|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:45:23   
jakaracman
Kolegica mi je povedala, da je njen fantek nagajal v vrtcu in je zato moral v igralnico, ostali pa so ostali zunaj.Vzgojiteljica ji nič ni o tem povedala, fantek čez nekaj časa.Sedaj ga je strah vrtca.Ali je to še kje praksa?Z vzgojiteljico se je poskušala pogovoriti, a ne gre.Ko je malo druge mamice spraševala, ki imajo otroke v drugih vrtcih, se enim to ni zdelo nič posebnega.
Kaj menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:48:13   
Mišni
Pri nas ga "naženejo" iz sobe ven in mora sedeti v garderobi.

Samo pri nas je itak taka praksa, da če kaj rečeš, dobiš odgovor, da ga lahko v drug vrtec prepišeš ali pa da se oni tudi ne vtikajo v tvojo službo.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:52:11   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Pri nas ga "naženejo" iz sobe ven in mora sedeti v garderobi.

Samo pri nas je itak taka praksa, da če kaj rečeš, dobiš odgovor, da ga lahko v drug vrtec prepišeš ali pa da se oni tudi ne vtikajo v tvojo službo.


ja tole naganjanje ven so prakticirali tudi v naši , takrat  še mali šoli, dokler se mala ni pobrala in odšla v neznano...bila je cela panika, dobila jo je policija kako tava po vasi, ker si domov ni upala. Od takrat so prenehali s takim načinom "vzgoje " otrok.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:56:12   
Spark
Kaj pa vem kako je s tem. In kakor koli narediš za nekoga ni prav. Neka kazen bi verjetno morala biti, samo nevem kakšna bi bila primerna.
V vrtcu, ki ga obiskuje moja mala, je tako da imajo enega fantka, ki vse nenehno tepe, cuka,  grize, skratka zelo nagajiv je. In mu samo rečejo, da to ni lepo in to je to. 14 dni nazaj, je prišla en dan popraskana, drug dan jo je porinil na tla da si je trenerko strgala, in naslednji dan jo je tako zelo močno ugriznil da je imela bulo čez cel vikend. In vzgojiteljica mi ni nič o tem povedala. Tamala pa mi je vse povedala, in prst je imela prav grozen, In vprašam, kaj je bilo. In reče da jo je ugrinil, in da je moral za kazen sedeti zraven nje ko so bili na igrišču user posted image Pa še rekla mi je da zdaj že vsi otroci govorijo, da je vsega kriv ta mali nagajivko in da je on vse ušpičil. Saj ne vem, kaj bi rekla oz kaj bi naredila ali pa kaj bi si mislila.  Kaj je zdaj res in kaj ne. Jaz vem, da  je moja mala dostikrat pogrizena, in sama se verjetno ni.
Sem že hotela predlagati, naj ga dajo v drugo skupino k starejšim otrokom, pa bo videl kako mu bo. Samo sem se kar ugriznila v jezik.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:56:53   
Mišni
ja tole naganjanje ven so prakticirali tudi v naši , takrat še mali šoli, dokler se mala ni pobrala in odšla v neznano...


Ja saj pri nas je mamica tega famtka, ki ga dajo v garderobo sedet, tudi že opozorila na to, da mali zna lepo kam oditi, da je take narave, in da tega ne dovoli.

Pa še vseeno tako delajo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 10:59:59   
jakaracman
user posted image Joj a to se pol res dogaja.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 11:25:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 11:31:04   
Mišni
A do ravnateljice pa še ni šla. Ker meni bi se zrolalo.


Ne, očitno ne. Ker ... kaj naj rečem ... po moje se ji ne splača.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 11:40:55   
Marogica
Saj ne vem, kaj naj rečem. Ko včasih bereš o vzgojnih ukrepih, tam tudi piše, naj gre otrok v sobo za npr. 5 min, na hodnik.....pač kamorkoli, da se "ohladi"; če mu drugače ne prideš do živega. In da takšni otroci obstajajo, lahko povem kar iz lastne prakse. In da mora kdaj v sobo, tudi. In tega otroka niso zaprli na stranišče ali kaj podobnega, temveč v igralnico.

Zato se mi zdi ta način ne ravno "kriminalen", temveč ko vzojiteljica najbrž ne ve več, kako otroka "ukrotiti" ga je poslala pač v "samico". Najbrž pa ta otrok ni samo enkrat nagajal, najbrž je bil kar konkretno poreden in to ne enkrat. TO je moje mnenje.

