|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek..
23.7.2008 11:05:11   
angel_rebelde
Tako je na stvari, otroškega dodatka ne dobim, dokler jim ne nesem potrdila od sodišča za preživnino.. Kljub temu, da sem rekla, da bivši za otroka noče plačevati, zahtevajo ta dokument.. Izračunala sem, da z in brez preživnine dobim isto, tako, da me res zanima, kaj mutijo za neki papir? Pa sem šla v MB, tam pa tega ne zahtevajo, samo tam ne morem oddati vloge, ker sem na Ptuju.. Kaj je sedaj to? Jaz več ne razumem user posted image user posted image


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 11:07:46   
Anonimen
Kaj ne razumeš? Pač zraven k vlogi moraš oddati sklep sodišča o preživnini.
Da ti pa ne plačuje, je pa druga stvar, toži ga.

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 11:31:20   
talika81
otroški dodatek bi vseeno mogla dobit, pač dobiš zarad tega mogoče manjšega ...

vprašaj jih, na kakšni pravni osnovi to zahtevajo in zakaj ... če nimaš tega sklepa, ga pač ne morš predložit, a ne?

a imaš sploh kakšen dokument glede preživnine? mislim, da bi moglo bit dovolj, da predložiš dokazilo, da se je ta postopek začel (če si šla v tožbo) ...



_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 11:43:11   
BAMBINA_
Če prav razumem, te jezi, ker se znesek preživnine upošteva kot dohodek družine in lahko zaradi prejemaš nižji otroški dodatek, čeprav preživnine dejansko ne prejemaš. Če je višina OD nespremenjena, to pomeni, da znesek preživnine ne vpliva na to, da bi padla v višji dohodkovni razred. Da pa ponekod tega ne bi bilo potrebno predložiti, pa ne verjamem, ker je CSD na osnovi zakonodaje, ki ureja to področje, dolžan to upoštevati (ne ozirajoč se na to ali dejasko prejemaš ali ne). Preživnino pa le izterjaj.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 12:58:16   
Naja30
Pojdi osebno na CSD in povej, kako je na stvari. Včasih se da zmenit in vseeno napišejo, da so dobili vse dokumente.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 13:17:18   
sazi
zahtevajo ta dokument.. Izračunala sem, da z in brez preživnine dobim isto, tako, da me res zanima, kaj mutijo za neki papir?


Zahtevki po trakih papirjih so vsekakor zaradi tega, ker bi mirne duše bila lažna samohranilka, živela bi z očetom otrok, rekla, da si sama in bi se v izračunu otroškega dodatka upoštevali le tvoji dohodki, partnerejtni pa ne - zato vztrajajo na tem, da prineseš odločbo o preživnini, da dokažeš, da res niste več družina

to, da pa nekje tega ni treba, pa težko verjamem, čeprav ni nemogoče

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 16:26:21   
angel_rebelde
Ja no, sem bila danes tam, in je isto rekla kot Sazi, tako da nekaj bom morala ukrepati v tej smeri, da bivši pristane na to user posted image

Ne gre se pa za to, da bi se jezila za manj denarja, ali kakorkoli že, samo ni mi jasno bilo, zakaj na vsak način hočejo neki dokaz iz sodišča, če je na socialnem lepo zapisana najina izjava, kolk preživnine pa to..

No, hvala vseeno..


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 17:10:48   
daja_
Pri meni so za otroški dodatek upoštevali višino preživnine in sicer so mi upoštevali znesek za celo leto, kljub temu, da je bila hčerka rojena šele novembra. Po sklepu sem šla na CSD, ker dejansko tega denarja nisem dobila. Njihov odgovor je bil, da se mi upošteva znesek za celo leto, ker sem šele v januarju dobila sklep od sodišča o preživnini, če pa bi to uredila že v decembru, bi upoštevali eno mesečno preživnino.
Ne vem v čem je fora...

Upam, da je vsaj malo jasno, kaj sem mislila....user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 17:47:14   
benika
Upam, da je vsaj malo jasno, kaj sem mislila....


