|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ostala bom brez službe...
19.7.2007 16:14:48   
Anonimen
Danes sem izvedela, da bom ostala brez službe - nekje, do konec avgusta predvidevajo, da bomo še delali, potem pa konec! Čisto zares! Se pravi, upam lahk še na dve plači...
v firmi delam že 3,5 leta, sedaj pa sem zaposlena od oktobra 06, pred tem sem bila preko študenta...

zanima me, če dobim kaj od zavoda, če se lahko prijavim na zavod, če dobim kakšno podporo??

čisto sem na tleh! user posted image

to je bila najboljša službica na svetu - delala sem sicer od 8-17, pa vendar sem imela pisarn 5 min od doma, med malico sem kar domov skočila, še najboje pa je bilo, da sem imela šefa v LJ in je prišel 1x na mesec k meni v Kr! Se pravi, sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij.... sedaj pa bo konec! nikjer ne bo več take službe - tako na izi, brez sekiranja, brez šefa za vratom!!

pa ravno se trudiva, da zanosim user posted image   sedaj pa ne bo nič!!! lubiju sploh še nisem povedala user posted image  

da dokončam diplomo rabim en teden... se pravi jo 5. septembra oddam, hitro diplomiram in najdem primerno službico... user posted image   pa tako je bilo fino tukaj!!!

najbolje, da v tem mesecu in pol na hitro najdem službo... user posted image

pa tako je bilo vse luštno! brez skrbi! imela sem več kot dovolj veliko plačo... kako naj sedaj brez svoje plače? hvala bogu, nimava nobenega kredita!!!!

čisto sem šokirana! sedaj moram pa še lubiju povedat! user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 16:51:14   
Anonimen
Ejejej, nebi rada bila v tvoji koži. Mislim pa, da bi pol mogla dobit DSP, ko boš prijavljena na zavodu. Ker to je predpogoj. Mogoče celo nadomestilo iz borze, ki ti nekak pripada in se izračuna na osnovi 12 zadnjih plač. Malo pobrskaj po netu, saj o tem dosti piše. Poglej na CSD Lj-Šiška majo ful fajno stran. Pol pa pač med tem časom še končaj diplomo in začni iskati novo službo. Z user posted image  pa bosta na žalost še mogla malo počakati ali pa tudi ne..odvisno kako se odločita. Upam, da boš rešla problem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 17:10:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *anc*

Se pravi, sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij.... sedaj pa bo konec! nikjer ne bo več take službe - tako na izi, brez sekiranja, brez šefa za vratom!!


Sicer nočem biti nesramna, ampak...kolikor dela, toliko muzike.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 17:40:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: *anc*

Se pravi, sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij.... sedaj pa bo konec! nikjer ne bo več take službe - tako na izi, brez sekiranja, brez šefa za vratom!!


Sicer nočem biti nesramna, ampak...kolikor dela, toliko muzike.


Si mi iz ust - no iz prstov - vzela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 17:42:53   
karamela
Verjamem, da ti je ful hudo zaradi službeuser posted image , ampak poglej to z druge strani. Vsaj ta leta, ko si delala tam si uživala in delala na izi, pa še dobro plačo imela. To srečo imajo le redki.  Ja vsega lepega je enkrat konec. user posted image
Potrudi se in čimprej spiši diplomo, potem pa poišči drugo službo. Držim pestiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 17:58:22   
Anonimen
se strinjam z žabonko

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 19:28:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: *anc*

Se pravi, sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij.... sedaj pa bo konec! nikjer ne bo več take službe - tako na izi, brez sekiranja, brez šefa za vratom!!


Sicer nočem biti nesramna, ampak...kolikor dela, toliko muzike.


Si mi iz ust - no iz prstov - vzela.



mhmm...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ostala bom brez službe...
19.7.2007 21:49:39   
babylove
sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij....


Pol pa niti ni čudno, da firmo zapirajo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 7:49:50   
puncica
Tudi jaz pravim da ni čudno da je firma propadla če ste takole delal s kavicam pa solari med službouser posted image Upam vseeno, da najdeš nekaj kjer boš spet zadovoljna, čeprav službe ni lahko najti, se mi zdi da ti kr vse prelahko jemlješ.user posted image No želim ti vseeno veliko uspeha in eno dobro službo.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 10:40:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

sem lahko na kavico skočila kadarkoli, opravila vse opravke kadarkoli, šla v šoping, šla v solarij....