In da se takšno obnašanje ne bi razvilo v celi skupini, mora vzgojiteljica kaj ukreniti. Njena rešitev je bila pač takšna.

PRav? Neprav? Ne vem. Otroci znajo biti VELIKI hudički z nedolžnimi očmi....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 11:51:51   
nuala
Jaz podpiram to, da se otroka, ki nagaja in moti druge osami.
Vendar ne tako, da ga samega pošlješ v igralnico ( kljub vsemu je v vrtcu in ga mora nekdo čuvati ), pač pa morda na klopco ob igrišču, kjer mora 5 minut sedeti in razmisliti, ali v zato prirejen kot v igralnici. Na hodnik samo v primeru, če je tam pod nadzorom.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 11:55:57   
Felicity
Jaz se tudi strinjam, da razgrajača osamijo.

V tistih vrtcih, ko jih pošljejo na hodnik, naj pa glavna vrata (pa tudi stranska) zaklepajo! Predlagajte jim.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 12:00:59   
Pobalami
kot je napisala nuala, če se otroka kontrolirano osami za kratek čas je po moje vredu. tudi naša vzgojiteljica je mojega in še enega osamila, ker sta se tepla. To mi je on povedal. Se mi pa zdi vzgojiteljica ok in ji kar zaupam.

Če se prijateljici zdi, da je zadeva resna in je vzgojiteljica ne posluša( enim se res samo zdi in komplicirajo za brezveze) naj gre do svetovalke (psihologinje), ker to da zdaj fantek zaradi tega odklanja vrtec ni najbolj vredu. Mogoče je predolgo časa sam in ga je potem že strah ??

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 12:14:46   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Jaz podpiram to, da se otroka, ki nagaja in moti druge osami.
Vendar ne tako, da ga samega pošlješ v igralnico ( kljub vsemu je v vrtcu in ga mora nekdo čuvati ), pač pa morda na klopco ob igrišču, kjer mora 5 minut sedeti in razmisliti, ali v zato prirejen kot v igralnici. Na hodnik samo v primeru, če je tam pod nadzorom.


podpišem

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 12:19:30   
Aja32
Zdaj me boste mogoče napadle, ampak a ni "osamitev" nekaj najbolj primernega - to trdijo vsi psihologi. user posted image Samo seveda mora biti otrok nadzorovan in primerno osamljen. To nam vsi govorijo - po treh opozorilih,če ne zaleže, ga osamite za toliko minut, kolikor je star...user posted image In jaz ne vidim nič slabega, če to naredi tudi vzgojiteljica. Tudi jaz prakticiram zadevo doma in zadeva zaleže - sicer ne za dolgo, ampak raje vidim, da se "oba" na lep način ohladiva , kot pa karkoli drugega. Imam "živega hudička"  doma in če bi mi vzgojiteljica rekla, da so ga za določen čas osamili, zaradi neuboganja, bi mi bilo sicer zelo hudo, ampak bi zadevo podprla. Raje vidim, da ga da na osamitev (samo moramo vedeti, da mora biti osamitev primerna), kot pa da bi bilo karkoli drugega.
Jaz se vsakih toliko časa postavim v kožo vzgojiteljic - recimo, moj škrat je aktiven tristo na uro, plezalec, plesalec, tekač,  niti sekundo pri miru. In mi je vzgojiteljica povedala, da je začel plezati po omarah. Ni bil toliko problem če bi bil samo on, problem je bil v tem, da ga je vsa skupina začela oponašala in plezat. In predstavljate si lahko, kako je to izgledalo in kaj bi se lahko zgodilo. Enako se zgodi, če en ali dva "bolj živa in mogoče malo bolj nagajivo nastrojena" otroka v skupini grizeta, porivata ali kaj podobnega. Začno vsi po vrsti delati isto. In raje vidim, da otroci vidijo, da v primeru grdega obnašanja lahko pride do osamitve, kot pa da vidijo, da se njihov sovrstnik še naprej grdo obnaša in jih pač v tako obnašanje tudi potegne.

No, skratka, jaz mislim, da moramo z vzgojiteljico najti primerno komunikacijo (torej, da ti vsakič sproti pove kaj se dogaja s tvojim otrokom - tudi, če ga je kakorkoli okregala ali kaj podobnega) in da najdemo skupno rešitev. Medsebojno zaupanje se mi zdi zlata vredno - glede na to, da otrok med tednom več časa preživi z vzgojiteljico, kot pa mi starši.

