|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 21:37:37   
kaja02
Pozdravljene!

Moja 7.letnica ima v torek dermatologa, namreč na peti so se ji nardile bradavice, jih ima kar en kup, pa jo je njena osebna zdravnica poslala na odstranitev, mislim, da na žganje.

Povejte mi, ali to kaj boli? Ker je od kolegice  punčka zelo vpila, ko so ji jih odstranjevali. Sicer moji ne bom povedala, sam da bom jaz pripravljena na reakcijo, ki jo lahko pričakujem.

Aja pa še to, drugi teden ima plavalni tečaj, ali lahko gre potem v bazen? Ali je boljše da priskrbim opravičilo?

Hvala za informacije!

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 21:44:05   
AnciM
Meni so odstranjevali bradavice na nogah z laserjem. Upam, da pri otrocih uporabijo kaj bolj prijetnega. Sam poseg sicer nič ne boli, ker vsako posebej omrtvičijo. Ampak potem je pa tam kar luknja. Jaz sem sicer šla v službo po treh dneh, čeprav me je dohtar kar malo čudno gledal, ko sem rekla, da grem delat. Ampak sem pa imela še cel mesec krvavo nogavico.

A kako zamrzovanje, da se sama odlušči pa odpade?


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 21:58:52   
kaja02
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Meni so odstranjevali bradavice na nogah z laserjem. Upam, da pri otrocih uporabijo kaj bolj prijetnega. Sam poseg sicer nič ne boli, ker vsako posebej omrtvičijo. Ampak potem je pa tam kar luknja. Jaz sem sicer šla v službo po treh dneh, čeprav me je dohtar kar malo čudno gledal, ko sem rekla, da grem delat. Ampak sem pa imela še cel mesec krvavo nogavico.

A kako zamrzovanje, da se sama odlušči pa odpade?



ja saj mislim, da je govorila o zamrzovanjuuser posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 22:14:45   
*sato*
Zamrzne s tekočim dušikom ( bolj zažge ), ker zgleda, kot opeklina. Moji je naredila tako, da je vatirano palčko z dušikom pritisnila na bradavico za par sekund.

< Sporočilo je popravil *sato* -- 27.2.2009 22:15:47 >

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 22:41:09   
jar
mene ni bolelo ampak je bil neprijeten občutek.

kako bo reagiral otrok pa nihče ne ve. povejte mi, zakaj se otroci jokajo, ko jim strižejo lase, pa umivajo lase, pa ko jim vzamejo kri???  ne boli, pa se "derejo ko jesharji"

pripravi jo na to, da bo lahko tudi bolelo in mogoče bo lažje potrpela. ja, pa na nagrado ne pozabi. pa že prej se dogovorita kaj dobi, če se bo dobro odrezala.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 22:47:47   
kaja02
IZVIRNO SPOROČILO: jar

mene ni bolelo ampak je bil neprijeten občutek.

kako bo reagiral otrok pa nihče ne ve. povejte mi, zakaj se otroci jokajo, ko jim strižejo lase, pa umivajo lase, pa ko jim vzamejo kri???  ne boli, pa se "derejo ko jesharji"

pripravi jo na to, da bo lahko tudi bolelo in mogoče bo lažje potrpela. ja, pa na nagrado ne pozabi. pa že prej se dogovorita kaj dobi, če se bo dobro odrezala.


joj pri njej je to lažje reči kot storiti, če ji povem potem sploh ne bo hotela noge pokazat. Je trmasta, vztrajna in močna, je sploh ne premakneš , če si ona kaj zadane. Tud nagrade pri njej ne palijo, ji lahk obljubim karkoli, pa raje nima, kot da ni po njenem. Tako, da ji bom vseeno raje zamolčala, pa upam, da ji bodo to hitro in v enem kosu nardiluser posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
27.2.2009 23:02:18   
Ribica **
Ja, mene boli, ko mi zamrzujejo, hodim pa ze skoraj dve leti, pa se vedno niso zginile user posted image  Se ena nova se je vmes naredila. Tri dni ni priporocljivo pretirano mocit bradavic.


(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
28.2.2009 6:11:38   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: jar

kako bo reagiral otrok pa nihče ne ve. povejte mi, zakaj se otroci jokajo, ko jim strižejo lase, pa umivajo lase, pa ko jim vzamejo kri???  ne boli, pa se "derejo ko jesharji"



no tole pa ravno ne drži, a neuser posted image  No vsaj mene malo zaboli, ko mi zapičijo igle, res pa je da ne skačem in vpijem user posted image  Kar se pa las ipd. tiče imaš pa prav, otroci znajo naredit halo iz čisto banalnih stvari

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
28.2.2009 8:58:47   
AnciM
Ja, mene boli, ko mi zamrzujejo, hodim pa ze skoraj dve leti, pa se vedno niso zginile user posted image