Sori, ampak meni tole ni niti najmanj jasno. Če si odločbo iz sodišča dobila januarja in ti otrokov oče plačuje preživnino od januarja dalje, potem ti te preživnine pri obračunavanju dohodkov niti ne smejo upoštevat. Če ti pa preživnino plačuje od meseca novembra dalje, potem ti jo morajo obračunati za dva meseca in basta. Meni se zdi, da so te po suhem nategniliuser posted image

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 19:16:33   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: daja_

Pri meni so za otroški dodatek upoštevali višino preživnine in sicer so mi upoštevali znesek za celo leto, kljub temu, da je bila hčerka rojena šele novembra. Po sklepu sem šla na CSD, ker dejansko tega denarja nisem dobila. Njihov odgovor je bil, da se mi upošteva znesek za celo leto, ker sem šele v januarju dobila sklep od sodišča o preživnini, če pa bi to uredila že v decembru, bi upoštevali eno mesečno preživnino.
Ne vem v čem je fora...

Upam, da je vsaj malo jasno, kaj sem mislila....user posted image

Joj, daja_ daj tole ti malo bolj razloži, ker se matram in čitam, pa sploh ne razumem, kaj si hotela povedat. Če je tvoja hči rojena novembra 2007 in si oddala vlogo za otroški dodatek v novembru ali decembru 2007 ali januarju, februarju oz. marcu 2008, si morala navesti dohodke za leto 2006, torej se preživnina sploh še ne bi smela upoštevati pri izračunu otroškega dodatka.
Daj res napiši no, kdaj si rodila, kdaj si oddala vlogo za OD, pa od katerega meseca ti pripada preživnina (ne kdaj si dobila sklep iz sodišča, pač pa kateri je prvi mesec, za katerega ti mora oče otroka izplačati preživnino).


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:01:18   
daja_
Jaz sem vlogo za otroški dodatek dala v januarju, za preživnino pa je bilo dogovorjeno, da mi bo plačeval tudi od januarja...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:02:45   
daja_
Še to. Ja očitno so me res nategnili.

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:20:44   
benika
Če si vlogo za OD oddala v januarju, ti morajo vsekakor upoštevat dohodke iz leta 2006!!!!!!! In tule ni nobene podlage, da ti zraven prištejejo še preživnino. Le to ti bodo upoštevali šele drugo leto ob ponovni oddali vloge. Sedaj ti ne preostane nič drugega kot da greš na CSD in se probaš najprej mirno zmenit, v nasprotnem primeru pa usekaj po mizi. Pa kaj se grejo, banda ušivauser posted image

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:22:45   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: daja_

Jaz sem vlogo za otroški dodatek dala v januarju, za preživnino pa je bilo dogovorjeno, da mi bo plačeval tudi od januarja...

Torej oboje januarja 2008? No potemtakem pa preživnine prav gotovo ne bi smeli upoštevati in tudi ne verjamem, da so jo. Če pa so jo (čeprav ne vem na kakšni podlagi) so se pa najbrž zmotili, oni itaq nimajo nič od tega, oprosti, ampak v tem primeru si ti čudna, če veš za napako, pa ne vložiš pritožbe. Čeprav še vedno mislim, da si ti nekaj narobe razumela.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:27:08   
sazi
Najprej da ne bo kakšne zamere - bi ji privoščila višji dodatek, ampak tole pa ne drži povsem:
In tule ni nobene podlage, da ti zraven prištejejo še preživnino.

Namreč vsako spremembo, ki vpliva na višino prejetih dohodkov, je potrebno javiti in se v skladu s spremembo izračuna pripadajoči dodatek. Ona bo dejansko ves čas prejemanja dodatka prejemala (če jo bo!) preživnino, torej bo imela višji dohodek.

V teoriji vse lepo in prav, dokler se sprememba ne zgodi v nasprotni smeri - npr. izgubiš službo. POtme se pa verejtno najde kakšna zaposlena na CSD, ki te hoče prepričat, da se ti bo to štelo prihodnje leto - kar pa ni res, ker ti bodo upoštevali zadnje 3 plače - upam, da nisem preveč zakomplicirala.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:29:39   
daja_
Tako je. Oboje je bilo v januarju. Jaz tudi nevem zakaj so mi tako upoštevali. Sem pa šla na CSD takoj ko sem dobila odločbo, vendar nisem ničesar dosegla.

