|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 17:17:34   
nanč
Torej; že veliko,ne velikokrat,skoraj vedno ko naju ni doma (sva v službi) in sta v varstvu pri babi in dediju sta pridna se ne prepirata. Takoj ko pride eden od naju pa je cel cirkus V MINUTIuser posted image .Tudi če ste kje na počitnicah je tako. Zakaj je tako? Tudi pri vas? 

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 17:27:34   
end1
tudi pri nas, kjerkoli sta brez naju, sta zlata otroka, doma pa cirkus, je pa tudi doma že bolje in upam, da se bo tako obdržalo. Zakaj je tako ne vem, nekje sem brala, da so taki otroci lepo vzgojeni, boooo.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 17:49:00   
*miska.mcc*
enako pri nas.user posted image
ko sta doma je to eno samo divjanje, kručanje, izzivanje, j.e.b.anje, zafrkavanje, pod.j.e.b.avanje!

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 18:20:24   
nanč
No,to sem potrebovalauser posted image sem že mislila,da je krivda v namauser posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 18:50:47   
Ploha
pri nas isto...no kadar sm jst s tamalo...vedno eno pregovarjanje, trmarjenje, kreganje...pol sm že mislna, da ji preveč mej postavljam, pa potem preveč stvari ne sme in zato trmari, drugi ji vsi vse ustrežejo..mah kaj pa vem...potem pa še to obdobje trme user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ko pa kam pridemo, pa mirna, pridna k bubica, ni mi treba 65 povedat, da se nekaj ne sme...


< Sporočilo je popravil Ploha -- 21.7.2011 18:51:26 >

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 18:56:23   
nanč
Ja,ampak ZAKAJ mislite,da je tako? Zarad pozornostiuser posted image ?

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 19:35:04   
m_o_i
zakaj?
ker otrok TOCNO za vsakega odraslega do kam lahko gre...

14mesecnik nas ima nastudirane do zadnjega atoma(z leti pa-se ze bojimuser posted image -pride do kvantov)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 21:52:42   
Najaa
Jaaa, pri nas podobno. No ne glede pridnosti, ampak sitnobe. Ko sta hčerki pri babici recimo, se imajo fajn in vse, ko pridem jaz domov postane pa ena ali obe tečni ko user posted image . Kar se uboganja tiče sem pa vesela, da je ravno obratno in sem jaz tista, ki me najbolj ubogata.user posted image Ker pri meni ni trte mrte kakor pri babici...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
21.7.2011 22:25:26   
Ploha
evo, cel dan je bila zunej pri stari mami, mir in tišina, nobenga metanja po tleh,...je prišla zvečer gor in samo stopila skozi vrata, pa nekaj sva imeli, da si more majčko preoblečt, ker ima mokro (zato je tud gor pršla) in že je upila...user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 7:26:59   
nanč
user posted image user posted image ja no,potem smo si na istemuser posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 9:28:07   
polho3006
Pri nas enako...pri varuški priden ko bubica. Ko sta z atijem sama doma, ati lahko zraven njega bere, dela na rač...ni da ni. Ko pridem jaz, dovolj je da me samo sliši, ne sliši,  samo da ovoha da sm nekje v bližini, že tečnari, sitnari 100/uro. Pa jih poznam kar nekaj takih tečkic, tako da...točno vedo kaj lahko pri komu.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 9:35:35   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

user posted image user posted image ja no,potem smo si na istemuser posted image


ja očitno user posted image , nimam pojma zakaj. Mogoče, da takrat ko so z nami si dajo malo duška, da so oni glavni in da ni treba vedno biti priden in ubogati. Vedo, da jih imamo vseeno radi.
Ali pa to, da pri babici prespi celo noč, doma se pa  po 3x zbudi user posted image

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 9:38:39   
Anonimen
Pri nas sicer ni neke bistvene razlike, je pa po mojem tak razkorak v obnašanju v tem, kar mi je enkrat rekla naša vzgojiteljica: v vrtcu ali pri starih starših, prijateljih, varuškah,... je čas namenjen v veliki meri samo otrokom. Stari starši prestavijo delo, da se igrajo z otroci, v vrtcu se itak ukvarjajo samo z njimi, varuške pazijo nanje, se z njimi igrajo.

