|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:38:51   
Anonimen
Danes me je presenetilo razmišljanje ene od mojih znank, ki sem jo srečala po dolgem času in sva se naklepetali pri kavi. Namreč...
Z možem imata dva predšolska otroka in vsi živijo v najemu (še eni nesrečniki). Ona je ena tistih, ki so namerno "brezposelne". Od CSD-ja dobi kar simpatično vsoto denarja. Da zraven dela na črno, je jasno. Njen mož je namerno (kasneje povem, zakaj) zaposlen samo za polovični delovni čas, drugače pa prav tako dela na črno. Kaj posebnega jim materialno v glavnem ne manjka. Razen tega, da niso na svojem, seveda.
In oba "pridno" sodelujeta na razpisih za neprofitna stanovanja MOL-a. Po novem je tako, da na razpisu že nosečnost upoštevajo kakor enega družinskega člana več (ali pa dva, če je ženska noseča z dvojčki). In ker se v kratkem obeta nov razpis, pridno "delata" na tem, da ona zanosi. Ker sta "kao" ugotovila, da s tremi otroci pa pač že morata dobiti stanovanje. Z dvema ga do sedaj dvakrat nista.
Njena zgodba se v nekaterih detajlih ujema z mojo, zato sem se zamislila. Sicer jaz nisem tak karakter, ampak - imeti še enega otroka samo zato, da dobiš od države stanovanje? 99%-no sigurno? In če ne uspe, pa pač še 4. otroka? Sicer sta oba zgledna starša, otrokoma nič ne manjka (ne čustveno ne materialno) in prepričana sem, da bosta dobra starša tudi tretjemu otroku, če ga bosta res imela. Me pa kljub temu nekoliko grize, da je razlog za to, da ga naredita, stanovanje.
Potem sem pa cel večer razmišljala o tem. Po eni strani ju še razumem. Stanovanja od staršev ne bosta dobila nikoli, ker nobeden od njiju ni edinec in bo njej pripadala samo tretjina, njemu pa polovica. Denarja za izplačilo preostalih dedičev nimata, pa tudi družinski odnosi na obeh straneh so nekje proti dnu. Res je tudi, da možnosti za kredit nimata, ampak delno tudi po lastni krivdi oz. zaradi lastne lenobe. Da pa bi bili do smrti v najemu, pa spet nekako ne gre.
Če pa dobita stanovanje od MOL-a, ga imata pa do smrti, pa še njuni otroci ga bodo imeli. Vsi trije, madonca. Ali štirje.
In zdaj študiram, koliko morale je pravzaprav v tem. Po drugi strani pa - zakaj bi midva s Kamikazo jemala hipotekarni kredit s pomočjo njegovih staršev na 10 ali 15 let in postavljala pod rizik stanovanje in hišo, če pa lahko konec koncev narediva enako?
Kaj ve mislite? Meni tole smrdi, no... Malo sem zmedena glede tega, priznam...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:45:50   
Marogica
Meni osebno se zdi bedasto takšno razmišljanje tvoje znanke. Saj tu v končni fazi ne gre samo za stanovanje, temveč tudi za ostale stroške, ki jih doprinesejo "dodatni" otroci. Pa vzemimo, da dobijo neprofitno stanovanje, ki je npr. 2 sobno. In tam živi 5-6 ljudi. Pa saj to ni noben standard, razen, da pač imajo neprofitno stanovanje, postelje pa v 3 nadstropja.
Takšen način razmišljanja ni samo bedast, je zelo egoističen s strani staršev.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:48:33   
Anonimen
Ona razmišlja na način, da bi pač imeli npr. dvosobno stanovanje za cca. 20.000 SIT mesečno. Zdaj za najem plača 4x toliko, brez stroškov. Pa največ ji je do tega, da jih nihče ne bi mogel postaviti na cesto, tudi če nehajo plačevati najemnino. Iz neprofitnih stanovanj te namreč zaradi socialne stiske ne smejo postaviti na cesto.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:51:38   
kofetek2010
zakaj na vsak način, pa čeprav se je treba zapufat skor do konc življenja, vstrajat in it "na svoje"? - a je to neka nova vrednota? user posted image  ne vem, no...

moji otroci do tega, kar imava midva trenutno, ne bodo prišli še lep čas ne - če bova umrla v normalni starosti, torej šele čez cca. 30 do 40 let - že čez cca. 15 let bo šel tavečji od hiše in čez cca. 25 let tamala...


samo moje trenutno razmišljanje, bolj na glas, pa še pozna ura je...

grem rajš spat, ker se mi ne ljubi več razglabljat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:53:49   
Anonimen
Marogica neprofitna stanovanja se talajo glede na število družinskih članov. To niso socialna stanovanja.
Ampak 5 članska familija dobi kr velik flet. Pa če se poveča dobi lahk še večjega. Sem bla zraven, ko je Tonka družini ponudila večje stanovanje, ko so pridelali še enega člana. Pa niso hoteli menjat, češ da so se tuki lih fajn navadli, bi pa sam eno knauf steno nardili.