Je pa res, da sem jaz z vzgojiteljico mojega sinčka zelo zadovoljna, kljub temu, da mi pove, kaj je ušpičil in sem zaradi tega včasih prizadeta in žalostna.

Največja nagrada, da dela prav, pa se mi zdi ta, da gre moj škrat vsako jutro z veseljem v vrtec in da vzgojiteljici že na ves glas kliče zjutraj po imenih iz svoje postelje.

Mogoče se nekatere ne strinjate z mojim razmišljanjem, ampak s tem ne mislim nič slabega.

Lp A

< Sporočilo je popravil Aja32 -- 5.6.2008 12:27:34 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 12:59:23   
mojamura
hm....v vrtcih so v posameznih skupinah zelo različni otroci različnih karakterjev. Otrok se mora navaditi nekega skupinskega dela in prilagajanja. Če je otrok preveč nagajiv, mu nekdo more to dopovedati, da to, kar dela ni prav.

Zdaj mi pa povejte, katere vzgojne metode, če temu tako rečem, pa bi vi imeli pri skupini recimo 20-ih otrok? Nikoli se glede teh metod ne bi strinjali vsi starši, prav na to kaže tudi ta tema.

Jaz osebno nimam nič proti t.i. osamitvi, če je seveda tudi ta otrok po budnim očesom nekoga, da ne more kar tako oditi nekam.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 13:49:09   
blak
Pa še moje mnenje: osamitev da, vendar tako da je otrok še vedno pod nadzorom.

Delam v vrtcu v skupini 1-3. Imamo enega skoraj triletnega fantka, ki jih špiči 300 na uro, in ko je res vsega preveč, ga posedemo na blazino in se mora tam umiriti in premisliti, kaj je naredil narobe. Ko je umirjen, pristopimo do njega in razglabljamo o tem, zakaj je bil kaznovan, kaj je prav in kaj narobe...
Ko smo na dvorišču, se nam ponavadi pridruži še skupina 4-6. V tej skupini je par resnično zelo "živahnih" otrok. Tudi tu prakticiramo metodo osamitve, tako da otroka posedemo na stopničke in ga imamo vedno na očeh. Ko se umiri, pa tudi tu sledi pogovor...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 14:45:02   
klavdijas
Mene pa zanima: a ko bolnega otroka peljete k zdravniku, tud nemu pamet solite glede diagnoze ?

Red je red, in tudi vzogjoteljica mora imeti kakšen vzgojen ukrep.
Pa da ne boste mislile, da moj sinko nikol ne sedi na kazenskem stolu.


Lp,

          Klavdija

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 14:46:44   
thumbelina
Pri nas je tako, da mora sedeti na previjalni da se pomiri. ENkrat vem da je blo tako da sta se moja hčerka in en fantek nekaj scukala in sta morala oba sedet, drug zraven drugega in si na koncu rečt oprosti.

Jaz doma hčerko tudi osamim  (jo pošljem oziroma če noče jo nesem v njeno sobo), ko se odtrma, sama pride ven ponižna kot jagnjeuser posted image

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 14:49:03   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Saj ne vem, kaj naj rečem. Ko včasih bereš o vzgojnih ukrepih, tam tudi piše, naj gre otrok v sobo za npr. 5 min, na hodnik.....pač kamorkoli, da se "ohladi"; če mu drugače ne prideš do živega. In da takšni otroci obstajajo, lahko povem kar iz lastne prakse. In da mora kdaj v sobo, tudi. In tega otroka niso zaprli na stranišče ali kaj podobnega, temveč v igralnico.

Zato se mi zdi ta način ne ravno "kriminalen", temveč ko vzojiteljica najbrž ne ve več, kako otroka "ukrotiti" ga je poslala pač v "samico". Najbrž pa ta otrok ni samo enkrat nagajal, najbrž je bil kar konkretno poreden in to ne enkrat. TO je moje mnenje.

In da se takšno obnašanje ne bi razvilo v celi skupini, mora vzgojiteljica kaj ukreniti. Njena rešitev je bila pač takšna.

PRav? Neprav? Ne vem. Otroci znajo biti VELIKI hudički z nedolžnimi očmi....


