|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   On noče več
12.3.2014 13:08:49   
LittleSun
Nekatere me poznate, druge ne, naj hitro povzamem najino zgodbo.
Začela se je pred 4 leti, ko sva se odločila, da povečava našo družino še za enega člana, enega otroka že imava. Po letu dni poskušanja, sva bila napotena v neplodnostno ambulatno. Že takrat je moj mož povedal, da na umetno oploditev ne želi. Naj povem, da spoštujem njegovo odločitev od trenutka, ko jo je podal. V neplodnosti ambulanti sem dobila hormonsko podporo in bila en čas zelo slabo, depresivna, brez volje, sitna, vzkipljiva in že takrat je začel omahovati z željo po še enem otroku. Moje stanje se je izboljšalo, njegovo omahovanje pa je nekako ostalo in parkrat se mi je zazdelo, da moja želja po otroku veliko večja, kot njegova in da bi imel otroka zato, da mene osreči. Vendar je vedno trdil, da ni tako...najbrž, da me ne bi prizadel. Nakar sem pred slabim letom dni izvedela, da imam zaraščene jajcevode in da najbrž odstranitev z laparo ne bi bila dovolj, torej da je najina najboljša možnost IVF. V tem letu sem sprva padla na podn, a sčasoma sprejela, da morda nikoli ne bom ponovno rodila. Tako sem vsaj mislila, do pred kratkim, ko me je ponovno prijela tako močna želja, da je bolelo in seveda sem ponovno načela pogovor o IVF. Ponovno tisti občutek, da ga v nekaj silim in misel sem opustila. Pred slabim mesecem pa sem imela slab dan, bila sem zelo žalostna in sem ga malo odrinila od sebe. Ko je iz mene izvlekel zakaj, nisem povedala na pravi način, saj sem ga obtožila, da mi je vzel nekaj, kar mi pomeni vse na svetu. In ta zadnji mesec sva se začela umikati drug pred drugim do prejšnjega tedna, ko je imel dovolj in me postavil pred dejstvo. Ali sprejmem to, da ne bova imela več otrok, ali mi to omogoči na način, da gre.
Ne znam opisat kako močno me je to prizadelo, da je pripravljen it, samo da ne bi imel otroka, šel na IVF, pravega razloga zakaj si ne želi, pravzaprav ne zna navesti.
Jaz si želim otroka z njim, srečna družina smo, seveda z vzpodni in padci, z dobrimi in slabimi trenutki, vendar je med nama ljubezen in spoštovanje, ustvarila sva mirno okolje za našo družino.
Bojim se, da bom v sebi gojila zamero, da ne bom znala sprejeti njegove odločite.
Bila bi vesela kakšnega komentarja, morda nasveta kako naj grem naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: On noče več
12.3.2014 13:20:52   
asyka
Nisem v takšni situaciji, ampak je meni tudi moj rekel, da ne verjame, da bi šel kdaj na umetno oploditev, ker da če nekomu ni usojeno imeti otroka mu ni. Vseeno dvomim, da bi sama bila sposobna preko tega it. Ker nisva v taki situaciji se sicer dlje nisem spuščala, v kolikor se bo kdaj zgodilo pa se definitivno imam namen pogovoriti predvsem o tem zakaj je njemu tako apriori NE. Tudi na tvojem mestu bi se tega lotila tako, naj ti pove zakaj tega ne želi. Obljubi mu, da če bodo njegovi razlogi res dovolj tehtni jih boš spoštovala. Jaz mislim, da je pri nekaterih moških predvsem problem to, da ne poznajo postopkov, ker konec koncev razen tega, da on da spermo nima roko na srce pri tem nič drugega zraven. Morda ima v mislih, da bo tudi on moral iti na kakšna zdravila... morda ga motijo potencialni pregledi.

Možen pa je tudi čisti moški egoizem, da če ni sposoben naravno spočeti otroka, ga raje nima (tukaj imam na sumu, da bi moj obtičal), ampak tu je potrebno pal razložiti, da ni on kriv, da otroka ni, ampak ti oziroma tvoji reproduktivni organi, ki pač ne delujejo tako kot bi morali in da je danes k sreči medicina takšna, da lahko omogoči tudi takšnim ženskam postati mamica.