Tko da standard je kar fajn. Sam zraven je težko pridet.

In kerensa - jst tega nisem nardila, ker mi je blo bedasto. Zato pa danes nimam neprofitnega stanovanja. Mi je zmanjkalo lih za eno nosečnost tčk na razpisu.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:55:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Ona razmišlja na način, da bi pač imeli npr. dvosobno stanovanje za cca. 20.000 SIT mesečno. Zdaj za najem plača 4x toliko, brez stroškov. Pa največ ji je do tega, da jih nihče ne bi mogel postaviti na cesto, tudi če nehajo plačevati najemnino. Iz neprofitnih stanovanj te namreč zaradi socialne stiske ne smejo postaviti na cesto.


Kerensa a ti govoriš o NEPROFITNIH ali SOCIALNIH stanovanjih?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:56:45   
Anonimen
Vseeno zanimivo izhodišče za razmišljanje, Jana.

Ja - zakaj na vsak način na svoje? Od kod je to prišlo? Po mojem mnenju od tega, da je lastnim otrokom treba zapustiti vsaj gotovo streho nad glavo, če že ne drugega.

Jaz pa mislim, da zato, ker je nesmiselno celo življenje drugim plačevati najemnino, od tega pa potem nimaš nič. Ne ti ne tvoji otroci. In še moje razmišljanje - zakaj bi se otroci na enak način, kakor mi, mučili z najemninami?

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:58:09   
Anonimen
Socialnih stanovanj ni več, Pikec. Zdaj so samo še neprofitna, na razpisih pa lahko sodeluješ na listi A ali na listi B. Pri eni plačaš 10% provizije za dodoatne točke, za tiste, ki pa tega niso sposobni, pa preostane druga lista.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
20.4.2006 23:59:52   
Marogica
Kerensa, ne razumem, kakšni ljudje so, da razmšljajo celo, da ne bi plačevali najemnine. Pa saj to tako ne gre. Meni osebno se tudi ne cedita med in mleko, vendar so določene obveznosti, ki jih je potrebno jemati odgovorno. Kdo pa potem plača najemnino, če je oni ne plačajo? MOL? Če je tako, vedi, da ji potemtakem tudi ti plačuješ  oz. poravnavaš neporavnano najemnino.
Sama osebno sem pač prepričanja, da se takšnih stvari ne dela, kakor se tudi ne dela na črno in molze državo. Kam pa bi prišli, če bi vsi tako razmišljali, kdo pa bi potem plačeval davke, kdo bi iz njih financiral celotno infrastrukturo. Že sedaj jamramo, kako nič ne funcionira in dostikrat je kriv denar, ne samo nesposobnost ljudi.
In konec koncev smo nato prizadeti vsi davkoplačevalci. Davki pa se bodo zavoljo takšnih dvignili, saj v državno blagajno pač mora pritekati denar.
Malo sem sicer skrenila iz teme, me je pač zaneslo....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:02:37   
Anonimen
No to že - sam v uporabi vseen še ostajajo termini.

Ker kao una druga lista - kjer niso tolk zlo socialno naravnane zadeve...je mal bl komot. Pa tud tolk ugodnosti ne. Kolkr jst vem. Res pa je da nisem ekspert. In bl poznam lokacije kje bo sklad gradil kot pravila razdeljevanja stanovanj.

Je pa sranje, ko se hvatajo krivine.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:03:02   
Anonimen
Ni panike, Margica. Te čisto razumem, ker približno tako tudi sama razmišljam. Če bi jaz dobila tako poceni stanovanje od MOL-a, mi niti na kraj pameti ne bi padlo, da pa še tega ne bi plačala. Bila bi v devetih nebesih, da tako poceni pridem skozi. Ne pa, kakor zdaj, ko plačujem 150.000 SIT.
Če pa oni ne bi plačali, pa to regresira MOL iz občinskega proračuna ali pa MDDSZ kot pomoč pri plačilu najemnine.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:04:16   
Anonimen
Ja, Pikec, saj po eni strani vsaj v pogovoru še vsi uporabljamo izraz socialna stanovanja za tisto listo, kjer ga dobiš brez plačila provizije. Ker so pač za socialne upravičence.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:07:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Če pa oni ne bi plačali, pa to regresira MOL iz občinskega proračuna ali pa MDDSZ kot pomoč pri plačilu najemnine.


