|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 7:52:25   
tinkarra:
Pozdravljeni,

Ima katera/-i izkušnje z neuvajanjem mesa. Kaj ste dajali kot alternativo? Ste povedali pediatru?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 8:26:07   
anju
si vegetarijanka?
meni je pediatrinja že v porodnišnici priporočila kak košček mesa, če mislim dojit. sem se potrudila, čeprav se mi je zdelo nepredstavljivo. zaradi pomanjkanja vitamina B12 je lahko z živčki narobe.
mnenja so različna, nekateri morda menijo, da se da tudi otroku zagotoviti vsa potrebna hranila z vegetarijansko hrano. kar je mene prepričalo je to, da se z mešano (torej tudi mesno) hrano ZAGOTOVO dobi vse potrebno. moralizirala o tem ali naj se otrok o vegetarijanstvu odloči sam ali se starši namesto njega ne bi. ampak če ne bi jedel mesa, bi definitivno povedala pediatru! zaradi nadomestkov (in načina kako mu jih dati).

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
21.4.2008 8:43:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anju)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 9:00:56   
kristinaj
jaz poznam starše in punčko, ki je zaradi staršev vsiljeno vegetarijanka. ko jo primerjaš z drugimi otroci ni prav nič živahna, drži se sama zase, obraz ima pa, namesto, da bi imela rdeča razposajena lička, pepelnato siv .....

mislim, da tudi če so starši vege, otrokom koščka mesa ne bi smeli prikrajšati......

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 9:04:51   
bskrle
Nič nisi napisala, koliko je otrok star, ali dojiš, ali bo v vrtcu ...
Pač meni se zdi, da vege najbolj komplicirate življenje svojim otrokom. Sosedov mulček ima cel dvojni slovar. Če je pri stari mami hrenovke so to banane, da mami ni huda.
Pa saj obstaja tudi zajčje, konjsko ipd.meso.
Skratka po moje je to bolj "fobija" mame kot res zdrav način življenja za malčke.
Pri odraslih pa me to ne moti.
Aja, izjeme ne potrjujejo pravila.








(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 9:08:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


probaj na straneh krisnarjev, ce uspes najti kako vege mami.


To bo najbolje, ja user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 10:53:25   
tinkarra:
Jaz zelim, tako kot večina mamic, najboljše za svojega otroka. Trenutno je mala stara skoraj 6. mes in odlično napreduje, čeprav nisem že v nosečnosti pojedla niti enega koščka mesa. Pri 4,5 mes je imela že 7100 g. Še vedno jo samo dojim in ima res lepa rdeča lička. Če bo kasneje samaizrazila željo po mesu, ji ne bom odrekla. Seveda pa jo bom seznanila s tem od kod prihaja.

Ste povedali svojim otrokom kako pridemo do mesa?




(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 10:54:13   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

Ste povedali svojim otrokom kako pridemo do mesa?






Ja, sem, ko me je vprašal. In?

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 10:59:04   
tinkarra:
Marsikater otrok in tudi odrasel, bi namreč imel drugačno mnenje, če bi malo bolj poznal kaj se skriva za bedrci, zrezki, fileti...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:02:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

Ste povedali svojim otrokom kako pridemo do mesa?






Ja, sem, ko me je vprašal. In?

enako....in vedno ve katero meso je...piščančka, pujska, telička, zajčka, račko.... in z veseljem pojeuser posted image .


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:05:22   
mika
Marsikater otrok in tudi odrasel, bi namreč imel drugačno mnenje, če bi malo bolj poznal kaj se skriva za bedrci, zrezki, fileti


draga moja, a misliš, da smo iz drugega planetauser posted image ...brez zamere...

in če bi kdaj v živo videli živali npr. krave, te nihče ne bi mogel naplahtati, da ima goveja  vonj po urinu(predvidevam, da si s to neumnostjo že seznanjena)

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:09:52   
Anonimen
Meso se zlahka nadomesti. O tem obstaja ogromno literature.
Pediatru pa le povej.

Pa pepelnato siv obraz in neživahnost nima nobene veze z vegetarianstvom. Očitno ta otrok ni dobro hranjen, niti preveč srečen. Dvomim da bi bil bolj srečen če bi mu en kremenateljc za južno dal. Bo kar kaj druzga krivo.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:13:50   
tinkarra:
No, jaz jo bom pa skušala učit sočutja in zdravega življenja. Sploh se mi pa zdi absurdno da se za prehrano ubijajo mladiči.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:24:12   
mika
Meso se zlahka nadomesti


mnenja strokovnjakov so tu deljena. najverjetneje pa gre za to, da vegetarijanstvo ne ustreza vsakemu telesu....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:25:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

No, jaz jo bom pa skušala učit sočutja in zdravega življenja.