Ne vem kaj bi on, po njegovo rešil s tem, da bi on šel stran, ampak iz tega je razumeti, kot da on ne razume, da ne moreta spočeti še enega otroka zaradi tvojih zaraslih jajčnikov, ampak misli, da je krivda na njegovi strani. Drugega razloga ne vidim, zakaj misli, da bi rešil tvoj problem želje po otroku tako, da bi razdrl srečno družino s svojim odhodom....

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: On noče več
12.3.2014 13:21:01   
petea
LittleSun,
ne znam si predstavljati, kako se počutita.

Obema pošiljam velik user posted image , da bi krizo znala rešiti zadovoljivo za celotno družino.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: On noče več
12.3.2014 13:22:44   
Anonimen
On je pripravljen it,zato da boš ti srečna in imela s kom otroka,ki si ga tako želiš!!!
In ne zato,ker noče otroka.ga pač ti njega nisi razumela
Ok,ti si otroka želiš,on pa pač ne. In zakaj ti forsiraš ? ne spoštuješ njegove želje?
Njega pa ne prizadene to,da forsiraš imeti otroka ???
Si pomislila na to?

(odgovor članu LittleSun)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: On noče več
12.3.2014 13:29:22   
RIJA*
pa ka vaši moški še vedno v kameni dobi živijo?

fak no....noče na ivfuser posted image

kak da bi njemu kaj hudega bilo tam....ko da se malo počoha po tamalemuser posted image

jaz bi o nadaljni skupni prihodnosti dvomila iz razloga, da bom imela ob sebi tako zakompleksanega, nerazgledanega, starokopitnega in zateženega moža....

sicer pa: 50/50 je...en si želi, drugi ne.....tu ni kaj...en na koncu vedno "zmaga" na račun drugega...user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 12.3.2014 13:30:26 >

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: On noče več
12.3.2014 13:29:39   
LittleSun

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

On je pripravljen it,zato da boš ti srečna in imela s kom otroka,ki si ga tako želiš!!!
In ne zato,ker noče otroka.ga pač ti njega nisi razumela
Ok,ti si otroka želiš,on pa pač ne. In zakaj ti forsiraš ? ne spoštuješ njegove želje?
Njega pa ne prizadene to,da forsiraš imeti otroka ???
Si pomislila na to?


Uf...res sem pazila, da sem izbirala besede, da nebi bila deležna takega obtoževanja in bila narobe razumeljena.
Seveda razumem, da je pripravljen it, da bom jaz srečna, a mislim da ve in razume da si želim njega in otroka Z NJIM.
Forsiram kaj? Iz kje si lahko razbral/a, da forsiram? Iz enega mojega izpada, ki ga obžalujem, ali morda iz moje želje po tem, da sprejmem njegovo odločitev, ki je zame zelo boleča, a jo vseeno želim sprejeti.
Predvsem je najina zveza zgrajena na spoštovanju, spoštovanju sočloveka, spoštovanju odločitev in lahko bi razbrali da on forsira mene v to da ne bova imela otroka. Pa tako noben na to ne gleda.
Zakaj anonimnost?
Bistvo moje težave je, kako sprejeti. Ker boli, ker si želim, a to še ne pomeni, da se ne trudim razumeti in spoštovati njegove odločitve in mislim, da sem dovolj jasno to napisala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: On noče več
12.3.2014 13:30:21   
petea
anonimen,
gre za trk dveh želja in dveh pravic;

kdo lahko odloča, kateri partner ima pri tem večjo pravico izbire in odločanja?


S čim utemeljuješ, da ona mora upoštevati njegove želje, svoje pa mora podrediti njegovim?
Zakaj pa on ne bi mogel podrediti svoje želje njenim?
Kaj pomeni ena ali druga odločitev za zvezo?


