čike dava nov avto na kredit vzameva. zaenkrat je pa še ta stari očitno dober,ker še kr oba veselo kadiva user posted image user posted image user posted image user posted image



Ko sem nehala kaditi sem rekla, da bom dala vsak dan na stran toliko, kolikor sem zapravila za cigarete. Jok brate, tega tudi enkrat nisem naredila.

Drugače pa Kerensa, z veseljem bom prebrala vse pametne nasvete, ki jih boš dobila. Meni bi tudi kakšna "špar" lekcija prav prišla.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 12:20:32   
G in T
Kerensa, tebi je treba roke na hrbet zvezatuser posted image , da ne boš več tolk v voziček metala.


Pa tole knjigco si priskrbi...user posted image   user posted image  

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
4.6.2006 12:40:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu G in T)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 13:06:47   
babylove
Hmm.
Meni pomaga, da delam cel dan, ker potem nimam časa razmišljat o nepotrebnih stvareh in še nujne nakupe komaj opravim - na hitro letim skozi trgovino in to je to. Najbolj torej učinkuje, če enostavno ni časa za zapravljanje. In bognedaj, da koristiš dopust, ker potem zapraviš še vse za nazaj (to se meni trenutno dogaja).

To je glede sprotne porabe, kar se tiče varčevanja, pa je fino 'odvečni denar' nakazati v upravljanje kakšnemu tujemu vzajemnemu skladu. tako denar sicer imaš, ampak če hočeš z njim razpolagati, moraš plačati davek na dobiček. In ker se ti bo to noro zdelo, ga boš pač pustila pri miru user posted image

< Sporočilo je popravil babylove -- 4.6.2006 13:08:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 13:39:38   
Anonimen
Da šparaš račune, praktično nič ne pomaga. Ko je blago enkat že zaračunano, je ta denar šel. Po tej logiki je bolje, da blago sploh ne pride v košarico. Potem ga tudi na računu in v mesečni "bilanci" ne bo.

Torej poglej, kaj kupuješ. In se vprašaj, ali tisto res rabiš.
Ali rabiš paket ustekleničene vode, če lahko piješ tisto iz pipe?
Ali rabiš en kup (dragih) čistil, če je dovolj en univerzalec?
Ali kupiš nekaj samo iz dolge navade, potem pa ko je doma, to pač porabiš, ker imaš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 18:09:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Nikoli ne hodi lačna v trgovino.user posted image



Ampak to je čista resnica BAGI! sm sprobbala in sem veliko manj zapravla!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 18:46:21   
al1*
Če te premamijo stvari, ki jih vidiš na polici je varianta tudi, da naročaš v Merkatorjevi internetni trgovini in to res samo to, kar rabiš. 1x tedensko narediš tedenski nakup in pol ne greš več blizu nobeni trgovini. 

_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
4.6.2006 19:45:56   
Naty*Taja
Veš, da imam jaz tudi tak problem  - je kr hudo zdejle ko nimam več prihodka. Se mi je porodniška stekla, pa sem še kr študentka user posted image .
Pa imam zdravilo za to - sam pokličem mojga in gre on sprot iz  službe in prinese samo tisto kar mu naročim, oz kar res rabmo!! Njemu se nikoli ne obesi na voziček kej nepotrebnega, tak kot meni user posted image .
Še dobro, da sem skoz doma in nimam skušnjav!! Še prevoza nimam, tak da lepo doma pred rač na internetnih trgovinah visim,pa reklame gledam in sanjarim kaj bi vse imela!!user posted image  Se počutim tak kot v OŠ!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
6.6.2006 17:05:55   
Beti S
Ko sem rodila je en mesec in pol hodil v trgovino mož. Ko mi je kaj zmanjkalo sem napisala na listek in ko se je nabralo je odšel mož v trgovino in kupil samo tisto kar je bilo napisano in nič drugega. Če je tudi tvoj tak je to najboljši naćin za prišparat.

Pojdi na banko in si naredi naprmer za 20.000 trajnik na knjižico z odpovednim rokom 31 dni. To je pri meni delovalo. user posted image
Saj sem takrat morala napovedat dvig 31 dni prej, zdaj nevem če je še 31. Preden sem se odpravila na banko me je želja po določenem nakupu minila.

Probaj mogoče ti pa uspe.


_____________________________

Lp Beti

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
6.6.2006 23:34:53   
Anonimen
Moj Kamikaza je sicer malenkost boljši od mene, kar se nakupovanja tiče, ampak če gre on npr. v Mercator, bo ravno tako prinesel več, kakor nujno potrebujemo. Listkov ne pišemo oz. tudi če jih, jih izgubimo še pred odhodom v trgovino ali pa jih pozabimo doma, potem pa jasno nihče ne gre nazaj po njih. user posted image  Trajniki pri meni odpadejo (vse blokirano), varčevanje pa... Ja, varčujeva za oba otroka (rentno varčevanje in varčevalna knjižica), ampak tistega denarja se pa niti po pomoti ne dotaknem, dokler ne mine en teden, ne da bi jaz pojedla vsaj košček kruha. To se mi pa v življenju še ni zgodilo (saj se mi je drugega dovolj user posted image ), tako, da - spet odpade. user posted image

Očitno sem brezupen primer. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Beti S)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
10.6.2006 10:21:20   
hanita
Mislim, da moraš met to že priučeno od majhnega, težko se je tega naučit , se pa lahko zelo hitro , kako bi rekla, tega odnavadiš. Jaz sem znala prišparat že v srednji šoli nekaj majhnega od zelo skromne štipendije al pa od tega kar so mi dali doma. To mi je ostalo tud potem ko sem hodila na faks, vedno mi je od štipendije nekaj ostalo, prav grozno se mi je zdelo če sem kateri mesec vse porabila.

