|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in čaji
10.11.2008 13:55:57   
PetraSkok

Mene pa zanima, ali katera ve, kako je s pitjem čajev med nosečnostjo? Koliko čaja na dan lahko spijem, pijem pa samo planinski čaj.
Hvala vsem za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 13:59:50   
naia
zakaj pa čaja ne bi smela? user posted image  verjetno čaj toliko škodi kot sama voda...

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:06:54   
onur
odsvetovan je pravi čaj

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:08:09   
borabara
čaj lahko piješ to je isto kot voda če ga en sladkaš, 2-3 litre je itak priporočljivo!


lp
nin@

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:12:48   
Prvosonce
Od čajev se ne priporoča samo pravih čajev (črni, zeleni). Nam je pa zadnjič na materinski šoli sestra rekla, da tudi ne priporočajo zeliščnih čajev, sicer mi ni uspelo zvedet katerih točno in zakaj ...

Drugače pa lahko piješ čaje po mili volji, jaz ga tudi veliko ....


Po 34t pa lahko tudi čaj iz malinovih listov - za mehčanje materničnega  vratu ...


Lp

(odgovor članu borabara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:13:15   
uršika***
IZVIRNO SPOROČILO: onur

odsvetovan je pravi čaj


Tako je. Ker vsebuje poživila
Ostale sadne in zeliščne čaje pa le pij brez skrbi

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:21:25   
mojčika
V primerjavi s kavo, naj bi bil pravi čaj manj škodljiv, seveda se ga lahko pripravi bolj blagega, pa še pripraviti ga je treba znat, navodila na vrečkah niso prava, voda ne sme biti nikoli višje temperature od 70°c za zeleni in 80-90°c za črni čaj, sploh zeleni ni slab, odvaja vodo in ščiti dlesni, vse pa največ do 3 skodelice na dan.

Vem, da se nekaterih zelišč ne sme, a ne vem točno katera, nap.: žajbljev čaj... jih je kar nekaj, sadne pa lahko piješ po mili volji.

< Sporočilo je popravil mojčika -- 10.11.2008 14:22:45 >


_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:21:31   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: uršika***

IZVIRNO SPOROČILO: onur

odsvetovan je pravi čaj


Tako je. Ker vsebuje poživila
Ostale sadne in zeliščne čaje pa le pij brez skrbi


Podpišem user posted image .

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:26:13   
Splet.Ka
No, pa zmernost se tudi vedno obrestuje. Če popiješ kakšen pravi čaj ali kavo, ne bo nobene panike. Če pa se s tem dobesedno nalivaš, pa ni ravno dobro.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 14:51:18   
Lorencia
Kot je že bilo rečeno...najbolj po mili volji se lahko pijejo SADNI čaji ( toliko bolje, če niso sladkani - pač zaradi zob ).
Nekateri zeliščni pa se prav tako odsvetujejo v prevelikih količinah...za žajbelj sem sigurna, vendar morem poiskati imam doma napisano katere se še odsvetuje.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost in čaji
10.11.2008 18:22:47   
Pacota
Odstvetujeta se žajbelj in pelin - oba zaradi povzročanja krčev.

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost in čaji
11.11.2008 10:32:41   
Blueeyes
na dan spijem vsaj 15 skodelic čaja... tudi v službi (ravnokar ga pijem user posted image )... pijem ponavadi planinskega ali pa sadne čaje, nesladkane

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečnost in čaji
11.11.2008 20:18:20   
katja_p
Planinskega čaja lahk spiješ kolikor hočeš. Res je, da se odsvetuje žajbelj in pa pravi čaji.

Js tud pijem planinskega, ponavadi z žličko meda, včasih si naredim nosečniški čaj (Tekannejev), zdaj na koncu pa spijem na dan še eno skodelico malinovega čaja.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečnost in čaji
11.11.2008 21:12:37   
brkn83
js tudi spijem ogromno čaja na dan - ponavadi kr sadnega in ga potem sploh nič ne sladkam.

Res pa je, da se odsvetuje pitje pravega čaja -tk da tega pa sedaj sploh ne pijem.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečnost in čaji
12.11.2008 11:03:09   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: PetraSkok


Mene pa zanima, ali katera ve, kako je s pitjem čajev med nosečnostjo? Koliko čaja na dan lahko spijem, pijem pa samo planinski čaj.
Hvala vsem za odgovor.

