|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nočno hranjenje
5.2.2012 18:57:34   
Inabambina
Kakšne so vaše izkušnje z odvajanjem nočnega hranjenja?

Nekaj malega na to temo sem našla že v članku http://www.ringaraja.net/clanek/nocno-hranjenje-dojencka_4338.html, vendar pa me vseeno zanima, kakšne izkušnje in kako ste ve dosegle, da vašega dojenčka ni bilo potrebno ponoči več hraniti? Nekje sem slišala, da so dojenčku po flaški dodajali vodo in da ga je nato samo od sebe minilo, da bi se zbujal za nočno hranjenje.
Najina dojenčica ima sedaj pet mesecev in pol, hranim jo z adaptiranim mlekom, čez dan dobi dodatno tri obroke goste hrane (en zelenjaven, en saden in en s kašico). Ko smo prišli iz porodnišnice, smo imeli dejansko srečo, saj je spala takorekoč do jutra (6-6.30), kasnje, okoli četrtega meseca, pa se je pričela zbujati okoli tretje ure ponoči, zaradi česar smo potem pri štirih mesecih in pol že začeli uvajati gosto hrano. Meni se zdi da je za dojenčka kar dolga doba, če nazadnje je okoli 19.30, da bi potem lahko zdržal do šestih zjutraj. Saj mogoče se motim.
Torej, kakšne so vaše izkušnje?
Hvala vsem za odgovore že vnaprej. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.2.2012 22:32:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Inabambina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 6:30:31   
bambika
Naš je star dobrih 8.mesecev,pa še vedno spije eno flaško ponoči,pa je konkreten fant in čez dan je skoraj vse kar jemo mi.
Ukinit je še ne mislim,ker je pri nas luksuz če se zbudi samo 1krat na noč za flašo,zelo slabo spimo ponoči že od rojstva.
Joka pa tako neutolažljivo,da mu dam flaško pa je mir,zdaj sem zaćela jo rečit,da dam eno merico majn mleka,in tako počasi ukinjat ,da bomo vsaj do 1. leta ponoči meli malo miru.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 10:02:42   
Inabambina
Hvala obema za odgovora!user posted image
Jaz o tem sprva sploh nisem razmišljala, potem pa je tri dni nazaj dobila prvi zobek in sem začela razmišljati, da verjetno ni najbolje, če enkrat, ko ima zobke še vedno je tudi ponoči.
No, danes sem naredila že prvi poizkus in se je zelo dobro izteklo. user posted image Se je kot ponavadi zbudila okoli treh, pa sem ji dala le ninico in dudo in se je uspela potolažiti, da je zaspala nazaj.  Nato se je tako še dvakrat vmes zbudila, tretjič pa je bila ura sedem in sem jo lepo normalno nahranila. Je pa že tako cmokala, da se mi je kar smilila. Jokala pa na srečo ni nič. user posted image Sedaj pa od prvega hranjenja še vedno spi. Sicer se je ponavadi budila okoli osmih. Bom skušala v tej smeri nadaljevati in upam, da nama uspe ukiniti nočna hranjenja.
Hvala za odgovora še enkrat! user posted image

(odgovor članu bambika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 10:12:16   
tulpek
Oprosti, ampak meni se smilijo dojenčki, ki jih pustite celo noč lačne (od pol 8ih zvečer) user posted image user posted image user posted image Pa 5 mesecev ima user posted image user posted image user posted image .

Zobki.... naš ga je dobil pri 3 mesecih in bi ga zato mogla nehat ponoči dojit user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 15:07:04   
Inabambina
Tulpek, glede na to, da je tako dolgo ponoči zdržala skoraj štiri mesece, sem vedno bolj prepričana, da sem sama kriva, da je začela jesti nato že ob treh zjutraj, ker sem trznila samo zato, ker se je trikrat obrnila v pojsteljici in sem skočila že smo zato, da se nebi popolnoma zbudila. Glede na to, da ni niti enkrat zajokala celo noč pa smatram, da je šlo pri tem hranjenju ponoči bolj za navado, ker če bi bila tako zelo lačna bi zagotovo tudi zajokala, mar ne? 

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 15:12:41   
Inabambina
No, pa tale članek tudi prav pride http://www.ringaraja.net/clanek/ste-prestraseni-ali-umirjeni-starsi_4675.html

Tale citat iz tega članka mi je še posebej padel v oko;
"Včasih že zelo majhni dojenčki prespijo skoraj vso noč in starši so zaskrbljeni. Nikar. Bodite brez skrbi, da se bo najedel, ko se bo prebudil. Izkoristite noč za spanje tudi sami."