To pa tudi jaz svojega, čeprav ob piščanjčjih nagcih na krožniku.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:26:08   
Anonimen

Glede P pa jz tko mislim: dohtarji v veliki vecini nimajo pojma o vegeterijanstvu in so a priori proti, tko da je od njih tezko dobit kak pameten nasvet.
[/quote]

Popolnoma res!! V materinski šoli niti besede vegetarijanstvo nimajo prav napisano. To tudi nekaj pove o tem koliko so prebrali o tej temi in se poučili. Delujejo pa itak še po principih stare šole, ko je bilo meso najbolj sveta in zaželjena prehrana. Sicer poznam sama nekaj svetlih zdravniških izjem, ki spremljajo nove raziskave in ugotovitve na področju prehranjevanja in se ne držijo zastarelih trditev, da če otrok ne je mesa je pa pomanjkanje vitamina B12-kar sploh ne drži, pa da je otrok bled, pa da nima železa dovolj in podobne zadeve. user posted image user posted image  Isto trdijo tudi za nosečnice in moram reči, da je kar nekaj mojih znank vsejedk imelo hude težave z železom v nosečnosti in so bile vse hudo pametne, da pri meni bo pa sploh kriza s tem, ker sem vegetarijanka. No, kri imem super, pa sem konec 7 meseca, vege pa 16 let.
VSE JE V ZNANJU IN ŽELJI PO PRIDOBITVI LE TEGA, KAR SE PA MARSIKOMU NE DA IN RAJE SLEPO NATOLCAVA SVOJ PRAV.

http://www.svet-je-lep.com/phorum/list.php?f=4

http://www.vegetarianbaby.com/

http://www.presnisvet.net/viewforum.php?f=6&sid=72ec8532dcd56087d857613996263089

Poglej malo po teh forumih - jaz jih redno spremljam in souser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 11:27:56   
mika
No, jaz jo bom pa skušala učit sočutja in zdravega življenja


jaz pa moje neuser posted image .... zato ker je meso ji bom  dala sekiro v roke in hop po piščancuuser posted image ,

< Sporočilo je popravil mika -- 21.4.2008 11:29:14 >

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 12:32:09   
kaya2007
saj se nočem vtikat, naj vsak dela po svoje, ampak me vseeno zanima zakaj otroka naredit vegetarjanca? ali ni to odločitev posameznika, torej otroka, ko je že toliko star da se sam lahko odloči? sam vprašam user posted image
drugače se mi pa zdi čudno, če ste sami vegetarjanci, da ne veste kakšne so alternative mesu??

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 12:46:14   
anju
se mi je kar zdelo, da bo še ena debata tipa za/proti. mislim da nima smisla.
mama, ki tu sprašuje pa očitno ve za nadmestke mesa.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:03:50   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

saj se nočem vtikat, naj vsak dela po svoje, ampak me vseeno zanima zakaj otroka naredit vegetarjanca?

vegetarjancu se priprava mesa "upira" (lahko bi govorila tudi v prvi osebi, če sem iskrena). otroka težko učiš navad in prepričanj, ki jih sam ne gojiš.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:05:19   
Anonimen
saj se nočem vtikat, naj vsak dela po svoje, ampak me vseeno zanima zakaj otroka naredit vegetarjanca? ali ni to odločitev posameznika, torej otroka, ko je že toliko star da se sam lahko odloči?


In zakaj otroka naredit mesojedca? A ni to odločitev posameznika, ko je že toliko star, da se sam odloči ali bo živali jedel ali ne bo?

Ampak ima anju prav, debata za/proti, brez veze!

Bye bye


(odgovor članu anju)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:06:25   
mika
se mi je kar zdelo, da bo še ena debata tipa za/proti


sama je začela s takšnimi  vprašanji.
da ne bo pomote, nimam nič proti vegetarjancem, vsak naj je kar mu odgovarja.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:12:16   
kaya2007
briga me debata za/proti, jaz nisem niti za, niti proti-kot sem rekla, vsak naj dela po svoje. me pa pač zanima kaj pripelje do te odločitve. ah ja, sej vem da preveč razmišljam in analiziram.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:15:48   
frutka_
Za otroka se mi zdi pomembno da uživa meso, čeprav tudi sama nisem ljubiteljica mesnih izdelkov. In seveda bi se s pediatrom pogovorila o tem in si nabavila kakšno dodatno literatur.
Otrok potrebuje v vege priemru izredno uravnoteženo prehrano in posebej prilagojeno njegovim potrebam po zdravi rasti in razvoju.
Če smem vprašati kako to, da se odločaš za vege varianto pri otroku?!

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Meso se zlahka nadomesti


mnenja strokovnjakov so tu deljena. najverjetneje pa gre za to, da vegetarijanstvo ne ustreza vsakemu telesu....


V bistvu gre bolj za to da ljudje ne razumejo vegetarianstva. Vsak misli da jedo samo zelenjavouser posted image
In pol so kao otročki bogi.

A mislte da so na kmetih 100 let nazaj vsak dan jedli meso? Enkrat tedensko? Bl sam ob praznikih. Pa še to sam moški ker so "fizično" delali.

Sama sem bila 9 let vegetarianka, potem se mi je razvila alergija na sojo in določene stročnice, na jajca, zato sedaj občasno jem meso.
Če bi bila pa vegetarianka, pa moj tudi(kar ni) bi bil pa tudi otrok. To ni nobeno vsiljevanje stvari. Po tej logiki je tud vzgoja v določeni veri vsiljevanje, vzgoja v športni družini vsiljevanje, vzgoja v mesojedi družini vsiljevanje....
Vsak pač otroku prenese tak stil življenja kot ga živi sam. Še vedno se potem lahko sam odloči.

Mene osebno ne gane al kdo je meso al pa ne. Ne ocenjujem ljudi po tem.
Vem pa da se da čist normalno in zdravo živet brez mesa. V večini primerov.
Itak bi pomoje vsaka normalna mama če bi videla da je otrok bolan ali pa da se kakorkoli slabše razvija prenehala z vegetariansko prehrano za otroka. Upam vsaj no.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?