Jaz popijem ogromno čajev. Pijem pa največ šipek, gozdne sadeže, meto, kamilico (z ali brez limone). Včasih, ko imam kak glavobol pa popijem tudi zelenega. user posted image

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečnost in čaji
22.11.2008 13:30:28   
lino
joj, kaj vse ne vem. Popijem veliko čaja-predvsem zelenega, ker je odličen antioksidant, preprečuje nastajanje zobne gnilobe, lepša kožo (manj celulita), ...mislim še in še bi lahko naštevali, tako, kot tudi beli čaj (npr.) Na žalost pa nisem pomislila, da je čaj pač čaj, pa naj gre za črnega, zelenega, ... vsi vsebujejo tanine (sestavina po učinku podobna teinu) in torej poživljajo. Kakorkoli že, čaji so zdravi, vsekakor bolj, kot npr. kokte, kave, razni sokovi in kupljeni Ice-tee,...pa kljub temu vse to pijemo. Ali pa se vprašamo raje, kaj bi lahko pili? VODO! Ja. A kaj, ko je  le ta pogosto onesnažena, kupljena ni slaba rešitev, a žalostno-ta je ponavadi bolj strupena, kot tista, ki priteče iz pipe.
Torej, mislim, da čaj lahko pijemo in poudarjam že večkrat napisano, da z ničemer ne gre pretiravati,ker pa pravijo, da je bolje preventiva kot...pa mislim, da se bom res držala bolj drugiv čajev. Ali lahko tudi metin čaj škodi?user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečnost in čaji
23.11.2008 0:27:57   
trdozimc
Ok bejbe, če še katera ni pogruntala: zelišča, iz katerih ekstrahiraš (z vročo vodo) določene snovi in spojine, so lahko prav toliko nevarna (nosečnici in plodu) kot nekatera zdravila. Zato ZELIŠČNI čaji pač niso priporočljivi v nosečnosti.

Za prepoznavanje koristnih oz. vsaj neškodljivih zeliščnih čajev potrebuješ že kar nekaj znanja, zato na splošno te čaje v nosečnosti odsvetujejo. - RAZLOG: veliko snovi v naravnih zeliščih je prav tako teratogenih, mutagenih, povzroča okvare plodu na razne načine, krčenje maternice, ............
Ključni sta količina in koncentracija. Če spiješ en zeliščni čaj na mesec, pa še ta zelo blag, načeloma ne bo nič narobe. Če piješ čaj vsako jutro oz. po možnosti kar kak liter na dan (pa čeprav nesladkanega) imaš pač toliko več možnosti ......

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nosečnost in čaji
26.11.2008 17:04:52   
lino
jop, se strinjam, ampak govorila sem o zelenem čaju, ki ni iz zelišč ampak iz rastline čajevec...iz katere je tudi beli, črni, ...razlika je v fermentaciji... (postopek po katerem se obdeluje), lahko je čaj tudi dimljen-fujjjj... :-)

o.k., kakorkoli že, zdravo pa ni, to sem prebrala in kupila čaj za mamice, ki vsebuje folno kislino, upam, da je ta o.k.???

Hvala.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nosečnost in čaji
26.11.2008 17:39:10   
apollo
Jaz vcasih spijem kamilico. A mogoce katera kaj ve kako je s tem, ker nic ni bilo se recenega o kamilici. Nikjer nicesar ne najdem o tem, sicer pa je to zelisce, a pol je ne bi smela? Drugace pa pijem se doma nabran sipek, za katerega pa mislim, da je OK.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nosečnost in čaji
27.11.2008 12:19:34   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: apollo

Jaz vcasih spijem kamilico. A mogoce katera kaj ve kako je s tem, ker nic ni bilo se recenega o kamilici. Nikjer nicesar ne najdem o tem, sicer pa je to zelisce, a pol je ne bi smela? Drugace pa pijem se doma nabran sipek, za katerega pa mislim, da je OK.


Šipek, hibiskus, osatli sadni čaji so OK. Kamilica mislim, da ni škodljiva, sploh če jo uživaš samo občasno.

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nosečnost in čaji
27.11.2008 16:35:47   
titi3
Tudi jaz sem prebrala, da naj bi kamilico le občasno. Vredu pa so janežev oziroma tisto kar je v Bebe čaju. Lekarnarka mi je rekla naj gledam kaj lahko otrok pije po porodu in to naj jemljem. Vsi ostali zeliščni čaji naj bi se pili občasno. Sadni je seveda ok.

Pravi čaj pa je ista figa kot kava.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?