|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:29:14   
Tinca7
Me je skor na rit vrglo. Prejela sem namreč odločbo, v kateri piše, da nismo opravičeni do otroškega dodatka. Naj razložim. Z možem živiva v stanovanju, ki so ga sicer uradno kupili moji starši (jaz nisem bila kreditno sposobna), njima pa plačujem kredit. Da pa nebi oni plačevali še davka na nepremičnine, je oče lansko leto to stanovanje meni podaril. In jaz koza sem to celo napisala v vlogo za otroški dodatek. In ti prekleti user posted image , ta stanovanje štejejo kot dohodek. In seveda presegam dohodek na družinskega člana za 400%, in ne dobim nič.

Toliko o spodbujanju mladih družin!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:34:29   
tajtaja
Saj pa vendar živiš v tem stanovanju. A ni to isto, kot če bi ga kupila?Pa saj rešuješ svoj stanovanjski problem.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:39:43   
piščanc
to je napaka, tvoja da si napisala stanovanje v katerem živiš v dohodke, njihova pa da tega niso videli. Napiši obrazložitev, da je to 'darilo' rešitev stanovanjskega problema in da se ne strinjaš z velikostjo otr. dodatka.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:41:03   
jasnika
ni mi jasno v čem je težava, saj če presegaš cenzus ga pač presegaš, pa mislim da majo vajine plače tudi kaj pr tem da ne dobite otroškega dodatka
mislim da pa tudi stanovanja ni za spregledat, saj pa je navsezadnje tvoje, ali neuser posted image
in če ti vse skupaj presegaš za 400% pol pa tega res ne more bit malouser posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:52:02   
Tinca7
Nijihova obrazložitev je taka. To, da sem dobila stanovanje kot darilo, se šteje kot moj dohodek. Ni važno, če živimo v tem stanovanju, in če s tem rešujem stanovanjski problem. To je vaš dohodek. Če bi stanovanje sedaj prodala, imate potem na roki ta denar. JA ŽIVELA BI PA KJEuser posted image ?????????

Jaz stanovanja nisem vpisala med dohodke, ampak med darila - dediščina. Najine plače pa so pod slovenskim povprečjem. Samo stanovanje je vredno 21 mio, in zato toliko presegava.

Sem si pa obljubila, da nikoli več ne bom poštena pri teh prekletih obrazcih! Vedno jih pol nazaj fašem.

< Sporočilo je popravil Tinca7 -- 23.11.2006 10:54:41 >

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 10:54:35   
klavdijas
Darila se štejejo v osnovo za izračun otroškega dodatka. V to se šteje tudi dediščina, če prodaš delnice ( od certifikata ) moraš napisati in verjetno še kaj. Pritoži se, saj v tem stanovanju živiš.

Lp,

         Klavdija

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:08:03   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

ni mi jasno v čem je težava, saj če presegaš cenzus ga pač presegaš, pa mislim da majo vajine plače tudi kaj pr tem da ne dobite otroškega dodatka
mislim da pa tudi stanovanja ni za spregledat, saj pa je navsezadnje tvoje, ali neuser posted image
in če ti vse skupaj presegaš za 400% pol pa tega res ne more bit malouser posted image

----------------------------------------------------------
Veš kaj pa meni ni jasno, Jasnika? Parkrat sem že prebrala, kako tajiš podatke, da bi lahko bila deležna nekaj državnega denarja, po drugi strani pa s tako nonšalanco drugim napišeš tak odgovor! Ljubica, kokliko razumem, tudi ti bi presegala cenzus, če bi predstavila dejanske podatke!¨


Ali ni to tvoje sporočilo?  http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m= 1178611

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:17:04   
Rožica I
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1178611

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:23:17   
nuala
Še vedno imaš možnost, da se pritožiš, čeprav si stanovanje definitivno dobila kot darilo ( kar šteje v dohodke ); lahko pa napišeš, da je to stanovanje nepremičnina v kateri živiš ter da nimaš drugih nepremičnin.
Vendar močno dvomim, da bo kaj pomagalo , darilo je le bilo toliko vredno in  bila si poštena in to napisala.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:31:26   
Strawberrie Cherrie
A dediščina se potem enako šteje, če se ne motimuser posted image user posted image
Kaj pa KD skladi itd...pa delnice?