Starši pa smo razpeti v več aktivnosti naenkrat. prideš skurjen domov iz službe, najraje bi se ulegel za pol urice, a imaš še za pospravit celo stanovanje, skuhat kosilo, oprat posodo, perilo, čaka te likanje in seveda malček, ki bi rad starša samo zase, a iz izkušenj ve, da mami in ati, četudi ga imata najraje na svetu, ne bosta z njim ves čas 100%. Poleg tega skupen čas ne zajema samo igro, temveč tudi nego, kopanje, preoblačenje, česanje, striženje nohtkov... stvari, ki otrokom načeloma niso najbolj všeč, z njihovega vidika so dolgočasne in nepotrebne. In potem pride do konflikta interesov in stresa tako pri otrocih kot pri starših in je vpitje, skakanje ipd. tukaj.

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 11:01:47   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Starši pa smo razpeti v več aktivnosti naenkrat. prideš skurjen domov iz službe, najraje bi se ulegel za pol urice, a imaš še za pospravit celo stanovanje, skuhat kosilo, oprat posodo, perilo, čaka te likanje in seveda malček, ki bi rad starša samo zase, a iz izkušenj ve, da mami in ati, četudi ga imata najraje na svetu, ne bosta z njim ves čas 100%. Poleg tega skupen čas ne zajema samo igro, temveč tudi nego, kopanje, preoblačenje, česanje, striženje nohtkov... stvari, ki otrokom načeloma niso najbolj všeč, z njihovega vidika so dolgočasne in nepotrebne. In potem pride do konflikta interesov in stresa tako pri otrocih kot pri starših in je vpitje, skakanje ipd. tukaj.



Ja možno je tudi to. Sem pa enkrat slišala eno razlago, da tam kjer se otrok počuti najbolj varnega, razumljenega... da ven iz sebe vse kar ga muči teži.... Saj smo v bistvu odrasli enaki. Ko gremo iz službe utrujeni, poln kufer je vsega in srečamo soseda, znanko... in vpraša kako si in odgovor je...da  o.k., vredu... Ko pa pridemo domov pa povemo partnerju, da pa le nismo tako super ko je bilo prej slišati pri sosedi, znanki... Ker vsakemu pa tudi ne potožimo vsega kar nas teži. Tako si jaz predstavljam mojega malčka, ko mi tečnari. Da si pri meni sprošča napetost, ker ve da je pri meni varen in da lahko to počne brez slabih posledic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 12:16:19   
Naja31
Zato ker otrok ve, da ga imata mami in oči brezpogojno rada, ne glede na vse kozlarije, ki jih uspiči in v njuini družbi si privošči vse. Pri drugih pa ni tako.
No, ta razlaga je meni najbolj všeč.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 13:33:05   
tix
jaz mam enoletnika in če recimo kuham, se malo na tleh igra potem pa začne jokat, da bi šel k meni v naročje ... če ga v istem vzdušju peljem (nad. nižje) k babi se sploh nobenmu ni treba z njim ukvarjat pa je zadovoljen. evo, začne se že zgodaj in se stopnjuje user posted image  

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 13:45:04   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Sem pa enkrat slišala eno razlago, da tam kjer se otrok počuti najbolj varnega, razumljenega... da ven iz sebe vse kar ga muči teži....
....Tako si jaz predstavljam mojega malčka, ko mi tečnari. Da si pri meni sprošča napetost...


