|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odstavitev od dojke
7.9.2009 15:54:09   
Dričo
Mene zanima,če ima mogoče karera izkušnjo kako odstaviti otroka od dojke.Sestra ima sinka,ki je star že leto in pol in bi seveda že rada končala to agonijo,ponoči se ji še vedno zbuja(2-3x),seveda je urujena.Prosim za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odstavitev od dojke
7.9.2009 16:01:47   
Sreča in ljubezen
Naj poskusi dat flasko, mislim da bo pomagalouser posted image

_____________________________


(odgovor članu Dričo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odstavitev od dojke
7.9.2009 17:14:09   
zupancdam
pozdravljena, na hitro moja izkušnja, naša je bila stara skoraj 2 leti, ko sva se ponoči in podnevi skoz dojile, ampak ker sem jaz zanosila ona pa mi je ko je šla sep. v vrtec po vrtecu sitnarila z zizo, rekla da naredim temu konec. Jaz sem prišla domov in sem si enostavno dala flajšter na zizo pa malo rdeče barve in je užgalo, kar še danes ne morem vrjeti, isti dan je pustila zizo na miru in konec dojenja, sem rekla da mamico boli in ko je hotela zizat sem ji pustila da se je približala ampak sem takoj odskočila in rekla aaaaaaauuuu boli mamico in tako se je nehalo. Naša je bila obsedena z dojenjem in marsikateri to povem kako sem odvadila  hčero od dojenja, ker nekatere poskušajo da si mažejo z vsem mogočim dojke pa ne pali. No, to je moje mnenje, mogoče malo smešno ampak pri nas je delovalo, je pa res da je bila moja hči občutljiva na vsako prasko, kri... tako da je zaradi tega uspelo, srečno

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Sreča in ljubezen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
7.9.2009 21:37:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sreča in ljubezen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odstavitev od dojke
8.9.2009 12:05:55   
zupancdam
ja se strinjam, dojenje pri tej starosti je pač crkljanje in pozornost
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Sreča in ljubezen

Naj poskusi dat flasko, mislim da bo pomagalouser posted image


Lepo prosim, flašo!!!! Pa nisi resna. Že tako opozarjajo da dude in flaške v obdobju malčka škodujejo zobem,...

Nasvet, enostavno, naj se zapne do vratu.
Pa kadar se otrok hoče dojit, naj mu ponudi za pit, če tega noče, naj mu da za jest, če pa mu to ni ok, pa pomeni, da hoče pozornost, zato naj se gre tisti trenutek z njim intenzivno ukvarjat

Odebeljeno je bistvenega pomena. Dojenje je pijača, hrana in crkljanje, vse to se da nadomestiti in zato tudi flaška ni dobra, ker gre iz ene navade v drugo, slabšo.



_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 16:52:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   USPAVANJE Z DOJENJEM
9.9.2009 10:44:35   
yupi

Imam hčerko ki je stara 9m in se še vedno rada doji sicer me to ne moti,zanima me če je katera imela podoben primer da je  otroka uspavala z dojenjem,kako je to rešila ko je šla v službo.Namreč meni se počasi porodniška bliža koncu.
Da navedem primer:
Otroka uspavam z dojenjem,spi tri četrt ure in ker ni dovolj naspana se vležem zraven da se še podoji in zaspi nazaj,je mogoče imela katera enak primer,ker za mene je to čisto nekaj novega je res da je drugi otrok ampak pri prvem tega ni bilo se je dojil do 9m. tudi spal je celo noč,prosim za nasvet.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 15:19:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu yupi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: USPAVANJE Z DOJENJEM
9.9.2009 19:00:24   
yupi

hvala za odgovor mislila sem popoldanski spanec

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 22:12:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu yupi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: USPAVANJE Z DOJENJEM
10.9.2009 9:47:25   
yupi

babica včasih tašča

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.9.2009 15:50:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu yupi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odstavitev od dojke
17.9.2009 8:17:30   
Mija79
Pozdravljene!No tudi sama sem imela iste tezave,kako sina odstaviti od prsi,ker je bil res ze skrajni cas,26 mesecev dojenja ,nikoli vec.Po vseh neuspesnih metodah,mazanja bradavic z raznimi zavbami,sem se odlocila za metodo flajster na zizo pobarvan z rdeco barvo,ne mores verjet,takojsen ucinekuser posted image user posted image user posted image ,mamico boli zizika,zizika bolana.v glavnem je zaleglo nad pricakovanjiuser posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: zupancdam

pozdravljena, na hitro moja izkušnja, naša je bila stara skoraj 2 leti, ko sva se ponoči in podnevi skoz dojile, ampak ker sem jaz zanosila ona pa mi je ko je šla sep. v vrtec po vrtecu sitnarila z zizo, rekla da naredim temu konec. Jaz sem prišla domov in sem si enostavno dala flajšter na zizo pa malo rdeče barve in je užgalo, kar še danes ne morem vrjeti, isti dan je pustila zizo na miru in konec dojenja, sem rekla da mamico boli in ko je hotela zizat sem ji pustila da se je približala ampak sem takoj odskočila in rekla aaaaaaauuuu boli mamico in tako se je nehalo. Naša je bila obsedena z dojenjem in marsikateri to povem kako sem odvadila  hčero od dojenja, ker nekatere poskušajo da si mažejo z vsem mogočim dojke pa ne pali. No, to je moje mnenje, mogoče malo smešno ampak pri nas je delovalo, je pa res da je bila moja hči občutljiva na vsako prasko, kri... tako da je zaradi tega uspelo, srečno