Mislim, da so to težke dileme, ki nimajo enoznačnih odgovorov, ampak jih mora vsak par razjasnjevati za svojo zvezo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: On noče več
12.3.2014 13:31:27   
LittleSun

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa ka vaši moški še vedno v kameni dobi živijo?

fak no....noče na ivfuser posted image

kak da bi njemu kaj hudega bilo tam....ko da se malo počoha po tamalemuser posted image

jaz bi o nadaljni skupni prihodnosti dvomila iz razloga, da bom imela ob sebi tako zakompleksanega, neragledanega, starokopitnega in zateženega moža....

sicer pa: 50/50 je...en si želi, drugi ne.....tu ni kaj...en na koncu vedno "zmaga" na račun drugega...user posted image


Bistvo problema sedaj ni več, da si ne želi na IVF, pravi, da si ne glede na to, otroka več ne želi. Da se imamo zdaj super, da je zadovoljen in srečen tako kot je in da mu ta en otrok daje dovolj in več kot si je kdajkoli predstavljal.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: On noče več
12.3.2014 13:33:03   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa ka vaši moški še vedno v kameni dobi živijo?

fak no....noče na ivfuser posted image

kak da bi njemu kaj hudega bilo tam....ko da se malo počoha po tamalemuser posted image

jaz bi o nadaljni skupni prihodnosti dvomila iz razloga, da bom imela ob sebi tako zakompleksanega, neragledanega, starokopitnega in zateženega moža....

sicer pa: 50/50 je...en si želi, drugi ne.....tu ni kaj...en na koncu vedno "zmaga" na račun drugega...user posted image


Bistvo problema sedaj ni več, da si ne želi na IVF, pravi, da si ne glede na to, otroka več ne želi. Da se imamo zdaj super, da je zadovoljen in srečen tako kot je in da mu ta en otrok daje dovolj in več kot si je kdajkoli predstavljal.



potem pa sta na 50/50....

ampak glede na napisano dam jaz jokerja na moža....žaluser posted image


< Sporočilo je popravil RIJA* -- 12.3.2014 13:36:44 >

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: On noče več
12.3.2014 13:40:46   
LittleSun

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa ka vaši moški še vedno v kameni dobi živijo?

fak no....noče na ivfuser posted image

kak da bi njemu kaj hudega bilo tam....ko da se malo počoha po tamalemuser posted image

jaz bi o nadaljni skupni prihodnosti dvomila iz razloga, da bom imela ob sebi tako zakompleksanega, neragledanega, starokopitnega in zateženega moža....

sicer pa: 50/50 je...en si želi, drugi ne.....tu ni kaj...en na koncu vedno "zmaga" na račun drugega...user posted image


Bistvo problema sedaj ni več, da si ne želi na IVF, pravi, da si ne glede na to, otroka več ne želi. Da se imamo zdaj super, da je zadovoljen in srečen tako kot je in da mu ta en otrok daje dovolj in več kot si je kdajkoli predstavljal.



potem pa sta na 50/50....

ampak glede na napisano dam jaz jokerja na moža....žaluser posted image



Žal ja, ne glede na mojo bolečino tudi jaz. predvsem zato, ker si ne znam predstavljat, da bi odrival otroka stran ali celo meni zameril, da mu česa nisem omogočila s tem.
Ne vem pa kako to sprejeti, brez posledic. Razum mi govori, da je tako najboljše, sprejmi, pojdi naprej. A čustveno je marsikaj za zakrpati.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: On noče več
12.3.2014 13:44:38   
Anonimen
petea dobro preberi kar pišem!
In potem komentiraj. Če ne razumeš je boljše biti pssssttttt

(odgovor članu LittleSun)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: On noče več
12.3.2014 13:48:48   
LittleSun

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

petea dobro preberi kar pišem!
In potem komentiraj. Če ne razumeš je boljše biti pssssttttt


Kaj je tvoj problem?
Ni mi bilo lahko tega spravit iz sebe, to je ena najtežjih stvari, ki so se mi zgodile in ne pričakujem, da se bo nekdo strinjal z mojim mišljenjem in sprejmem vse kritike, vendar pričakujem, da so podane s sočutjem, ki ga v takih trenutkih človek potrebuje.
Lepo te prosim, če lahko svojo jezo ali karkoli to je preseliš drugam.
Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: On noče več
12.3.2014 14:01:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

petea dobro preberi kar pišem!
In potem komentiraj. Če ne razumeš je boljše biti pssssttttt



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ok,ti si otroka želiš,on pa pač ne. In zakaj ti forsiraš ? ne spoštuješ njegove želje?
Njega pa ne prizadene to,da forsiraš imeti otroka ???