Tudi sama verjamem, da je temu tako. Zato tisto "minutko" sitnobe ob snidenju ne vzamem tako resno oz vem, zakaj se tako obnaša. Mu pač posvetim takoj 120% za par minutk, potem pa gremo lepo skupaj pripravljat kosilo, pospravljat ali karkoli drugega me/nas že čaka. Včasih pa sem tudi sama postala tečna, ko me je dete takoj okupiralo s tečnobo in sem rabla kar nekaj časa, da sem pogruntala, kako napravit drugače user posted image . Vidim tudi pri znancih in prijateljih podobno situacijo- npr.: otrok je v našem varstvu vzoren, ko pridejo starši ponj, pa se spremeni s svetlobno hitrostjo v drugega (blazno tečnega in cmeravega) otroka.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 22.7.2011 13:47:06 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 13:46:13   
Rožica I
.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 22.7.2011 13:47:25 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 13:46:28   
Rožica I
.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 15:35:29   
nanč

Starši pa smo razpeti v več aktivnosti naenkrat. prideš skurjen domov iz službe, najraje bi se ulegel za pol urice, a imaš še za pospravit celo stanovanje, skuhat kosilo, oprat posodo, perilo, čaka te likanje in seveda malček, ki bi rad starša samo zase, a iz izkušenj ve, da mami in ati, četudi ga imata najraje na svetu, ne bosta z njim ves čas 100%. Poleg tega skupen čas ne zajema samo igro, temveč tudi nego, kopanje, preoblačenje, česanje, striženje nohtkov... stvari, ki otrokom načeloma niso najbolj všeč, z njihovega vidika so dolgočasne in nepotrebne. In potem pride do konflikta interesov in stresa tako pri otrocih kot pri starših in je vpitje, skakanje ipd. tukaj.

Se mi zdi kar logična ta razlagauser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
22.7.2011 21:05:40   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: nanč


Starši pa smo razpeti v več aktivnosti naenkrat. prideš skurjen domov iz službe, najraje bi se ulegel za pol urice, a imaš še za pospravit celo stanovanje, skuhat kosilo, oprat posodo, perilo, čaka te likanje in seveda malček, ki bi rad starša samo zase, a iz izkušenj ve, da mami in ati, četudi ga imata najraje na svetu, ne bosta z njim ves čas 100%. Poleg tega skupen čas ne zajema samo igro, temveč tudi nego, kopanje, preoblačenje, česanje, striženje nohtkov... stvari, ki otrokom načeloma niso najbolj všeč, z njihovega vidika so dolgočasne in nepotrebne. In potem pride do konflikta interesov in stresa tako pri otrocih kot pri starših in je vpitje, skakanje ipd. tukaj.

Se mi zdi kar logična ta razlagauser posted image



Tudi pri nas je tako, da je npr. pri babici veliko bolj priden in je manj sitnarjenja kar tja v tri dni. Tudi jaz se strinjam z zgornjo razlago, saj sem začela opažati, do to ni sitnarjenje kar v tri dni ampak da dejansko sitnari takrat, ko se mu ne posvečam dovolj - pa ne da se mu ne bi želela, ampak včasih enostavno tako pride, da je vsega naenkrat preveč.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otroka bolj pridna ko staršev ni doma?!
25.7.2011 8:44:28   
marjetica8
pri nas je isto. Otroci so brihtni ko user posted image ! Točno ve da je dedija lažje obrnt okrog kot mamo in tata. In še več: točno ve tudi kako dedija obrnt okrog!!! Ko prideva midva domov in vsak dan znova skuži da pri nas pa ne gre tako kot pri dediju, se začne kričanje, metanje po tleh, izzivanje itd...sledi: kot in ohlajanjeuser posted image  Sklepam da bo milnilo, samo popustit mu ne smeš...pomoje...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Delo.
пеперутка16

Kdaj ste po porodu šle nazaj v službo?

Po 6 mesecih. (15%)

Po 12 mesecih. (60%)

Od 12 do 16. (10%)

Ne delam. (15%)


Število vseh glasov: 20

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!