|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Okraski za na jelko :-)
20.11.2009 19:49:19   
SURF
Bliža se čas,družinski čas in čas ustvarjanjauser posted image Zelo si želim jelko do stropa in letos jo bomo imeli,sem se pa odločila ,da bom okraske naredila sama...ker vas je tukaj kar nekaj majstric bi prosila za nasvete,slikceuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 20.11.2009 21:24:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 20:00:52   
tweety83
  • Mi smo ponavadi kakšne majhne škatlice od vžigalic zavili v svetleč darilni papir in naredili mašnico in jih obesili na smrekico - je blo zelo luštno.
  • Je pa tudi ful lepo če imaš gor kake palčke obešene (kot cimetove) in pa posušene limone in pomaranče,pa kakšne rdeče pentlje.....
  • Ali pa storžke posprejaš s srebrnim ali zlatim sprejem......
  • Če pa imaš veliko prostega časa,pa lahko tudi skvačkaš kakšne okraske.....
  • Nekje sem videla okraske iz makaronov (imaš pač več vrst makaronov,ki jih zlepiš skupaj v kakšen lik).....lahko jih tudi posprejaš ali pa pustiš take kot so.....
  • Ali pa kakšne okraske iz testa (da jih spečeš) ali pečene kekse (iz modelčkov).....
  • Nekateri izdelujejo tudi majhne okraske iz "gipsa" ali das mase,ki jih potem poljubno pobarvaš....
***ma idej je veliko,sam časa za ustvarjanje bolj malo***user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 20:06:26   
Anonimen
midva jih bova letos delala iz hama perlic user posted image

(odgovor članu tweety83)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 20:30:10   
hubi
Kupim čokoladne bonbone in jih obesim. Potem jih pa recikliramo januarja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 20:56:56   
kajajaka
Lani sem v eni knjigarni kupila modelčke za vlivanje gipsa. Mislim, da je ene 5 različnih, takih okoli 7 cm velikih motivov - smežak, smrekica, angelček,...
Lepo vsak večer vliješ, notri daš še košček žičke (na katero potem vrvico navežeš za na smrekico), drugi dan posušene ven daš in vliješ nove...
Ko imaš dovolj narejenih, je pa najlepše - barvaš z vodenkami in domišljiji pustiš svojo pot. user posted image  Vsi bodo unikatno poslikani, da o otroškem veselju ne govorimo...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 20:58:47   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Kupim čokoladne bonbone in jih obesim. Potem jih pa recikliramo januarja. user posted image


hubi tudi tvojo varianto smo že sprobali, ampak je bila smrekica še pred Božičem skoraj gola user posted image user posted image user posted image
mi pa široki kot tapravi Božički user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 21:03:24   
Ribica **
http://malenoreideje.blogspot.com/2008/12/zvezdice-iz-fimo-mase.html 

http://malenoreideje.blogspot.com/2008/02/novoletne-bunkekrogle.html 

http://malenoreideje.blogspot.com/2007/11/okraski-iz-slanega-testa.html

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 21:21:50   
žab*ca
Jaz sem pa iz ene revije tole kopirala in so mi ful lepi okraski.

Napihneš male balončke.Potem gor ovijaš špago,tako mal debelejšo,kar tako poljubno,vmes naj bojo prazni prostori.Na koncu narediš vozalček z začetkom špage tako da lahko obesiš na jelko.
Potem pa iz moke in vode narediš malo gostejšo zmes in to špago fajn prepojiš z njo in daš sušit dan dva.
Ko se posuši,balončke popkaš in jih ven izpraskaš,in posprejaš z zlatim,ali srebrnim sprejom.
Nitako veliko dela,čeprav zgleda,pa ful lepo.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 21:35:52   
blaža
lahko nardiš okraske iz slanega testa, angelčke, pa z modelčki od piškotkov, pol pa zavežeš z rafijo, pustiš kar nepobarvane, da maš za kombinacijo z kako drugo rečjo barvno. lahko spečeš medenjakove srček, jih okrasiš z belim in zavežeš na jelko tes ponovno kombiniraš z barvnimi balončki. jaz dam včasih posušene kolobarčke pomaranče, pa še kej skombiniram.

Če bom utegnila prilepim slikico od jelke, prejšnjega leta.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 21:43:41   
blaža
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 22:19:16   
sonček33
Blaža, noro lepi angelčki. Lahko rečem samo wau.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 22:20:14   
frrrr
kolk luštni okraski. bravo!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
20.11.2009 22:20:42   
blaža
user posted image
user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 14:04:46   
SURF
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
PUNCE,FENOMENALNE STE!



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 14:07:39   
SURF
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
PUNCE FENOMENALNE STE!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 14:08:47   
SURF
BLAŽAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
S čim si jih pobarvala potem...

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 14:10:28   
SURF
aha...mislim tiste k si jih,na jelki se mi zdi da nekaj je barvnih...

Kako se pa sušijo pomarančeuser posted image ?

