|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne mara vrtca
13.7.2011 21:57:50   
picola1
Kako naj pomagam svoji hčerki, da bi vzljubila vrtec? Sicer nikol ni kej preveč rada hodila (še najboljš je blo prejšnje leto, ko jo je imel njen najljubši vzgojitelj), sam to, kar je pa zdej, je pa groza...vsak dan joka, ko jo oddam, vsak dan zvečer mi pravi, da ona jutri ne bi šla v vrtec, itd...
Letos je zamenjala vrtec (ni blo druge izbire), vzgojiteljice in večino sovrtičkarjev, tako da jo po eni strani razumem...in komej se je mal navadla, so pršle počitnice in zdej je spet vsa razštelana...
A ima katera kej izkušenj s tem...kako naj ji pomagam, da ji bo lažje? Se mi zdi, da mi jo je blo lažje zjutraj oddat ob uvajanjuv vrtec (prvo leto) kot pa zdej...
A mislite, da jo s tem, ko jo včasih pustim doma (če imam možnost), še bolj zmedem in ji je potem še težje?
Hvala za vsa mnenja...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne mara vrtca
13.7.2011 22:07:45   
tresk
.......ja to da jo občasno pustiš doma je sigurno narobe, če jo že želiš imeti doma le glej da je to petek da ne občuti da je sredi tedna doma
....... kar se pa tiče tega da ne hodi rada, pa prašaj samo sebe ali se ti vzgojiteljice zdijo vredu... ker če imaš ti odpor do njih ga ona zazna in to še poudarja
...... prigovarjaj ji kako luštni in prijazni vzgojiteljice ima in koliko novih prijateljic bo spoznala skratka poskusi ji pričarat vrtec čim lepši
...pa pogovor z vzgojiteljico tudi ne bi bil slab da se malce bolj potrudi z njo

SREČNO

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne mara vrtca
13.7.2011 22:28:08   
picola1
Meni se zdijo vzgojiteljice fajn, sploh tista, ki jo ima tut tamala najraje in nasplošno imam dobro in pozitivno mnenje o vrtcih. Menim, da nisem preveč posesivna in je nikoli nisem pretirano priklepala nase, vedno sem jo dala drugim v roke (kot dojenčka, mislim), itd.
Je pa tak bolj občutljiv karakter, vsaka sprememba jo vrže s tira (so mi tut vzg. to povedale, da sam ko menjajo igralnice, da jo že to ful vrže iz tira (pri skoraj 4ih letih)...je bolj taka cmerava, sicer živahna, navihana, ampak hitr ji je hudo; če se udari, je takoj jok, ima nizek prag bolečine (pa je nikol nisem zavijala v vato)...Če pomislim, mi je kar podobna kar se tega tiče...:/



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne mara vrtca
13.7.2011 23:05:35   
mateyka
veliko se pogovarjajta in naj ti pove zakaj ji je bed. debatirajta o tem in skušajta najti rešitve, kaj bi lahko bilo v njeni moči da bi se mela fino. tko, imejta debato na izi, ko gresta skupaj ven (sami) na kak sok ali sladoled. probaj to čimvečkrat izvest in premlet dele ki jo matrajo. npr. tako kot se ti pogovrajaš z otrokom ko ima problem v vrtcu in ga mora sam rešit (npr. naša ma navado da se ne obuje in obleče dokler niso vsi že zrihtani in to je problem), samo to je diametralno nasprotno, popravljata počutje in ne behavioristične navade - tukaj mora po moje ona kaj narest da to počutje popravi. zvedet moraš kaj jo moti in zakaj, potem pa to skušata izboljšat - poiskat kake rešitve da bi ji bilo bolje (magari jo vprašaš kaj bi bilo njej bolj všeč kot (vstavi tisto kar jo moti). zdej, ne past v zanko a la - bi drugo vzgojiteljico. morata rešit kako se s to v redu zmenit in zastopit. zato pazi kako sprašuješ in formuliraš stavke. mogoče na koncu celo povedat vzgojiteljici kaj imata v planu, da sodeluje in bo vse lažje..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.7.2011 23:10:50 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne mara vrtca
14.7.2011 11:47:21   
josephine27
ma čez poletje je tud pri nas kriza. letos sicer ne joče ampak samo prosi da bi ostal doma. lani pa je vsak dan jokal zjutraj. mož, ki ga zjuraj vozi pravi da kar velik teh ta malih zjutraj joče. eni se težko prilagajajo spremembam in rabijo kar nekaj časa da se navadijo (moj je že tak). so pa zdaj tri skupine združli v eno in vzgojiteljice je trenutno na dopustu, drug teden pa gre še pomočnica, tako da ga bojo imele čez vzgojiteljica in pomočnica iz ene druge skupine. nekak je vse zmešano čez poletje in verjetno tud tvojmu te spremembe niso všeč. verjetno bo na jesen spet bolje.

sama ga pustim včasih doma še v ponedeljek ( zato k mam običajno ponedeljke fraj, sobote pa delam) sicer pa nima izbire kot da gre.
pri nas imamo možnost da ga za en mesec izpišemo in tako bo avgusta z mano doma k grem na porodniški.


