|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obnašanje triletnice
5.12.2008 10:02:24   
*sweety*
zakaj se moja 3 letnica tako obnaša? Doma imam še 11 mesecev staro punčko.V ečino časa sem jo jaz zjutraj vozila v vrtec in hodila po njo ob 15 uri. Potem pa je kar naenkrat se začela čudno obnašati, ko sem prišla ponjo v vrtec in trmarit in se ni hotela oblečit itd. nakar je izrazila željo, da jo jaz v vrtec vozim, ati hodi pa ponjo in če slučajno jaz pridem ponjo s tamalo, je ful ful razočarana in sploh noče domov. Nevem zakaj želi tako, jaz pridem ponavadi pol ure pred očetom.

Aja pa še to. zdej je bila stara 3 leta in do treh let sva bila samo jaz in mož zakon zanjo, nobena babica, nobena prijateljica, nihče ni veljal, zdej pa samo sprašuje kam gremo, kje lahko prespi., samo da ni doma.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 5.12.2008 15:23:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a mi katera razloži
5.12.2008 10:09:08   
mafi
mogoče pa hoče mala princeska samo malo pozornosti od tebe in bi rada preživela
čas samo s teboj brez prisotnosi mlajše sestrice.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a mi katera razloži
5.12.2008 10:21:56   
ninini
Včasih pride ljubosumnost tudi malo bolj pozno.Ker te mlajša pač bolj potrebuje ona tega ne razume in hoče s tem pritegnit več pozornosti,ampak sej hitro mine.

(odgovor članu mafi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a mi katera razloži
5.12.2008 11:00:51   
lenika
Kaj pa če prideš ponjo sama brez tamale, je enako?

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a mi katera razloži
5.12.2008 11:02:59   
*sweety*
že dolgo nisem šla sama brez tamale ponjo, ampak zdej itak vsako jutro pove, da mora ati pridet ponjouser posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a mi katera razloži
5.12.2008 11:14:59   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: bekica1

že dolgo nisem šla sama brez tamale ponjo, ampak zdej itak vsako jutro pove, da mora ati pridet ponjouser posted image


Pridi sama ponjo! Ko prideš, ji povej, d aimaš zanjo posebno presenečenje. Pelji jo nekam, kamor rada gre in se med tem veliko pogovarjaj z njo. Naj ima občutek, da je tvoja in zate posebna.
Mislim da je več kot očitno, da potrebuje vajino pozornost in da se čuti prikrajšano.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a mi katera razloži
8.12.2008 10:16:19   
rose
Jaz tudi mislim, da rabi pozornost, še posebej tvojo. Mogoče se čuti zapostavljeno zaradi sestrice? Če prav razumem, ona je v vrtcu, vidve pa sta doma? Probaj se ji vsaj popoldan posvetit 100%, samo njej.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a mi katera razloži
8.12.2008 15:09:17   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: rose

Probaj se ji vsaj popoldan posvetit 100%, samo njej.


