|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečke - športnice
27.9.2016 9:39:14   
Anonimen
Živjo vsem, ker sem še bolj frišna user posted image se še malček skrivam (do nuhalne), zato oprostite moji anonimnosti. Sicer sem noseča 8t2d.

Zanima me, kako se kaj spopadate s "slabo vestjo" tiste nosečke, ki ste sicer bile pred nosečnostjo zelo aktivne športnice, še posebej imam v mislih športe na prostem (tek, kolesarjenje, hribolazenje, plezanje)? Meni je moja G rekla, da lahko športam še naprej normalno, v "visokih obratih", dokler ne bom imela že velikega trebuščka in dokler čutim, da mi moje počutje to dopušča. IN seveda to tudi počnem. Počutje je res odlično user posted image , nobenih slabosti, malček težje diham in na biciklu čutim, ko poganjam v klance ali pa ko grem peš v hrib, da nekako do neke meje gre, potem par res počasi beri: mlinčkanje. S tem niti nimam težav, imam pa skos neko slabo vest, da bi škodila svoji pikici.

Pa ve, do kdaj ste bile aktivne user posted image - nekako je moje življenje zelo povezano s športom in si ne prestavljam, da bi sedaj to prekinila, če se dobro počutim.

Vaša mnenja?

Hvala,
Anonimnauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečke - športnice
27.9.2016 10:15:03   
Anonimen
Zdravo,

meni je gin. rekla pri prvi nosečnosti, da lahko delam po želji, ampak naj pazim, da moj srčni utrip ne gre čez cca 140 udarcev na minuto. Če je večji, je že slabša preskrbljenost s kisikom in ga lahko za otročka zmanjka. Iz izkušenj odsvetujem trebušnjake in sklece v nosečnosti, meni se je naredil razmik trebušnih mišic (diastaza rektusov) in imam še zdaj probleme. Takrat sem premalo pazila na to in nisem delala vaj za globoko trebušno, ter premalo za mišice medeničnega dna. Priporočam v branje tudi knjigo Z gibanjem v zdravo nosečnost, tam lepo opišejo avtorice vse, kako in kaj.

Lp :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečke - športnice
28.9.2016 7:34:17   
Sofie

Jaz migam enako kot prej. Edino sedaj se v hribih malo prrj zadiham. Sem pa skoraj na polovici nosečnosti. Meni so samo rekli, da naj počnem tisto kar sem že prej, ampak pazim da se npr. ne poškodujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 13:30:52   
Ninchi78
Oj!
noseča sm 9 tednov in zaenkrat počnem vse kar sem prej..Glede na to, da sem prej aktivno se ukvarjala s tekom, tudi sedaj tečem, le da pazim na utrip in grem zato tudi bolj počasi. V hribih se sicer malo hiterej zadiham in zato mal bolj počasi, pazim pa tudi da ne grem previsoko...nad 2.000 m. Če bo vse uredu bom športala dokler bom le lahko user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 13:40:52   
Anonimen
Ninchi78, torej si enako kot jaz user posted image Sem si zračunala, da ne smem imeti pulz čez 140 udarcev in se probam tega držat - sicer ni vedno lahko, ker se ukvajram s kolesarjenjem (gorskim) in seveda posledično je klanec prisoten ves čas, če ni prestrm ni panike, bolj strmih vzponov pa se bom morala začeti očitno izogibat. Pri pohodništvu mi pa itak ni panike, greš pač malo bolj počasi, pa je. user posted image

Sem si v knjižnici rezervirala knjigo Šport v nosečnosti, že komaj čakam da jo dobim v roke in podrobno preučim; na netu sem sicer našla eno fajn diplomsko nalogo na to temo, od ene študentke iz Fakultete za šport, je par stvari lepo notr razloženih.

Skratka, daleč od tega, da bi bilo športanje v user posted image kaj prepovedanega. Tudi jaz zase lahko rečem, da upam, da bo vse ok in da bom športala dokler bom le lahko. Seveda, intenzivnost bom prilagajala svojemu stanju user posted image in počutju.