Česa po tvojem ne razumem?
Da ona naj upošteva njegove želje, da ne bo prizadet, on pa njenih ne rabi, četudi je ona sedaj zaradi tega prizadeta?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: On noče več
12.3.2014 15:01:33   
jabuk
LittleSun: Mogoče bi bilo fajn, če bi se vidva s partnerjem pogovorila o svojih občutkih in strahovih. Jaz ne vem, ali tvoj partner res noče imeti še enega otroka, ali je mogoče v ozadju kak globji vzrok-npr. občutek nemoči, občutek razočaranja nad seboj...Tudi on mogoče tvojo željo po otroku drugače razume, kot jo ti.
Pri pogovori  pazita, da se med seboj ne obsojata, ne žalita, poslušajta drug drugega do konca.

Nekako ne pričakuj, da bo po pogovoru spremenil mišljenje, vendar je pomembno to, da se vidva zbližata in zopet vzpostavita tak odnos, ko sta ga imela prej. Pomembno je, da drug drugega razumeta.



(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: On noče več
12.3.2014 15:03:36   
mateyka
hm, kaj pa, če sploh več ne bi mogla imet otrok, a bi te isto bolelo kot sedaj, ko jih samo tvoj mož noče?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: On noče več
12.3.2014 15:03:41   
Katte
LittleSun, še od ene, ki je tukaj kar nekaj časa spremljala tvojo zgodbo.
Dobro te razumem, kako močna je tvoja želja po še enem otroku. Priznam, da sem si, preden sem dobila svojega v naročje, mislila za punce, ki si želijo še enega, da itak imajo vsaj enega, tudi če ne uspe ponovno. Vendar zdaj bolj razumem, kako močna je lahko želja tudi v drugo (ali tretje,...). Hudo mi je, da z možem nista na isti strani. Po mojem je njegov strah to, kako bi postopek vplival nate, na vaju. Seveda bi bil vesel otroka, če bi po čudežu uspel naravno. Ker je zadovoljen s tem, kar ima, noče novih problemov, ki bi prišli s postopkom, sploh, ker je že doživel tvoje nihanje razpoloženja zaradi hormonov. On bi rad, da tudi ti sprejmeš stvari, kot so, ker se zaveda, da tako ne gre naprej. Prej ko slej bi prišlo do razkola.
Ne moreš ga prisiliti v tako veliko odločitev, kot se tudi sama zavedaš. Mislim, da je najbolje, da se poskušalš sprijazniti z dejstvom, da imata samo enega otroka in delaš na vajini zvezi. In morda, samo morda bo nekoč on sam začutil željo po mali štručki in se bo lažje odločil za naslednji korak, ker ne bo nobenega pritiska s tvoje strani.
Kakorkoli, LittleSun, v mislih sem s tabo, želim najbolje tebi in tvoji družinici. Imejte se radi.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: On noče več
12.3.2014 15:06:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Katte
Po mojem je njegov strah to, kako bi postopek vplival nate, na vaju. Seveda bi bil vesel otroka, če bi po čudežu uspel naravno. Ker je zadovoljen s tem, kar ima, noče novih problemov, ki bi prišli s postopkom, sploh, ker je že doživel tvoje nihanje razpoloženja zaradi hormonov. On bi rad, da tudi ti sprejmeš stvari, kot so, ker se zaveda, da tako ne gre naprej. Prej ko slej bi prišlo do razkola.


