|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neto/bruto?
14.4.2008 15:20:39   
pokica_
Živjo vsem,

upam na kako informacijo z vaše strani...
namreč bila sem na zaposlitvenem razgovoru za 7.st. delo se nanaša na gostinstvo/turizem in sem dobila z njihove strani inf. o plači, ki bi naj znašala cca. 800 €+potni+malica+izmensko/nadurno delo(dodatki); ko sem prišla domov sem se pa začela spraševat zakaj za ....nisem vprašala če so mislili neto ali bruto?user posted image  Ah, ...ko človek nič ne poštudira ko tam sedi...user posted image , pol se pa doma sprašujeuser posted image

Kaj mislite....so mislili neto ali bruto? Upam da netouser posted image
Je pa firma na nivoju...tk da mislim da jim keša glih ne primanjkujeuser posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 15:28:31   
baguSka
cca. 800 €+potni+malica+izmensko/nadurno delo(dodatki


definitivno neto... ker samo prispevki pridejo najmanj 400 na mesec... tko da bi (ce bi blo to bruto) dobila 400€!!?? to pa sigurno, ne a ne??user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 15:29:37   
baguSka
400€ ni niti minimalc... tko da tok sigurno ni bruto!

pa ze 800€ neto - ni glih zlo velik...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 15:31:37   
baguSka
bila sem na zaposlitvenem razgovoru


aja pa se to: na takih razgovorih se obicajno vedno govori o neto placi.. oz mesecnem izplacilu (vcasih je potrebno vprasat, ce je to ze cena s prevozom in malico)...user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 15:41:43   
blak
a da so 400€ samo prispevki??? Kaj pa v tem primeruuser posted image
http://www.ess.gov.si/slo/iskanje-dela/PDWeb/PD/IzpisPDPodrobnosti.asp?id=JB50554

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 15:58:24   
Soncnica Sandra ***
definitivno neto... ker samo prispevki pridejo najmanj 400 na mesec... tko da bi (ce bi blo to bruto) dobila 400€!!?? to pa sigurno, ne a ne??


Tole se meni zdi malce čudno user posted image
Jaz sem delala za minimalca 538€ bruto in so bili prispavki cca.110€, kako so potem lahko pri 800€ prispevki 400€????

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 16:02:27   
pomar*ANČA*
400 eur je pa malce velik za prispevke...
blak, pripevke si lako izračunaš na tem linku: http://www.racunovodja.com/izracuni/place2008/opa.asp

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 16:08:37   
baguSka
ok no... mal sem pretiravala - sori! tok jih jaz placujem... vem da jih ne vsi! ampak 100€ mi je pa fuuuull premal!?user posted image

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 16:13:02   
baguSka
Ok... po tem izracunu k si ga dala ti pomaranca - pridejo prispevki oz placilo mojega delodajalca 523€!!!!??? OMG.. user posted image user posted image user posted image user posted image  Tega pa nisem vedla... Groza! Jaz tole skor ne morem verjet.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 16:16:43   
Anonimen
Na zaposlitvenih razgovorih običajno govorijo o bruto. No vsaj na tistih k sm bla jst je blo tko. Tud kle so mi povedal bruto znesek.
Če je bruto 800€, pride neto 562,95€. Kar je čist možna plača.
Izračunaš si lahko tukaj:
http://www.manpower.si/domov/informativni_izracun_place/

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 16:17:43   
pomar*ANČA*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ok... po tem izracunu k si ga dala ti pomaranca - pridejo prispevki oz placilo mojega delodajalca 523€!!!!??? OMG.. user posted image user posted image user posted image user posted image  Tega pa nisem vedla... Groza! Jaz tole skor ne morem verjet.


potem imaš pa res visko plačo. a si upoštevala olajšave? drugače bi ti pa moglo na plačilni listi pisati, koliko pridejo mesečno prispevki. poglej pa primerjaj, samo kolikor jaz vem, naj bi ta izračun plač bil točen. ali se podatki ujemajo?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 17:28:19   
pokica_
Zdaj pa res ne vem več če je bruto al neto,...ampak čimbolj se mi zdi da je to bruto, na žalostuser posted image . Baje da je tolko minimalc za 7.st. v branži turizma, menda se drži zakonov kot pijanc plotauser posted image , pa ne da nič več kot minimalca po zakonu za mojo stopnjo.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=82172
Tole sem najdla na netu...
Je pa moja napaka ja, da nisem vprašala takrat ja, mi je zelo žal,...sam kaj čem,...že tok sem bila cela paf, da sem sploh šla na razgovoruser posted image . Ahh...nevemuser posted image , me že glava boli od teh ušivih ojrovuser posted image .



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 17:56:00   
Anonimen
Pri nas so na razgovoru vedno govori o bruto plači, seveda potem pridejo še dodatki (na leta, stimulacija, izmene...) Bruto se vedno sliši zelo malo, ker dejansko imajo osnovo večinoma nizko.