Pol pa niti ni čudno, da firmo zapirajo user posted image


da razložim ....

sem imela pač srečo, ker sva delala dva in je bilo pomembno, da je eden v pisarni!! sreča pač! ni služba čisto nič trpela, če sem kam skočila.

bodo pa sprejeli nov zakon, se pravi po 15.8. ker so do takrat parlamentarne počitnice in zaradi tega ne bomo več delali, ker zakonsko ne bomo smeli! firma ne gre v k** zaradi mene, ker sem kofetkala, ampak zaradi zakona, ki bo 100% sprejet!


(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 10:43:05   
orhideja75
ja kaj pa je to za ena služba, če ni skrivnost?
me pa res zanima, kje lahko vse shopinge med službo opraviš?


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 10:48:44   
Anonimen
očitno se na tem forumu samo kritizira....user posted image

če sem lahko oskočila na kavo med službo je to pač moja stvar!

prosila sem samo za informacijo, kako je z zavodom, s socialno itd... nisem pa prosila kritiziranja!

da sem pa zraven še malo pojamrala, ker sem pač čisto na tleh, je pa to očitno moja napaka...

dejansko mi je svetovala samo _mala_ , vsi ostali ste me napadli... ne bi razlagala kakšna služba je bila, ker bodo potem še hujše obsodbe!

pa hvala vam za svetovanje!

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 10:57:48   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: orhideja75

ja kaj pa je to za ena služba, če ni skrivnost?
me pa res zanima, kje lahko vse shopinge med službo opraviš?



na solari si pozabila user posted image Ker mene tud zanima kje lahko vse to opraviš, sama delam v javni upravi pa si niti podrazno ne privoščimo ne vem kolk kofetkov, šopinga in solari user posted image

In kaj naredit nimam pojma, kaj pa če na socialno zavod kličeš pa vprašaš, boš izvedla iz prve roke koliko dobiš in kaj ti pripada. Pa poberi se, ne bit čist na tleh, sej bo boš vidla, glej naprej pozitivno user posted image .


Sam tole mi pa še zdej ne gre v glavo, solari sred službe user posted image

Pa brez zamere



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:03:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: puncica


Sam tole mi pa še zdej ne gre v glavo, solari sred službe user posted image

Pa brez zamere




no da vam vsem potešim radovednost...

solarij imam en štuk nižje - komot lahko skočim za 5 min v solarij, hitreje mine kot kavica...

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:33:07   
srki
Tudi jaz nočem bit žleht, samo taka služba ni čudno, da je propadla oz. firma, če vam je to dopuščala. In šefa nikjer...

No, saj ni važno, svet se ne bo podrl, pa še diplomirala boš, tako da kar pogumno se podaj za iskanjem nove službe.

Tako luštno pa ti verjetno res ne bo več v nobeni službi.

Srečno

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:35:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Tudi jaz nočem bit žleht, samo taka služba ni čudno, da je propadla oz. firma, če vam je to dopuščala. In šefa nikjer...

Tako luštno pa ti verjetno res ne bo več v nobeni službi.

Srečno



še enkrat, sprejeli so/bodo zakon, ki nam onemogoča poslovanje!

bila pa sem sama svoj šef, samo da je bil rezultat ok!

vem da je bila ta služba fenomenalna, in vem da takšne več ne bo!

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:45:18   
Kuba

[/quote]

no da vam vsem potešim radovednost...

solarij imam en štuk nižje - komot lahko skočim za 5 min v solarij, hitreje mine kot kavica...
[/quote]

Upam, da se zavedaš, da če bi vsi tako delali bi firme propadale vse po vrsti, jaz tudi ne želim bit žleht ampak pri nas se zgodi da še na malico ne moremo vedno it kaj šele v kakšen solarij ali celo šoping med delovnim časom, kar se mi zdi totalno nesprejemljivo, ljudje se pritožujejo glede nemogočih delovnih razmer kot so nadure, basanje z delom, delo ob praznikih in nedeljah, da ne morejo na dopust, ... zato žal ne razumem tvojega jamranja, da ne boš mogla več v šoping in solarij user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:45:51   
Nika v službi
Ej, ne bom sodila, kaj in kako, ampak me res zanima, kakšen zakon so to sprejeli, ki onemogoča poslovanje podjetja?! Ponavadi gre za to, da neko podjetje ne izpolnjuje določenih pogojev, ki jih zakon predvideva, potem pa je odločitev podjetja, ali se bo ustezno prilagodil ali se mu pač računica ne izide.

Sem delala nekoč v enem podjetju, ki s spremembo zakona ni izpolnjeval določenih pogojev (zahtevali so mag. izobrazbo). Ker je bila to bolj ali manj one man band firma, se šefu, ki je bil hkrati tudi lastnik, računica ni izšla in smo šli v likvidacijo.

Me zanima, kateri zakon je to, ki se direktno nanaša na zaprtje vaše firme.

