|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek
3.6.2014 11:33:27   
sončnica24
Meseca junija bom otroka izpisala iz vrtca, septembra gre v šolo, tudi meni v tem primeru za dva meseca pripada višji otroški dodatek ker otrok ne bo v vrtcu ampak bo doma?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek
3.6.2014 11:49:07   
respect
da za 20%
moraš na csd

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek
3.6.2014 11:51:42   
sončnica24
Hvala za odgovor pa mi potem otroški dodatek na novo izračunajo ali ga samo za ta dva meseca dvignejo?

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek
7.6.2014 23:47:33   
nananaja
otroški dodatek ti na novo izračunajo. Sedaj je celo tako, da za vsako pravico, za katero prosiš, OD računajo 'na novo', četudi ne gre za nove podatke.

Mi smo morali zaradi izpisa starejše iz vrtca oddati spremembo pri znižanem plačilu vrtca, pa smo dobili potem nižji OD, ker smo padli z novimi podatki v višji razred, so nam avtomatsko računali na novo.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 6:31:50   
josephine27
A spremembno je treba javit takrat, ko nastane al se da to prej? Jaz ga nemeravam s 1,julijem izpisat iz vrtca. Samo gremo že 25 tega na dopust in nas takrat ne bo v Sloveniji, Katera ve kako je s tem? Al moram vse skupaj že do 15 tega oddant, da mi bojo šteli?

_____________________________



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 8:35:56   
end1
Dve leti od tega, sem spremembo na CSD oddala prej, le datum sem napisala 1.8. - torej takrat ko je nastala. So mi tako tam zaposlene svetovale. Letos bom tudi mogla tako.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 10:41:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

A spremembno je treba javit takrat, ko nastane al se da to prej? Jaz ga nemeravam s 1,julijem izpisat iz vrtca. Samo gremo že 25 tega na dopust in nas takrat ne bo v Sloveniji, Katera ve kako je s tem? Al moram vse skupaj že do 15 tega oddant, da mi bojo šteli?


Zakaj do 15.?
V tem mesecu jim sporočiš spremembe, ki začnejo veljati z julijem.

Enako avgusta za tiste spremembe, ki začnejo veljati s septembrom.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 13:59:26   
josephine27
Zakaj do 15.?


Vem, da moraš za otroka, ki začne hodit v vrtec s 1. septembrom oddat vlogo do 15.8. Zato me je zanimalo, če moraš pač vse oddat 15 dni prej.


_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 14:01:17   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: end1

Dve leti od tega, sem spremembo na CSD oddala prej, le datum sem napisala 1.8. - torej takrat ko je nastala. So mi tako tam zaposlene svetovale. Letos bom tudi mogla tako.

Hvala.

_____________________________



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 14:59:51   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Zakaj do 15.?

Vem, da moraš za otroka, ki začne hodit v vrtec s 1. septembrom oddat vlogo do 15.8. Zato me je zanimalo, če moraš pač vse oddat 15 dni prej.


Ti termini po novi zakonodaji ne veljajo več.
Vloga mora biti oddana v mesecu, preden otrok začne obiskovati vrtec; tako da lahko oddaš tudi 31.8. pa morajo upoštevati kot pravočasno oddano.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 15:07:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: end1

Dve leti od tega, sem spremembo na CSD oddala prej, le datum sem napisala - torej takrat ko je nastala. So mi tako tam zaposlene svetovale. Letos bom tudi mogla tako.

Hvala.


Z napisanim nasvetom se nikakor ne morem strinjati. To, da so tako svetovali na CSD, kjer bi morali poznati pravila ZUP-a in področne zakonodaje v detajle, pa se mi zdi zelo nestrokovno. user posted image

Ti lahko napišeš katerikoli datum, pa pri obravnavi vloge to ne sme vplivati.
Na upoštevanje rokov vpliva LE datum oddaje vloge. A ta datum ni ''kar en napisan na obrazcu'', ampak se točno ve, kako se določi:
t.j. datum prejema vloge na CSD (t.j. verodostojen je datum, ki ga sprejemni referent pritisne na vlogo s sprejemno štampiljko! - če predaš vlogo osebno ali z navadno pošto) oz. datum odpošiljanja (ki je razviden iz poštne nalepke na kuverti), če vlogo pošlješ kot priporočeno pošiljko.

Drugačno upoštevanje datumov oddaje vloge je v nasprotju z zakonodajo.

< Sporočilo je popravil petea -- 9.6.2014 15:08:23 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 15:32:58   
end1
Spremembo moraš sporočiti v 8 dneh, ko je do nje prišlo. Otroka lahko spišem prej iz vrtca, sem pa v roku osmih dni od nastale spremembe odsotna in iz tujine ne bom pošiljala priporočene pošiljke. (mal predrago) ZUP poznam, kar dobro, zaposlene na CSD-ju tudi, pa se ne držijo člena "molk organa", glede na to, da se vloge obravnavajo tudi leto dni brez kakršnekoli obrazložitve - HB, da živim v manjšem kraju in je odgovor še kar hitro.
Sprejemno štempiljko "zabije" na dan, ki je napisan na vlogi in to je to, kot da bi me tisti dan videla pri njej. Vse se da, če se hoče. Nekateri javni uslužbenci se zavedajo, da so tam zaradi davkoplačevalcev.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 15:57:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: end1
Spremembo moraš sporočiti v 8 dneh, ko je do nje prišlo.

