|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 16:25:32   
Yasminka
Včeraj sva z možem doživela rahel šok. Odpreva njegovo njegovo odločbo in oči so nama kar iz jamic izstople. Plačati morava 1400 evrov. Seveda sva šla takoj računat na net in ugotovila, da mu niso šteli vzdrževanega člana (5. točka - posebna olajšava za vzdrževane družinske člane).
Pridem danes v službo in naletim na kup besnih sodelavk. Skoraj vsaki drugi (v kolektivu nas je cca 60) niso šteli olajšave za vzdrževane člane user posted image . Plačale naj bi od 1000 do 2400 evrov user posted image
Potem smo se spraševale, kako je to sploh mogoče. V medijih ni bilo ničesar zaslediti o takšni napaki.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 16:27:44   
Maleal
Meni tudi niso upoštevali družinskih članov,čeprav sem pravočasno oddala do konca januarja in bi zdaj tudi mogla plačat,moram poslat ugovor.Bandauser posted image .

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 16:33:44   
Yasminka
No...pri nas ima mož hči prijavljeno skozi vse leto, vendar je na službeni listi zabeleženo, v odločbi o odmeri dohodnine pa ne

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 17:41:35   
benika
Zato pa obstaja možnost ugovora.

Če mož že pri plači uveljavlja hčerko, potem ti pri dohodnini priznajo le 50% olajšave (ali pa sploh ne, nisem glih prepričana). Vsekakor je ne morejo upoštevati 100%, glede na to, da že med letom na ta račun dobiva malce višjo plačo.

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 18:52:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Yasminka

Včeraj sva z možem doživela rahel šok. Odpreva njegovo njegovo odločbo in oči so nama kar iz jamic izstople. Plačati morava 1400 evrov. Seveda sva šla takoj računat na net in ugotovila, da mu niso šteli vzdrževanega člana (5. točka - posebna olajšava za vzdrževane družinske člane).
Pridem danes v službo in naletim na kup besnih sodelavk. Skoraj vsaki drugi (v kolektivu nas je cca 60) niso šteli olajšave za vzdrževane člane user posted image . Plačale naj bi od 1000 do 2400 evrov user posted image
Potem smo se spraševale, kako je to sploh mogoče. V medijih ni bilo ničesar zaslediti o takšni napaki.



mogoče pa je vaše računovodstvo naredilo napako...vprašajte...

(odgovor članu Yasminka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 19:41:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Yasminka

No...pri nas ima mož hči prijavljeno skozi vse leto, vendar je na službeni listi zabeleženo, v odločbi o odmeri dohodnine pa ne


Če jo ima med letom prijavljeno kot olajšavo, potem se to pozna vsak mesec sproti, ko plača nižji davek zaradi tega. Ne more se potem še enkrat šteti za celo leto skupaj. Vsaj moja logika je taka in do sedaj sem bila prepričana, da je to tako.

Čeprav so mi enkrat punce tule nekaj drugega hotele razložiti ...

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 19:55:12   
sazi
Če mož že pri plači uveljavlja hčerko, potem ti pri dohodnini priznajo le 50% olajšave (ali pa sploh ne, nisem glih prepričana). Vsekakor je ne morejo upoštevati 100%, glede na to, da že med letom na ta račun dobiva malce višjo plačo.


Nočem biti nesramna, ampak vseeno bi rada opozorila na to, da če ne veste kako se stvari računajo in upoštevajo, raje ne pišite ničesar, ali pa vsaj napišite, da je to vaše mnenje, ker tole zgoraj npr. je čisto narobe.

Dohodnina upošteva vse dohodke in vse olajšave ne glede na to, kako so bile upoštevane med letom. V vsakem primeru se v izračunu dohodnine upošteva olajšava za vzdrževanega družinskega člana (če se pač starša dogovorita, kdo jo bo uveljavljal). Če ni kakšnih drugih razhajanj pri plačilih akontacije dohodnine, potem v primeru, ko olajšavo uveljavljaš med letom na koncu ne doplkačaš in ne dobiš povrnjeno nič. Če pa olajšave med letom ne uveljavljaš, pa na koncu dobiš povrnjen del dohodnine.
Če bo mogoče tako komu bolj jasno: med letom se odvaja akontacija dohodnine, saj se za posameznika ne more vedeti, kakšni bodo celoletni dohodki, ker jih ima lahko več. v začetku leta, ko so znani vsi dohodki prejšnjega leta, pa se izračuna dohodnina, ugotovi, kakšna so odstopanja od plačanih akontacij preko celega leta in se potem doplača ali dobi povrnjeno.

