|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 12:22:39   
mojcapr
Dobila sem vnetje nožnice in sem klicala mojo ginekologinjo za recept. Je rekla, da ni problema, da mi ga bo napisala, samo da je trenutno na bel recept. Ja OK sem rekla. Ko sem prišla po recept mi je izstavila račun za to, da mi je napisala bel recept za zdravilo + KT in sicer 9€ sem ji morala plačat, nato pa še v lekarni za zdravila 16 €, kjer pa mi je farmacevtka rekla, da zakaj imam bel recept za canesten????????user posted image Ja kam pa gre to zdravstvo?user posted image Pol pa sem še dobila menstruacijo in lahko si vtaknem zdravilo ...., ker ga ne morem uporabljat. ha ironija ne. Spodaj pa vse srbi in žge.
Koliko dela pa je imela, da je napisala 2 recepta. Eni pač znajo..........nategnit-izkoristit ljudi.
Drugače sem bila z njo vedno zelo zadovoljna - strokovno je super. Pa še vse druge so polno zasedene, da je menjava pod ?.
A ve tudi plačujete???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 12:48:53   
Kaliope
še nikoli nisem pri ginekologu ničesar plačala, pa je privat. Mislim, da je čas, da svojo ginekologinjo zamenjaš ... pol pa me zanima, koliko bo še izkoriščala pacientke, ki jih bo vedno manj - kar ji bo prineslo tudi vedno manj denarja zavarovalnice ...

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 13:32:04   
TONČI.
Canesten se ponavadi napiše na običajn recept, tako da je brezplačen. pa taka G.
Sigurno je privat in kasira povsod kjer se ji zazdi

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 16:22:50   
Muca Copatarica
Vprašaj na zavarovalnico kako je s tem ali pa na zavod za zdravstveno varstvo. 

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 17:17:42   
Jutra
A imaš morda privat G, pa si morda plačala obisk pri njejuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 18:10:34   
trnuljčica
Canesten krije zavarovalnica. Da ni mogoče vrnila koncesijo in je sedaj samoplačniška ambulanta? Vem za eno gin., ki je to pred kratkim naredila. V tem primeru vedno dobiš beli recept- za vse.

Sicer si me spomnila, da je enako pri veterinarju. Če rečeš, da bi recept za to in to      ( torej veš kaj rabiš) ti ga naplača. Plačilo zadnjič za predpis recepta za psa ( ampule proti bolham in klopom) je bilo 7 evr. Točno ve, da v lekarni tri stanejo toliko kot ti on zaračuna za eno. In seveda hoče izgubljen dohodek nadomestiti.user posted image Še vedno pa profitiraš vrednost ene ampule.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 18:28:00   
mojcapr
Je privat ja.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 18:28:02   
bumerang
Tole je čudno tudi meni pa pogosto dobim bel recept od svojega zdravnika (s koncesijo). Ampak plačala pa nisem še nobenega.
Pri veterinarju pa še vse.
Če prav pomislim, je takšna praksa v tujini. Da plačaš za "pisanje recepta". Da ni res vrnila koncesije.
A za zdravstveno kartico so te pa vprašali?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 20:09:57   
trnuljčica
A ja glede menstre ti svetujem, da počakaš mogoče 1 dan, da ta hujše mine. Nato pa uporabljaš vaginalete. Če imaš res močno največ 2 dni. Tudi če bi menstro dobila sredi zdravljenja se vaginalete morajo uporabljati dalje.Sicer je lahko vse zaman in po menstri zopetuser posted image .

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 21:23:06   
mojsoncek
Taksne ljudi je treba prijaviti... nimajo kaj racunati to, da ti napisejo recept... pa se Canesten si morala doplacat po nepotrebnem.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 22:14:51   
Naja30
Če dobiš bel recept, ponavadi v lekarni plačaš.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
10.3.2008 22:22:00   
bumerang
Naja3, to da zdravilo plačaš itak ampak ona je morala plačati zdravnici tudi recept - pisanje in izdajo recepta.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
11.3.2008 9:15:04   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Tole je čudno tudi meni pa pogosto dobim bel recept od svojega zdravnika (s koncesijo). Ampak plačala pa nisem še nobenega.
Pri veterinarju pa še vse.


Najbrž pri svoji zavarovalnici letno plačuješ tudi dodatek za bele recepte, zato jih pa potem ne plačuješuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
11.3.2008 9:17:00   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: mojcapr

Je privat ja.


Pri privatniku pa plačuješ po postavkah... obisk, pregled,... Pogledati bi morala njegov cenik, ki mora biti obešen na vidnem mestu v ordinaciji oz. čakalnici.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
11.3.2008 15:57:14   
bumerang
Jutra, ne nimam tega dodatnega zavarovanja. Se mi ne izide.
Mišljeno je bilo, da ne plačam izdaje recepta, plačam pa seveda zdravilo v lekarni.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plačilo ginekologinji za bel recept
11.3.2008 18:00:05   
Felicita
Torej, če je zasebnik, plačaš bel ali zelen recept, ker je to postavka.
Enako velja, če pokličeš 'navadnega' zdravnika izven delovnega časa oz. ko ne ordinira. In ponekod se sedaj plačuje recepte tudi če prideš nenaročen. Po eni strani to pozdravljam (ker je naročanje očitno edina reč, ki prepreči popoln kaos v čakalnicah, tudi če gre samo za recept), po drugi se sprašujem po pravni podlagi. Pa pustmo stat.
Drugač se pa beli recept napiše če gre za kakšno drugačno dozo zdravila ipd. naprimer - sama sem pred kratkim plačala analgetike, ker nisem hotela 200mg doze, ampak 500mg. In je bilo potrebno doplačat.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?