(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 17:56:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Na zaposlitvenih razgovorih običajno govorijo o bruto.
Če je bruto 800€, pride neto 562,95€. Kar je čist možna plača.


Se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 19:26:18   
cukr07
Jaz imam 7.st. izobrazbe in delam v branži gostinstva in turizma v enem najuglednejših slovenskih zdravilišč (na področju zdravstva). Moja plača ne znese nikoli več kot 600 - 650€ brez potnih stroškov. Malice nam ne plačujejo ne glede na to ali gremo jest ali ne. Delam samo dopoldne + vsako drugo soboto (če so bolniške tudi več) + vsako 8 nedeljo in polovico praznikov na leto. Tudi nimamo nobenih dodatkov na zahtevnost dela, kot jih imajo drugje, pa še za zadnjo smet nas imajo, čeprav jim prav moja stroka prinese največji dobiček v podjetje.
Čeprav sem zaposlena za nedoločen čas si iščem drugo službo, ker so delovni pogoji iz dneva v dan bolj nemogoči odnosi vodstva pa nečloveški.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neto/bruto?
14.4.2008 23:21:44   
urška
kolikor jaz vem, od brutto odšteješ 22,1% - to so prispevki. in pri 800€ to ni 400€. jaz se niti ne bi čudila, če bi o brutto govorili.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 9:40:22   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: urška

kolikor jaz vem, od brutto odšteješ 22,1% - to so prispevki. in pri 800€ to ni 400€. jaz se niti ne bi čudila, če bi o brutto govorili.


Manjka pa še dohodnina, glede na bruto je sigurno 16%, osnova pa je odvisna od olajšav (splošne in osebnih), tako da ni samo 22,10% user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 12:36:52   
Zofy
Še od nikogar nisem slišala, da bi na razgovoru govorili o bruto plači - vedno se govori o neto.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 12:43:37   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Še od nikogar nisem slišala, da bi na razgovoru govorili o bruto plači - vedno se govori o neto.


Eh, to pa ni res.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 12:47:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Še od nikogar nisem slišala, da bi na razgovoru govorili o bruto plači - vedno se govori o neto.


Eh, to pa ni res.


Men so še vedno bruto govorili. Pa tud ostalim s katerimi se pogovarjajo govorijo o bruto zneskih. Pa nas je v družbi veliko k smo se zaposlil v zadnjih letih. V bistvu res ne poznam nikogar k bi mu na razgovoru govorili o neto plači. Ker v bistvu sploh ni logično da ti govorijo neto plačo.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 12:49:15   
tanikaa
Jaz vedno povem najprej bruto, potem pa še neto. In potem še povem koliko znaša malica na dan in prevoz na dan. In vedno se izhaja iz bruto. Meni je to čist logično.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 12:54:46   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Še od nikogar nisem slišala, da bi na razgovoru govorili o bruto plači - vedno se govori o neto.


Tud moje izkusnje so take.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 13:04:15   
sazi
Jaz pa poznam nekaj primerov, ki so prišli z razgovorov blazno zadovoljni, da kako dobro plačo bodo imeli, potem pa jih je skoraj kap, ko so dobili prvo plačo in plačilno listo, saj je bil znesek v dogovarjanju bruto.

Meni se zdi logično, da se pogovarja o bruto znesku. Kaj pa delodajalec ve, katere vse olajšave boš koristil in ali imaš še kakšne druge dohodke, da bo potem tvoj skupni neto res tak. Mojega moža je skušal delodajalec prepričati, da njegov bruto je pa super, ker skupaj zolajšavo za otroka pa to pride tak super neto. Ja, kaj pa če olajšavo koristim jaz? Te stvari nimajo nobene zveze z delodajalcem, zato je potrebno dogovarjanje o bruto zneskih, ker so ti edini pokazatelj, kaj potem zares dobiš, delodajalec pa ima tudi točno določen strošek s tabo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 13:05:51   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
katere vse olajšave boš koristil


Točno tako. In potem je še tu dodatek za delovno dobo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Neto/bruto?
15.4.2008 13:45:20   
pokica_
Bila sem že na nekaj razgovorih, vedno je drugače...včasih omenijo neto, ampak ko povejo neto, poudarijo da je to neto....v tem primeru sedaj ni nič omenila, tj. sklepam da bruto.
Kajti tudi v pogodbah je ponavadi tako, če nič ne piše je bruto, če pa je neto pa itak zraven zneska piše neto, kaj ni tako?
Torej je brutouser posted image , žaluser posted image  in obenem sramota ja...

Hvala punce za vaša mnenja,...saj še lahko naprej komentirate, bom z veseljem prebrala vaše komentarjeuser posted image

Lep dan vsem...

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?