|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroške vajeti...
27.7.2008 13:04:06   
Srečk@
...za prve samostojne korake; ali jih je katera uporabljala, katere in kje se kupijo?
Hvala.
S.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 13:36:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Srečk@

...za prve samostojne korake; ali jih je katera uporabljala, katere in kje se kupijo?
Hvala.
S.


Jaz jih uporabljam še vedno pri 2 letnici, kadar grem na sprehod z obema. Uporabljam jih za varnost. V Sloveniji ne vem če se jih dobi, jaz sem iskala in nisem našla razen tistih od Chicco-ta ki so pa res samo za učenje hoje. Meni jih je prinesel mož iz Londona.


(odgovor članu Srečk@)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 13:47:19   
Rubin.
Oprosti, ampak meni pa to tako grozno zgleda, kot da bi imela otroka na povodcu.

Pa v bistvu jih itak ne rabi, ko bo dovolj zrel bo že sam hodil, prej pa itak ni dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 13:57:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Oprosti, ampak meni pa to tako grozno zgleda, kot da bi imela otroka na povodcu.

Pa v bistvu jih itak ne rabi, ko bo dovolj zrel bo že sam hodil, prej pa itak ni dobro.


V tujini ( Austrija, Nemčija, Anglija...) je to nekaj povsem normalnega. Pri nas pa so ljudje še bolj  hm-hm user posted image  .
Če ti otrok noče dari roke in je brez kančka strahu ter hiperaktiven je bolje da je na vajetih kot pa da ti ob sekundi nepozornosti ,ko morda ti pogledaš v voziček mlajšega otroka, ta starejši steče pred avto...

Aja saj res varnost ni pomembna, pomembno je kako izgleda  a ne ?? ( tipično malomeščansko razmišljanje v smislu, kako izgleda in kaj bodo pa drugi rekli...)

No meni je pa varnost na prvem mestu in me nič ne briga kako izgleda in kaj so kdo misli.



Pa še to, ko enkrat shodi, kaj je bolje da hodi sam z rokicami prosto ob telesu ali da mu tisto rokico, za katero ga drži straš nateguje, razen če ta starš nima 150cm ali manj, ker potem bi pa še šlo...
Upam da se razume kaj sem hotela povedat...
In zaradi te prisilne drže rokoce v zrak in "nategnjene" so to tudi dali na tržišče.

Kasneje pa se je to začelo uporabljati tudi za varnost, kot v mojem primeru.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:06:28   
Rubin.
Glej ne jemlji tega osebno. Itak da je varnost na prvem mestu, samo jaz sem jo začela uvajati že zelo zgodaj (že od čist malega, ko sem jo še vozila v vozičku, sem ji povedala, da pride avto in da se morava umakniti in sva se), tako da je pri enem letu že vedela, da kadar pride avto, da mora s ceste in res nikoli nisem imela s tem težav. Pa ti povem, da je moja mala miss izredno živahna in radovedna. Sicer pa ti to izvajaš iz varnostnih razlogov, avtorica pa jih želi uporabljati pri otroku, ki še ne zna samostojno hoditi, kar je velika razlika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:09:17   
Lunc_a
Rubin otrok marsikaj zna,a vedi da otroci so zelo nepazljivi in lahk ov trenutku če se v kaj zagleda ali kaj hoče steče na cesto.
Pa ne mi govorit da tvoja zna in da ne bo šla...
Tukaj imaš 2 pasova za učenje hoje
http://soncek.si/si/pripomocki/ucenje-hoje-g1307.shtml

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:12:14   
Rubin.
Pa ne mi govorit da tvoja zna in da ne bo šla...


Ne bo šla, ker še mene vedno opozori, da se moram umaknit user posted image . Sicer pa je že praktično od rojstva tega navajena, tako da ji je samoumnevno. Pa še jaz sem vedno zraven in nikoli ni sama v bližini ceste. Sicer pa cesta ni igrišče.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:13:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Glej ne jemlji tega osebno. Itak da je varnost na prvem mestu, samo jaz sem jo začela uvajati že zelo zgodaj (že od čist malega, ko sem jo še vozila v vozičku, sem ji povedala, da pride avto in da se morava umakniti in sva se), tako da je pri enem letu že vedela, da kadar pride avto, da mora s ceste in res nikoli nisem imela s tem težav. Pa ti povem, da je moja mala miss izredno živahna in radovedna. Sicer pa ti to izvajaš iz varnostnih razlogov, avtorica pa jih želi uporabljati pri otroku, ki še ne zna samostojno hoditi, kar je velika razlika.


