|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Paradižnik part.2....na vrtu :)
7.4.2010 23:15:54   
rija
Jaz bi letos mela svoj paradižnikuser posted image

Če kupim sadike,kaj moram storiti? Ok, posaditi....ampak....koliko skupaj, koliko narazen, nega....skratka vseeeee.....

Prosim nasvete za telebane....sem nova v dej dejavnosti user posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 7:38:38   
**Tinkara78**
pečenje, vrt...... se pripravljaš na ženitev? user posted image


aja....nasvetov pa nimam. je pa tudi moj plan malo na vrtu delat to leto. ampak meni bodo posadili drugiuser posted image .


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 8.4.2010 7:40:30 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 10:14:54   
bučkabb
posadiš vsaj pol metra na razen, če jih boš dala pod streho ali v rastlinjak še malo več, ker se zelo razrastejo

jaz za zalivanje kupim namensko gnojilo za paradižnik, ker brez tega ti ne bodo dobro delali, potrebujejo veliko hranilnih snovi
škropim jih ne, zato pa več pozornosti namenim zalivanju in gnojenju oz. dodajanju hranilnih snovi, ker paradižnik potrebuje veliko kalcija

jih pa tudi čez poletje predno začne zoret oberem odvečne liste dol, da ima plod več svetlobe, da lahko dozori

je pa kljub vsemu možnost, da ti vseeno zboli in imaš pol lise na plodovih al pa postanejo črni in sploh ne dozorijo

veliko užitkov in sreče, ker pridelati  lep in zdrav paradižnik v današnjih časih z našim podnebjem ni lahko.

user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 11:15:15   
Sofi
Jaz sploh ne kompliciram. Zelo majhen vrt imam tri leta in vse zelo lepo uspeva. Paradižnikove sadike sadim v začetku maja in sicer slab meter narazen. Gnojim jih ne, le tu pa tam, če je res suša jih malce zalijem. Ko rastlina zraste ji potrgam divjake in to je tudi vse. Paradižniki so polni in zdravi, tudi lani so bili krasni, čeprav po večini na drugih vrtovih niso lepo uspevali. Jih pač ne razvajam in ne cartamuser posted image , pa so bolj trpežni.
No, mislim, da je veliko odvisno od zemlje, pri nas je bolj prodnata, ampak zgleda da to ustreza.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 11:25:20   
Felicita
mi jih posadimo na že pognojeno zemljo ene 75-100 cm narazen... potem ko mal zrastejo jim nardimo hiško iz polivinila, da niso črni (drugače so, vsako leto, brez izjeme...), zalivamo po potrebi. nč ne obtrgavamo in dodatno gnojimo... in mamo vedno lepe in predvsem jih je velik.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 14:26:05   
~Biba~
  • posadiš na meter do pol metra razdalje
  • ko zalivaš pazi, ne ga škropit po listih
  • poganjke (vršičke) med steblom in listi trgaj sproti vstran, pusti samo onega ko gre v lüft
  • mi obožujemo volovsko srce ima dosti " mesa" in malo "koščic"
  • spodaj ob tleh, ob steblu, ga lahko zastiraš s pokošeno travo (ne bo treba trave pulit)
  • pa za vsak paradižnik (če ni nizke rasti) rabiš kol, kjer ga boš gor vezala, da bo imel oporo
  • 1-2x čez poletje posipam one bele kroglice, organsko gnojilo
  • škropit: jaz naredim zvarek, pol litra mleka, pol litra mrzlega zeliščnega (vse kar mam pri roki zmečem v lonec) čaja, poškropim po paradižniku, in ga ni še nobena bolezen napadla.
  • prav njami ga je poleti odtrgat, umit z vodo in ugriznit vanjuser posted image
ajm d paradajz mojsteruser posted image