Če si pripravljena malo bolj potrpet, pojdi na lasersko odstranjevanje. Meni so prvič odstranjevali na nogi že, ko sem bila v OŠ. Ampak pod narkozo seveda. Potem sem pa šla dve leti nazaj še enkrat, ker so se mi spet naredile (na drugi nogi). Sem že zgoraj napisala, ko so naredili. Ampak se da preživeti bolečine, samo malo zoprno je, ker se rane na nogi počasi celijo. Verjetno zato, ker se med hojo vedno odprejo.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
28.2.2009 21:58:00   
Blueberry
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Ja, mene boli, ko mi zamrzujejo, hodim pa ze skoraj dve leti, pa se vedno niso zginile. user posted image



Enako je pri meni. Občutek je malo neprijeten, saj je tekoči dušik zelo hladen in ti bradavice zamrzne (malo peče). Probala pa sem tudi z Marquart solucijo pa mi jih ni uspelo odstranit, saj se mi je mesto, kjer imam bradavice (podplat) vnelo in zagnojilo.user posted image Zdaj pa vztrajam z odmrzovanjem in upam, da se jih bom enkrat znebila.


_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
28.2.2009 22:34:57   
kaja02
hvala za odgovore,

ja kaj naj rečem, me je torka pošteno strah! Sporočim, kako je blo!


_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
28.2.2009 23:12:53   
Eca
Glede bazena sicer ni omejitve - sama sem hodila kar nekaj časa na "zamrzovanje" bradavic in nikoli nisem bila opozorjena. Tisti dan, ko sem imela žganje me je podplat kasneje še malo bolel, sicer pa je bilo odvisno kako "dobro" je zdravnica zamrznila bradavice.

Jaz osebno bi se bazena izognila iz razloga, ker tam pobereš vsemogoče virusne bradavice in glivice. Sicer pomaga nošenje natikačev, samo otrokom to težje dopoveš.

Dobro opravite!

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ODSTRANJEVANJE BRADAVIC
2.3.2009 9:13:42   
Anonimen


Bradavice- kako se jih znebimo






user posted image
Bradavice so majhne kožne rašče, ki jih povzroča humani papiloma virus. Pojavijo se lahko pri vsaki starosti; najpogostejše so pri otrocih in najredkejše pri starejših ljudeh. Zlahka se prenašajo z enega območja kože na drugo, vendar se večinoma ne prenašajo z medosebnim stikom. Velikost in videz bradavice sta odvisna od virusa, ki jo je povzročil, a tudi od njene lege. Bradavice najpogosteje nastanejo na prstih rok, redkeje se pojavijo na podplatih in drugih predelih.





Včasih so v večjih skupinah, zlasti tam, kjer se koža hitreje in pogosteje poškoduje (praske, ureznine …). Z neposrednim kožnim stikom se lahko okužimo v bazenih, športnih dvoranah in telovadnicah, otroci pa pridejo v stik z virusom tudi v vrtcu, igralnicah ali pri druženju z vrstniki.
Obdobje od okužbe do nastanka bradavic traja od dva do štiri mesece, lahko je tudi daljše. Navadno so bradavice nenevarne in ne bolijo, to pa ne velja, če pritiskajo ob živec; takrat so lahko celo zelo boleče.

Navadne bradavice prej ali slej dobi skoraj vsak človek. Te bradavice so čvrste in s hrapavo površino, okrogle ali nepravilne oblike, sivkaste, rumene ali rjave barve in v premeru merijo manj kot centimeter. Pojavijo se na predelih, ki se pogosto poškodujejo: na prstih na rokah, zlasti v bližini nohtov, kolenih, obrazu in lasišču. Bradavice na podplatih so zaradi pritiska med hojo sploščene in jih obdaja zadebeljena koža, lahko so tudi izredno občutljive in boleče. Filiformne bradavice so daljše, tanjše in manjše; navadno se pojavijo na vekah, obrazu, vratu ali ustnicah. Ploščate so pogostejše pri otrocih in mladih ljudeh, pojavljajo se v skupinah kot gladke, rumeno-rjave izbokline, najpogosteje na obrazu.
Rade se ponovijo
Bradavice pogosto izginejo brez zdravljenja, nekatere ostajajo na koži dolga leta, druge izginejo in se pozneje spet pojavijo. Žal ni možno predvideti, v katerih primerih in kdaj bodo bradavice izginile. Večina navadnih bradavic brez zdravljenja izgine v dveh letih. Ne glede na način zdravljenja se bradavica v približno tretjini primerov ponovi. Še posebno trdovratne so bradavice ob nohtih in na podplatih.
Boj proti bradavicam
Zdravljenje bradavic je odvisno od njihove lege, vrste in izrazitosti, a tudi od tega, kako dolgo so že na koži. O metodi odstranjevanja se je koristno posvetovati z dermatologom, ki spremembe pregleda in vam tudi pomaga pri odločitvi o zdravljenju.

