|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 15:39:14   
viv_
Takole ko prebiram tale forum, se mi zdi, da skoraj ni stvari, da ne bi bilo vsaj nekaj odgovorov, kako je to škodljivo za otroka. Recimo:
- duda in flaška ker potem sesalni efekt ne dela in
ne vem kaj še
- hojica ker se potem motorika ne razvija
- skokec slab za hrbtenico
- kengurujček slab za hrbtenico
- razni drugi stoli in ležalniki spet slabi za razvoj
- hrana do prvega leta najbolje da samo dojenje in
nič drugega

Meni se zdi vse skupaj malo pretirano. Če bi bilo vse to res potem sploh ne bi bilo nobenega normalno razvitega otroka na planetu!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:05:57   
ZARA
se strinjam...vsi ze mal pretiravamo, pa svoje dodajo se pediatri - pol smo pa tam...:hudicek:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:12:04   
Anonimen
Po mojem je nekaj res, nekaj pretiravanja in nekaj malo brez veze. Nekje vmes je najboljša pot, ta pa pravijo, da je najtežja.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:25:34   
Lunca1
Je že res da se pretirava, samo hojico in kengurujčka pa odsvetujejo zdravniki. Sem slišala za punčko ki se ni znala pravilno naučit hodit, ker se je odrivala v stran, pa še skoz je bila na prstih. Kengurujčka pa odsvetuje moj oče (zdravnik - spec. medicine dela), pa pravi da kar pike dobi, če vidi kakšno pred 6. meseci s kengurujčkom. Ne vem, imajo precej ocen delovnih mest, pa opazovanja vplivov stvari na ljudi. Sicer je res da otročka dostikrat mamice držijo pokonci, ampak vedno pa tudi ne. Sama se bom o tem odločala kasneje, ampak hojica bo pa definitivno odpadla.

Kar se pa hrane tiče, se pa čisto strinjam s tabo, če smo mi ob pravem kravjem mleku gor zrasli in naše mame niso komplicirale, pri svoji prehrani, ne vem zakaj bi mogle me. Sama nisem bila nikoli dojena, ker sem bila rojena malo prezgodaj in sem bila za to menda prelena. takrat se je šlo pa itak takoj na flašo. Pa sestra je bila dojena tudi samo 1 mesec, potem pa je zmanjkalo mleka. sama se s tem ne obremenjujem, če bom dojila bom, če pa ne bo mleka, bo pač flaša:).

Lp lunca

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:26:59   
dory
Se podpisem pod tvoj post Lunca1 ;)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:29:40   
Gina
Ah, ne smes vzet vsega preresno. Vsak po svoje. Mi uporabljamo in smo pri prejsnih dveh tudi: dudo, flasko, hojico, skokec, kengurujcek, ne dojimo se samo....se ko so mi v porodnisnici rekli, da so kolki OK, ampak naj preventivno povijam na siroko, ga nisem, ker je to bedarija, otroka omejevaat zaradi 1% moznosti, da bi bilo kaj narobe. Zato pa imamo glavo, da z njo mislimo, a ne - pa vsak po svoje in je za vse OK.
Lep dan:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:32:05   
KIRA
to se pa strinjam viv. nekateri res pretiravajo. vse mora imet svojo mero - ne preč, ne premalo. vsak mora delat po svoji pameti in oceni - če so pa še mnenja zdravnikov nasprotujoča. najboljša bo zlata sredina.. z ničemer pretiravat, odpovedat se pa vsemu tud ni treba..:)-

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:32:29   
KIRA
to se pa strinjam viv. nekateri res pretiravajo. vse mora imet svojo mero - ne preveč, ne premalo. vsak mora delat po svoji pameti in oceni - če so pa še mnenja zdravnikov nasprotujoča. najboljša bo zlata sredina.. z ničemer pretiravat, odpovedat se pa vsemu tud ni treba..:)-

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:32:59   
Anonimen
Ja, Lunca, glede kengurujčka se pa res čisto stinjam.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:34:02   
Anonimen
Uf, pa še nekaj. Dobro, da si nam izdala, kaj je tvoj oče po poklicu,. Sedaj lahko pričakuješ kar nekaj vprašanj več...

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:41:39   
Lunca1
Splišni, sam ne ga zamenjat za pediatra, je že rekel da bo moral spet mal naštudirat:)-:)-:)-, zdaj ko bo dedek, da bo prav odziv, če ga bom jaz sredi noči s kakšnimi izpuščaji ali pa krči morila:)-:bravo::bravo:. Me je prej v nosečnosti skoz nazaj držal naj preveč ne kompliciram, zdaj me pa vsak dan pokliče in vpraša kako sem, a je že kaj:)-:)-:)-.

Lp Lunca

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:43:18   
ZARA
oooooooooo ko je to fajn Lunca1,da mas doktorja kr doma...:sloncek:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:44:52   
Lunca1
V bistvu je on tam, kjer sem bla prej doma, tko da bo vroči telefon. Sam kaj k ma bolj slab odziv na mobitel.

