|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj vprašanj glede krsta
10.1.2011 19:38:00   
vaney
Tako, z možev sva nekako prišla do dogovora, da bova dala hčerko krstit. Sin je star 3 leta in je bil krščen pri 3 mesecih, ampak sva takrat imela preveč težav z župnikom in sva rekla, da drugi otrok ne bo krščen. Zdaj bo hčerka stara 1 leto in sva se odločila, da jo bova vseeno dala krstit, le da bo krst v eni drugi župniji. Ne bi pa rada vesoljne žlahte na krstu, ker nimava želje po tem. Starši, stari starši in botri. Zdaj pa me zanima...ali je lahko boter mladoletna oseba (17 let)? Najbrž ne, kaj? Pa še nekaj...ali sta lahko hčerki botra isti osebi kot sta bila sinu (moja teta in moževa sestrična). Najraje bi njiju, ne vem pa, če lahko. Če ne pa bi bila botra od tete mož in od sestrične partner. Je to izvedljivo? Vem, malo sem zakomplicirala, pa vseeno...
Hvala za odgovore.


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
10.1.2011 19:46:41   
AnciM
Problemov s krstom ne bi smelo bit. Vsaj pri nas zdaj ni več. Botri so pa lahko isti. Je pa po novem tako, da morata bit različnega spola. Sicer en zadošča.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
10.1.2011 19:47:51   
viledka
Boter so lahko iste osebe kot so bile pri prvem otroku. To sploh ni problem. Boter je lahko tisti ki ima opravljene zakramente (se pravi birma, obhajilo, krst, in mora doboti potrdilo župnika, da je za botra primeren - se pravi, da hodi v cerkev, ne živi v izvenzakonski skupnosti,....- nekako naj bi bil krščanski zgled otroku) Torej je lahko tudi 17 let, sam da ustreza tem kriterijem.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
10.1.2011 19:48:50   
marantz
Za prvo vprašanje nisem 100% prepričana, bi pa rekla da mora imeti boter vse zakramente (krst, obhajilo, birma), ni pa potrebno da je polnoleten. Aja, pa v zunajzakonski skupnosti ne sme živeti.

Glede drugega vprašanja: Jaz sem bila botra dvema sestricama, tako da tukaj načeloma ne bi smelo biti problema.

Veš, vse to je od župnije do župnije precej različno. Eni se držijo načel, drugi pogledajo skoz prste. Najbolj zanesljive informacije boš dobila od duhovnika, ki bo krstil tvojo pupo!

Pa srečno!


< Sporočilo je popravil marantz -- 10.1.2011 19:50:43 >

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
10.1.2011 19:52:00   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: viledka

Boter so lahko iste osebe kot so bile pri prvem otroku. To sploh ni problem. Boter je lahko tisti ki ima opravljene zakramente (se pravi birma, obhajilo, krst, in mora doboti potrdilo župnika, da je za botra primeren - se pravi, da hodi v cerkev, ne živi v izvenzakonski skupnosti,....- nekako naj bi bil krščanski zgled otroku) Torej je lahko tudi 17 let, sam da ustreza tem kriterijem.



Točno tako, zdej si mi osvežila spomin.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
11.1.2011 7:31:46   
bučkabb
ma čist odvisno od župnije in župnika, pri nas ne komplicira če je boter v izvenzakonski skupnosti, mora pa boter met vse zakramente ja.
boter pa si lahko večim, ni omejitev glede tega, jaz že imam dve krščenki pa se mi zdi da še nismo zaključiliuser posted image
najboljš da se obrneš na župnika ki ste ga izbrali za krstitelja

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
11.1.2011 8:32:32   
cimi
Kako je pa glede staršev, a morata biti cerkveno poročena???
Ker nama je prvega otroka krstil, jaz imam vse zakramente partner pa samo krst, ampak nam je pa celo pridigo naredil, da živiva v grehu itd....
Sem bila prepričana da so vsi otroci pred Bogom enaki, ne glede na to, v kakšni ˝skupnosti˝ starša živitauser posted image
Letos se bova poročila, vendar ne cerkveno.
Za krstit drugega otroka sploh ne vem če ga vprašat župnikauser posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
13.1.2011 8:15:30   
štrumfek
Boter mora imeti opravljene vse zakramente, ne rabi pa biti polnoleten (sestra je šla moji hčerki, pa še zdaleč ni bila polnoletna, stara je bila malo čez 15 let) rabi pa potrdilo od župnika..(tako kot polnoletni)
boter si lahko večim otrokom.. ni nobene omejitve kolikim.. (mami je botra 4 otrokom...)
je pa zaželjeno(ni pa nujno) da je boter samski, oziroma poročen in v primeru, da je poročen ,naj bi bila botra mož in žena...

cimi : starša naj bi bila cerkveno poročena, vendar spet.. ni nujno.. midva nisva poročena, pa je tudi nekaj okoli tega bilo govora, ko sva jo dala krstit, pa ga je moj hitro "utišal" tako, da.. odvisno od župnika, koliko je "zategnjen"
tudi če ti ga slučajno v vaši župniji noče krstit, ga/jo pa enostavno pelješ drugam...







< Sporočilo je popravil štrumfek -- 13.1.2011 8:17:27 >

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nekaj vprašanj glede krsta
18.1.2011 14:29:41   
viledka
če greš v drugo župnijo krstit, včasih zahtevajo dovoljenje za krst izven kraja bivanja, ki ga moraš dobiti pri svojem župniku.

Glede poroke pa je res odvisno od župnika kolk vam bo zatežil. Namen krsta kolikor je meni znano je, da se starši zaobljubijo, da bodo otroka vzgajali v krščanski veri. V tem je fora, da zatežijo, ker če nisi cerkveno poročen, potem po vsej verjetnosti tudi ne boš vzgajal v skladu z cerjvenimi zakoni....
Moj partner ima tudi samo krst in ni bilo pri tem nič problemom, je pa res, da sva se cerkveno poročila in ker on nima zakramentov je župniku rekel, da bo po svojih močeh me podpiral pri krščanksi vzgoji najinih otrok-.
Če nako tako obrazložita, mislim, da ne bo nikjer problema.

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?