.......ki se financira iz? Vidiš, pa smo zopet tam. Se vrtimo v krogu. Država nima denarja, ker je vedno manj davkoplačevalcev oz. manjše vsote, mi pa jamramo, da država vedno več hoče od nas. Kaj je prav in kaj ne?

Nič, grem tudi jaz spat, lahko noč.............


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:08:32   
Anonimen
Imaš prav, tukaj ni kaj. Ampak kaj, ko je danes vedno več ljudi, ki bi radi čim ceneje prišli skozi. Tudi jaz. Marsikdaj. Ampak v takem primeru ne.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:09:05   
kofetek2010
moja starša sta še oba živa in oba lezeta proti 60, imam še obe babici (oba dedka sta pokojna), prav tako moj mož - kaj za boga bi mi2 lahko imela od najinih staršev, če so še njihovi starši živi user posted image

ja, pri mojih 60 letih pa mi bo zelo pomembno, da so mi starši kaj zapustili user posted image   seeeveeedaaaa

to kar imata moja starša sta si sama ustvarila in to je njuno, pa če vse kar imata prodata, greta na potovanje okrog sveta, prideta nazaj in greta v dom za ostarele in mi nič ne zapustita - tud prav! bi bila zelo vesela, da bi to naredila! resno! ker sta celo življenje delala, da sta nam omogočila, da sva s sestro imeli vse kar sva potrebovali in velikokrat dobili kar sva si želeli user posted image

drugače se pa popolnoma strinjam z mnenjem Marogice! user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:10:29   
mml
Jah kaj pa vem...jaz sem nekako mnenja, da si mora vsak sam pomagat kakor si ve in zna, s tem ne mislim na goljufanje....in če si želijo še enega otroka...zakaj pa ne bi malo pohiteli in s tem dobili še kakšno ugodnost. Jaz bi tudi, če bi bila v takšni situaciji...škodit ne more...lahko pa koristi user posted image .

Kar se pa otrok in zapuščine tiče se pa strinjam z jano73, jaz tudi še ne nameravam zginit s tega sveta...in kar je res je res...tudi nama ni bilo nič podarjeno (nobenih bogatih staršev in tet brez otrokuser posted image ) tko da si bodo tudi otroci morali malo sami pomagat...ni druge

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:13:00   
Anonimen
Morda je to eden od razlogov, zakaj midva s Kamikazo želiva iti na svoje. Ker čez cca.20-30 let (upam) ne bova potrebovala stanovanja od njegovih staršev, za katerega sta garala polovico svojega življenja. Midva pa tudi nimava želje, da bi še toliko let plačevala najemnino in metala denar v zrak. In tudi midva privoščiva staršem, da se končno upokojijo in si privoščijo življenje brez garanja, kakršnega poznata že od svojih najstniških let.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:24:40   
Anonimen
Mml... ni ravno tako... onadva imata namen imeti 3. otroka SAMO ZARADI stanovanja. Mislim, da bi bila drugače zadovoljna z enim samim. Vsaj tako mi je danes delovalo.
In ja, "nekoliko" prinesti okrog državo - teoretično to še podpiram, ampak imeti otroka zaradi česa takega - to mi pa nekako ne gre v betico...

(odgovor članu mml)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 0:31:51   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

zakaj na vsak način, pa čeprav se je treba zapufat skor do konc življenja, vstrajat in it "na svoje"? - a je to neka nova vrednota? user posted image  ne vem, no...




Zakaj te pa to tako čudi, Jana? Pri tako visokih najemninah, kot so pri nas, je logično, da vsak raje plačuje 100k sit kredita kot najemnine, ker v nekem doglednem času bo za ta denar nekaj imel. Pa ne gre samo zato, da bi imel - lastnina je konc koncev velik strošek, ampak žal je folk danes prisiljen v to. Pa kje si še videl, da za eno klinčevo garsonjero plačaš 80k sit najemnine? In kaj boš celo življenje živel kot cigan, ker za kaj več nimaš? Pa saj to je mesečna plača nekaterih - kje so še stroški, pa hrana in vse ostalo!!!

V tujini, npr. Ameriki, najemnina znese 1 tedensko plačo, torej če zaslužiš cca 12ok sit, te pride najemnina 30 jurjev; pri nas pa ...