Da je sam v igralnici, je nevarno. Kaj če kje pleza in pade ter se poškoduje? Kdo bo potem odgovarjal? Meni se to res ne zdi spametno od vzgojiteljice. Ali pa ve, kje imajo škarje in gre kaj rezat. Pa se ureže ... Ma je "pogumna" ta vzgojiteljica.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 14:49:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: klavdijas

Mene pa zanima: a ko bolnega otroka peljete k zdravniku, tud nemu pamet solite glede diagnoze ?

Red je red, in tudi vzogjoteljica mora imeti kakšen vzgojen ukrep.
Pa da ne boste mislile, da moj sinko nikol ne sedi na kazenskem stolu.


Lp,

        Klavdija


No, evo, ti bi bila ravno prava za vzgojiteljico za naš vrtec. Bi se ful "zlila z okoljem".

< Sporočilo je popravil Mišni -- 5.6.2008 14:50:17 >

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 14:55:45   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


Da je sam v igralnici, je nevarno. Kaj če kje pleza in pade ter se poškoduje? Kdo bo potem odgovarjal? Meni se to res ne zdi spametno od vzgojiteljice. Ali pa ve, kje imajo škarje in gre kaj rezat. Pa se ureže ... Ma je "pogumna" ta vzgojiteljica.


Pod prvo iz posta ni razvidno, koliko je otrok star. Če je star npr. 4 ali več let, je možno, da ostane krajši čas sam, drugače seveda ne.

Pod drugo ni razvidno ali je bil sam v igralnici ali ne. Zato se da tukaj prav tako debatirati, kar je brezpredmetno, dokler ne vemo, kako je bilo.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 15:08:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 20:05:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Pri nas ga "naženejo" iz sobe ven in mora sedeti v garderobi.

Samo pri nas je itak taka praksa, da če kaj rečeš, dobiš odgovor, da ga lahko v drug vrtec prepišeš ali pa da se oni tudi ne vtikajo v tvojo službo.


ja tole naganjanje ven so prakticirali tudi v naši , takrat  še mali šoli, dokler se mala ni pobrala in odšla v neznano...bila je cela panika, dobila jo je policija kako tava po vasi, ker si domov ni upala. Od takrat so prenehali s takim načinom "vzgoje " otrok.


To mi pa ni jasno, da so imeli vsa vrata odprta??? V vseh vrtcih v katerih sem bila na ogledih vrata zaklepajo, saj lahko kadarkoli kakšen otrok "zaluta" ven, npr. ko gre na wc, zraven pa cesta user posted image . Oprosti, ampak tega skoraj ne morem verjet, da so bila vrata odprta.

V drugo pa se strinjam z vzgojiteljico, da se otroka, ki ne sodeluje osami. Takšno metodo imamo tudi pri nas doma in preverjeno deluje, ker jo uporabljamo res zelo redko.

Me pa zanima, kakšen predlog pa imaš ti oz. tvoja kolegica, da se otroka umiri. Sedaj hodiva z malo miss v vrtec in imam priložnost videti, kako se 24 otrok lahko kar hitro zelo razigra, zna biti prav pestro, če pa imaš noter še par razgrajačev, pa mi verjemi, da zna biti hudo. Vrtec je ustanova, kjer vlada določen red in če se red krši, morajo biti sankcije, tako je tudi v življenju a ne?

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 22:16:56   
frutka_
Mišni, tale varianta pri vas je najslabša. Zaradi varnosti. Tega ne bi smeli NIKOLI narediti. Ampak res nikoli!
Jakaracman, zakaj je ostal noter vesta vzg. in otrok. To ni nobena travma. Mamica se naj z vzg. pogovori. Vse kar tu gor napišemo je zgolj ugibanje.
Ampak po mojem skromenem mnenju najbrž ni ostal noter, ker je briljiral...user posted image  So že imeli kakšen konflikt.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Osamitev otroka v vrtcu
5.6.2008 22:19:46   
Pi-kica 1
Osamitev, ko otrok ni pod kontrolo, je vsekakor zelo neprimeren in nestrokoven prijem. Sama se je ne poslužujem. Neobvladljivega otroka odstranim z mesta zločina, a tako da je pod nadzorom. Če smo na preprogi, ga pošljem sedet k mizi, če pri mizi dela nemir, gre sedet sam itd. Seveda so ti ukrepi kratkotrajni in zelo izjemni, sicer več ne služijo svojemu namenu. Enkrat pa sem enega res poslala iz igralnice za minuto, dve, a imamo motno šipo na vratih in sem lahko videla, da je res pred vrati in "razmišlja"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?