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:35:27   
Tinca7
Vse to je dohodek!
Naj povem, da sva z možem sama kupila stanovanje, a so zaradi kredita bili uradni lastniki moji starši. Če pa bi ga že na začetku uradno kupila midva, potem bi bilo vredu.
Povedati sem samo hotela, kakšno svinjarijo se gre naša država. Ne samo, da mladi težko pridemo do lastnih stanovanj, še potem, ko se nekako po svoje znajdeš, te takoj kaznujejo. Res žalostno!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 11:42:43   
Anonimen
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOT.asp

Tukaj imaš link in si izračunaj višino otroških brez dediščine, ki si jo navedla v vlogi, pa boš videla kje si in koliko bi morala dobiti, če ne bi vpisala dediščine.
Resnično je problem, če človek ni kreditnosposoben in nekdo drugi namesto nas vzame kredit, na to pa mu mi pač mesečno odplačujemo, na koncu pa imamo svoje lastno stanovanje za dediščino.
Poskusi s pritožbo, če ne bo šlo drugače pa se pozanimaj kaj lahko storiš, morda pa bi bilo možno kako dokazati, da to stanovanje pač mesečno odplačuješ staršem ker nisi mogla dobiti kredita in so ti pač oni naredili uslugo in vzeli kredit na svoje ime.
Želim ti vso srečo.
p,s, če ne gre drugače pa poskusi oviriti izjavo staršev s kakšno pričo o tem, da plačuješ kredit njim

(odgovor članu Tinca7)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 12:09:15   
Strawberrie Cherrie
Gargi: samo če ona 'kao' odkupuje mesečno stanovanje od svojih staršev bodo pa jeni starši plačali davek od tega...če se ne motimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 12:39:56   
srki
Saj veš, kako je, pošteni najbolj najebuser posted image . Jaz osebno pa dobivam otroškega dodatka nekaj čez 4.000, pa ni čisto nič še mojega, edino plača, ta pa je 145.000 netto, od mojega pa malenkost višja. O plačilu vrtca pa rejši ne bi.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 13:29:05   
Tinca7
Sej jaz sem tut dobivala samo nekih 4.320.  Sej lahko aprila 2007 še enkrat uložim vlogo z podatki za 2006, kamor ne vpišem tega stanovanja, ker sem ga "dobila" v 2005.
Res se mi gre bolj kot ne za princip; kaj pa nej kupim za 4.320 - še za plenice ni!
Se pa človek upraša, kdo dobiva tiste velike dodatke, ker mava midva tut tako prekleto nizke prihodke, pa imava najnižji dodatek. A res vsi goljufajo in so vsi samohranilci, ki dobivajo minimalca, ostalo pa na roko? Ne mi zamerit, saj vem, da ste nekateri resnično brez dohodkov, ampak se mi pa res zdi, da večinoma vsi samo goljufajo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 13:31:37   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Tinca7

Vse to je dohodek!
Naj povem, da sva z možem sama kupila stanovanje, a so zaradi kredita bili uradni lastniki moji starši. Če pa bi ga že na začetku uradno kupila midva, potem bi bilo vredu.
Povedati sem samo hotela, kakšno svinjarijo se gre naša država. Ne samo, da mladi težko pridemo do lastnih stanovanj, še potem, ko se nekako po svoje znajdeš, te takoj kaznujejo. Res žalostno!


se strinjam, svinjarija. res sem mislila, da so malo bolj razumevajoči, glede na to, da tam živite. Ampak ste res prepošteni, pa zakaj ste napisali realno vrednost stanovanja (tudi v darilni pogodbi), čisto enostavno bi ga lahko ocenili vsaj pol manj. in imeli veliko manj stroškov.

hvala za izkušnjo, bomo drugi lahko malo bolj pazili

Rozica - a si ji fouš, da je bila na socialni podpori?

