|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 10:32:28   
Onasiss
Zanima me ali ja katera že dobila odločbo za sprejem otroka v vrtec v MOL in kakšen je bil odgovor?

_____________________________

So what....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 11:00:37   
nateja
Mi smo dali prošnj za vpis v vrtec Šentvid.Dobili odločbo, da nismo sprejeti in smo 181. na čakalni vrsti!!!  user posted image Drugače so jih pa sprejeli 57 otrok.
Smo iz Lj, oba delava, je najin prvi otročiček!
O vrtcu pa lahko le sanjamo!!!

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 11:02:41   
ronja
Dala prošnje na en kup vrtcev, do zdaj sva dobila že iz 3 odgovore, tamicena je v enega sprejta, sicer pa povsod neg. Želela bi si met obe v istem vtcu...

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 11:56:13   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Dala prošnje na en kup vrtcev, do zdaj sva dobila že iz 3 odgovore, tamicena je v enega sprejta, sicer pa povsod neg. Želela bi si met obe v istem vtcu...

Bodi vesela, da si dobila. Ravnokar sem dobila pošto. Dala sem v sedem vrtcev in v nobenemu ni sprejeta. GROZA!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

V tem vrtcu, ko imam že ta velikega pa je na 6. mestu na čakalni listi. A mogoče katera ve kako je s to čakalno listo? A to pomeni, da bo sprejeta, če se 6. otrok izpiši v naslednjem šol. letu, ali da bo naslednje leto, ko bodo novi vpisi zagotovo sprejeta???? Ne vem. Kajti ona naj bi šla v vrtec šele s 16. januarjem, a se takrat skupine lahko kaj tudi povečajo????

_____________________________

So what....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 12:25:54   
emaa
Glede na to, da je 6. v čakalni vrsti, bo po moje dobila mesto, zaradi izpisov otrok. Moja dva sta bila lani na 56. in 57. mestu, pa sta novembra dobila mesto. 

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 12:37:27   
sazi
Še čakam na odgovor iz vrtca, kjer je že starejši - drugam nisem dajala vloge.
Je bil pa lani sinko 19. v čakalni vrsti in potem decembra dobil mesto v vrtcu (želela sem mesto s septemrom), pa sem vseeno vesela, da je dobil mesto v željenem vrtcu.
Za malo pa so mi že ob oddajanju vloge rekli, naj kar računam, da bo negativen odgovor, ker je letnik 2009 in še ne bodo delali skupin s tem letnikomuser posted image .

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 20:23:31   
Taula
En vrtec....182 mestouser posted image
Drugi vrtec....ni še uradnega odgovora, a znanka je dobila zavrnjeno, pa ima več točk kot jaz.user posted image

Iz drugih vrtcov še ni, ampak sem 100% da nas nikjer ne bodo vzeli. Me skrbi če bomo sploh drugo leto prišli notri, ker nimajo prednosti otroci ki so bili že zavrnjeni. En z večimi otroci ima še vedno več točk kot jaz z enim zavrnjenim.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
25.4.2009 20:25:43   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Dala prošnje na en kup vrtcev, do zdaj sva dobila že iz 3 odgovore, tamicena je v enega sprejta, sicer pa povsod neg. Želela bi si met obe v istem vtcu...

Bodi vesela, da si dobila. Ravnokar sem dobila pošto. Dala sem v sedem vrtcev in v nobenemu ni sprejeta. GROZA!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

V tem vrtcu, ko imam že ta velikega pa je na 6. mestu na čakalni listi. A mogoče katera ve kako je s to čakalno listo? A to pomeni, da bo sprejeta, če se 6. otrok izpiši v naslednjem šol. letu, ali da bo naslednje leto, ko bodo novi vpisi zagotovo sprejeta???? Ne vem. Kajti ona naj bi šla v vrtec šele s 16. januarjem, a se takrat skupine lahko kaj tudi povečajo????


6 mesto je dobro, ker ni nujno da bodo vsi ki so bili sprejeti v ta vrtec vpisala otroka.user posted image  Za drugo leto ni nujno, ker zavrnjeni nimajo avtomatske prednosti, imajo le 10 točk več.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
26.4.2009 13:53:20   
gajči
Mi smo dobili odločbo v petek. Dali smo vlogo samo v en vrtec in smo zavrnjeni user posted image  Sin je na 120. mestu na čakalni listi, tako da nekega upanja nimam. Sem bila 100% prepričana, da bomo dobili mesto, zdaj pa to. Na dan, ko je bil rok za oddajo vlog, so sprejeli nova pravila točkovanja. A se katera spozna na to? Meni se to zdi zelo čudno, prijavljali smo se po enih pravilih, potem so nas pa razporejali po novih user posted image  Kako je to sploh možno? Gre se za Ljubljano, a je še katero zmotilo to?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
26.4.2009 14:00:42   
hokejistka
Za LJ je letos potekal vpis v vrtce med 1.4 in 15.4. Novi pravilnik je bil sprejet 30.3. Pretekla leta je vpis potekal do 31.3, letos pa do 15.4.