Zgoraj sem še nekaj dopisala o tem zakaj sploh vajeti...  kar leti na prvotni post avtorice.


Pa še to, ko enkrat shodi, kaj je bolje da hodi sam z rokicami prosto ob telesu ali da mu tisto rokico, za katero ga drži starš nateguje, razen če ta starš nima 150cm ali manj, ker potem bi pa še šlo...
Upam da se razume kaj sem hotela povedat...
In zaradi te prisilne drže rokice v zrak in "nategnjene" so to tudi dali na tržišče.




Drugače pa jaz govorim napr. o svojem primeru ko grem sama po zelo prometnem delu mesta z dojenčkom v vozičku in pa dveletnico poleg. Da se voziček poriva je treba imet dve roki in tretje pa nimam da bi držala še dveletnico...

saj ne zamerim in morda sem res vzela preveč osebno ampak, tisto da izgleda grozno me je zmotilo v tvojem odgovoru...

lpuser posted image

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:13:37   
Lunc_a
ah.... ne bom komentirala ,ker je čist brezveze

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:20:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

ah.... ne bom komentirala ,ker je čist brezveze


Ni brezveze... poveš svoje mnenje in jaz se popolnoma strinjam s tabo. Otroci rabijo 18 let da so samostojni, vsaj po zakonu. Kako lahko potem nekdo pričakuje odgovorno in premišljeno ravnanje od 1 ali 2 leti starega otroka, kar se tiče prometa??


Rubin:
Ja o.k. ne bo šla, kaj pa če? Ko pride tisti, če je lahko prepozno. Saj itak da na enega otroka lahko  zadostno paziš in tega pripomočka vsaj za varnost ne potrebuješ...ampak ne nam govorit da je otrok pri enem ali dveh ali pa treh letih lahko odgovoren in dovolj pazljiv.

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:33:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Srečk@

...za prve samostojne korake; ali jih je katera uporabljala, katere in kje se kupijo?
Hvala.
S.


Evo tegale sem imela v mislih od Chiccota  klikni

Aha, noče objaviti..no greš na + 12 mesecev in klikneš varnost in ga dobiš na pogled.


(odgovor članu Srečk@)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:36:33   
Lunc_a
Klikneš na sliki 6 mesecev in  na levi strani imaš doma in na sprehodu,klikneš to in potem na desni strani klikneš varnostni pas medvedek in to je to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:37:07   
Srečk@
Hvala vam za informacije.
Sprašujem zato, ker se poskušam držati sodobnih dognanj in se na takšne pripombe, ki govorijo o tem kako to izgleda, ne oziram.

Evo, tukaj pa še povezava zakaj je to potrebno. Preberite si, se splača.
link

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4082837

lp S.

< Sporočilo je popravil shorty -- 28.7.2008 19:32:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 14:57:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Pa ne mi govorit da tvoja zna in da ne bo šla...


Ne bo šla, ker še mene vedno opozori, da se moram umaknit user posted image .


Včasih se še odrasel ne more umaknit, kaj šele otrok. Ampak to je čisto druga stvar v bistvu pri treh vajetih.
Tiste, ki nimate vodljive otroke, tega najbrž ne morete razumeti. No, jaz lahko in to odobravam.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:00:55   
Lunc_a
Mišni moj otrok mene tudi opozori da moram it na travo ali ob pločnik ko gre  avto,ampak to še ne pomeni,da ne bo nič zbudilo  njegovo pozornost in bo nekaj hotel in šel na cesto.Tega nobena mama ne more rečt,moj pa ne bo šel,ker ve da ne sme!!!Ali pa če bo kakšen pes stekel in se ga bo ustrašil in pristal na cesti.Se dogaja veš,tako da...
jaz sem tudi vedela  pri 13 letih da ne smem stečt na cesto a glej ga zlomka,mi je nekaj vzbudilo pozornost in sem kar zletela na cesto ,kaj šele tako majhen otrok.

Imam zelo lepo vodljivega otroka in zelo poslušnega,AMPAK nesreča nikoli ne počiva!!!In se nočem tepst po glavi kaj če bo..

