|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pecivo za poroko
16.1.2008 14:31:52   
FLASK_A
Tiste, ki ste pekle doma- kaj od peciva ste spekle? Piškote bo spekla kolegica, tako da suhega imam dovolj, zdaj pa kaj slastnega in dobrega za svate- pa naj ne bo komplicirano naredit. Ideje?

Speč mislim rolade, pecivo z marmelado (se ne drobi in je kompaktno). Še kaj rabim, da bo raznoliko. Sam breskvic pa ne mislim pacatuser posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 14:52:08   
2 Sraki
Šamrole, miniaturne kremšnitke, ki jih daš potem v tiste majhne papirčke, rafaelo kroglice ali pa čokoladne. Jafa pecivo, mančmelov.....

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 15:19:39   
FLASK_A
To vse si delala sama?

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 15:21:39   
2.2.
razne pite ki jih lahko narediš kak dan prej in so prav tako v redu (medena, bela...), princeske, jagode, šahovnico.....
joj dalo se bi naštet

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 15:23:23   
FLASK_A
Uf! Pa mate res idejeuser posted image user posted image user posted image  A mi lahko kak recept napišete al pa link date na netuuser posted image  Prooosiiiiim...

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 15:25:12   
Hans
vtipkaj kulinarična slovenija na googlu.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 15:56:05   
cukr07
Midva sva imela na najini poroki vse pecivo domače.

Piškoti:
- orehovi rogljički,
- limonini rogljičkji,
- gospodinjski rogljički,
- kukiji,
- marmeladni žepki,
- linški piškoti,
- medenjaki,
- rahli hlebčki,
- kokosovi poljubčki,
- čokoladne palčke,
- breskvice,
- orehe,
- domači prijatelj,
- rumove kroglice,
- rafaelo kroglice,
- jagode

Biskvitna peciva:
- ledene kocke,
- munchmelow rezine,
- bananine rezine,
- ruske kučme,
- orehova rolada,
- višnjeve rezine,
- medena pita,
- šahovnica,
- orehove rezine

Pa še potratno in orehovo potico.

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 19:18:47   
Muca Copatarica
Bounty pecivo

Testo:
4 rumenjaki, 200 g sladkorja, 2 žlici kakava, 2 žlici ruma, 1 dl olja, 1 dl vode, 200g moke, 1 pecilni prašek, sneg 4 beljakov in okrog 0,5 l mleka za namočit biskvit

Krema:
3 kisle smetane, 200 g kokosa,  8 žlic sladkorja v prahu

Čokoladna glazura:
200g jedilne čokolade, margarina, malo vode

Rumenjake in sladkor stepeš skupaj. Dodaš ostale sestavine in na koncu še stepen sneg. Vse to daš v pekač in pečeš pri 200 stopinjah 15 minut. Ko je pečen, čez preliješ pol litra mleka.
Sestavine za kremo zmešamo in kremo namažemo čez biskvit. Čez kremo pa prelijemo še čokoladno glazuro. Čez noč pustiš na hladnem, da se ohladi in prepoji naslednji dan pa narežeš na manjše kose in postrežeš.

Izredno dobro, pa kompaktno in nezepleteno za narediti.



(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 20:17:03   
total
Mislim da se ti bolj splača naročit pecivo pa maš mir.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Muca Copatarica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 20:25:48   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: total

Mislim da se ti bolj splača naročit pecivo pa maš mir.


user posted image  Mogoče res... Ampak bi rada sama pacalauser posted image  Sej vem, mi bo tisto soboto še žal, da sem se tako odločilauser posted image user posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 20:32:58   
moci
jaz sem s tabo. bom tudi pacala. in tudi mi bo žal. ampak se bom lahko hvalila, pa še privarčevala bom. user posted image


(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 20:35:49   
Bubamaraa
boš vidla kolk boš mela zadnja dva dneva cajt še pečt....user posted image user posted image user posted image

pomoje se boš sama sebe srečovala....user posted image

pa brez moke in jajc v roki....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 20:47:36   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Bubamaraa
pomoje se boš sama sebe srečovala....


Kaj je srečovala??user posted image user posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 21:44:41   
Bubamaraa
srečevala...user posted image

ti piškotkopeka...user posted image




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 21:53:29   
2.2.
jaz sem si tudi v glavnem sama vse piškote spekla- pa mi ni žal

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 22:03:41   
lelaval
Mislim da se ti bolj splača naročit pecivo pa maš mir.


Manj dela je, ampak je pa domače vseeno boljše.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pecivo za poroko
16.1.2008 22:09:31   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Bubamaraa

srečevala...user posted image

ti piškotkopeka...user posted image


Aja zdej zastopimuser posted image  Ja, Mišmaš bo pri nas dva dni pred sobotouser posted image user posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pecivo za poroko
29.1.2008 9:54:28   
SRCCEK
Jaz tut mislim, da je najboljše kar naročit pecivo, vsaj za svate!!
Za fantovščino in dekliščino ter za postavljanje "mlajčkov" bom pa doma kaj spekla  user posted image user posted image  vsaj upam, da mi bo šlo hahahaha!!!

_____________________________

28.1.2005 MUCEK 1
31.03.2009 MUCEK 2

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pecivo za poroko
29.1.2008 12:50:19   
bt08
Jaz bom piškote vrjetno naročila,kakšno pecivo,potico bom sama nardila če se mi bo dalo,drugače bom, pa kr nekej pladenčkov naročila pa bo.Za doma,pa za pogostitev po cerkveni,za v gostilno pa itak ne rabim,ker vse tam prištimajo,hvala bogu.
Ker če računaš kok maš dela,pa kok te pride,te pride isto če naročiš.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu SRCCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pecivo za poroko
29.1.2008 21:58:26   
riders
Punce, kje se lahko naroči dobro (skoraj domače) pecivo? Okolica Lj, če je možno?