Za Lj naslednje leto otroci na čakajoči listi ne bodo dobili dodatnih 10 točk. To je le prehodna določba, ki je naslednje leto v pravilniku naj ne bi več bilo. user posted image

Letos bo z vpisi v LJ še večja kriza kot je bila preteklo leto. user posted image user posted image Otroci iz zunanjih občin praktično nimajo možnosti za vpis v Lj, razen, če so starši prijavljali stalno prebivališče v MOL.

mlea tvoja user posted image bo skoraj zagotovo sprejeta, če je 6. v čakalni vrsti.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
26.4.2009 14:57:08   
viledka
cist sem razocarana. Dala sem vlogo v vrtec kjer imam starejsega in sem 47 na čakalni - s tem, da zivimo v obcini Ljubljana in imam kar nekaj tock.
Ful sem razocarana nad sistemom - hocejo brezplacne vrtce - po drugi strani, pa sploh nimamo moznosti vpisati otrok v vrtec - pa ceprav smo pripravljeni placevat, ker drugih moznosti za varstvo nimamo.....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
26.4.2009 21:28:12   
Onasiss
Kateri pa je nov pravilnik? Ker če gledam po kriteriju točkovanja, ki sem ga prejela poleg odločbe ni nikjer zapisano, da socialno ogrožene družine prejmejo kakšno točko ali je to že samo po sebi dejstvo, da imaš prednost?
Ne vem, res sem v dilemi, saj sem zasledila nekaj različnih informacij.

_____________________________

So what....

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
27.4.2009 11:33:21   
hokejistka
mlea otroci, ki so socialno ogroženi imajo pri sprejemu v vrtec prednost, če predložijo mnenje CSD o ogroženosti. Ni dovolj odločba, da prejemajo denarno socialno pomoč, ampak mora center napisati mnenje. Prednosti sprejem pa imajo poleg teh otrok, tudi otroci, ki imajo odločbo ZRSŠ za usmerjanje- da gre torej za otroka s posebnimi potrebami. Teh dveh kategorij v točkovniku ni, so pa v pravilniku.

lp

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
27.4.2009 20:11:06   
Taula
Ja ti otroci tudi med letom preskočijo čakalno vrsto. Ja če pa ukinejo 10 pik za zavrnjene otroke, potem pa starši samo z enim otrokom sploh nimamo šans, ker imajo tisti z dvema ali več vedno več pik, in te lahko vsako leto porinejo daleč na čakalno listo.user posted image

Gajči..ma tele pravilniki so tudi meni mimo. Jaz sem vlogo oddal ko mala še ni bila stara 14 dni, torej maja 2008 ko so imeli druga pravila, in mogoče dobim vrtec septembra 2010?? Vmes naj jo imam pa kje? A mi jo bo kdo na občini merkal? Ali pa plačal privat varstvo?Sram jih je lahkouser posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
27.4.2009 20:58:43   
Onasiss
Ja, jaz sem rekla, da če ne dobim vrtca, jo bom 14. januarja 2010, ko bom nastopila prvi dan v službi Jankoviću na MOL peljala.user posted image user posted image user posted image  



_____________________________

So what....

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 11:14:28   
Yasminka
Evo, tudi mi smo dobili odločbo za vrtec!
Za našo veliko (letnik 2005) je pozitiven odgovor, za malega (2008) pa negativen. Je na 68 mestu user posted image .Sploh mi ni jasno... v odločbi piše,da bi za sprejem moral dobiti le 3 točke več!?
Zdaj čakam še odločbe iz ostalih vrtcev, ampak bom šla gledat, kako so mi točkovali vlogo.
Se pa čez mesec selimo v bližino tega vrtca, tako da upam, da bo dobil še kakšno točko.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 12:43:01   
Calena
Ojla,

Tudi mi smo dobili odločbo za sprejem v vrtec za našega malčka (april 2008) in na srečo smo sprejeti v nam najbljižji vrtec s septembrom.

Mislim, da so v ljubljanskih vrtcih letos še bolj dosledno kot pretekla leta upoštevali kriterij, da je katerakoli enota vrtca najbljižje stalnemu ali začasnemu prebivališču otroka.

Upam, da bodo tudi vaši sončki dobili prosto mesto v vrtcu, ker to je pa res že too much, da po eni strani hočejo, naj bo čimveč otrok, po drugi strani pa ne zagotovijo dovolj vrtcev.