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:08:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Srečk@

...za prve samostojne korake; ali jih je katera uporabljala, katere in kje se kupijo?
Hvala.
S.


za korake ne toliko, pač pa za varnost. če jih rabiš, jih jaz imamuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Srečk@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:09:19   
Anonimen
Pa dobro, pa pustimo  za moment varnost ob strani...(saj pravim, da jaz trenutno to uporabljam zaradi varnosti, prej pa...),ker nekatere mislite da imate tako vodljive otroke in tega pa že ne in pa ker je važno kako izgleda, bolj od tega kaj ta pripomoček nudi...

Kaj pa pravite na to, da ga s tem ko ga držite za roko silite v prisilno držo in mu to lahko pusti posledice??

Pa zakaj enkrat samo 5 minut ne probate hodit same tako, da vam en roko nateguje, da vam sili trebuh naprej in se vam hrbtenica nenormalno sloči...Pa boste potem videle kako je to.

Sprobajte na sebi, če že fizioterapevtom ne verjamete.


(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:10:36   
Lunc_a
**** sicer ne vem na koga to leti,ampak nikoli nisem otroka držala za rokice in ga tako vodila.vedno pod pazduhu in nikoli s celo težo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:12:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

**** sicer ne vem na koga to leti,ampak nikoli nisem otroka držala za rokice in ga tako vodila.vedno pod pazduhu in nikoli s celo težo


Ne leti nate... Leti na tiste ki se jim zdi to grozno in pa, ki prisegajo na to da otroka vodijo za roko.user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:12:21   
rija
sem šele zdaj prebrala debato do konca...

varnost, varnost, pa to ni mišljeno samo na cesti.

trgovine recimo. mali otrok se v sekunci zgubi med stelažami.....samo pomislite, da ga iščete med vso kramo....user posted image  jaz sem enkrat samo ceno pogledala, pa je bil mali že čisto na drugem koncu, mi je srce v hlače padlo.....

torej so ti "povodci" ena super ideja.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:17:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sem šele zdaj prebrala debato do konca...

varnost, varnost, pa to ni mišljeno samo na cesti.

trgovine recimo. mali otrok se v sekunci zgubi med stelažami.....samo pomislite, da ga iščete med vso kramo....user posted image  jaz sem enkrat samo ceno pogledala, pa je bil mali že čisto na drugem koncu, mi je srce v hlače padlo.....

torej so ti "povodci" ena super ideja.


PODPIŠEM !!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Pa še to, če se pogovarjamo o varnosti. Jaz živim v Kairu in tam so moji otroci (imam 3) precej drugačni. Imam strašno fobijo da mi kakega ukradejo...sorry ampak tako je. Zato so zame te vajeti super. In pa seveda zato kar si ti zapisala tudi, kajti, točno to se mi je tudi zgodilo...tistih 5 minut ko smo jo iskali po trgovini mi je vzelo par let življenja, kot praviš srce v gatah...

in kot pravim imajo itak dve lastnosti:

1. pravilen razvoj
2. varnost.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:20:06   
bumerang
Ja, če so namenjene otroku, ki že odlično samostojno hodi, in samo varnosti, absoluten ne pa takrat, ko jih starši dajo otroku, ki dela prve korake ali pa ko v hoji še ni stabilen. V zadnjem primeru otroku naredijo veliko škode.
Fizioterapevti jih odsvetujejo. Ker jih starši v večini uporabljajo prav pri takih malčkih. Da jih "dvigajo v zrak".

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 15:26:30   
Lunc_a
to ni za dviganje v zrak. in fizioterapevti bolj to priporočajo,kot pa držanje za rokice,kar je v bistvu nepravilno za otroka

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 16:48:35   
Naja30
Jaz bi to takoj imela za tamalo. Ker je živahna kot le kaj. Mislim pa, da bi se ji scufalo, če bi dala gor... Pa vseeno bi ji dala. Ker je varnost na prvem mestu.
Ampak kaj vem, zdaj je že tako velika, da mi da roko, ko vidi, da je treba. Na tisto, da bi šlo kaj z razvojem narobe zarad tega, ker jo za roko držim, se pa ne oziram. Vsi smo gor zrastli tako.
Mislim pa, da je to super zadeva. Pri nas se tega ne dobi?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otroške vajeti...
27.7.2008 17:05:20   
frutka_
Uporabljala jih nisem ampak videla sem, da jih prodajajo v BC. Firma je Safety First.

(odgovor članu Srečk@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?