... ali si zanjo izvedel.


IZVIRNO SPOROČILO: end1
Otroka lahko spišem prej iz vrtca, sem pa v roku osmih dni od nastale spremembe odsotna in iz tujine ne bom pošiljala priporočene pošiljke. (mal predrago)


Vlogo kot priporočeno pošiljko ali osebno lahko odda kdorkoli v tvojem imenu, ki je takrat v Sloveniji.
Ni potrebe, da moraš sama oddati vlogo.

Lahko pa se poslužiš e-vloge.


IZVIRNO SPOROČILO: end1
zaposlene na CSD-ju tudi, pa se ne držijo člena "molk organa", glede na to, da se vloge obravnavajo tudi leto dni brez kakršnekoli obrazložitve - HB, da živim v manjšem kraju in je odgovor še kar hitro.
Sprejemno štempiljko "zabije" na dan, ki je napisan na vlogi in to je to, kot da bi me tisti dan videla pri njej. Vse se da, če se hoče. Nekateri javni uslužbenci se zavedajo, da so tam zaradi davkoplačevalcev.


IZVIRNO SPOROČILO: end1
zaposlene na CSD-ju tudi, pa se ne držijo člena "molk organa", glede na to, da se vloge obravnavajo tudi leto dni brez kakršnekoli obrazložitve

Potem tudi veš, da ima molk organa vseeno predpisano, da mora vlagatelj v primeru neodzivanja organa le-tega pozvati, da v nekaj dneh reši njegovo vlogo; brez tega se ne moreš sklicevati na molk organa.


IZVIRNO SPOROČILO: end1
HB, da živim v manjšem kraju in je odgovor še kar hitro.


Kaj pa ima bivanje vlagatelja v manjšem kraju zveze s hitrostjo odgovora pristojnega CSD?
Torej bi naj imeli tisti, ki živimo v zaselkih, najkrajši čas čakanja na odgovor, (vele-)meščani pa naj čakajo do maksimuma ali kako?



IZVIRNO SPOROČILO: end1
Sprejemno štempiljko "zabije" na dan, ki je napisan na vlogi in to je to, kot da bi me tisti dan videla pri njej. Vse se da, če se hoče. Nekateri javni uslužbenci se zavedajo, da so tam zaradi davkoplačevalcev.


Pogojno mogoče, če gre za datum v prihodnosti.
Za nazaj je malo težje 'čarat'.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 16:36:46   
end1
Zakaj bi nekoga obremenjevala z pošiljanjem moje pošte, če lahko to naredi JU.

Glede štempiljke sem napisala, da sem vlogo dala predhodno, torej ni dileme.

CSD v manjših krajih ima manj dela kot v velikih - logično.

Vem zelo veliko o molku organa in poznam veliko njih, pa tudi mediji so poročali o tem, da o odgovoru ni bilo ne duha ne sluha.

Govorim o prijazni strokovni delavki na pristojnem CSD-ju, ki ve zakaj se je tam zaposlila.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 19:49:42   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

A spremembno je treba javit takrat, ko nastane al se da to prej? Jaz ga nemeravam s 1,julijem izpisat iz vrtca. Samo gremo že 25 tega na dopust in nas takrat ne bo v Sloveniji, Katera ve kako je s tem? Al moram vse skupaj že do 15 tega oddant, da mi bojo šteli?


Zakaj do 15.?
V tem mesecu jim sporočiš spremembe, ki začnejo veljati z julijem.

Enako avgusta za tiste spremembe, ki začnejo veljati s septembrom.


Najprej popravljam svojo napako, saj moja napisana analogija ne drži user posted image :
spremembe, ki nastopijo z julijem, javiš po njihovem nastopu v 8 dneh, kot je napisala End1, saj gre za podatke, ki vplivajo na nov izračun odločb in se sporočajo za nazaj.

Avgusta pa se oddajajo vloge za prvo uveljavljanje pravic ali zaradi rednega podaljšanja uveljavljanja pravic, kar pa se seveda oddaja v mesecu preden želimo določeno pravico koristiti.

Se opravičujem za napačne navedbe. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 20:00:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Meseca junija bom otroka izpisala iz vrtca, septembra gre v šolo, tudi meni v tem primeru za dva meseca pripada višji otroški dodatek ker otrok ne bo v vrtcu ampak bo doma?





v 8 dneh javiš spremembo, in ne bodi 100%, da boš dobila višji otroški. Poznam primere, kjer se to ni zgodilo.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 20:28:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: end1
Zakaj bi nekoga obremenjevala z pošiljanjem moje pošte, če lahko to naredi JU.