< Sporočilo je popravil UnPerfect -- 8.4.2010 14:27:19 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
8.4.2010 22:24:05   
urška
pa pazi, da ga boš sadila ko bo oblačno, ker če bo sonce premočno, ti bo tiste tamale sadike čisto ožgalo. ostalo so ti pa tak napisale. čez nekaj dni (recimo kak teden) moraš še palice zraven dat, da ga boš gor vezala. zato je fajn da si zapomniš v katero stran si dala korenine od sadike, da palice zapičiš na drugo stran in ne v korenine. ker potem ne bo nič od domačega paradižnika.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
10.4.2010 11:39:47   
muška
mi to naredimo istočasno

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
10.4.2010 20:15:32   
bumerang
Preden jih sadiš v vrt, jih je treba kar nekaj časa zunaj postopoma navajat na sonce in tudi nočne temperature pa ti jih ne bo nič ožgalo in osmodilo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
5.5.2010 7:35:13   
pupika
Jaz sem si kupila cepljeni paradižnik, ki naj bi bil bolj odporen kot pa tiste sadike, pa sem si samo posadila na vrt. Drugače pa ta cepljeni paradižnik zraste nekje do 2 metra in naj bi kar veliko obradil. Vem, da ga je imela že moja tašča in ji je zelo lepo uspeval. Edino cenovno te pride za en cepljeni paradižnik okoli 6E.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
5.5.2010 7:43:34   
urška
a ni pri cepljenem obvezno da ga imaš "pod streho?" 

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
5.5.2010 10:40:24   
Anonimen
Urška, cepljen ni treba, da je pod streho, res pa zraste fulll velik. V bistvu naj bi bil vsak paradižnik pokrit, ker mu vlaga škodi - je bolj občutljiv na bolezen. Zato je treba pazit, da se ga ne zaliva po listih. Meni se fajn obnese, če istočasno, ko paradižnik sadim, zraven vkopljem na spodnji strani odrezane, na glavo obrnjene (in brez zamaška, se razume user posted image ) plastenke za vodo. Tako lahko komot zalivaš mimo listov, pa še voda pride globoko, tako da paradižnik dela korenine v globino, namesto po površju in je bolj odporen na sušo.

Kole pa dam zraven hkrati oziroma še preden posadim paradižnik.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
5.5.2010 12:16:34   
urška
ja bojda mu najbolj škodi tista jutranja rosa. ker zalivamo po listih itak ne. na roso pa ne moreš vplivat drugače kot da ga imaš pokritega. kakorkoli, letos imam 5 cepljenih sadik, posajenih kar v velike lonce in bojo pod streho. pa da vidimo to čudnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Paradižnik part.2....na vrtu :)
11.5.2010 20:07:06   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect
  • posadiš na meter do pol metra razdaljeb ZRIHTALA
  • ko zalivaš pazi, ne ga škropit po listih ZAHEBALAuser posted image
  • poganjke (vršičke) med steblom in listi trgaj sproti vstran, pusti samo onega ko gre v lüft BOM PAZILA
  • mi obožujemo volovsko srce ima dosti " mesa" in malo "koščic" VZELA NAVADNEGA IN ONEGA MINI
  • spodaj ob tleh, ob steblu, ga lahko zastiraš s pokošeno travo (ne bo treba trave pulit) BOM DELALA
  • pa za vsak paradižnik (če ni nizke rasti) rabiš kol, kjer ga boš gor vezala, da bo imel oporo KOLI SO POSTAVLJENI
  • 1-2x čez poletje posipam one bele kroglice, organsko gnojilo ČE NE POZABIMuser posted image
  • škropit: jaz naredim zvarek, pol litra mleka, pol litra mrzlega zeliščnega (vse kar mam pri roki zmečem v lonec) čaja, poškropim po paradižniku, in ga ni še nobena bolezen napadla. VZAMEM NA ZNANJE
  • prav njami ga je poleti odtrgat, umit z vodo in ugriznit vanjuser posted image

ajm d paradajz mojsteruser posted image


se je pa fino prijejel in že cveteuser posted image

mater, sem prava vrtičkarca ratala...posadila paprikok, zunaj mam fižol, kumare, maline cvetejo, jagode so ful polne, ribez tudi...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?