|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 13:20:23   
Jessy
Doma imam nekaj orhidej, ki sem jih do zdaj vedno zalivala le z destilirano vodo, po nasvetu nekega gospoda. Ker pa sem slišala že kar nekaj ljudi, da jih zalivajo kar z navadno, me zanima, s katero jih zalivate ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 13:23:48   
Geja
postano.... vsakič nalijemo v kanglico že v naprej vodo....pravijo da je taka najboljša...

Geja

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 14:33:23   
snorlax
Sicer je to samo teorija user posted image , ampak ko sem kupovala v cvetličarni orhidejo za eno kolegico, mi je cvetličarka rekla, da se orhideje ne zalivajo, ampak se z lončkom vred postavijo enkrat na 14 dni v večji lonec, napolnjen z vodo in se pustijo noter ene pol ure. Pa tudi presajajo se ne, ker morajo biti v majhnem lončku, ker so v bistvu zajedalci (v naravi rastejo na drevesih in jih zajedajo).

Ampak ne se ozirat na mene, ker nimam nobene in ne vem, kako to izgleda v praksi.user posted image


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 14:42:57   
Janeja
Jaz imam za orhideje v eni kantici postano navadno vodo in jih s to zalivam. Vedno dam zraven tudi gnojilo za orhideje. Postavim pa lonček v enega večjega in ko orhidejo zalijem, jo pustim stati v vodi, ki odteče v spodnji lonček približno dve uri, da se res lepo "napije".



(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 14:49:54   
baby baby
jaz sem jih vedno zalivala kar z navadno vodo in je bio vse ok. bolj kot zalivanje - ki ga izvajaš samo na 10 - 14 dni - je pomembna lega orhideje, da ima veliko dopoldanske svetlobe, paziti moraš tudi na korenine, ki poganjajo pod steblom, da jih slučajno ne odstraniš ali pustiš v lončku, pusti, da se prebijejo na svetlobo. In ne rezat steblov, ko odcvetijo cvetovi...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 18:42:55   
copka
Jaz jih zalivam kar z navadno vodo, pa so lepo cvetele.

sedaj pa imam en problem (upam, da bo se katera brala) in upam, da mi znate svetovat.
Mojo orhidejo so napadle zelene usi. In sem sla v Bau"neki" v Lj in kupila en sprej proti tem parazitom (sem hotela kaj naravnega, pa so imeli samo ta sprej). Sem pospricala in sedaj so se mi skoraj vsa stebla do konca posusila. Usk pa res ni vec.

A bo moja orhideja se kdaj lepa? A se je to zgodilo, ker sem prevec pospricala? Jaz sem bolj anti za roze, ampak mi jih je uspevalo vzdrzevat. Sedaj pa ima usi tudi vijolica- a naj spet pospricam?A so vijolice kaj bolj trpezne?

Hvala za nasvete!

(odgovor članu baby baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 22:54:05   
baby baby
Zal ti ne znam svetovati ker nisem imela tega primera...počakaj, daj jo na pravo lego in boš videla

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
14.7.2006 23:02:41   
sjug
Orhideje zalivam z navadno postano vodo, če je le možno oz. če jo imam. In to enkrat tedensko. Počakam, da se zemlja posuši, potem pa zalijem. Moje orhideje v kuhinji so krasne in kar naprej cvetijo. Pomembnejše kot zalivanje je lega. Ne smoejo biti na prepihu in morajo imeti dovolj sonca, pa ne direktnega. Presjanje mi ni uspelo, čeprav sem kupila specialno zemljo za orhideje, tako da bo kar držalo, da se jih ne presaja. Stebla od cvetenja porežem, ko so suha in sicer nad tretjim kolenom. Ena orhideja je stara že ene tri ali morda celo štiri leta? Ne vem koliko, običajno jih dobim za RD, ker jih obožujem user posted image .

Glede uši in orhidej pa nimam pojma. So mi uši napadle grm in sem jih pošpricala z enim strupom, ki sem ga kupila v Semenarni. Bomo videli, kaj bo, že sedaj se grm ne suši več.A se niso mogoče posušile zaradi uši in ne zaradi strupa?




_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu baby baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
16.7.2006 14:02:52   
Lusa
Jaz delam z orhidejami tako kot je napisala snorlax.Prav tako jih presajam ,ker imam polno novih poganjkov.

(odgovor članu sjug)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
17.7.2006 11:22:11   
copka
hvala punce!

Jah, morda pa so se stebla posusila, ker bi se v vsakem primeru posusila, enkrat ko so cveti odcveteli.
Zaenkrat se kar dobro drzijo ostala stebla in listi.

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
18.7.2006 6:00:21   
zaljubljena23
Jaz orhideje zalivam oz pošpricam vsaki dan z postano vodo. Na vsake 14 dni pa orhidejo kar z lončkom potopim v postano vodo z gnojilom za kakšne pol urce

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
23.7.2006 13:27:18   
bamby
Voda za orhideje mora biti mehka voda, pa najsibo destilirana, deževnica ali postana, le pri tej  moraš paziti, da jo ne izliješ do konca, ker se spodaj nabira vodni kamen, ta pa bi se naložil na korenine in tako ne bi več zadovoljivo uspevale. Mi imamo vedno le destilirano in deževnico. Kako si že rekla? Ti imaš pa čisto podivjane orhideje!!!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
24.7.2006 10:36:35   
Anonimen
jz zalivam s postano vodo ki par dni stoji...in mi lepo dela....user posted image

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Orhideje - s kakšno vodo?
24.7.2006 11:10:26   
soja
Enkrat na teden jo potopim z lončkom v vodo čez noč- postana voda. Imam jo postavljjeno na sončni strani - tam tudi nikoli ne odprem okna. Orhidejam ne paše prepih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?