Proti bradavicam se lahko borimo na več načinov:
· Če ne povzročajo posebnih težav, lahko čakamo, da izginejo same od sebe − toda žal nemalokrat dočakamo le širjenje v okolico.
· Z nekaterimi sredstvi, ki vsebujejo salicilno kislino, mlečno kislino, ureo, jodovo tinkturo, ali kolodij, lahko bradavice sami zmehčate in zmanjšate. Pripravki so na voljo v lekarnah in specializiranih trgovinah. Vsakodnevno nanašanje raztopine ali obliža olajša luščenje, zato bradavica hitreje izgine.
· Ko sredstva, s katerimi ste sami poskušali odstraniti bradavico, ne pomagajo več, obiščite zdravnika, ki vam bo bradavico odstranil drugače.
· Kiretaža je postopek, pri katerem z ostro žličko odstranijo poroženeli del bradavice, z njim pa navadno ni možno odstraniti celotne rašče.
· Najpogostejša oblika zdravljenja je zamrzovanje s tekočim dušikom (ohlajenim na - 196,5 oC). Postopek je razmeroma boleč, zlasti če gre za bradavico ob nohtu in na podplatu. Na mestu zamrznitve nastane mehur, ki se po nekaj dneh odlušči. Dobra stran tega posega je, da ne pusti trajnih posledic, zlasti ne brazgotin. Slabost postopka je v tem, da ga je običajno treba ponavljati na dva do tri tedne, dokler bradavica ne izgine v celoti. Lahko se tudi zgodi, da se na robovih zamrznjenega žarišča čez čas pojavijo nove bradavice.
· Z elektrodisekacijo bradavice odstranjujejo ob pomoči elektrode oziroma z električnim tokom. Poseg je boleč in največkrat zahteva lokalno anestezijo. Po posegu na mestu bradavice ostane vidna krasta in pozneje brazgotina (zlasti če je poseg obsežen).
· Bradavice lahko odstranijo tudi z laserjem, kar je običajno boleče.
· Kirurški poseg pride v poštev pri posamičnih trdovratnih bradavicah. Takšen poseg pusti brazgotino, navadno pa ga odsvetujejo pri otrocih.


NP 


Želite vedeti več? Naročite se na revijo Viva.
Izpolnite naročilnico!







Bradavice lahko zdravimo na več načinov:
* Če ne povzročajo posebnih težav, lahko čakamo, da bodo spontano izginile, vendar nemalokrat dočakamo le širjenje v okolico.
* Z nekaterimi sredstvi, ki jim pravimo keratolitiki (salicilna kislina, urea, kolodij) bradavičke zmehčamo in zmanjšamo.
* Postopek, pri katerem z ostro žličko odstranimo oroženelo bradavico, imenujemo kiretaža. S kiretažo običajno ni mogoče odstraniti celotne rašče.
* Najbolj ustaljeno je zamrzovanje s tekočim dušikom, ohlajenim na -196,5 oC). Postopek je precej boleč, zlasti če gre za bradavice ob nohtih in na podplatih. Na mestu zamrznitve nastane mehur, ki se po nekaj dneh odlušči. Dobra stran tovrstnega posega je, da za tako rekoč ne pusti trajnih posledic, zlasti ne brazgotin. Običajno je treba postopek ponavljati vsake tri tedne, dokler se bradavica povsem ne odstrani. Lahko se zgodi, da se na robovih zamrznjenega žarišča čez čas pojavijo nove bradavice.
* Elektrodisekacija - bradavice odstranimo ob pomoči elektrode. Poseg je boleč in največkrat zahteva lokalno anestezijo. Po posegu je vidna krasta, pozneje nežna brazgotina (zlasti kadar je poseg obsežen).
* Kirurški poseg - pri otrocih ga ne uporabljamo, ker obstaja velika verjetnost, da bodo bradavičke izginile spontano. V poštev pride za posamične trdovratne bradavice. Takšen poseg za pusti brazgotino.
* Poseg z laserjem - CO2 ali z nekaterimi vaskularnimi laserji. Tudi takšen poseg ni neboleč.
* V zadnjem obdobju so v tujini registrirali zdravilo imiquimod, ki spodbuja lokalni imunski sistem in s tem omogoča odpravljanje bradavic. Za zdaj je v uporabi le za genitalne bradavice, raziskovalci pa poročajo tudi o uspešnem zdravljenju navadnih bradavic.
* V strokovni literaturi se pojavljajo tudi prispevki, ki opisujejo nekatere druge metode uspešnega zdravljenja bradavic, vendar jih za zdaj še ne uporabljajo rutinsko.
Svetujem, da se o tem, kaj je najprimernejše za vašega sina, pogovorite z dermatologom, ki bo spremembe tudi pregledal in vam pri odločitvi tudi pomagal. Prav gotovo tako, da bo za otroka in ob tem tudi za vas travma čim manjša.

Lep pozdrav, mag. Metka Adamič, dr. med.





< Sporočilo je popravil neva6 -- 2.3.2009 9:16:06 >

(odgovor članu Eca)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?