(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 19:53:22   
Anonimen
moj sin je star 6 tednov zdaj ga za enkrat, če le ni sile, ponoči ne dojim, noč je pač za spanje. če joka, ja takrat ga itak sicer pa poskušam s dudico al malo čaja. po občutku. hranim ga 6krat dnevno. in še tole, če otrok spi pomeni da je sit, če pa joka je lahko ali lakota, ali mokra plenička, ali manjka mamin objem oz kaj hujega- ( bog ne daj).

(odgovor članu Inabambina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nočno hranjenje
6.2.2012 20:05:34   
Inabambina
Lott, tudi jaz sem mnenja, da če bi bila mala lačna, da bi zagotovo jokala. Tudi kadar sem jo ponoči nahranila se mi je kasneje v pojsteljici premetavala, tako da dokler mi ne zajoka mislim, da ni razloga za paniko.

Slej kot prej se morajo tako ali tako navaditi, da ponoči ne jedo, tudi mi ponoči ne hodimo v hladilnik (no, so verjetno izjeme, hehe).
Naša je tudi sicer zelo "redoljubna" in je vajena da počne določene reči ob svojem času (je, spi, se zabava..), zato sem vedno bolj prepričana, da je tudi tole nočno hranjenje bolj kot ne iz navade.
Vsaka mama, ki ima srce na mestu, otroka zagotovo nebi pustila trpeti, torej v tem primeru tudi hranjenje ponoči ni izvzeto. Da ne bo še kdo slučajno začel razmišljati v tej smeri, da mislim malo stradati.

p.s. Tudi sicer je precej "mišelinko", tako da mislim, da je bila zaenkrat kar lepo hranjena. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nočno hranjenje
7.2.2012 10:46:25   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Inabambina

Kakšne so vaše izkušnje z odvajanjem nočnega hranjenja?

Nekaj malega na to temo sem našla že v članku http://www.ringaraja.net/clanek/nocno-hranjenje-dojencka_4338.html, vendar pa me vseeno zanima, kakšne izkušnje in kako ste ve dosegle, da vašega dojenčka ni bilo potrebno ponoči več hraniti? Nekje sem slišala, da so dojenčku po flaški dodajali vodo in da ga je nato samo od sebe minilo, da bi se zbujal za nočno hranjenje.
Najina dojenčica ima sedaj pet mesecev in pol, hranim jo z adaptiranim mlekom, čez dan dobi dodatno tri obroke goste hrane (en zelenjaven, en saden in en s kašico). Ko smo prišli iz porodnišnice, smo imeli dejansko srečo, saj je spala takorekoč do jutra (6-6.30), kasnje, okoli četrtega meseca, pa se je pričela zbujati okoli tretje ure ponoči, zaradi česar smo potem pri štirih mesecih in pol že začeli uvajati gosto hrano. Meni se zdi da je za dojenčka kar dolga doba, če nazadnje je okoli 19.30, da bi potem lahko zdržal do šestih zjutraj. Saj mogoče se motim.
Torej, kakšne so vaše izkušnje?
Hvala vsem za odgovore že vnaprej. user posted image



Vprašaj svetovalke za dojenje, sem prepričana, da ti bodo dale kak uporaben nasvet. Najdeš jih tukaj, hitro odgovorijo:

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki-seznam?fieldID=10

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nočno hranjenje
7.2.2012 11:21:03   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Inabambina

Lott, tudi jaz sem mnenja, da če bi bila mala lačna, da bi zagotovo jokala.



Se strinjam. Bodi srečna, da ti dete spi in se ne obremenjuj z drugimi stvarmi. Verjemi, da bi bila marsikatera mamica rada na tvojem mestu. user posted image



(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nočno hranjenje
7.2.2012 13:32:58   
Inabambina
Ajra RR, sem en teden nazaj zastavila vprašajnje eni od strokovnjakinj, pa še sedaj nisem dobila odgovora, tako da tako zelo ažurni spet niso. user posted image

lily32, imaš prav. Mislim, da je še najbolje poslušati notranji glas. user posted image



(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nočno hranjenje
7.2.2012 13:40:23   
tulpek
No, js sem mislila, da se joka in da je lačna, tebi bi pa bolj pasalo, da bi spala, kot je na začetku.
Če dojenček spi, se ga itak ne budi ponoči za hranjenje, razen če je kak razlog za to (počasno pridobivanje teže).
Sem pa žal že prevelikokrat tukaj ali pa v resničnem življenju naletela na takšne,ki mislijo, da morajo bebiji pri tej starosti spat celo noč brez hranjenja, pa čeprav to pomeni "dresuro" z jokom in verjetno lakoto user posted image .

