|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 14:28:06   
Sibil_
Prosim za nasvet - svoje stanovanje bom oddala in kličejo me tudi tujci, ki bi ga radi najeli.
Zanimajo me izkušnje z oddajo tujcem, pasti, na kaj biti previden in kaj dopisati v pogodbo.
Gre se za državljane BiH.

Hvala za vsak nasvet!

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 16:06:07   
ursi
Oprosti, mogoče ne bom odgovorila ravno na tvoje vprašanje ampak vseeno - ni rečeno, da so tujci vedno "slabši", tudi s "čistokrvnimi" Slovenci imaš lahko težave, če naletiš na taprave.

To pa ne vem, če bi morala tujcem še kakšne posebne pogoje postavljat - pazi na to, da se boš že v osnovi zaščitila, ne glede na to, kakšnega državljanstva bodo podnajemniki. Jaz pa žal teh "pravniških" fint ne poznam tolk, da bi vedla pomagat, na kaj bodi še posebej pozorna oz. previdna.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 19:34:39   
Sibil_
Ja saj to vem, da so lahko tudi Slovenci težavni, ampak glede na to, da tujci nimajo državljanstva so mogoče kakšne posebnosti, za katere je boljše vedet. Če bi imela predsodke jih sploh ne bi jemala kot potencialne kandidate, ena družina recimo že več kot leto išče stanovanje, ker jih nihče noče-so tujci in imajo majhne otroke. Ampak njih se malo tudi sama bojim, ker jih pač težko ven vržeš...zato sprašujem za izkušnje.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 20:46:27   
mateyka
če kaj pomaga:
http://med.over.net/forum5/read.php?182,5192175

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 21:24:37   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Prosim za nasvet - svoje stanovanje bom oddala in kličejo me tudi tujci, ki bi ga radi najeli.
Zanimajo me izkušnje z oddajo tujcem, pasti, na kaj biti previden in kaj dopisati v pogodbo.
Gre se za državljane BiH.

Hvala za vsak nasvet!

LP,
Sibil RR




A bi državljani bih stanovanje najeli sami ali bi ga zanje najelo kakšno podjetje?

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 21:40:16   
Sibil_
Sami-to je družina.

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 22:26:57   
sanelaa
Najemniki pa bodo pač na podlagi najemne pogodbe na pristojni upravni enoti prijavili začasno prebivališče, mislim da potrebujejo državljani Bosne vizo za bivanje v sloveniji oz. odvisno kako dolgo so že tukaj, ali tukaj delajo, jim teče delovna doba.............al bodo pač zdaj čisto na novo prišli v slovenijo.
Najemno pogodbo potem overite pri notarju, na upravni enoti overite podpise, najkasneje do vsakega 15.01. v letu morate na DURS prijaviti prihodke od prejete najemnine za preteklo leto. Na podlagi tega vam bodo na DURS odmerili dohodnino. Ali je najmenik slovenec ali tujec pa itak nima veze oz. ne vpliva na davek.


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
18.9.2010 23:29:25   
Sibil_
Ne, fora je v temu da mi je on rekel, da naj bi zaradi vize potrebovali pogodbo za nedločen čas-kar mi ne diši.
Za davek itn. mi je itak jasno, ampak jaz bi oddajala pač s pogodbami za eno leto, ne več.
In ravno zato sem v dilemi, ker ne vem kaj ta viza in bivanje pomeni, če mi recimo nehajo plačevat in jioh hočem vržt ven? Malo me ta izselitev skrbi potem....user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 7:27:02   
bumerang
Sibil, ni šans, da jih prijaviš za ndč, se jih ne znebiš več. Potem jim moraš, če bi jih slučajno ven metala, poiskati ustrezno nadomestno stanovanje, na tvoje imajo predkupno pravico in še en kup stvari. To je najboljša pot v to, da ti ne plačujejo.
To kar ti je rekel, sploh ni res. S pogodbo za eno leto gre na upravno enoto in potem dobi vizo za eno leto, ki se mu potem vsako leto lahko podaljšuje.
Pri meni so se ex yu izkazali kot zelo zanesljivi, veliko bolj kot slovenske družine, ki ti ponavadi, ko le morejo, zarijejo nož v hrbet, če ne zaradi drugega zaradi fovšije. Po njihovo bi človek moral kar zastonj stanovanje oddajat. Kaj boš ti živel z njihovim denarjem?!
Če imaš z jugoviči srečo in ta ni niti tako redka, pa so zelo fer. Če si tudi ti seveda fer.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 8:46:43   
mateyka
Ne, fora je v temu da mi je on rekel, da naj bi zaradi vize potrebovali pogodbo za nedločen čas


to pa prvič slišim. nikjer na svetu ni za vizo treba pogodbe na nedoločen čas - kako le? tudi viza ni za nedoločen čas.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 10:04:15   
Sibil_
Ja saj to je tudi moj pomislek. No je pa prišla na ogled ena družina-tudi ex Yu, samo se mi zdijo kar zanesljivi.
Ampak spet je problem, ker nimajo za akontacijo in bi plačevali vse sproti. Delujejo pa zanesljivi, podpišejo karkoli ker jim teče voda v grlo, v prejšnjem stanoanju so pa že 8 let - to je kar ok podatek, kaj pravite?

Joj sem v dilemi....user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 12:27:27   
NEVA-1
Dvomim, da imata viza in pogodba o najemu bistveno zvezo, saj se začasno prebivališče podaljšuje istočasno, kot delavno dovoljenje in posledično tudi viza za bivanje in je v bistvu vse povezano, vsaj tako sklepam iz našega primera, le da smo mi delodajalci in ne stanodajalci, ampak hočem le kak koristen nasvet dat...


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 12:53:14   
bumerang
Sibil, nikoli ne vzemi nikogar, ki ti ne plača varščine in hkrati še zadnje najemnine. Če nimajo, naj plačajo v več obrokih.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
19.9.2010 14:23:45   
sanelaa
Varščino morajo dati, vsaj za en mesec, pa en mesec jim daš potem odpovednega roka. 

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
20.9.2010 10:30:20   
principessablu
ima vezo...oni želijo pgodbo za nedoločen čas,hkrati da se prijavijo za stalno,na podlagi stalnega bivališča dobijo vizo...svetujem ti da jim stanovanja ne oddaš...oddaj takim,ni pomembno iz kje so,ki imajo urejene papirje,redno službo ali pa da je najemnik neka priznana tuja firma...tuje državljane je veliko težje ven spravit iz stanovanja...imam prijatelja,ki ima stanovanje v centru Lj,15 let niso plačevali najemnine,ven jih ni mogel vreči,niti s silo,niti s policijo.šele po 15 letih jih je sodišče vrglo ven in jim dalo socialno stanovanje,ne moreš verjet...so pa iz bih...brez papirjec,vize.službe...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oddaja stanovanja tujcu?
20.9.2010 13:26:44   
mini86
kolegica ima nad sabo makedonce..so zelo uredu..kar hočm povedat je to da so enkrat pršli policisti prevert kok oseb dejansko živi notri..oz če jih živi tok kokr jih je prjavlenih..tko da mislm da morš jt prjavt tujca na policijo..da vodijo evidenco..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?