|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Očetovstvo??
22.9.2009 18:21:26   
*zmajčica*
A mi zna mogoče katera pomagat kako je z očetovstvom v mojem primeru?? Oz. na koga se lahko obrnem za pomoč, ker se mi sami niti ne sanja in mi je že dost težko... user posted image user posted image user posted image

Hvala, lp

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 23.9.2009 11:21:57 >


_____________________________

LAURA 2009
ALEKS 2012
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:22:27   
Kerensa*
Sta bila poročena? user posted image

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:26:08   
*zmajčica*
Ne, poročena nisva bila...

_____________________________

LAURA 2009
ALEKS 2012

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:27:22   
Anonimen
mati samohranilka si

(odgovor članu *zmajčica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:28:34   
Kerensa*
Overjena izjava o izvenzakonski skupnosti bi bila dokaz, da sta bila par in ker je izvenzakonska zveza pred zakonom izenačena z zakonsko, bi bil otrokov oče avtomatsko vpisan kot oče, četudi je vmes umrl.

Sta imela vsaj kakšno isto bivališče (stalno ali začasno)?

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:40:52   
*zmajčica*
Ne vsak je bil prijavljen na svojem naslovu...še zaenkrat...bil je namen to uredit vendar brez tasta ni šlo...in ker je bil tast v bolnici, sva čakala, da pride domov in da takoj to uredimo...pa nas je smrt prehitela-2dni po prihodu tasta iz kliničnega centra!!

_____________________________

LAURA 2009
ALEKS 2012

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:46:29   
3Sonček3
*Zmajčica* odgovora na tvoje vprašanje nimam, rada pa bi ti izrekla sožalje in vsem ki trpijo s teboj ob izgubi. Drži se user posted image

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:48:31   
Kerensa*
Potem boš težko karkoli dokazala. Sicer obstajajo posmrtni DNK testi, vendar dvomim, da se boš spuščala v to - predrago je.
Jaz bi na tvojem mestu poskusila s tožbo. Seveda ne s tožbo proti pokojnemu, ampak s tožbo proti državi. Zadeva je relativno poceni (vsaj v primerjavi z DNK testom), ampak če boš uspela dokazati (to v primeru, da ti pokojnega partnerja ne bi želeli vpisati kot očeta otroka), da je bil on tvoj partner in otrokov oče, potem bo njegovo ime v rubriki "oče" in otrok bo njegov dedič.
Če se pa z družino pokojnega partnerja dobro razumete, potem se pa niti s tem ne obremenjuj. Otrok bo dedič tudi brez papirja in namesto preživnine ti bosta pomagala partnerjeva starša.
To je pa vredno veliko več od nekaj črk na papirju.

Uradno boš pa res samohranilka. Ne enostarševska družina, temveč samohranilka, saj financ s strani otrokovega očeta ne bo, niti ne bodo izterljive.

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:51:40   
*zmajčica*
Ja z njegovimi starši se zastopim dobro in tudi živim pri njih...in vem da mi bodo pomagali in v veliko pomoč...

Torej Atkovega priimka pikica v nobenem primeru ne more dobit?? user posted image user posted image


_____________________________

LAURA 2009
ALEKS 2012

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:55:41   
Kerensa*
Glede na to, da si sedaj ti edini starš, si ti tista, ki določa, kako se bo otrok pisal. Nikjer ni zakonsko opredeljeno, da se otrok MORA pisati po enem od staršev. Ne. Lahko si ti Novak, pokojni partner Kralj, otrok bo pa Hasanbegić. user posted image Ob obeh živih starših je edini pogoj to, da se oba s podpisom strinjata, da bo otrok Hasanbegić. Ker pa si ti edini živeči starš, boš o otrokovem priimku odločala izključno ti. In če se je tvoj partner pisal Kralj, potem boš matičarki v porodnišnici samo rekla, da bo otrok Maja Kralj ali Miha Kralj. In to bo vse. Problem rešen.

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:56:31   
3Sonček3
opa tukej pa bom vskočila da te potolažim. Otrok LAHKO DOBI priimek s katerim se ti strinjaš. Se pravi tudi v primeru, da bi otrok imel oba starša bi lahko imel čisto tretji priimek, tako da tukej pa mislm da nebo nobenih problemou.

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 18:56:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *zmajčica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 18:58:48   
ela24
Pozdravljena!

Sožalje tudi v mojem imenu! Kar na jok mi gre.
Lahko pa ti mogoče pomagam. Moji prijateljici se je zgodilo popolnoma enako. Vem, da je bil dolg in zapleten postopek, tudi na sodiščuuser posted image  Ampak sedaj je punčka, vsaj podedovala hišo po njem, in pa pokojnino do svoje polnoletnosti oz. časa šolanja.
Napiši kaj točno te zanima, pa jo bom vprašala. Lahko pa ti dam tudi njen kontakt. Edino vprašat jo moram prej. Čeprav ne dvomim, da ti bo rada pomagala, ker ve, da je sama dosti prestala.
Drži se za svojo pikico!

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 19:07:53   
Mia007
Zmajčica, bom se pozanimala v moji službi pa ti bom sporočila. Vsekakor sigurno obstaja kakšen postopek, da se pok. očka da dokazat in je vpisan tudi v otrokov rojstni list. Ob enem bo pripadala otroku tu družinska pokojnina, pa četudi je  imel pok. očka  samo 1 leto delovne dobe, poleg dobi otrok, če je pokojnina majhna tudi varstveni dodatek. Upam, da ti bomo tukaj s skupnimi močmi pomagale, da boš to uredila. Zdelo sem vesela zate in tvoj pikico, da ti njegovi starši stojijo ob strani, in držim pesti, da ostane vedno tako. Drži se  zmajčica.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 19:09:44   
Kerensa*
No, na pokojnino pa nisem niti pomislila. user posted image Sram me bodi.