Lp,
Calena

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 12:53:35   
Taula
Še eno zavrnitev imamo...103 mesto, manjka nam 5 pikuser posted image  Moji kolegici so v vrtcu rekli da so točke fiksne, da se med letom upošteva le socialni status, tako da ne moreš novih nabirati. Je spraševala ker je noseča ponovno.

< Sporočilo je popravil Taula -- 28.4.2009 12:55:43 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 19:42:47   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Ja, jaz sem rekla, da če ne dobim vrtca, jo bom 14. januarja 2010, ko bom nastopila prvi dan v službi Jankoviću na MOL peljala.user posted image user posted image user posted image  




Midva (jaz in user posted image ) bova tam že 1. septembra letos. brez zezanja. Smo dali v 7 vrtcev, tri negativne že imamo. 180., 256. in 157. mesto. Zmagamo.
Po zakonu (Zakon o vrtcih) je tole :
10. člen (zagotavljanje vključevanja otrok v programe javne službe) Kadar v kraju bivanja ni vrtca, ki izvaja javno službo, oziroma vrtec nima prostih mest, starši pa izrazijo interes za vključitev v vrtec tolikšnega števila otrok, da bi se v skladu s standardi in normativi oblikoval en oddelek, je lokalna skupnost dolžna najkasneje v 30 dneh začeti postopek za zagotovitev dodatnih prostih mest v javnem vrtcu ali razpisati koncesijo.
Jaz ne mislim pustit službe (čeprav bi imela potem kot brezposelna več točk, kakšna ironija, in bi bila doma, otrok pa v vrtcu). Tudi se ne mislim delat, da sva z mojim ločena, ker mi je to res bedno. Mislim pa ''nabrat'' vsaj 13 mamic z bebicami in hajdi na MOL. Pa upam, da bodo tamali mel slab dan user posted image . A gre katera zraven?

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 20:09:36   
Onasiss
Ja, jaz sem takoj za. Mislim, da če se tlele najde res tok mamic, pa upam, da v čimkrajšem času, se dobimo napišemo en dobr dopis in pošljemo na MOL potem mislim, da smo zmagale.

A odpremo še eno debato z novim naslovom, kjer bi zbirale podpise za tale 10. člen.

buhtlčkuser posted image user posted image user posted image  bravo, da si tole našla.

_____________________________

So what....

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 20:27:36   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Ja, jaz sem takoj za. Mislim, da če se tlele najde res tok mamic, pa upam, da v čimkrajšem času, se dobimo napišemo en dobr dopis in pošljemo na MOL potem mislim, da smo zmagale.

A odpremo še eno debato z novim naslovom, kjer bi zbirale podpise za tale 10. člen.

buhtlčkuser posted image user posted image user posted image  bravo, da si tole našla.


evo
http://www.ringaraja.net/forum/m_4108312/mpage_1/key_/tm.htm#4108325

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 20:44:31   
Naja31
Jaz sem ravno danes dobila odločbo za mlajšega sina (april 2008), sprejet je v isti vrtec kamor hodi že starejši (Lj - Andersen)
Madona,očitno moram biti prav srečna.

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 21:21:29   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz sem ravno danes dobila odločbo za mlajšega sina (april 2008), sprejet je v isti vrtec kamor hodi že starejši (Lj - Andersen)
Madona,očitno moram biti prav srečna.


user posted image user posted image  To pa zato, ker bo 1.9.2009 star več kot 11 mesecev. Ti otroci pa imajo prednost.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 21:24:58   
Naja31
Pa tudi to, da je en otrok že v istem vrtcu, prinaša točke. Jaz mislim, da je bilo to ključno.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 21:26:02   
viator
IZVIRNO SPOROČILO: Calena

Ojla,

Tudi mi smo dobili odločbo za sprejem v vrtec za našega malčka (april 2008) in na srečo smo sprejeti v nam najbljižji vrtec s septembrom.

Mislim, da so v ljubljanskih vrtcih letos še bolj dosledno kot pretekla leta upoštevali kriterij, da je katerakoli enota vrtca najbljižje stalnemu ali začasnemu prebivališču otroka.

Upam, da bodo tudi vaši sončki dobili prosto mesto v vrtcu, ker to je pa res že too much, da po eni strani hočejo, naj bo čimveč otrok, po drugi strani pa ne zagotovijo dovolj vrtcev.

Lp,
Calena


Se čisto strinjam z napisanim....imeli bi večjo nataliteto, ko se končno rodi malo več otrok, pa taka štala z vrtciuser posted image .

Mi smo imeli očitno veliko srečo...hči je bila sprejeta v nam najbližjo enoto (H.CH. Andersen), s 1.9. 09.

(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?