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odstavitev od dojke
17.9.2009 10:44:33   
zupancdam
evo, še ena ki je pri njej užgalo to s flajštrom, bravo
IZVIRNO SPOROČILO: Mija79

Pozdravljene!No tudi sama sem imela iste tezave,kako sina odstaviti od prsi,ker je bil res ze skrajni cas,26 mesecev dojenja ,nikoli vec.Po vseh neuspesnih metodah,mazanja bradavic z raznimi zavbami,sem se odlocila za metodo flajster na zizo pobarvan z rdeco barvo,ne mores verjet,takojsen ucinekuser posted image user posted image user posted image ,mamico boli zizika,zizika bolana.v glavnem je zaleglo nad pricakovanjiuser posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: zupancdam

pozdravljena, na hitro moja izkušnja, naša je bila stara skoraj 2 leti, ko sva se ponoči in podnevi skoz dojile, ampak ker sem jaz zanosila ona pa mi je ko je šla sep. v vrtec po vrtecu sitnarila z zizo, rekla da naredim temu konec. Jaz sem prišla domov in sem si enostavno dala flajšter na zizo pa malo rdeče barve in je užgalo, kar še danes ne morem vrjeti, isti dan je pustila zizo na miru in konec dojenja, sem rekla da mamico boli in ko je hotela zizat sem ji pustila da se je približala ampak sem takoj odskočila in rekla aaaaaaauuuu boli mamico in tako se je nehalo. Naša je bila obsedena z dojenjem in marsikateri to povem kako sem odvadila  hčero od dojenja, ker nekatere poskušajo da si mažejo z vsem mogočim dojke pa ne pali. No, to je moje mnenje, mogoče malo smešno ampak pri nas je delovalo, je pa res da je bila moja hči občutljiva na vsako prasko, kri... tako da je zaradi tega uspelo, srečno



_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odstavitev od dojke
17.9.2009 11:50:53   
Mija79
Je ze bil skrajni cas,sam njegova reakcija me je tako presenetila ,ker je bil res osupeluser posted image ,jaz pa sem komaj zadrzevala smehuser posted image user posted image ...

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odstavitev od dojke
17.9.2009 21:21:02   
poli*
yupi- naša je stara 10,5 mes. in se stalno dojimo... sploh pa za uspavat. Ker se nam je po bolezni pojavila težava s spanjem, sem začela brati knjigo Otroško spanje brez joka v sanje. Notri so opisane metode, na kakšen način otroka napravit, da bo zaspal sam... trenutno treniramo samo spanje, da se bo čim manjkrat ponoči zbudila... ko nam to zalaufa pa poskusimo še z odstavljanjem.

Predhodnice so sicer napisale metodo s flajštrom  user posted image , vendar tebi ta ne more pomagati, ker otrok ni še dovolj star, da bi razumel, da mamico boli.

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odstavitev od dojke
18.9.2009 20:07:37   
yupi

hvala za nasvet bom poskusila in prebrala to knjigo

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odstavitev od dojke
21.9.2009 22:40:41   
pumpkin23
Jaz imam podobne tezave. Moj sin je star 9 mesecev in se sedaj ponoci doji 2x. Vcasih sva imela nek ritem, da sva se dojila okoli 3.00 ponoci in to je bilo to. Sedaj pa sva prsla na 2x dojenje ponoci in to brez vsakega ritma. Jaz sm ze cisto povozena ker ne spimo ponoci vec kot 2 uri skupi. Cez dan mi lepo je gosto hrano in se dojiva le enkrat cez dan. Zvecer pa noce gresa oziroma keksolinota in je njegova hrana zadnja ob 17.00, nato pa dojenje pred spanjem okoli 20.30. Ponavadi je tolk zaspan da samo malo poziza in ze spi. Kako ga nej pripravim da se bo vec najedu? O flaski pa ni govora. Sploh ne mara nobenega umetnega mleka.

O tej knjigi (Otrosko spanje brez joka s sanje)sem slisala ze kar nekaj in me zanima ce se jo res splaca kupiti. A so napotki kruti do otroka ali so prijazni? Sej vem da ce bi ga pustila se dreti bi prej ali slej dojel da pac ne bo noben prsu do njega in tud zize ne bo. Sam to ni moj namen in bi to rada spelala na bolj otroku prijazen nacin.

(odgovor članu yupi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odstavitev od dojke
23.9.2009 9:01:05   
koala
pumpkin, meni osebno se ja za knjiga Otroško spanje, brez joka v spanje zdela najbolj prijazna otroku. Kajti tukaj avtorica piše da otroka ne puščaš da zaspi v joku, ampak ga pomiriš in šele nato odideš in to vajo ponavljaš. Sicer pa si jo najprej izposodi v knjižnici pa boš videla če ti (vama) ustreza.
Jaz jo toplo priporočam.

Glede odstavljanja, jaz sem počasi opuščala podoj za podojem, najprej dnevne, kasneje še nočne sem mu pa če se je zbudi ponudila vodo. Jaz si zaradi količine mleka ki sem jo imela nisem mogla privoščit kar naenkratne odstavitve.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu pumpkin23)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?