A je zdaj logično? Dokler bodo najemnine tako drage, bo narod želel na svoje. Ker bo, pa čeprav čez 50 let od tega nekaj imel, če ne sam pa njegovi otroci/vnuki. Ni važno, glavno da ne futraš ene požrešne riti, ki ima očitno že tako dovolj vsega, da lahko eno stanovanje oddaja - za masten denar.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 6:23:12   
Anonimen
Men je pa tako razmišljanje zelo sebično. user posted image  A kdo sploh pomisli kako bosta pa tretjega otroka preživela?
A je res dost za otroka, da ima "samo" stare cote za oblečt? Pa da ne more na šolske ekskurzije zraven? Pa da ga bodo zaradi teh stvari sošolci zasmehovali, ker roko na srce, takšni so otroci danes? Da ne bo mogel dobiti novo kolo, ampak samo starega, od starejšega brata? Ne novih igračk, kaj šele kakega svojega MP3 playerja ali celo računalnika?
Da ne bodo mogli starši vsem trem plačat šolnine za faks, ki se bo čez 20 let že ziher mogla povsod plačat? Da bodo otroci zrasli v enake reveže kot starša? A to je pravi razlog met več otrok? Da prideš do občinskega stanovanja in da maš večje doklade? user posted image  Sori, men je to za bruhat! user posted image

< Sporočilo je popravil hothien -- 21.4.2006 6:24:14 >

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 6:54:58   
skuštrana
user posted image Da se malo umešam in povem, da lahko iz takšne situacije nastane kaj dobregauser posted image
In sicer na isti način je nastal moj možuser posted image ..V času Tita si tudi dobil več točk za stanovanje, če si imela več otrok. In od mojega moža starša sta bila priseljenca v velikem mestu, z dobrimi službami in brez svojega stanovanja...Je pa res, da sta imela samo nega otroka in je moj mož drugo dete. Amapk so na ta račun dobili stanovanje, jaz pa možauser posted image ..In mu ni nič manjkalo... So pa itak planirali imet še enega otroka, ampak malo kasneje..
Mislim, da je ok, če želijo še eno dete..Ampak če si ga res želijo in ne da se bo rodil samo zaradi stanovanja..Hočem rečt, da če bi ga imeli nekega dne kljub temu, da ne bi dobili stanovanja potem je to ok. Če pa ga mislijo narest izključno in samo zaradi stanovanja potem pa se mi detece smili...In ne, to ni ok..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 6:57:16   
Anonimen
Kakor sem jo jaz razumela, bi imela onadva še tretjega otroka (in po potrebi tudi četrtega) SAMO zaradi stanovanja. Ne zaradi kake posebne želje po veliki družini. Pričakujeta pa, da bosta lahko v nedogled delala na črno in zraven vlekla mastne denarce od socialne, kar zanju pomeni, da bosta vse otroke pravzaprav stalno preživljala na državni denar.
Saj pravim, da mi je to čisto mimo, ampak... zanimala so me še ostala mnenja...+

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 7:03:22   
Anonimen
Od kdaj pa je neprofitno stanovanje cenejše? Mi imamo enosobno stanovanje in plačujemo 32.000sit. Pa to ni tako malo, tiščimo pa se v njem štirje. Hvalabogu, da gremo na svoje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 7:05:47   
Anonimen
Neprofitna stanovanja so (v tem primeru) stanovanja v lasti MOL-a, za katera je določena neprofitna najemnina, ki je približno polovico cenejša od povprečne tržne najemnine za enakovredno stanovanje. Za primer ti dam podatek z lanskoletnega razpisa, da je najemnina za dvosobno stanovanje v velikosti 55 m2 približno 45.000 SIT. In ko na MOL oddaš še vlogo za regres najemnine zaradi slabih socialno-finančnih razmer in ko ti jo odobrijo, imaš še 50% popusta. Kar torej znese dobrih 20.000 SIT za dvosobno stanovanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otrok zaradi stanovanja?
21.4.2006 8:50:06   
Bubamaraa
Meni ta razmišljanje ne diši! Da bi imela s tem namenom otroka, da dobim stanovanje....halo!!!! Otroka, imava ker sva si ga želela, in sva bila pripravljena na njega...Sam da bi pa imela tri ali pa 4 otroke, da dobim neprofitno stanovanje mi je pa absurd!!! Mal se delata norce iz nekaterih...... Mislim da je hothien fajn napisala, še o določenih stvareh...

Pač moje mnjenje.....


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?