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 15:42:12   
tascha
Pomaranče, limone, limete, mandarine narežem na rezine in jih dam kar na radiator sušit. Ful lepo diši, pa fajn se posuši. user posted image Sicer bomo pa mi letos imeli okraske iz hama perlic. Ji delata otroka - zvezdice in krogce. Ker sta bolna, se fajn zamotita, pa še lepi okraski so.user posted image

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 15:51:39   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: SURF

BLAŽAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
S čim si jih pobarvala potem...



ma te angelčke in pa okraske iz slanega testa, nisem barvala, sem pustila kar naravne barve kot je testo. v mes lahko daš medenjake, ki jih okrasiš z ledom ( bel preliv iz sladkorja). itak so že kroglice barvne, pa je če ne vse preveč pisano.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 15:53:32   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: tascha

Pomaranče, limone, limete, mandarine narežem na rezine in jih dam kar na radiator sušit. Ful lepo diši, pa fajn se posuši. user posted image Sicer bomo pa mi letos imeli okraske iz hama perlic. Ji delata otroka - zvezdice in krogce. Ker sta bolna, se fajn zamotita, pa še lepi okraski so.user posted image


Jaz tudi tako sušim pomaranče. Edino en dan jih imam najprej na časopinsem papirju, pol, ko se malo bolj suhe, jih dam pa direkt na radijator.

Iz hama perlic smo pa mi delali eno leto paketke, so prišli lušni, ma za na jelko, so mi preveč umetnega materijala in barv, pa smo pol okrasili v otroški sobi s temi paketki.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 16:01:52   
Hanuši
user posted image user posted image user posted image  super okraski.

Samo pri slanem testu pazite, da jih imate samo v stanovanju. Jaz sem lansko leto z njimi popestrila še venček na vhodnih vratih in nasledno jutro so samo vrvice viseleuser posted image . Je vlaga testo čist stopila.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 16:10:59   
Najaa
Blaža super zgleda res! user posted image

Lani sem posušila limonine in pomarančne olupke. Letos pridno zbiramo plastične kozarčke od skutk in bova s tavečjo nekaj naredili iz njih. Ali samo zavili v papir, ali pa že kaj. Sej ko začneš, se ideje same porajajo.user posted image

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 17:28:34   
SURF
Super steuser posted image user posted image user posted image Hvala...sem malo pobrskala še za slano testo in našla recept,sem ga prilepla,če bi ga še katera imela:Za merico vzamemo skodelico :

1 skodelica soli
1 skodelica vode
2 skodelici moke - lahko belo, jaz sem vzela rženo


Sem prebrala,da se lohka okraski sušijo na prostem/na zraku ali pa v pečici 5o stopinj.



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
21.11.2009 23:27:16   
Ana009
Mi imamo pa se nakj drugih idej in sicer bolj preproste user posted image

- iz kartona izrezez snezaka, angelcka, bozicka ipd. in potem skupaj pobarvate, preluknjas in obesis.. ali pa namesto barvanja ovijes z volno in obesis

- smo kar nekaj stvari nabrali v gozdu (zelodove kapice, divji kostanj) in bomo iz tega kaj naredili, pobarvali in obesili

- namesto bunkic pa bomo naredili cofke iz volne

pa se kaj se bom sproti spomnila :)


(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: OKRASKI ZA -NA JELKO:-)
22.11.2009 9:26:58   
Ribica **
Malo več o slanem testu:

Recept za slano testo:
2 skodelici moke (bela, tip 400 - pravzaprav ni preveč pomembno)
2 skodelici fino mlete soli
1 skodelica vode ali manj, mlačna ali hladna (jaz dam vedno samo 3/4 za začetek in nato dodam)

V posodi vse skupaj vgnetemo v voljno testo. Če je masa premehka, dodajamo moko. Kadar pa je testo presuho, dodamo vodo tako, da si ovlažimo roke in ga pregnetemo. Ne vlivajmo vode, saj postane testo premehko. Pred pričetkom dela naj počiva 15 minut. Da se testo med delom ne posuši, ga zavijemo v plastično folijo (alias vrečko polivinil za zamrzovanje).

Za izrezovanje okraskov razvaljamo testo približno 1/2 cm debelo. Aplikacije lepimo z vodo. Gotove izdelke sušimo na zraku nekaj dni (npr. na radiatorju gre hitreje, potrebno je obračat!), hitrehe pa jih posušimo v kuhinjski pečici. Izdelke na aluminjasti foliji damo v pečico in pečemo:
1 uro pri 75°C pri odprtih vratih
1/2 ure pri 100°C pri odprtih vratih
1/2 ure pri 125°C pri zaprtih vratih
1 uro pri 150°C
Izdelke porjavimo pri 200°C.

Suhi izdelki so beli in trdi. Posušene izdelke lahko barvamo s temperami ali akrilnimi barvami, lahko jih tudi prelakiramo. Testo lahko obarvamo že pred sušenjem - dodamo barvo oz. tempero vodi, ali pa si tempero namažemo na dlani in zgnetemo testo. Okrasimo lahko s klinčki, kroglicami ...

KER SOL VLEČE VLAGO, IZDELKI IZ SLANEGA TESTA ČEZ ČAS V VLAŽNIH PROSTORIH RAZPADEJO.

(odgovor članu Ana009)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?