Drugače pa poleg odločbe sem dobila še en list, kjer so bili zapisani moji dohodki med katerimi je pisalo tudi za preživnino...tako da nikakor nisem narobe razumela...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:32:32   
benika
Moja napaka, se posipam s pepelomuser posted image

Sklepala sem namreč po svojem primeru. Rodila sem septembra, vlogo sem oddala novembra, januarja pa je začel oče s plačevanjem preživnine. Takrat mi je ženska na CSD dejala, da mi ni potrebno oddajat januarja nove vloge, niti mi ni na odločbi pisalo, da otrok prejema preživnino. Ko sem oddajala naslednjo vlogo, se mi je preživnina štela zraven.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:32:51   
daja_
sazi...tvoj zadnji odstavek mi res ni čisto jasen.

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:37:32   
daja_
Zdaj mi pa res ni več nič jasno, očitno na našem CSD-ju res nekaj glumijo.

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 21:55:40   
BAMBINA_
sazi tole mi pa prosim pojasni. Zakaj pa bi preživnina, ki jo prejema za leto 2008 vplivala na otroški dodatek, ki se je izračunaval na podlagi dohodkov iz leta 2006 vplivala na višino tega otroškega dodatkauser posted image   

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu daja_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 22:39:15   
BAMBINA_
Madona, tole mi ne da miru user posted image Sem razmišljala, torej CSD na podlagi dohodkov preteklega leta sklepa kakšen bo povprečen mesečni dohodek v letu, v katerem bom prejemala otroški dodatek? In sprememba dohodka v tekočem letu vpliva na že dodeljeno pravico? Če je tako, se opravičujem daji_ za napačno interpretacijo zakonodaje. Ampak kljub temu, mi potem tole ni jasno:
Njihov odgovor je bil, da se mi upošteva znesek za celo leto, ker sem šele v januarju dobila sklep od sodišča o preživnini, če pa bi to uredila že v decembru, bi upoštevali eno mesečno preživnino.

Razen, če je svetovalka mislila povedati, da bi enomesečno preživnino upoštevali v primeru, če bi sklep prejela decembra 2008, torej zadnji mesec pred potekom tekočega otroškega dodatka.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 22:58:28   
benika
Razen, če je svetovalka mislila povedati, da bi enomesečno preživnino upoštevali v primeru, če bi sklep prejela decembra 2008, torej zadnji mesec pred potekom tekočega otroškega dodatka.


Pa sej dodatka po moje še nima, glede na to, da je bila mala rojena novembrauser posted image Jaz še vedno mislim, da so te nategnila, pa tudi saziina razlaga mi ne gre v glavo.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 23:07:10   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Razen, če je svetovalka mislila povedati, da bi enomesečno preživnino upoštevali v primeru, če bi sklep prejela decembra 2008, torej zadnji mesec pred potekom tekočega otroškega dodatka.


Pa sej dodatka po moje še nima, glede na to, da je bila mala rojena novembrauser posted image Jaz še vedno mislim, da so te nategnila, pa tudi saziina razlaga mi ne gre v glavo.


user posted image Smo pa res vse zaštrikale. Seveda ga prejema, če je pa vlogo oddala januarja.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 23:16:31   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Njihov odgovor je bil, da se mi upošteva znesek za celo leto, ker sem šele v januarju dobila sklep od sodišča o preživnini, če pa bi to uredila že v decembru, bi upoštevali eno mesečno preživnino.

Razen, če je svetovalka mislila povedati, da bi enomesečno preživnino upoštevali v primeru, če bi sklep prejela decembra 2008, torej zadnji mesec pred potekom tekočega otroškega dodatka.

Ma ne, tale moja razlaga tudi ne more veljati, ker so ti pravico do otroškega dodatka (glede na to, da si oddala vlogo januarja) verjetno priznali od novembra dalje, torej ti je pravica priznana do novembra 2008. aJo, res ne štekam tele izjave svetovalke na CSD-ju user posted image Ziher zaradi tega ne bom mogla zaspat user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otroški dodatek..
23.7.2008 23:17:00   
benika
Smo pa res vse zaštrikale. Seveda ga prejema, če je pa vlogo oddala januarja.


Ja fak, to je tko, če neprespan pred kompom sedišuser posted image user posted image user posted image user posted image Si grem že kavico kuhat

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?