to se tudi meni na prvi pogled zdi. je pa res, da nimam pravega vpogleda v vso situacijo.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: On noče več
12.3.2014 15:09:15   
darhaha84
Ufff… ne znam si predstavljati, ker tukaj sta vsak na svojem bregu in vsak s svojo željo, ki drugemu ni sprejemljiva oz. drugega ne bo izpolnila. To je zelo težka situacija, sploh ker že imata otroka. Če bi bil to prvi otrok bi bilo drugače (jaz bi verjetno odšla – jez sem si otrok zelo želela in tega v zvezi nisem nikoli skrivala, če ne drugače bi šla v posvojitev) , zdaj bi pa razdrl srečno družino. Če bi bilo to pri nama bi verjetno upoštevala njegovo željo (drugega mi ne bi prestalo, če ne bi šel v postopek), vendar me je pa strah kaj bi to pomenilo za družino čez nekaj mesecev / let, ker ne vem, če bi to tako lahko sprejela in bi po vsej verjetnosti začela gojiti kakšne zamere do njega. Kaj bi to pomenilo za družino bi pa pokazal čas? Toliko iz mojega zornega kota. Verjetno bi se zgodilo enako z njim, če bi pristal na to… ne vem

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: On noče več
12.3.2014 17:17:12   
mamica deklicam
LT, te čisto zastopim,kako se počutiš, ker sem sama v podobni situaciji. Samo da pri nama se gre za tretjega otroka. Kakor so že predhodnice napisale, poskusita se pogovoriti in mu povej svoje občutke, želje. Želim ti, da vse skupaj čimbolje rešita v obojestransko korist, se pa tudi sama bojim, da bo tu zmagal tvoj možuser posted image


(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: On noče več
12.3.2014 17:41:57   
Anonimen
Sem kar dosti premišljevala, če bi sploh komentirala, ker iskreno rečeno nimam pojma o teh terapijah. Kolko sem razumela iz tvojega posta je, da ko si na terapijah si razdražljiva, depresivna, se slabo počutiš... Ne vem kako dolgo trajajo te terapije, kaj potegnejo za sabo, zato lahko laično sklepam, da v času zanositve ali poskusa zanositve nimaš volje do ničesar in nikogar. Doma pa imaš moža in otroka, katera te potrebujeta. Ja tudi mož te potrebuje zdravo, razumno in polno življenja, ker verjetno bi se v času svoje odsotnosti ves čas spraševal kako si ti in ali je z otrokom ( ki ga imata doma ) vse v redu. Podati se v nosečnost, kljub temu, da veš, da ima to na tebe in posledično na okolico negativen vpliv je po moje zelo sebično. In ne mislim nič slabega, samo poskušam iz tvojega posta se postaviti v kožo tvojega moža.

(odgovor članu mamica deklicam)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: On noče več
12.3.2014 18:12:37   
jona klara
jaz se bojujem za 2 otroka že 2 leti, nimam jajcewvodov, za sabo 4 neuspele ivf.....dobro vem kako je če imaš tako veliko željo....jaz že mojemu zamerim, ker greva še v samo 1 ivf, pol pa konec, se bom mogla sprijazniti, pa isto ne vem kako. Mislim, da moški gledajo na vse drugače, ko že imajo enega jim je to dovolj, bolj enostavno življenje kot z 2.ženske imamo nek drug čut v sebi, kot moški in željo po materinstvu je težko zatreti če tli v tebi, jazmislim, da ni mogoče, da to prej ko slej prinese zamero in obtoževanje.ALI PA SE SPRIJAZNEŠ IN TLAČIŠ V SEBI IN TRPIŠ IN GLEDAŠ DRUGE NOSEČNICE IN TE VEDNO ZLOMI, TAKO MENE.VEDNO innikoli se ne bonm sprijaznila, na način da bi mi bilo ravno ko bi katero vidla nosečo, če te ob nosečnicah ne boli boš prenesla to odločitev sicer ne.Bi mu pa zamerila na tvojem mestu, da je zato pripravljen oditi in v nesrečo pahniti otroka, ki ga že imata, egoist misli samo nase.Kako bi se pavajin otrok počutil, ko bi mu povedala ja ati te je zapustil, nisi nič kriv samo ni hotel več nobenega., zato je odšel tudi od tebe vstran.Nujno mora razmisliti kaj mu pomenita oba z otrokom, in se poglobiti tudi v tvoja občutja, to za žensko ni enostavno, ko bi se pa drug rodil bi ga pa itak takoj vzljubil, ne bi tak trpel kot ti brez otroka. srečno, to je moje mnenje