_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne mara vrtca
14.7.2011 11:57:47   
pety78
Če imaš možnost, jo imej čim več doma, sploh sedaj poleti. Naš je tudi jokal, ko je šel z 11 meseci v vrtec. Jokanje ni prenehalo. Jokal je, ko je šel v vrtec in ga je prevzela pomočnica, vzgojiteljici je šel brez problema. Jokal je, ko so se selili v drugo igralnico, ker je vedel, da bo zoper zadnji!!! ki bo šel iz vrtca! Še sedaj se mi trga srce, ko vidim ta prizor...sam v igralnici, s flaško v roki, stoli že na mizicah, vzgojiteljica v kotu po svoji torbici nekaj šarila, ...Veliko je bilo takih stvari in se mu je enostavno zamerlo.
Pa smo ga izpisali, je bil nekaj mesecev pri babici in dediju, potem smo se pa tako preselili v drugi kraj in v drug vrtec. Kjer spet nismo imeli največje sreče z vzgojiteljico, ampak vsaj jokal ni. Nekega veselja do vrtca ni bilo, ko pa je predlani dobil drugo vzgojiteljico, pa nikoli več ni rekel, da ne bi šel v vrtec.

Sicer vem, da ne moreš otroka povsod varovat, da bodo vedno ljudje, ki mu ne bodo po volji, ampak otrok tudi raste, lažje razume, se lažje prilagaja, ...

Če imaš možnost se zmenita, glede na to, da je že dovolj stara, da bo občasno doma. Probaj pa seveda na lep način sploh izvedeti, zakaj vrtca ne mara. Jaz sem v vrtu imela tudi enega fanta, ki me je rad pretepal, pa sem se ga bala.


_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne mara vrtca
14.7.2011 12:01:21   
betty.ford
tudi naš en čas ni ravno z veseljem hodil v vrtec. kot je mateyka rekla, pogovor marsikaj reši, razpre situacijo in ji da možnosti za nadaljne razvijanje. če ne v prvo, pa spet... ampak glavno je, da otroka ne zapiraš v svoj svet. naj se nauči, da so problemi, ki imajo vedno neko rešitev.

in pogovor z otrokom in z vzgojiteljico. da vidiš 2 zorna kota, kaj se pravzaprav dogaja, da tvojemu otroku vrtec (skupina) ne ustreza. seveda pogovor kot pogovor ne kot kakšno drezanje pa zahtevanje,...

skupaj poiščite razlog in rešitev.






(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne mara vrtca
14.7.2011 12:13:10   
ThinkPink
Imamo enak problem. Naša je sicer zelo družabna deklica (doma ima veliko prijateljčkov, s katerimi se igra, je sproščena - pa jih pozna od letos marca, ko smo se na novo preselili), v vrtec pa hodi od marca lani (torej leto in pol) in vrtec dobesedno sovraži. Težave z jokom zjutraj že itak od prvega dne, če hodi v enem kosu vsaj 14 dni v vrtec, se nekak navadi, s tem, da pa vseeno, tam ne uživa. O vrtcu noče govorititi, edino v smislu, da noče tja. Po dalji odsotnosti se joče tudi cel dan in več dni zaporedoma. V vrtcu tudi ne govori, pri skupinski igri sodeluje, kako pa so prepuščeni sami sebi, pa se osami in joče. Si lahko misliš, kako se počutim, ko jo vsakdan peljem v pekel (vsaj zanjo)? Po mojem mnenju je to krivda vzgojiteljic. Ena je sicer pokazala skrb in interes, da smo se na sestanku dogovorili, kako naj bi jo vključila v igro, druga pa kot da je iz Lune. Njen edini kometar je, da je ona pač jokajoča deklica...Halo? Če bi bila tudi doma asocialna in se ne bi znala vključiti v skupino otrok, bi še ji morda verjela. Rešitve ne vidim, ker na žalost ni na nas (ki smo ji vrtec zmerom predstavoljali kot nekaj čudovitega, kjer se imajo otroci lepo, se igrajo, vzgojiteljice pa jih imajo rade), pač pa na vzgojiteljici, kako bo motivirala otroka.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne mara vrtca
8.8.2011 21:56:45   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Kako naj pomagam svoji hčerki, da bi vzljubila vrtec? Sicer nikol ni kej preveč rada hodila (še najboljš je blo prejšnje leto, ko jo je imel njen najljubši vzgojitelj), sam to, kar je pa zdej, je pa groza...vsak dan joka, ko jo oddam, vsak dan zvečer mi pravi, da ona jutri ne bi šla v vrtec, itd...
Letos je zamenjala vrtec (ni blo druge izbire), vzgojiteljice in večino sovrtičkarjev, tako da jo po eni strani razumem...in komej se je mal navadla, so pršle počitnice in zdej je spet vsa razštelana...
A ima katera kej izkušenj s tem...kako naj ji pomagam, da ji bo lažje? Se mi zdi, da mi jo je blo lažje zjutraj oddat ob uvajanjuv vrtec (prvo leto) kot pa zdej...
A mislite, da jo s tem, ko jo včasih pustim doma (če imam možnost), še bolj zmedem in ji je potem še težje?
Hvala za vsa mnenja...