In ja, fino se sliši tole kavica, solarij, shopping.... Tudi jaz opravim šoping kdaj pa kdaj med službo, imam Mercator Center čez cesto, ampak to je med uradnim časom malice oz. če podaljšam, se mi temu ustrezno zmanjša št. ur.... saj tudi pri nas ni panike in načeloma nič ne kompliciramo, mora pa biti vse transparentno in take prijetne zadeve žal ne morejo šteti v službeni čas, pa čeprav je delo opravljeno. Neka pravila pač morajo biti...

Kakor koli že, sem rekla, da ne bom sodila, pa me je malce zaneslo.... Sorči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:47:30   
Anonimen

še enkrat, sprejeli so/bodo zakon, ki nam onemogoča poslovanje!

Tisti zakon, da se dela 40 ur tedensko je v veljavi že nekaj časa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 11:51:48   
Anonimen
sej sem sama smešna, da sem sploh pojamrala na tem forumu...user posted image

vzdržite se svojih komentarjev, prosim... nihče ne vidi bistva - ne gre za to, da sem lahko vse opravila med delavnim časom, gre za mojo stisko, da bom sedaj brez dohodka, da sem na tleh, da enostavno rabim kakšno spodbudno besedo... kritiziranja pač ne rabim!

in mi ni potrebno razlagat zakaj bomo zaprli firmo... zakaj to in zakaj ono!

hvala vam!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 12:00:20   
Olivija
glej, če si bila redno zaposlena ti pripada nadomestilo, odvisno zdaj od delovne dobe (vidim, da si bila zaposlena šele od oktobra 2006 - kar niti eno leto):

Čas trajanja pravice do denarnega nadomestila
25. člen
Pravica do denarnega nadomestila lahko traja najdlje:
   – 3 mesece za zavarovanje od 1 do 5 let,
    – 6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
   – 9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let,
   – 12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
   – 18 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let,
   – 24 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.
   V zavarovanje iz prejšnjega odstavka se ne upošteva čas, ko je bila brezposelna oseba vključena v javna dela.

Še vseeno pojdi na zavod in se prijavi. Med tem časom pa iščeš novo službo.

Sem pa jaz med študijem imela podobno, fletno službo, pa firma ni šla v stečaj.  user posted image  Lepo smo prevedli normo in potem smo lahko tudi po cel dan visel dol v kafiču. So bili pa seveda tudi dnevi, ko smo garali in tipkali vrstice kot nori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 12:03:56   
Anonimen
Olivija hvala, vsaj ena, ki me ni obsojala kako mi je bilo lepo, vsaj ena, ki mi je pomagala! hvala...

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 12:24:55   
Olivija
... ni zakaj. Res so take službe redke, ampak mi smo tudi kdaj v šoping leteli, sploh med časom razprodaj, še šefica je šla zraven.  user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 15:05:24   
Colt
Si bom dovolil nekaj na glas razmišljati...

Ko berem raznorazne ''delavne'' težave...opažam da bi marsi katera enostavno rada imela najmanj 1000 € plače, garantiran regres/13o plačo, super delavne pogoje...in mves tu in tam še skočila na kavico, solarij, šoping, morda se še mal dol dat tu in tam....

...po drugi strani pa preklinjamo vlado zakaj se vse draži, zakaj ni takšnih služb, zakaj je treba stiskat....

In pol se vprašam kdo je tukaj pri sebi in kdo je skadu kej močnega? Marsi kdo živi v svoji pravljici ki z RL nima ma 5% skupnega.

G

ps. Ta post je namenjen na splošno, vse podrobnosti z soforumašicami so zgolj nenaključne user posted image

ps. tisti ki v službi včasih švicamo, damo boga i pol skozi, se trudimo, sekiramo, žrtvujemo in ŽRTVUJEMO VELIKO v prid podjetja...bomo že vedeli o čem govorim.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ostala bom brez službe...
20.7.2007 15:11:45   
Anonimen
Pri nas tudi dostikrat skočimo na kavico, tud v trgovino včasih, tisti k majo otroke na kkšne govorilne, na občino....je pač projektno delo. In lahko en mesec delamo k budale da ujamemo rok in si niti malce ne prvoščmo, kkšn tedn pa u luft gledamo. Pa ne bo propadlo podjetjeuser posted image -je eno najbojš stoječih podjetij v slo.user posted image
Glavno je da je delo opravljeno in da je dobiček. Vse ostalo je nepomembno. Imamo pa itak gibljiv delovni čas in če greš pač med službo za dve uri po svojih opravkih pol pač dve uri dlje delaš. Čist preprosto.

Sicer pa ni bilo to vprašanje in res ne razumem kaj ste se tolk zapičl v to. K da mate vi kaj manj če ona hod v solarij med šihtomuser posted image

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?