Ja, prepričana sem, da obstaja način. Že res, da te ne poznam, ampak me pa to področje tako zanima, da bom prebrskala vse, kar je možno.

Čas imamo pa do Novega leta, kajne? user posted image

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 23:02:41   
živa
A če njegovi starši dajo izjavo, da sta živela skupaj v izvenzakonski skuppnosti na njihovem naslovu, ne bi štelo?

Sicer pa tudi od mene iskreno sožalje user posted image .

Lp,

živa

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OČETOVSTVO??
22.9.2009 23:16:49   
marijaa
A če njegovi starši dajo izjavo, da sta živela skupaj v izvenzakonski skuppnosti na njihovem naslovu, ne bi štelo?

Ja to šteje. Moji kolegici se je fant, ubil, k je bla v petem mescu. Nista bila poročena in nista bla prijavljena na istem naslovu. Starši so na sodišču pričali da sta bla par. Otrok že nekaj let po njem prejema pokojnino, priimka ima njenga in njegovega. K dopolni 18 let bo stanovanje otrokovo, zdej z mamo živita v njem. So se pa stem mogli njegovi starši strinjat, da deduje v celoti otrok oziroma ona.


_____________________________

Sedaj nas je pa toliko kot prstov na roki.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 5:16:07   
petea
Zmajčica, povprašaj na CSD in na UE, kako in kaj moraš postopati.
V Zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZZDR) pa je zate važen 92. člen:

(1) Tožbo na ugotovitev očetovstva za otroka, rojenega izven zakonske zveze, lahko vloži v otrokovem imenu mati, dokler izvršuje roditeljsko pravico oziroma otrokov skrbnik s privolitvijo centra za socialno delo, otrok pa, ko postane polnoleten, vendar najkasneje pet let od dneva, ko postane polnoleten.
(2) Tožba se lahko vloži tudi po smrti domnevnega očeta, vendar najkasneje eno leto po njegovi smrti.

Vse dobro1

(odgovor članu marijaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 6:28:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
(2) Tožba se lahko vloži tudi po smrti domnevnega očeta, vendar najkasneje eno leto po njegovi smrti

V tem primeru potem preostane edino DNK test ali priče. V DNK teste se načeloma ne spuščajo, v kolikor ni dvomov oz. v kolikor se vse stranke, vpletene v postopek, strinjajo. Kar pomeni, da če tvoji in njegovi starši (sploh njegovi, pri katerih še vedno živiš), po možnosti pa še kdo od bližnjih, podpišejo, da sta bila res par in da je on res otrokov oče, potem sodišče to sprejme kot dejstvo in otroku pripadajo vse pravice po očetu.

Good luck.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 9:00:50   
kristinaj
mislim, da se bo dalo vse urediti na csd... izrekam sožalje

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu *zmajčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 9:47:35   
Zamima
zmajčica, nisem niti brala vsega tega, ampak sem bila žal na istem kot ti, daj se mi javi na gmail: pikapolonica81@gmail.com  pa se bova pogovorili, če želiš. Sem dala vse to skozi, ker se otrok še rodil ni, ko sva ga izgubili user posted image . vse se je uredilo, uradno je zapisan kot oče tamale na roj. listu. tako, da vse se da.
Drži se, pa se javi. user posted image
LP

Mateja


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 9:49:16   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

zmajčica, nisem niti brala vsega tega, ampak sem bila žal na istem kot ti, daj se mi javi na gmail: pikapolonica81@gmail.com  pa se bova pogovorili, če želiš. Sem dala vse to skozi, ker se otrok še rodil ni, ko sva ga izgubili user posted image . vse se je uredilo, uradno je zapisan kot oče tamale na roj. listu. tako, da vse se da.
Drži se, pa se javi. user posted image
LP

Mateja



Mateja, hvala!

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 9:51:10   
Zamima
Naj te potolažim vsaj glede priimka: otroku lahko daš KAKRŠENKOLI priimek, s tem, da se s tem strinjata oba starša (v tvojem primeru TI!) tako, da SEVEDA lahko ima očetov priimek, tudi moja pikica ga ima!!!!

Srečno, pa javi se mi čimprej, da se ne boš obremenjevala s tem....


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 9:51:39   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

zmajčica, nisem niti brala vsega tega, ampak sem bila žal na istem kot ti, daj se mi javi na gmail: pikapolonica81@gmail.com  pa se bova pogovorili, če želiš. Sem dala vse to skozi, ker se otrok še rodil ni, ko sva ga izgubili user posted image . vse se je uredilo, uradno je zapisan kot oče tamale na roj. listu. tako, da vse se da.
Drži se, pa se javi. user posted image
LP

Mateja



Mateja, hvala!


Zvesta, če se da pomagati, veš, da vedno! user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: OČETOVSTVO??
23.9.2009 16:42:58   
*zmajčica*
najlepša hvala vsem za pomoč in nasvete!!! vam javim ko kaj zvem in kaj opravim!!

HVALA KER STE Z MANO IN OB MENI
Rada vas mam <3<3


_____________________________

LAURA 2009
ALEKS 2012

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Vrtec
Ela123

Ali vaš otrok obiskuje vrtec?

Da (60%)

Ne (40%)


Število vseh glasov: 289

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!