(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nočno hranjenje
15.2.2012 21:30:07   
m_o_i
huh, jaz sem do sestega meseca(no, malo manj) vstajala na tri ure, ker je moral jesti-rojen je bil kot zahirancek.
se danes, pri 21ih mesecih, se enkrat zbudi(ne pa vsako noc) in sem enkrat poskusila z nesladkanim cajem-pa sem ga samo razjezilauser posted image . in je trajalo eno uro potem, da sem ga potolazla, da je sploh sprejel mleko in da je nazaj zaspal...


ocitno je lacen(ne bomo o tem, ce je temu privajen ali je res lacen-me ne zanima) in mu pac dam mleko...sem se ravno danes ujela pri misli, da se se trikrat okol obrnem, pa ga bom v solo vpisovala; pa se mi zdi, da sem komaj s porodniske prisla...
nocno hranjenje je pri nas 5 minutno-zmesam se napol v spanju(vse imam pripravljeno ob postelji), Elias spije tista dva deci in spimo dalje. Aja, kinderpet je prikljucen k postelji.

se vedno hodim tudi spat z njim zvecer-ker ni vec dalec dan, ko me bo naganjal iz sobeuser posted image
kolikor se bo dalo, bo pac-otrokuser posted image

ah, se tole okol odvajanj: ko sem zacela razmisljat, da mogoce ne rabi vec dude(ima jo samo pred spanjem in ko rastejo zobki), jo je mulc zacel sam metat iz ust; prime, mocno potegne in jo zabrise na drug konc sobeuser posted image
vcasih(oz. kar dostikrat) so otroc pametnejsi od starsevuser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 15.2.2012 21:33:06 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nočno hranjenje
15.2.2012 22:59:49   
Najin_pikec
Tudi naš 3,5 mesečnik se ponoči dostikrat doji na 3 ure, čeprav zadnje čase vse večkrat spi prvo rundo 4 ali 5 ur v kosu user posted image . Se je pa prav tako rodil z nizko porodno težo.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nočno hranjenje
1.3.2012 12:09:53   
touch
glede spanja in sitosti dojenčka. moj fantek je nekje od 2. do 3. meseca skoraj prespal noč (pribl. 7 ur v kosu), sem mislila, da zato tako lepo spi, ker je sit, potem pri P pa šok, teža je stala že cel mesec. sem vprašala, zakaj ne joka, če je lačen in so rekli, da je to zelo pogosto, da na ta način "prihranijo" energijo, ker drugače bi hujšali. potem sem dejansko skočila ponoči za vsak jok in sem ga dojila na 3 ure (kot prvi mesec). potem je lepo dobil na teži. ni res, da kasneje (pri 5ih, 6ih mesecih) ne rabijo več jesti ponoči, saj takrat kvečjemu še več potrebujejo, ker postajajo čez dan bolj aktivni. samo dnevno dojenje jim ni dovolj, kasneje ko je GH že obrok in ne samo eksperimentiranje, si otrok sam ukine nočno hranjenje (pa še to ne vsi, otroci so pač različni).

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nočno hranjenje
1.3.2012 12:52:39   
kimica86
Moja tamala je ob prihodu iz bolnice na začetku ponoči spala.. Sem jo okrog 23-24h nahranila in je šla spat.. Zbujala se je okrog 5-6h.. In že v P so mi povedali, da se nočni obrok lahko izpusti, če se otrok ne zbuja.. Ker, če je lačen, se bo sam zbudil!!!
In jaz sem tudi tega mnenja.. Naša se je začela kašne 3-4 dni nazaj zbujat ponoči, okrog 4:30 zaradi lakote.. 1x se je celo zbudila ob 4h.. Je zajokala in sem skočila do nje, ona je vame gledala kot čuk in sem jo dvignila, ona se je sprdnila in nazaj zaspala.. Sem jo položila nazaj v posteljico in je spala naprej.. Tako, da zgleda, da jo je samo napenjalo in se je morala samo sprdnit.. Potem s eje pa zbudila ob 5:30 zaradi lakote (dajala rokice v usta, cmokala in se jokala)..
V nedeljo bo stara 6 tednov.. Zaenkrat jo prvo podojim (pred tem jo stehtam, da vidim koliko je pojedla pri meni) in potem ji vedno še malo dodam AM, ker je težje prebavljivo in je dlje časa sita in z njim lažje zaspi, ker se ne namatra za vlečt user posted image

(odgovor članu touch)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?