100% se posvetit samo enemu otroku vsak dan za cel popoldan ne gre.
Jaz sem mamica treh otrok in imam podobne izkušnje z ljubosumnostjo. Poskusi svojo 3-letnico čimbolj vključit v svoja popoldanska opravila. Recimo skupaj skuhajta večerjo,pojdita sami v trgovino ali pa na sprehod. Prosi jo,naj ti pomaga skopat malo sestrico in jo pohvali,da je pridna,ko ti tako pomaga.
Delaj tako,da bo lepo sprejela svojo sestrico. Če boš popoldneve namenila samo večji hčerki,ji ne boš dala možnosti,da sprejme svojo sestrico,temveč  se je bo naučila ignorirat.
Seveda pa jo tudi vprašaj zakaj želi,da očka prihaja po njo. Nekaj ti bo že povedala. Sicer pa,če obstaja možnost naj le gre očka po njo v vrtec. S tem ni nič narobe.
Svetujem ti,da se lepo pogovorita in pocrkljata.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a mi katera razloži
8.12.2008 19:10:45   
rainbow
madela, super napisanouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a mi katera razloži
8.12.2008 22:56:45   
*sweety*
madela veš sej delam nekako tako, kot si napisala, skoraj vsak dan greva sami kam za kakšno urico, svojo sestrico ima ful rada, kopata se itak skupaj, ampak tako zelo se mi je tamala spremenila odkar je dopolnila 3 leta, da sploh ne dojemam, kaj dogaja, kot, da me ne rabi več oz.sploh ji nisem več pomembna, atija itak bolj upošteva.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a mi katera razloži
9.12.2008 8:34:35   
madela
Bekica1,tvoja punčka raste,postaja velika in vedno bolj se zaveda same sebe. V teh letih nastopi tudi obdobje trme. Otrok bo na ves glas zahteval,da ga poslušate in vedno bolj bo želela udejanjit tudi svoje želje in potrebe. Zelo se zaveda svojega JAZ-a. Hoče,pokazat,kaj vse zmore in zna.
Brez skrbi,tvoja punčka te ima rada,ampak se je odločila da bo prerezala popkovino in pogledala  kaj vse je še tam zunaj. Zdaj si morda želi več časa z očkom,kasneje  s kakimi prijeteljicami,babico,dedijem...kar pa ne pomeni,da mame več ne potrebuje. Ona že dobro ve,da je mamica vedno ob njej in da ji ne boš odšla. Sicer pa obstaja tudi ta skrajnost,ko se otrok pretirano boji,da bo zgubil starše,da bodo odšli.
Eden mojih je bil takšen. Dobesedno priklenil se je na naju z možem. Nihče drug ga ni mogel pocrkljat. Ko pa smo dobili novega člana,pa se je odlepil in začel raziskovat svet okrog sebe. Meni je bilo vpravo olajšanje.
Torej pusti tvoji pupi,da raziskuje. Dokler je tako je ok.
Začela bo preizkušat tudi meje(ali pa jih že)do koder lahko gre. Trme ne moreš preprečit,z njo se je treba spoprijet. Morda bi si kupila kakšno revijo ali knjigo,ki ti bo ob tem pomagala(jih je kar nekaj na to temo)

Sicer pa,kot sem že v prejšnjem postu napisala,vključuj jo v čim več dejavnosti skupaj z mlajšo hčerko.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a mi katera razloži
9.12.2008 14:59:23   
*sweety*
hvala Madela in ostale. Bom morala še kaj prebrati, da mi ne bo tako težko.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a mi katera razloži
9.12.2008 20:12:47   
pety78
Bekica, naj ti ne bo hudo, ker mine, verjemi. Pred kakim mesecem sem imela sama takšne težave s starejšim sinom, ki je star 3 leta. Imam pa še 5 mesečno punčko. In očitno je potreboval malo več moje pozornosti. Mala je bila od rojstva non stop na rokah, pa krče je imela in se samo drla.
Za Vida je bil pa ati, ati, mami pa bejž stran.
No, sedaj je zopet tako, kot je bilo.

_____________________________



(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obnašanje triletnice
9.12.2008 20:23:57   
frutka_
Hvala bogu. Ugotovila je da ne sega svet samo od doma pa do vrtca. Očitno je tako malo družabno bitje. Pri 3-eh letih nasplošno otrok ugotovi da je ON-ON. Da je samostojno bitje. In z vsakim razvojnim mejnikom, ki ga prestopi naredi veeeeeelik korak proč od tebe. Zdi se mi, da imaš več težav ti kot mamica. Deklica je radovedna, samostojna. Hodi v vrtec, izbira si družbo, pove kaj želi in misli...
Zaradi tega ne rabiš imeti slabe vesti in pomojem ljubosumje tukaj ne igra nobene vloge. Deklica "dozoreva".


(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?