Jaz sem mela recimo 40 tisoč in mi je od tega ostalo vsaj 10, kolegica jih je mela 70, pa je vedno vse porabila.

Zdej pa ko se mi zdi, da živimo fajn, ne da smo bogati, ampak nam ni lih treba gledat vsak tolar , sem malo zabluzila in mi to šparanje ne gre več najbolj od rok.

Kerensa nujno si naredi neko varčevanje recimo v kašne sklade al pa zavarovanje, ne samo eno vsaj dve , naj ti pošiljajo domov položnice, če ne moreš met trajnika, al pa če maš banka net si naštimaš da ti vsak mesec pobere tolk dol, to boš sigurno dala na stran, in tud če se ne zdi, počasi se bo že nekaj nabralo.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
10.6.2006 10:33:25   
Anonimen
Vse stroške plačujem preko položnic, ker preko banke dejansko ne morem nič. Tudi banka-net-a ne morem imeti. In ker poslujem samo z gotovino, jo imam vedno pri sebi in vedno tudi gre. user posted image

(odgovor članu hanita)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
10.6.2006 17:39:48   
hanita
Ja , zato jaz raje plačujem s kartico, ker če imam v denarnici 20 tisoč al 30 se mi zdi, da jih prej porabim.

Ne vem kaj ti rečt, če drugače ne gre, potipaj malo svojo vest in pomisli kaj bo če se tebi al tvojemu al obema kaj zgodi, kaj bo z otrocmi... Sej ne da te kaj plašim al solim pamet, mogoče če boš pomislila na to kaj vem, boš prej dala kaj na stran.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 9:45:41   
Annny
Mogoče ni štos v šparanju, ampak v dodatnem dohodku.Če bi pa rada že ravno šparala...pa ukini čike in nekoliko tel.impulzovuser posted image  Ampak kaj naj, tle moraš sama pri sebi 'pošlihtat', a neuser posted image Namesto tega daj na trajnik varčevanje za oba otroka, ti bosta bolj hvaležna.Toliko na kratko!Po moje sama prav dobro veš, kaj ti je storiti, ampak rabiš malo moralne podporeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 9:47:55   
Annny
DOBRO JE, da plačuješ samo z gotovino.Plačevanje s kartico je lahko dvorezen meč, sploh za tiste, ki ne vodijo natančne evidence nad izdatki in dohodki..

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 21:44:39   
Tasika
Nikoli lačna v trgovino!
Vedno v trgovino ko se ti mudi, tako da v voziček zmečeš samo tisto kar rabiš, in nimaš časa za ogledovanje.
Pa na 'nakupovalni seznam' se kar navadi, prihraniš ogromno.

Drugače pa poglej, kje največ zapraviš. In tam začni šparati.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 23:25:30   
Anonimen
Annny, cigareti so pravzaprav ena redkih razvad (pa čeprav slabih), ki si jo sploh privoščim. Na-a, zaenkrat se ji še ne odpovem. Marsikaj drugega v mojem življenju je dražje. Za oba otroka pa tako ali tako že varčujemo na rentnem varčevanju in na varčevalni knjižici. Plačilne kartice se pa že dolgo izogibam kakor hudič križa (tudi, če bi mi jo hoteli dati, dvomim, da bi jo vzela).
Dodaten dohodek? Ja, na tem delam in recimo, da mi zaenkrat kar gre, ampak kaj, ko je vedno tako (kot po čudežu), da ne glede na to, koliko imam denarja čez mesec, imam vedno več stroškov kot pa prihodkov. Potem pa kombiniram, kakor vem in znam. Če imam 200 jurjev, preživim - najemnina je plačana, otrokoma nič ne manjka in jaz nisem lačna. In če imam pol milijona, je enako.
Zato mi pa nekako ne gre v račun vse skupaj. Matematike ne znam ravno veliko, ampak tole pa že presega moje znanje.

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 23:33:28   
babylove
Se mi zdi, da kompletna matematična znanost odpove, ko se ženska odpravi po nakupih user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 23:39:05   
Anonimen
Meni vse odpove, ko zagledam vrata od City Parka. user posted image user posted image user posted image  Evo, pa sem našla problem! LOKACIJA! Živim na najdražjem koncu Ljubljane - BTC!

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naučte me ravnat z dnarjem :-)
12.6.2006 23:59:21   
Annny
Kerensa, kakršno vprašanje, tak odgovoruser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?