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: On noče več
12.3.2014 18:28:13   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun


Bistvo problema sedaj ni več, da si ne želi na IVF, pravi, da si ne glede na to, otroka več ne želi. Da se imamo zdaj super, da je zadovoljen in srečen tako kot je in da mu ta en otrok daje dovolj in več kot si je kdajkoli predstavljal.



pojasni mu, da je lahko vedno še več sreče, še bolj super, še bolj zadovoljen, in da mu bosta dva otroka dala 1x več, kot ima sedaj... in bo tako, kot si tudi nikoli ni predstavljal. Plus, da bo vajin otrok tudi imel vse to še s sorojencem, poseben odnos, ki ga imajo le brati in sestre... in tudi seveda ti vsega 1x več user posted image
Skrbi ne omenjaj, da bodo 1x večje user posted image

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: On noče več
12.3.2014 18:37:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: jabuk

LittleSun: Mogoče bi bilo fajn, če bi se vidva s partnerjem pogovorila o svojih občutkih in strahovih. Jaz ne vem, ali tvoj partner res noče imeti še enega otroka, ali je mogoče v ozadju kak globji vzrok-npr. občutek nemoči, občutek razočaranja nad seboj...Tudi on mogoče tvojo željo po otroku drugače razume, kot jo ti.
Pri pogovori  pazita, da se med seboj ne obsojata, ne žalita, poslušajta drug drugega do konca.

Nekako ne pričakuj, da bo po pogovoru spremenil mišljenje, vendar je pomembno to, da se vidva zbližata in zopet vzpostavita tak odnos, ko sta ga imela prej. Pomembno je, da drug drugega razumeta.





Se podpišem.
Kolikor razberem, je tudi on reagiral čustveno in na vse ali nič.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: On noče več
12.3.2014 18:48:09   
hubi
Kaj pa, če pač ne želi več otrok? Zakaj je tukaj tvoja želja toliko pomembnejša? In se ti mora prilagoditi? Kaj pa če bi bilo obratno? In bi se ti prilagodila njegovi želji, da ne želi več otrok? Tudi pritisk nanj mora biti nenormalen.

Mene osebno živ bog zdajle ne bi prepričal v še enega otroka. In bi se mi zdelo od partnerja, ki pozna moje želje, zelo egoistično, da bi me želel prepričati drugače. In priznam, to bi me odbilo stran od njega.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: On noče več
12.3.2014 21:16:43   
krisv
LittleSun, medve sva skoraj hkrati začeli pred 4imi leti (skupaj s Katte in še nekaterimi "starimi borkami") svojo zgodbo, pot do te majhne sreče. Tudi meni (oz. nama z mojim dragim) še ni uspelo. Za seboj imava 4 neuspele postopke, 2 operaciji, 0 otrok. In tudi moj pravi, da si ne želi več iti skozi postopke umetne oploditev. V teh 4ih letih sva se veliko naučila, spoznala in tudi veliko pretrpela. Potem sem pa lani, po slučaju, naletela na terapevtko, specializirano za zakonsko in družinsko terapijo. K njej sva hodila 6 mesecev na srečanja. Skupaj smo sprejeli določene odločitve, slišala sva drug drugega, kar sama enostavno več nisva zmogla. Prišla sem do spoznanj, ki so mi olajšali življenje in pripravljena sem sprejeti določena dejstva. In seveda, želja po otroku je še neizmerna, boleča, vsepovsod in neprestano prisotna. Ampak zmorem živeti z njo.
Kaj ti hočem sploh povedati... Te razumem. Nisi sama in edina. Nama je pomagala terapija, zato ti jo pač svetujem.

_____________________________

When the going gets tough, the tough get going.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 let čakanja na otroka: Zgodba, ki me ne ...
Povedala vam bom nekaj zelo intimnega ... In bolečega. Sedem let sem se spopadala s svojo žalostjo, pustila je posledice...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Piškoti/kruh
dejzi

Kdaj ste svojemu malčku ponudile piškot oz. skorjico kruha za grizljat?

prej (37%)

7m (28%)

8m (16%)

9m (7%)

10m (5%)

kasneje (6%)


Število vseh glasov: 391

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!