Pomoje je res najboljša rešitev, kot je napisala Mateyka, pogovor. Da zveš, kaj ji vrtec tako zelo ni všeč.
Kar se pa tega tiče, da je včasih doma, je pa tako ... če se ti odločiš kak dan prej, da bo ostala doma, potem je to ok. Če pa tamala zjutraj joče, da ne bi šla, pa ti rečeš, ok, pa ostani doma, pa ni ok. Ker to potem vodi do še več joka (ker bo mogoče spet lahko doma), pa taki otroci, ki jim uspeva takole izsilit take stvari, so ponavadi v vrtcu precej zmedeni.
Je pa poleti težko za tiste otroke, ki težko prenašajo spremembe ... vzgojiteljice se menjajo, skupine se združujejo, ni kakih vodenih aktivnosti ... to zna biti res težko, če ne maraš sprememb, tako da jo poleti kar brez slabe vesti imej čimveč doma (če pač lahko). No, sicer poletja ni več veliko pa vseeno user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne mara vrtca
8.8.2011 22:04:49   
betty.ford
Kar se pa tega tiče, da je včasih doma, je pa tako ... če se ti odločiš kak dan prej, da bo ostala doma, potem je to ok. Če pa tamala zjutraj joče, da ne bi šla, pa ti rečeš, ok, pa ostani doma, pa ni ok.


ja, nekako tako mi izvajamo.

če kakšen dan reče, da ne bi šel v vrtec, mu povem, da imamo plane, da se lahko za jutri zmenimo kako in kaj. na srečo pa imamo vedno opcijo, da ga kdo pride iskat po kosilu, ker npr. ni ravno navdušen nad opoldanskim spanjem.

ugotavljam pa, da je zdaj, med počitnicami res bolj stresno hodit v vrtec. se mi zdi, da imajo tudi vzgojiteljice stresne dneve. jokajočih otrok je vsekakor več kot med letom!

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne mara vrtca
12.8.2011 0:15:43   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

Kar se pa tega tiče, da je včasih doma, je pa tako ... če se ti odločiš kak dan prej, da bo ostala doma, potem je to ok. Če pa tamala zjutraj joče, da ne bi šla, pa ti rečeš, ok, pa ostani doma, pa ni ok.


ja, nekako tako mi izvajamo.



Najprej hvala za odgovore.user posted image

Drugace pa tut jst tako delam, da ji en dan prej povem, da imam dopust in ne bo rabla it v vrtec ali pa da jo bo lahko babi imela doma, itd. Povem ji tut priblizno kolkrat bo tist teden morala it v vrtec, ker pac nimam druge moznosti. In se mi zdi, da je tako ok, ker lepo razume in vidi, da jo res vzmamem ven, ko morem. In tut zdej ne joka vec, ko gre v vrtec, ker ve, da bo cez par dni spet mal doma.
In ve tut to, da ko bo september, da bo tega ostajanja doma konec. Jo sicer ze pripravljam na to, da bo menjala vzgojiteljice in ji govorim, da bojo te tut prijazne in fajn in da bojo zdej na uni strani, kjer so taveliki otroci in da je zdej ze velika in kok je to fajn...skratka poskusam ji predstavit vse skupaj kot nekaj fajnega. Ji pa tut povem, da jo razumem, da ji ni glih fajn, da bo imela druge vzgojiteljice, ampak se bo tut teh navadila, ravno tako kot se je zdajsnjih...




_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?