|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosecniska sladkorna
29.4.2018 14:50:24   
maca83 RR
Odpiram novo temo, ker je prejsnjsa stara iz zelo dolga. Meni so ga odkrili 14 dni nazaj. Doma sem se navodil drzala 100%, cez praznike smo pa bolj mobilni in je tezje. Nosim ovsene kosmice in jogurt s seboj v termovki na izlete :) Zaenkrat sem dobila samo palcke, na katere lulam 2krat na dan, po pregledu bomo pa videli.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosecniska sladkorna
14.9.2018 14:56:04   
Michonne RR
Morda kateri prav pride tale članek, kjer je razloženo vse o sladkorni bolezni v nosečnosti.
Pa čim manj nevšečnosti vam želim user posted image
http://www.ringaraja.net/clanek/sladkorna-bolezen-v-nosecnosti_4979.html?page=3#

(odgovor članu maca83 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
14.9.2018 16:11:57   
minanaa
Meni so jo odkrili že zelo zgodaj, na prvem potrditvenem pregledu v nosečnosti sem imela namreč povišan KS (5,3) in sem dobila napotnico za diabetološko ambulanto. V 11. tednu sem tako opravljala OGTT in padla (druga vrednost je bila rahlo povišana). Od takrat sem na dieti in spremljam vrednosti, zdaj sem 23. teden. Vrednosti so večinoma ok, ampak v vsem tem času so konstantno vmes tudi povišane, brez nekega vzorca (neodvisno od diete in telesne aktivnosti).
Čez 10 dni imam ponovno OGTT, potem pa bomo videli kako naprej. V diabetološki niso kaj preveč obremenjeni, pravijo da ni panike, ginekologinja pa me je kar prestrašila, da bo treba na inzulin. Na morfologiji je namreč dete bilo zmerjeno na zgornji meji, jaz pa sem v vsem tem času pridobila zgolj 1 kg (od tega je že plod skoraj 600g plus pol litra plodovnice, posteljica, itd.), tako da v bistvu hujšam. Mali parazitek me zažira user posted image . Bomo videli, kaj bodo rekli v diabetološki.

(odgovor članu Michonne RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
17.9.2018 8:52:54   
betty85
Meni so jo odkrili v 8. tednu, ko sem šla na krvne preiskave (KS 5,3)... Nato so me poslali v diabetološko in od takrat (zdaj sem 21.teden) sem na dieti in spremljam vrednosti, prej 6x na dan, zdaj 3x na dan (merim KS z tistimi iglicami in listki). Vrednosti so OK, tu pa tam so povišane, včasih celo pade pod 4... Diabetologinja pravi, da so vrednosti normalne. Sem pa do sedaj pridobila 7 kil... Kaj šele bo user posted image

(odgovor članu minanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
23.9.2018 9:02:58   
Jetkarmak00
Punceeee, a na prvem pregledu so vam merili krvni sladkor?
Meni so vzeli samo kri.. nič mi niso izmerili sladkorja!!?? zdaj sem 14 teden, pa mi ga še vedno niso... a ste imele mogoče kakšne znake, da so vam šli to merit?
a so kakšni znaki, po katerih bi lahko ''prepoznal''sladkorno?user posted image

(odgovor članu betty85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
23.9.2018 10:14:09   
minanaa
Saj sladkor ti izmerijo tako, da daš kri :). Je pa odvisno kakšne preiskave vse naroči ginekolog - mislim, da KS ni nujna, jo pa mnogi vseeno kar standardno naročijo že na prvem pregledu.
Si mogla biti tešča za prvi pregled? V tem primeru so ti skoraj gotovo kontrolirali tudi za KS. Sicer pa se KS v nosečnosti kontrolira med 24 in 28 tednom, takrat so rezultati OGTT tudi najbolj merodajni.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:

Imamo zapiske šole za starše
Preverite, kje lahko najdete zapiske šole za starše, da boste imeli strokovne nasvete vedno na dosegu roke.
Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!

kakovost spanca v času nosečnosti
MS TINA

https://www.ringaraja.net/forum/regproNew.asp