Skratka ne gre za to, da otroka uveljavljaš med letom ALI na koncu, ker med letom se upošteva samo akontacija in se na koncu ugotavlja samo razlika. Uveljavljaš ga v dohodnini, to je pa ta izračun, ki se ga dobi v odločbi in tu (če sami uveljavljate olajšavo) ta MORA biti upoštevana ne glede na to ali ste jo uveljavljali med letom ali ne.

Upam, da je dovolj razumljivo napisano.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 20:03:05   
Mišni
Ja, meni še sedaj to ni jasno in sem tudi napisala, da mi enakrat že ni bilo, ko so punce tukaj nekaj takega pisale.

Ampak pri nas v firmi dejansko otrok nihče, ki jih med letom otroke prijavljene kot olajšavo, ne uveljavlja še konec leta. Potem očitno pri nas delajo vsi to napako.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
3.4.2008 21:23:49   
benika
Saza, res nisem expert na davčnem področju, vendar sem to, kar sem napisala v mojem odgovoru pobrala iz časopisa, ko je bilo govora o dohodnini, tako da to ni ravno na mojem zeljniku zraslo. Pa verjetn nisem čist v temo brcnila, če tudi Mišni nekaj podobnega misli. Se mi pa zdi čisto nelogično, da na račun otroka že med letom dobivaš višjo plačo, potem ga pa še v dohodnini upoštevajo kot olajšavo.

Meni so lani ful komplicirali, ker sem sina v davčno napoved vpisala tudi za tiste 2 meseca, ko sem ga imela prijavljenega na šihtu. In na koncu mi olajšave zanj za 2 meseca niso upoštevali. Tako da nekaj tule ne štima. Lahko pa tudi, da so mene na davčni po suhem nasraliuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
4.4.2008 9:08:17   
Enolla
Yasminka imaš kakšne veze s Zavarovalnico Triglav?user posted image

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
4.4.2008 9:10:38   
Enolla
Sazi vse točno - samo tudi višina aktontacije, ki jo plačuješ med letom je odvisna od tega, ali imaš otroka v olajšavi ali ne!

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
4.4.2008 9:40:39   
Ženkica
Tudi jaz sem dobila napačen informativni izračun; niso mi upoštevali vzdrževanih družinskih članov; sem jim že poslala ugovor. 

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
4.4.2008 12:17:36   
sazi
sploh ne vem, kako naj napišm, da vam bo jasno - tu sploh ne gre za 2x uveljabvljanje olajšave, ker gre vse supak za 1 postopek, 1 odločbo, 1 izračun dohodnine. Med letom plačujete akontacijo, na koncu se pa poračuna razlika.
OK, bom probala s praktičnim primerom, ampak bodo odstotki in deleži čisto nepravilni, ker se mi ne da še s tem ukvarjat.
Torej, imaš 1000 EUR bruto plače. Po plačilu prispevkov, dohodnine in upoštevanju samo splošne olajšave, dobiš 600 EUR. Če bi ti upoštevali olajšavo za otroka, bi dobil 650 EUR.

Torej, tisti, ki med letom ne uveljavlja olajšave, jo pa na koncu leta, dobi med letom plače 12x600 EUR in dobi potem dohodnine nazaj 12x50 EUR - torej skupaj dobi 7800 EUR.

Tisti, ki je med letom uveljavljal olajšavo, jo tudi na koncu leta vpiše v napoved (oz. jo ima zapisano v informativnem izračunu), dobi 12x 650 EUR = 7800 EUR.

Imate pa še primer, ko nekdo dobi neto plače teh 650 EUR, ker med letom uveljavlja olajšavo, potem jo pa na koncu leta uveljavlja srugi starš, kar pomeni, da da je med letrom dobil 7800 EUR neto plače, ampak 12x50 EUR, torej 600 jih bo moral vrniti, ker otroka NIMA V OLAJŠAVI V INFORMATIVNEM IZRAČUNU.

Upam, da je s temi primeri dovolj jasno, ker vam drugače ne znam razložit. Predvsem si izoblikujte sliko, da ne gre za " napovedi, ampak za dohodnino in letno poračun vseh razlik.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nepravilen izračun dohodnine
4.4.2008 20:23:52   
Yasminka
Pri nas skratka otrok NI vpisan v odločbo kot olajšava in gre za napako v izračunu. Očitno ni napaka le pri zaposlenih v Triglavu. To nam je potrdila tudi naša računovodkinja, ki je med tednom klicala na DURS in nas opozorila, naj skrbno preverimo izračune. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?