|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Notranji šivi
19.8.2009 13:32:43   
*Orhideja*
Mogoče katera ve kakšno je okrevanje in nega notranjih šivov pri vaginalnem porodu. A ti šivi sami odpadejo in kdaj odpadejo. Kako naj vem ali se uredu zdravi rana ali ne? Danes je 6 dan po porodu in lahko brez problema sedim, tudi boli me zelo malo. 

_____________________________

Benjamin: 13.8.2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Notranji šivi
19.8.2009 13:35:23   
Anonimen
Jaz sem dobila 3 notranje šive in nisem dobila nekih napotkov ... rekli so mi samo, da po parih dneh samo odpade in da naj se umivam kvečjemu s kakim blagim gelom za intimne predele, še raje pa samo s toplo vodo.

Mene pa od 1. do 3. dne ni čisto nič bolelo in sem v sobi po turško bp na postelji sedela, potem me je ene 5 dni skupaj kar, da sem mogla na obroču sedet, potem je bilo pa ok, in kot da nebi nikoli rodila.




< Sporočilo je popravil Otika -- 19.8.2009 13:37:16 >

(odgovor članu *Orhideja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Notranji šivi
19.8.2009 13:45:39   
Lunca1
Meni so obakrat šivi sami odpadli. Nisem imela večjih problemov, edino nekaj bolečin potem ko sem začela okrog letat. sedela sem na obroču. Umivala sem se pa samo s toplo oz. mlačno vodo (po tem staknila vnetje mehurjauser posted image ).

(odgovor članu *Orhideja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Notranji šivi
19.8.2009 14:21:58   
*Orhideja*
Hvala za odgovore. Kako pa izgledajo šivi, ki odpadejo?

_____________________________

Benjamin: 13.8.2009

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Notranji šivi
19.8.2009 15:00:30   
Anonimen
Ma sploh nisem opazila kdaj je odpadel ... samo enkrat ga pač nisem več zatipala.

(odgovor članu *Orhideja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Notranji šivi
21.8.2009 14:09:40   
RAKICA2007
Sem imela 4 vaginalne šive. So mi vozelj naredili ravno na luknji user posted image user posted image user posted image   tako da me je zabolelo samo prvič ko sem se šla umit, ker nisem vedela sem se pač malo bolj na grobo spodaj prijela (umila) in s prstom dotaknila vozeljčka user posted image
Drugače sem že od prihoda v sobo sedela normalno in po turško.

Umivala sem se z intimnim milom Nivea (zelen). Ga skoz že uporabljam...

Kdaj so odpadli nimam pojma, je pa trajalo mislim da okoli 7 dni. Kar naenkrat sem imela ponovno prehod prost user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Notranji šivi
3.9.2009 8:56:49   
ema111
Hoj!

Sem imela 8 notranjih in 9 zunanjih šivov, vakumski porod :(
Bolelo me je 1 mesec, da sem se komaj premikala. user posted image , vmes sem še fasala vnetje.
Ginekolog mi je rekel, da se notranji šivi razgrajujeo 6 mesecev.

< Sporočilo je popravil ema111 -- 3.9.2009 8:57:15 >

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Notranji šivi
3.9.2009 14:17:06   
fusia
Jaz sem ravno tako imela zunanje in notranje šive vendar moram reči, da zaradi tega nisem imela kakih posebnih težav. Nič kaj posebno me ni bolelo in tudi ne vem kdaj so šivi odpadli ali kaj se je pač zgodilo. Po moje če nimaš kakih težav (hudih bolečin, otekline, rdečine...) je vse v redu in se celi tako kot mora.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Notranji šivi
8.9.2009 23:27:45   
Želvi
Jaz sem imela tri notranje in precej zunanjih šivov, vendar meni niso predstavljali večjih težav. Takoj po porodu sem si začela po vsakem odvajanju šive spirati z hladno vodo in jih do suhega osušiti. Rano sem imela zelo otečeno en teden,a pri meni je bilo to verjetno tudi posledica tega ker sem pri porodu "pridobila" še enormno velike hemeroide in sem bila tako otečena spredaj in zadaj user posted image . Po prihodu domov sem prvih nekaj dni sedela na obroču, po tednu dni je bilo pa že čisto ok in obroč ni bil več potreben. Meni se šivi niso zdeli nič strašnega in še manj nekaj bolečega.

Kdaj so notranji odpadli nevem, za zunanje pa vem da so mi odpadli po 5-6 dneh, ko sem na vložku zagledala zelo dolgo svetlo elastično nitko in to je bilo to. 

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Notranji šivi
9.9.2009 7:58:11   
poli*
Jaz sem imela 4 notranje šive. Da so izpadli po 7 dneh (ne vsi naenkrat user posted image ), sem opazila na vložku- prišli so skupaj s čiščo. Take rumene spiralice.

(odgovor članu Želvi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Notranji šivi
19.9.2009 21:42:53   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: ema111

Hoj!

Sem imela 8 notranjih in 9 zunanjih šivov, vakumski porod :(
Bolelo me je 1 mesec, da sem se komaj premikala. user posted image , vmes sem še fasala vnetje.
Ginekolog mi je rekel, da se notranji šivi razgrajujeo 6 mesecev.


Jst sem tudi imela nekaj podobnega, ampak k sreči brez vnetja,...s tem, da sem jst takoj naslednji dan šla na pediatrijo k sinčku in me ni nihče več gledal, kako je stanje. Sem si pa špricala z Bivacin sprejem vsak dan parkrat. Pa je blo boljše po 2 tednih, bolelo je pa še dolgo zatem.

Sem pa en šiv  čutla še dolgo dolgo cajta, preden mi je odpadel, k je bil zadnji, pa debel in čist pr ritki...tk da nisem upala se usest na školjko, sem morala kr  napol stoje lulat. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Notranji šivi
14.10.2009 22:08:11   
uršula83
Js sm tut mela notranje šive (in zunanje, sam ne vem kuk), pa sploh vedla nism, ker mi nben ni povedu, lih posebi ugotavlala pa tut nism. Zvedla sm na poporodnem pregledu 6 tednu po porodu in je rekla g. da se rana lepo celi, tudi notranji šivi da so že odpadli. Sm pa sam 3 dni sedela na pol rit, pol me je še ene 3 dni mal zategval uspod, pol je blo pa čist kul. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?