Pravzaprav ni naloga uradnice v JU, da zadržuje pošto do nekega datuma.
Kaj pa, če bi zbolela in bi tvoja vloga obležala v predalu, ti pa brez (pravočasnega) uveljavljanja pravic, za katere si prosila?
Kdo bi pa bil potem obremenjen s tvojo vlogo?

Takšno zanašanje na dobro voljo neke uradnice se meni zdi precej tvega na igra. Razen seveda, če ima od tega še kakšno korist? user posted image


Še vedno lahko, da ne obremenjuješ ne domačih ne koga drugega, zadevo čisto sprejemljivo in brez uslug urediš z e-vlogo. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: end1
Glede štempiljke sem napisala, da sem vlogo dala predhodno, torej ni dileme.


Pravzaprav nisi tega napisala, zato je bil tvoj zapis zelo pomanjkljiv in kot tak neverodostojen. user posted image
Šele po nadaljnjem pojasnilu se je izkazalo, da si se predhodno dogovorila z uradnico na CSD, da ti bo zadržala vlogo do določenega datuma, ne pa, da je to 'normalni' postopek oddaje vloge s prirejenim datumom na želenega.
Kajti pisala si o tvojem napisanem datumu, ne o dnevu štemplanja. Citiram: 'le datum sem napisala 1.8. - torej takrat ko je nastala'.
Kot že opisano, je pomembna razlika med tema dvema datumoma.



IZVIRNO SPOROČILO: end1
CSD v manjših krajih ima manj dela kot v velikih - logično.


Tudi tega nisi napisala, ampak si navajala, da ti živiš v majhnem kraju.
Citiram: 'HB, da živim v manjšem kraju'.

Je razlika, ali ti živiš v manjšem kraju ali tvoj CSD pokriva majhno območje.

Kot že zapisano, jaz živim v zaselku, pa to na hitrost reševanja vlog na našem CSD nima nobenega vpliva. user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: end1
Vem zelo veliko o molku organa in poznam veliko njih, pa tudi mediji so poročali o tem, da o odgovoru ni bilo ne duha ne sluha.


Saj ga ne rabi biti. user posted image Zato pa se imenuje 'molk organa'. user posted image
Vedeti pa je treba, kako postopati v takšnem primeru in kaj to pomeni za stranko oz. kaj lahko v takšnem primeru stori.


IZVIRNO SPOROČILO: end1
Govorim o prijazni strokovni delavki na pristojnem CSD-ju, ki ve zakaj se je tam zaposlila.


To vem tudi jaz: zaposlila se je, da dobiva plačo. user posted image
Zagotovo ne dela brez plačila, kajne? user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 20:29:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Meseca junija bom otroka izpisala iz vrtca, septembra gre v šolo, tudi meni v tem primeru za dva meseca pripada višji otroški dodatek ker otrok ne bo v vrtcu ampak bo doma?



v 8 dneh javiš spremembo, in ne bodi 100%, da boš dobila višji otroški. Poznam primere, kjer se to ni zgodilo.


Zakaj ne?
Zaradi drugačnih prihodkov ali iz drugih razlogov?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 20:32:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Meseca junija bom otroka izpisala iz vrtca, septembra gre v šolo, tudi meni v tem primeru za dva meseca pripada višji otroški dodatek ker otrok ne bo v vrtcu ampak bo doma?



v 8 dneh javiš spremembo, in ne bodi 100%, da boš dobila višji otroški. Poznam primere, kjer se to ni zgodilo.


Zakaj ne?
Zaradi drugačnih prihodkov ali iz drugih razlogov?



več ne vem, nisem spraševala nobenega... mi je pa to prišlo na uho, pri nekaterih direkt, pri enih "baba čula baba rekla"

bi skoraj rekla, da v nobenem primeru niso bili prihodki drugačni, ne višji, ne nižji

< Sporočilo je popravil LuLu -- 9.6.2014 20:33:20 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroški dodatek
9.6.2014 22:30:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Meseca junija bom otroka izpisala iz vrtca, septembra gre v šolo, tudi meni v tem primeru za dva meseca pripada višji otroški dodatek ker otrok ne bo v vrtcu ampak bo doma?



v 8 dneh javiš spremembo, in ne bodi 100%, da boš dobila višji otroški. Poznam primere, kjer se to ni zgodilo.


Zakaj ne?
Zaradi drugačnih prihodkov ali iz drugih razlogov?



več ne vem, nisem spraševala nobenega... mi je pa to prišlo na uho, pri nekaterih direkt, pri enih "baba čula baba rekla"

bi skoraj rekla, da v nobenem primeru niso bili prihodki drugačni, ne višji, ne nižji



Meseca julija je recimo že veljavna dohodninska odločba lahko drugačna, kot je bila tista pri "prejšnjem" obračunu otroškega dodatka.........

< Sporočilo je popravil liliana -- 9.6.2014 22:31:14 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?