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pecivo za poroko
30.1.2008 13:38:45   
Anonimen
FLASK_A jaz se si tud sama pekla. Poleg piškotarije sem za svate napekla:
-biskvitna potica (ali potratna)
-pehtranka
-munchmelow
-bownty
-jaffa biskvit
-rafaelo kroglice
-rumove kroglice
-rolade
-biskvit s kokosom
-smetanove rezine

To je bilo večino vse za svate, pa še malo piškotov sem namešala.

Je pa res tako kot sem gor prebrala, da sem zadnji tedne večkrat srečala samo sebe user posted image . Je res tolk enga letanja in zdaj če bi se še enkrat bi najbrž to prepustila komu drugemu. Pa prijetno peko ti želim.

Še nekaj receptov:

BISKVIT S KOKOSOM   BISKVIT: 6 beljakov                                         10 dag moke 30 dag sladkorja             +                 15 dag kokosove moke   Pečeš pri 150°C, da biskvit porumeni.   KREMA: Na sopari zmiksaj do prvih mehurčkov: 6 rumenjakov in 6 žlic sladkorja. Posebej pripravi 2 dl mleka v katerega namočiš 15 g želatine ( malo več kot ena žlica ). Ko na sopari zmešaš rumenjake in sladkor in ko krema dobiva mehurčke, dodaš mleko z želatino in 2 vanilij sladkorja. Ohladiš v mrzli vodi in mešaš. Ohlajeni masi dodaš 2 stepeni sladki smetani. Poliješ po biskvitu in posuješ s kokosovo moko.   SMETANOVE REZINE   20 dag sladkorja 4 rumenjaki 1 vanilin sladkor 4 žlice čokolade v prahu + 1 dl mlačne vode 1 dl olja 20 dag moke 1 žlica ruma 1 pecilni prašek sneg 4 beljakov   KREMA: 2 lončka kisle smetane               5 žlic sladkorja GLAZURA: 10 dag jedilne čokolade                   10 dag margarine   Sladkor in rumenjake zmešamo, nato dodamo sladkor (vanilin), mlačno vodo v kateri razmešamo 4 žlice čokolade v prahu, olje, 20 dag moke, 1 žlica ruma, pecilni prašek in sneg. Pečemo 20 do 30 min pri 200°C. Ohlajeno testo stresemo iz pekača, prerežemo na pol in nadevamo z mešanico (kisla smetana + sladkor). Na vrhu pa samo prelijemo z raztopljeno čokolado.   OREHOVA ROLADA   9 žlic orehov 9 žlic sladkorja 9 jajc 2 kisli smetani   Jajca in sladkor zmešamo, da močno naraste. Rahlo vmešamo orehe. V pekač damo papir, ga dobro namažemo z maščobo in posujemo z moko. Stresemo maso v pekač, damo v pečico, ogreto na 180°C in pečemo 10 min. Ko je pečena jo hitro stresemo na prt, odstranimo papir in zavijemo.Ko se ohladi, jo odvijemo in namažemo s kislo smetano. Tako naj nekaj ur počiva. BISKVITNA POTICAKVAŠENO TESTO: Kot za orehovo potico! BISKVITNO TESTO: Penasto zmiksaj 4 jajca                                                             24 dag sladkorja                                                             20 dag moke         ½ vanilina                      ½ pecilnega praška                  6 žlic vrele vode                limonina lupina                                     -za temno maso dodamo kakav Vse skupaj zmešamo, vlijemo na pomaščen pekač ter zlatorumeno spečemo.   OREHOV NADEV: Kot za orehovo potico! SKUTNI NADEV: ½ kg skute                              1 kisla smetana                              1 jajce                               sladkor po okusu   Razvaljaj kvašeno testo v velikosti pekača in ga naloži na pekač, po testu namaži orehov nadev, potem skutni nadev, nato položi temni biskvit in zopet dodaj kot prej. Na vse to daš svetel biskvit in tako ponoviš kot prej, nato dodaš okrog in okrog, čez še kvašeno testo. Vse to namaži z rumenjakom in peci 20-30 min.     PEHTRANOVA POTICA   TESTO: Kot za orehovo potico! NADEV: 2-3 rumenjake               2,5 dl kisle smetane               8 dag drobtin               10 dag sladkorja               2 beljaka               3 šopi pehtrana   Rumenjake in polovico sladkorja umešamo, dodamo smetano, drobtine in vse skupaj premešamo. Dodamo še sneg iz beljakov v katere smo vtepli preostali sladkor. Nadev namažemo ter potresemo s pehtranom.   JAFFA BISKVIT   4 jajca 30 dag sladkorja 1 dl vode 1 dl olja 30 dag moke 1 pecilni prašek 2 celi pomaranči   Pomaranči ( z lupino ) in sladkor zmiksamo, dodamo vodo, olje in jajca, nato še moko in pecilni prašek. Pečeš 20 – 25 min pri 180-200°C. ( pekač približno 30´30 cm) Še toplo premažeš z marelično marmelado. Hladno prelijemo s prelivom: 20 dag čokolade                                              10 dag margarine  


(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pecivo za poroko
30.1.2008 13:40:11   
Anonimen
Sem kopirala pa mi je vse sku zmetalo. Če kaj rabiš povej pa ti pošljem na mail.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pecivo za poroko
30.1.2008 21:54:04   
taši84
pehtranka, potratna potica, šamrole, princes krofi, pa tko kšn biskvit kot so lunice, kučme...vsega po malo.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?