(odgovor članu Ninchi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 13:47:43   
Ninchi78
Seveda! tudi jaz gledam na pulz da ni čez 140...samo glede na to, da imamo se mi zdi nosečnice že tako malo višji pulz kot sicer, gre kar hitro na 140 in moram res paziti in glede na prej res tečem zelo zelo počasi, ampak boljše kot ne teči!. Pri gorskem kolesarjenju in vzponih nasploh glede nadomorske višine je pa še bolj se mi zdi pulz lahko problem. Glede na to, da sem imela prej v mirovanju pulz 45, se mi zdaj kar pozna. Dokler bo šlo bo šlo..če ne bomo pa hodile..mislm da je tudi en aktiven sprehod uro pa pol dolg kar v redu user posted image Se mi pa zdi da vseeno nisem tako sproščena kot bi bila sicer...ves čas imamv mislih da ne bo primanjkovalo kisika pikici...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 14:04:43   
Anonimen
Ja, tudi mene je strah, da ne bi škodovala svoji user posted image Ampak če se dobro počutim sicer ne vem zakaj ne bi bila aktivna; baje je tudi lažje rodit, če je telo v formi. user posted image

Pa itak, zadnjih 15 let sem vajena, da sem aktivna in v pogonu, tako, da to ni noben šok za moje telo.

Kar se tiče gorskega kolesarjenja; pri nas itak ni nekih noro visokih hribov, zrak do 2500 metrov je še čisto ok, nič bolj redek, tako, da kar se tega tiče ni panike. "Problem" so strmi klanci, tudi če greš zlo počasi, ko še nisi ogret dobro, npr prvo uro vzpona, je pulz višji, tudi če greš zelo počasi. Sicer pa imamo en kup lepih potk in vzponov, po hribčkih, ki imajo zmerni naklon, tako, da se bo dalo nekaj skombinirat user posted image

Ja seveda, tudi uro in pol dol sprehod ni kar tako, vse je dobrodošlo.

Sicer pa se bom bolj posvetila hoji v hribe, najbrž kmalu, kolo bo počakalo do naslednjega poletja; ko bo enkrat trebušček, potem je itak že malo štorasto po mojem, pa še malo nevarno zaradi spustov.


(odgovor članu Ninchi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 14:13:29   
Ninchi78
ja predvsem nevarno ja....bomo pa malo bolj hodileuser posted image :) Jaz sem po prvem porodu kar hitro prišla nazaj...upam, da bo tokrat tudi tako :D

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 14:52:25   
Anonimen
nINCHI78: torej, če znam prav računat, si tudi ti majčica 2017 :-)

A si že v naši fb grupi?

Od kod pa si če smem vprašat? Lahko ti tudi pišem na ZS, samo povej, jaz se zaenkrat še malo skrivam, zato anonimna.

lp

(odgovor članu Ninchi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 14:56:00   
Ninchi78
Ja nekje med zadnjimi dnevi aprila in začetek maja nekje...nevem še, bom vidla kaj bo na naslednjem pregledu čez en teden :) verjetno bo res kakšen maj ::)
drugače sem iz Ljubljane predel Šiška. Nisem pa v nobeni na FB.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 15:28:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Ninchi78

Ja nekje med zadnjimi dnevi aprila in začetek maja nekje...nevem še, bom vidla kaj bo na naslednjem pregledu čez en teden :) verjetno bo res kakšen maj ::)
drugače sem iz Ljubljane predel Šiška. Nisem pa v nobeni na FB.user posted image



no kul, pol pa če boš za, greva lohk kdaj skupi na nosečniški pohod na Šmarno user posted image Sicer nisem iz Lj., ampak sem zelo zelo blizu ;-)
Jaz sem danes 8t4d, PDP imam pa zaenkrat 7.5.2017, pa tut še ni čisto zihr, baje na naslednjem pregledu, ki bo šele 24.10 (nuhalna) dobim bolj točen datum, glede na velikost user posted image

(odgovor članu Ninchi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečke - športnice
29.9.2016 21:06:02   
Ninchi78
super, seveda z veseljem! na šmarni sem kar dostikrat...si kje iz Šmartnega?. No jaz imam drug teden pregled nuhalno pa verjetno potem šele čez 14 dni...tko da sm res še previdna glede obveščanja pa tudi me skrbi ves čas če je vse ok...upam, da je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečke - športnice
30.9.2016 9:34:13   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Ninchi78

super, seveda z veseljem! na šmarni sem kar dostikrat...si kje iz Šmartnega?. No jaz imam drug teden pregled nuhalno pa verjetno potem šele čez 14 dni...tko da sm res še previdna glede obveščanja pa tudi me skrbi ves čas če je vse ok...upam, da je.


ti napišem ZS ;-)

(odgovor članu Ninchi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?