Lp Lunca

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 16:46:31   
Anonimen
Lunca, biper mu nabavi:)-

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 23:00:51   
KIRA
:zmeden:moja duda pa flaša tud nista iste firme - dudo imamo nuk, ji najbolj paše. sem probala z aventovo, pa jo pluva ven.:zmeden: flaške pa imam od aventa. ni blo nikoli problema z njimi... sploh pa treba sprobat kaj keremu malčku paše.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Ne, to pa ne!
29.11.2004 23:14:27   
viv_
No, sem prav vesela tegale odziva, ker me je bilo, po pravici povedano, kar malo strah kaj bo :)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 8:20:45   
mika
:bravo::bravo:viv:bravo::bravo:

jaz sem se o tem pogovarjala prejšnji teden s patronažno sestro, ki me je prišla obiskat pred porodom.

Tudi meni ni bilo jasno zakaj ne dude, pa ne flaške...., če pa sem videla toliko otrok, ki so imeli flaško in so normalno sesali pri mami Tudi midve s sestro). Patronažna mi je celo rekla, da otrok lahko za tolažbo sesa palček, kar pomeni, da mu je vedno na voljo in je še težje odvadit kot od dude.
Pa da :duda: ne potrebuje nobene dodatne tekočine, ker je mleko dovolj. Sigurno da je mleko dovolj, ampak to ne pomeni da drugega ne sme pit.
Tudi mi jemo in pijemo brez česa bi normalno živeli.

LP, Mika

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 10:19:36   
KIRA
ti patronažno ne poslušaj vse. če je otrok žejen, mleka ne bo maral. pri moji je že tako.
sicer pa medve patronažne nisva imeli, sva jo kar lepo nagnali. kaj si pa misli, četrti dan ko sem doma me pride pogledat. poleg tega pa sem se prej pozanimala kako in kaj in je sploh nisem rabla.
pa mamice tu na RR ti dajo DOST BOLJŠE NASVETE kot patronažne - po možnosti še celo take, ki še nikoli niso rodile...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 10:39:41   
mika
Ja iz pogovora s patronažno sem res sklepala da še ni rodila- se bom še kar naprej držala RR.

LP, Mika

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 11:54:18   
Seven*
:) Sama sem vesela, da ima Jakob dudo. Je pa resnica kar pravijo glede flaske in dude. Lahko imas nesreco in se otrok noce vec dojit. Moja prijateljica si mora vso mleko izcrpat in mu dajat po flaski. Ponoci dvakrat vstaja in crpa.

:) Hojica mi ni vsec zaradi moznosti poskodbe. Sama sem brata v hojici resila pred smrtjo. Kolegici pa je padel po stopnicah.

:) skokec - nisem opredeljena

:) Sama sem nekajkrat uporabila kengurujcka.. To kar trdijo strokovnjaki je res. Zaradi prehitre pokoncne drze pride do posedanja hrbtenice, kar je lahko zelo nevarno. Verjetno pa cca 10 min na dan ne skoduje.

:) Glede stolckov sem neopredeljena. Verjetno pa gre spet za prehitro pokoncno drzo.

:) Noben ne trdi, da mora biti hrana do 1 leta samo dojenje. Pravijo pa da je fino, ce je do 6 mesecev samo dojenje. S tem nic ni narobe.

Mislim, da je skoraj vse kar pravijo strokovnjaki res. Na faksu sem marsikaj slisala in si tudi sama izoblikovala svoje mnenje. Opozorijo te pac na dolocen riziko, ki ga spremlja prehranjevanje z doloceno hrano (alergeni ipd.). Marsikateremu otroku ne bo nic, lahko pa eden od 1000 reagira z alergijo, ki mu ostane za celo zivljenje.

Stokovnjaki so nas opozorili. Zdaj pa je na nas mamicah, da presodimo kaj smo pripravljene riskirat. Odlocitev je pa vsekakor odlocitev vsake posameznice.
Vsak naj reagira po svoji vesti. Sama bi verjetno okrivila samo sebe ob nastanku alergije (sploh, ce se nebi drzala jedilnika primernega starosti), kaksna pa bi odreagirala drugace..

Verjamem, da je tezko poslusat vse kar opozarjajo strokovnjaki, je pa smiselno biti kar se da previden pri uporabi svojih lastnih mozganov.

:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 12:15:15   
viv_
Se strinjam, da je treba upoštevati mnenja strokovnjakov. Vseeno pa mislim, da ne gre pretiravati pri tem.

Kar se pa tiče nesreč s hojico - krivda je na strani staršev in ne pri hojici. To, da otrok pade po stopnicah, tega res ni kriva hojica. Prav tako lahko pade po stopnicah tudi brez hojice.

Lep deževen dan vsem...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 12:38:40   
frutka_
Z vso opremo za otroke se strinjam, dobim pa sive lase, ko vidim otroke na povodcih. Zares!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 12:40:53   
_Arwen_
Jaz se pa strinjam čisto s Seven...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 12:41:01   
tjaga
Na povodcih????????? :zmeden::zmeden::zmeden:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Ne, to pa ne!
30.11.2004 12:48:22   
Seven*
Hehe. Sem slisala za to, ampak ce je uporabno, me niti ne moti. Saj menda je namen, da otrok ne pade, da ga lahko pravocasno zadrzis.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?