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 13:42:50   
Tinca7
Tolk smo napisal v darilni pogodbi, ker bi drugače potem jaz plačala ful davka na dobiček, če se slučajno odločim preseli prej kot v 10. letih. Za darovanje v prvem kolenu, pa itak ni davka, zato je vseeno koliko tam napišeš. Sej sem res smotana, da sem to napisala v vlogo - sej itak nebi vedl, če nebi napisala.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 13:43:04   
Tejči
Meni glede teh otroških tud ni najbolj jasno. Lani sem dobila najvišje, nekaj prek 22.000, letos pa 18.800, s tem da imam manjše dohodkeuser posted image  Sem pa lani v vlogo napisala starševski dodatek, upoštevajo mi ga pa komaj letosuser posted image  Mi lahko katera razloži kako to gre??? Je to pravilno, ali so mi kaj zmrdali? Ker starševskega sem dobila od oktobra 2004 do oktobra 2005..tako da sem to vpisala v vlogo oktobra 2005..meni ni v glavnem nič jasno. In letos, ko dobivam 7.000 štipendije manj (zaradi seliteve in manjših potnih stroškov), dobivam tudi manjši otroški dodatekuser posted image  Skregano z zdravo kmečko pametjouser posted image  Moj pa ima itak vedno enak dohodek, okrog 1.000.000 letno..zato smo bili tudi razvrščeni za najvišji OD.

Glede stanovanja pa-nama tudi kredit plačujejo starši, midva pa sva lastnika, vendar kaj pa to njih briga...itak si moraš sam priskrbeti streho nad glavo, ti je ne bo država dala, pa če ti papež plačuje... Sama si se pa ornk v drek spravla, ker si šla pisat to pod darila.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 13:52:53   
Anonimen
Groza kaj se gre država, saj nekje moraš živeti, če imaš streho nad glavo s tem ne moreš kupiti otroku mleka. Da imaš kje živeti pa še prikrajšan si za otroške zaradi tega.  jas sem tudi prikrajšana za okoli 10000 SIT, več kot eno leto vsak mesec. Sem ostala brez zaposlitve in šele drugo leto mi bojo povišali, ker vlagaš dohodek za eno leto za nazaj. Jih nič ne briga če si sedaj ostal brez zaposlitve in da sedaj potrebuješ denar. Če bi se pa naprimer zaposlila bi mi pa takoj znižali dohodek, kje je to pravica. Imam tri otroke.
Poznam tudi primer, ko je podedovala hišo in so ji za eno leto uzeli otroške, nič ni dobila. Mamica nezaposlena dveh otrok. Meni se to zdi res zelo nesramno.

(odgovor članu Tinca7)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 14:49:52   
memole
Pri nama je tudi samo ena plača in otroški je lih za rit obrisat!
Pa še podnajemnika sva!
Sam res ga mal sračkajo s tem unim romom pa dajo take otroške in vsega da  ti je kar slabo kako lepo za njih skrbijo mi pa ki jim plačujemo davke in vse pa dobimo brco v rit!
Tu ga pošteno sračkajo!

Lep dan vam želim!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 17:40:09   
jasnika
ja no najprej hvala da lepiš gor moje teme, nevem zakaj se razburjaš sem pač napisala svojer mnenje
in ravno zato ker tudi jaz prešvinglam če se kje kaj da prej vprašam kako in kaj, po toči zvoniti je pa prepozno, ali ne??vsak ima pravico do svoje mnenja tako ti kot jaz, če pa bi tukaj res iz vsake teme radi naredili prepir pa je mogoče boljše da se spravit na drug forum al kaj

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
23.11.2006 20:06:00   
Rožica I
Jasnika- mene so učili, če ne moreš pomagat, vsaj ne "odmagaj", zato me takole pisanje (kot je npr. tvoje) razkači! Slučajno sem si zapomnila tvoj avatar in s tem tudi tvoje poste, potem pa greš in nekomu napišeš post v stilu "ja, sami ste si krivi, kaj pa presegate cenzus!'"
Poštenost je dandanes pojmovana kot slabost, in vse bolj se ploska iznajdljivosti, ki dostikrat meji na goljufanje. Namesto da bi skupaj udarili po slabih in neučinkovitih zakonih, imamo poštenjake za bedake..

Včasih se mi zdi, da se svet vrti v napačno smer...


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
24.11.2006 7:26:20   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Tinca7

kaj pa nej kupim za 4.320 - še za plenice ni!



Jaz pa sem imela za plenice, ni bilo za Pamperske, je bilo pa za Lumpijeve-za dva paketauser posted image .

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nismo opravičeni do otr. dodatka
24.11.2006 7:59:50   
Tinca7
Srki - hotla sem samo povedat, kako izdatna je pomoč države. Ampak tudi to je bolje kot nič! 

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?